1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ми се допаѓа момче кое е недостижно за мене

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од foreverinlove, 23 март 2011.

 1. foreverinlove

  foreverinlove Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2011
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  10
  Zdravo na site.Jas sum nova na forumot,no mi treba mala pomos os site vas :).Site temi dosega se interesni i mislam deka edna tema e povrzana na nekoj nacin so mojov da go narecam problem.
  Znaci...da pocnam...ke gledam d ago objasnam nakratko...ima eden tip sto mi se dopaga izvesen period,no mislam deka e malku tesko da se dojde do nego da receme na nekoj nacin e nedostizen...momentalno e dosta popularen...moze nekoj ke si pomisli deka sum luda sto mi se dopaga tip sto ne go ni znam,no ete se sluci da mi se zasviga epten...znaci kako sto kazav ne se znam so nego,sakam da se zapoznaam i imam sansi da receme,no sto ponatamu?Slusnav nekolku prikazni za nego...deka e zenkar...fakte e deka ja osvojuva sekoja devojka okolu nego so svojot sarm odnosno samo so negoviot nadvoresen izgled...pred nekoja nedela se sluci da se vidam so nego kade sto bese i on no nisto poveke...
  Bi ve zamolila za pomos...ke prifatam secie mislenje...
  Vi blagodaram odnapred za se!!!
  [mod-kirilica:1enlxup5][/mod-kirilica:1enlxup5]
   
 2. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.344
  ...........???

  Ох душо покрај тоа што ме раздени а сеуште учам, ти го читам постов вака, си пушам цигарче, и си мислам да не го имам пишувано јас а да не се сеќавам?
  За Барак Обама се работи нели? Тотално се препознав. Сум плачела јас по Баракче, душава ми знае. Јас му титкам, тој не враќа се прави мачо типац, белја работа, а прв симпатија ти викам ми беше. :inlove:
  Оди легни си и не туку се занесувај по некој јебатори, требен ти е таков да го мислиш цело време, освен ако не е Били Звер мој е тој и настрана! :muscle:
  Не знам шо леташ, шубај машки има нормални :D
  Ако е турбо фолк певач, од типот на Дадо Полумента, ја повикувам Прити да ти каже како се обавува таа работа, башка женската е к**оповикателна, ке ти каже она поубаво од мене :D
  Поздраф сестро
  И како си ја погодила категоријава еј!!! :clap:
   
  На LittlePinky, Miss.Selfridge, Sheron и 21 други им се допаѓа ова.
 3. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.590
  ...........???

  Категорија утната, наслов утнат...
  годините твои во коресподенција со постот... НАЈГОЛЕМА УТКА.

  Ако е ова зафрканција - страшно е глупава, неинвентивна и проста. |(
  Ако е вистина... тогаш... се молам да е заебанција.
  :^)

  Инаку, апел до сите, големи и мали, кои се опседнуваат вака со ѕвезди, недопирливи, недостижни.
  Ако, нечија работа можеби е за почит и восхит, ама границата е тука.
  Како може да кажете - се вљубив во него, го сакам? Мислам постојано на него, го сонувам? :^)
  Мене ова ми е правец - на психијатар.

  И сите кои се поклонуваат, потклекнуваат и се фанатични обожаватели на вакви идолчиња, ми се дебилчиња.
  Нека се навредува кој сака, манијачно лепење постери, спуштање слики и рингтонови, постојано блебетење за таа личност |( и малтретирање на околината со вашата infatuation...

  e БОЛНО!

  Нема спас девојче, откажи се од твојот женкар и фраер, тој е веќе во кревет со силиконски пластики.
   
  На nela.oh, Wild.Child, tinkerbelll и 4 други им се допаѓа ова.
 4. nedzma

  nedzma Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  688
  Допаѓања:
  192
  Пол:
  Женски
  ...........???

  Не за џабе викаат: Лепота привлачи, карактер задржава..
  Мене не ми е јасно како можеш да кажеш дека си заљубена, а не го познаваш? Со тоа што е убав може само физички да те привлекува, љубовта е многу повеќе од физичката привлечност. Убавината е важна да, но не е релевантен фактор за да се заљубиш во некого.
  Погледни околу себе и најди си некој кој не е толку популарен, кој не ти е недостижен и не е женкар!
   
 5. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.286
  ...........???

  На 24 години девојки имаат маж и 2 деца, а некој се попалува како младо мајмунче на македонски "ѕвезди".
  Заљубена била.
  Ајдееее бе.
  У што е заљубена кога не го ни знаеш? Што сметаш под љубов? Која мана му ја знаеш? Која доблест?
  Се палиш на се што пишуваат за него во Крема и Свет? Си го видела, е добро де големо чудо.
  Свашта. Не ти личи бре на годините, не си тинејџерка.

  И јас бев вљубена во принцот Вилијамс и мислев дека ќе сум принцеза :D Ама имав 12 годинки, дупло помалку од онолку колку што имаш ти сега :wasntme:
   
  На MadHatter му/ѝ се допаѓа ова.
 6. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.752
  ...........???

  е добро де од дуото НЕКСТ ТАЈМ Мартин ми беше колега-на ист универзитет, ама различна катедра бевме, ме гледаше, ми се смешкаше, и ме виде на промоцијата на албумот што беше во
  Александар Палас и што требаше да направам јас??? да полетам??? :^) боже боже |(
   
 7. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.556
  ...........???

  Ова како да го има пишувано 13 годишно девојче или уште помало. Е де кажи ми како се заљуби во некој што не го знаеш, а тој те бе дали те има заприметено ??? А девојки се сечавате на Никола Паунович од операција триумф??? Е да многу ми се допаѓа како да го освојам???
   
  На nela.oh му/ѝ се допаѓа ова.
 8. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  6.337
  ...........???

  Хахахах се обложувам дека го сака Виктор од Идол :rofl:
   
  На LittlePinky, Kikk-i, Hipica и 4 други им се допаѓа ова.
 9. NotInLove88

  NotInLove88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  159
  Допаѓања:
  77
  ...........???

  Популарен е како:
  *Популарен во друштво,во град па сите го знаат по тоа 8) ?
  *или популарен како пејач,или некоја наша "celebrity" личност (ако може и нашите така да се наречат) :D?
  Фактот што некој е женкар секогаш ги прави жените послаби на него,"секој што е барана роба полесно се продава кај девојките и сите се луди по него ,затоа што на тој начин и самите мислат дека имаат поголема цена штом се покрај некој таков тип".
  А ако е некој тип од вториот калибар ,се рабира дека не си вљубена тоа е само гаење на илузии и симпатизирање на се она што таа личност претставува и те привлекува заради тоа што е ,а не заради каректерните особини кои ги носи ,зошто се разбира дека преку слика или преку тв настап не можеш да пресудиш каков е тој по природа.....
  Никогаш не сум била фанатик и мислам дека доколку се работи за вториот случај треба да си најдеш реална личност ..... ;)
   
 10. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.550
  ...........???

  Јави се во високо-интелектуално парапсихолошко контакт шоу, по можност кај Сабина. (Сашо фактор икс може да ти заебе работа зошто е машко и нема добра интуиција).

  Внимателно следи ги инструкциите што ќе ти ги даде, значи кило зејтин во црква, за да си ги тргнеш душманките (во твојов случај, девојки кои всуштност се познаваат со Ѕвезденко).

  Ако не успее горенаведеново, го имаш добропознатиот (и успешен) метод со капнување на твоја менструална крв во Неговото кафе.

  Со среќа!
   
  На Miss.Selfridge и MadHatter им се допаѓа ова.
 11. manutdwomen

  manutdwomen Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  9
  Сите ја исмејувате ко небаре којзнае што кажала...проблем си е тоа дечки,може мислела дека е недостижен поштого бркаат многу и има девојка,може е популарен во градот па не ја приметува.
  Јас сакам само тоа да ми го објасни таа што ја отворила темата :)
   
  На foreverinlove му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.085
  Допаѓања:
  1.647
  manutdwomen а што мислиш девојка на 24 години (како мене) бара помош за некое момче кое и се допаѓа па не прашува нас што да направи, во стилот да го додадам на ФБ или да му пуштам сигналче :rofl:, уу девојко девојките на наша воздраст имаат многу поголеми проблеми од твојот ( ако може да се нарече проблем) :!:
   
 13. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.949
  Пол:
  Женски
  девојко незнам што би искоментирала на темава а да е соодветно на твоите години значи
  оди пред огледало плесниси 2 шамари освестисе и вратисе ви реалниот тек на твојот живот...
   
  На peperutkaa му/ѝ се допаѓа ова.
 14. angel92

  angel92 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  1.555
  Допаѓања:
  3.096
  Со оглед на тоа што секој втор во сите градови се прават недопирливи и недостижни, тешко е да најдеш некој со добар карактер.. Таквите фраери(клошари) заслужуваат само една клоца одпозади и правец кон отпад во лет. Едноставно нема што да си имаш ти непотребни главоболки за некој што денес го имаш а утре можда... А патем, доколку сакаш главоболки и сите такви "убави" работи, пробај да почниш комуникација... дали со запознавање преку заеднички пријатели,фб или што и да е. На крај краева, и на него му смрди ... незнам зошто ги гледаат овие дебиливе како господ...
   
  На foreverinlove му/ѝ се допаѓа ова.
 15. manutdwomen

  manutdwomen Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  9
  Види се случувало вакви проблеми,се наогав пред извесно време во извесна ситуација за мои 20 години кога бев.Типот беше недостижен,иако имав додворувачи јас имав само очи за него.Беше недостижен зошто имаше друга девојка во неговиот живот а и беше во друг град.Али сепак на срце не може да се нареди нели.
   
  На foreverinlove му/ѝ се допаѓа ова.
 16. ivana--aerodrom

  ivana--aerodrom Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  329
  Допаѓања:
  1.039
  Девојко!! Имам 16години и немам такви "проблеми" а ти имаш 24 :o
  Не ти е малку срам што на 24години отвараш ваква тема за разговор :o :o :o ??
   
 17. beached

  beached Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  624
  Допаѓања:
  1.697
  Fearless , го заборај Слаткар!!!!!!!!!!!!!1
  Нели тој е највечи фраер у мааало сега. Ама женска има
  ај, ај све што је заузето може биди одузето :puke: facebook shits
  .

  Tуку шала настрана , ти девојко сериозно имаш проблеми.
  Вака звучи безобразно , но ако ти навистина имаш 24 години и се заљуби во тип кој го ГЛЕДАШ низ град или можда на ТЕЛЕВИЗИЈА , нешто не е во ред.
  Период на создавање идоли , совршени мажи и заљубување во такви фаци е некаде 7/8 одделение.

  Поработи на себе , дур не ти заминал возот .
  Стварно незнам дали е смешно или трагично ова.
   
  На Fearless и mime87 им се допаѓа ова.
 18. kristina.k

  kristina.k Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  8.248
  Допаѓања:
  37.848
  Пол:
  Женски
  А што се фативте за годините толку како да не може некој погрешна година да напише :D
   
 19. bestrasnost123

  bestrasnost123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2010
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  28
  женска дај олади и свести се малку ок фантазирај ама не свакај се толу сериозно
   
 20. beached

  beached Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  624
  Допаѓања:
  1.697
  Ако има 11-13 години , простено е.
  Дознај кај живее фацата , дознај се за него и прати му го секој чекор.
  Пишувај споменар , и на 15 години ќе ти биде смешно.
  Сега плус полесно е..фејсбук , ова - она
  Слаткар нема фејсбук.
  :)