1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ми се допаѓа момче кое е недостижно за мене

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од foreverinlove, 23 март 2011.

  1. Sunshine555

    Sunshine555 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    269
    Допаѓања:
    69
    Potpolno te razbiram istovo i mene bev izlezena i se vrakav doma koga pred oci mi se pojavi edno momce preubavo ama ednostavno ednas go vidov i kako da znaev se za nego kako da razbirav sto cuvstvuva se po pogledot po nasmevkata imase i gitara izgleda se vrakase od casovi go zapamtiv denot i vreme pa cekam sleden vtornik da go sretnam i znam sega dodeka go citate ova sigurno pagjate od smeenje ama jas ja razbiram devojkava :inlove: :inlove: :inlove: tesko e ova nasevo go sakas znaes deka drugi te sakaat ama ti samo po nego xD
    [mod-kirilica:20bcg27u][/mod-kirilica:20bcg27u]
     
    На foreverinlove му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Shana

    Shana Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    794
    Допаѓања:
    1.505
    Мое искуство: у прошли живот (пред да се мажам) ми се допаѓаше познат ДЈ. Секоја вечер некоја му седеше на шанкот, и то спремни цури, миничи, штикла, све по ред. А ја округличка, скромничка, со памет освајам :rofl: , си велев немам шанса. И така една вечер разменивме погледи, ми прати пијачка, дојде ми го побара телефонскиот број, ја на седмо небо, ми се јави и излеговме дури неколку пати. Беше џентлмен, заинтересиран за продлабочување на врската ама откако го запознав подобро, сватив дека сме два различити света. И му соопштив дека ке остамене само пријатели.... Да не сме излегле, може подолго време ке сум го идеализирала. Единствено што ситуацијата позитивно ми влијаеше на егото 8)
    Муабетот ми е, никој не е недостапен у МК (освен ако има сериозна врска или е женет). А како што си пишала дека врти женски, ваљда е сингл. Ако е женскар, зошто ти е таков? Да го гушкаш мибилниот дури мислиш каде е и чекаш да ти се јави? Сите тие селебритис се такви зошто ние ги правиме такви, а може не вредат ни 5 пари. Незнаеш какви женски му се допаѓаат на фацата, може и ке имаш шанса ама мој совет е да си најдеш момче на кое ти ке му бидеш :*:
     
    На senza.parole и foreverinlove им се допаѓа ова.
  3. foreverinlove

    foreverinlove Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2011
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    10
    Не знам зашто сите се фативте за годините...работата не е до годините туку до ситуацијата.Ко да не може да му се случи на никој вакво нешто?Ете мене ми се случи и тоа е тоа...фала ви на сите за мислењата и ги почитувам сите како што реков...можеби и згрешив сто побарав мислења ама ете бидна...
    поздрав до сите.
     
  4. Kikk-i

    Kikk-i Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    2
    Штом е таков фраер и женкарош, мој совет е да го оставиш...ако вистина го сакаш, можеби ќе ти биде малце тешко но штом досега си немала никаков контакт со него, брзо ќе го заборавиш. Машките покасно созреваат а посебно таквите, така да и да се обидеш, да успееш да оствариш контакт со него, ете и да бидите заедно верувај дека нема долго да трае затоа што таквите како него незнаат искрено да сакаат и многу брзо го менуваат мислењето, денес ќе ти кажува дека те сака и дека му значиш но утре ќе ти речи извини ама не оди вака...И да се покажи на почеток како добар по карактер, покасно ќе ти покажи дека не е така и ќе те повреди. Тоа ти е само залудно трошење на време, подобро ти е да најдиш некој кој не толку "лета во облаци", т.е. остави тој да те најди тебе ;) верувај, ова ти го кажувам од лично искуство.
     
    На foreverinlove му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Daceneto

    Daceneto Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Ми се допаѓа дечко кој е недостижен за мене

    Девојки ќе ве молам за помош.Вака ке пробам да ви објаснам се накратко...Во моето маало има едно многу симпатично момче,многу е привлечен,добар.... го симпатизирам веќе долг временски период.Тој е најдобар другар на брат ми и секогаш кога тој доаѓа кај нас дома јас незнам како да се однесувам целата се тресам од возбуда кога го гледам...ми летат пеперуги во стомахот...незнам што да му речам...и поради тоа јас секогаш се кријам во мојата соба.Незнам дали да речам дека го сакам или да речам дека ми е само сипматија.Пред една недела беше кај мене дома и несакајќи им слушнав муабетот. Му рече на брат ми дека сум многу убава и дека решен бил да ја остави оваа женска и дека би тргнал со мене.Јас многу се израдував кога го слушнав тоа.Но пред 2 дена (наутро) кога одев на продавница ја видов неговата девојка на балконот во негови пиџами.сега незнам што да правам кога ке го видам дали да се кријам во мојата соба дали да го избегнувам на улица.Што да правам.Ќе ве молам за совет.Ќе прифатам сечие мислење.Ви благодарам однапред
     
  6. Kikk-i

    Kikk-i Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    2
    Ми се допаѓа дечко кој е недостижен за мене

    Според мене, мислам дека не треба ни да се криеш во твојата соба ни да го однегнуваш, затоа што тој тебе ништо не ти направил за ти така да постапуваш а и тој разговор што си го слушнала бил сосема случајно.. Едноставно однесувај се нормално, како ништо да незнаеш и немој да се однесуваш кон него арогантно или слично.. Биди фина, љубезна, како ништо да не се случило, штом тој има девојка ти нема тука што да направиш, а ако тој не ја сака девојката ако повеќе те свиѓа тебе остави на него тој прв да пристапи. Во оваа ситуација мислам дека не треба да превземаш ништо. Барем тоа е мое мислење :)
     
  7. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.690
    Ми се допаѓа дечко кој е недостижен за мене

    Јас би ти рекла да почекаш малку да видиш како ќе се одвиваат работите...ако тој е во долга врска,ќе биде малку тешко...во меѓувреме немој ептенннн да се затрескаш во него,па после да биде касно :!: ако тој негува некои чувства спрема тебе,биди сигурна дека ќе превземе нешто...а ако продолжи со девојката,тогаш најди си друг,почекај месец два,и крени во акција,млада си сеуште :P
     
  8. The.Crab

    The.Crab Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2011
    Пораки:
    629
    Допаѓања:
    370
    Пол:
    Женски
    Ми се допаѓа дечко кој е недостижен за мене

    Според мене не би требало ти да бидеш таа што ќе го преземе првиот чекор. Од друга страна, момчево си има девојка, не е добро да се вмешуваш во туѓа врска и уште повеќе ти да бидеш причината за нејзино распаѓање. Доколку тој навистина те заслужува, ќе се потруди да ти се доближи лично тебе, а не преку брат ти и нормално претходно би и раскинал на сегашната девојка.

    Искрено мене ваквите ситуации воопшто не ми се допаѓаат, бидејќи уште на самиот почеток не се доволно вистински. Ако тој и раскине сега на неговата девојка заради тебе, можеби утре тебе ќе ти раскине заради друга. Секогаш кога не си сигурна во некого и нешто, не ризикувај - барем тоа е совет од мене, бидејќи утре можеби ти ќе бидеш повредената. Точно е дека некогаш вреди да се ризикува, но на тебе останува да одлучиш дали и ова е една од таквите ситуации.

    P.S. Не гледам причина зошто да се криеш кога доаѓа, на тој начин му даваш до знаење дека ти е важен. Секој може да има симпатија и да биде вљубен, но најпрво треба да се соочиш со сопствените чувства, а потоа и со другите.
     
  9. Daceneto

    Daceneto Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Ми се допаѓа дечко кој е недостижен за мене

    Девојки ви благодарам многу за вашите совети верувајте дека ке постапам така. :) ;) Искрено многу ми помогнавте... Ви благодарам со срце <3
     
    На nela.oh му/ѝ се допаѓа ова.