1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ми се меша во врската...

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од loly89, 11 јули 2011.

 1. loly89

  loly89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  74
  Фминки помош ! Во врската ми се меша една девојка веќе подолго време. Незнам дали да и кажам дека знам што планира или да барам поинаков начин . ( се работи за подолга врска )
   
 2. something

  something Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2011
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  1.082
  Мешање во врска

  А дечко ти како реагира на тоа?и се свиѓа ли дечко ти?бивша?
  Доколку се работи за некоја на која и се свиѓа, тој треба да и даде до знаење дека не треба да се меша и нема да го прави тоа,а ако го дозволува тоа во него е проблемот.позз
   
 3. loly89

  loly89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  74
  Не му е бивша и им кажано да не се меша, но таа е упорна :worried:
   
 4. femina11

  femina11 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2010
  Пораки:
  553
  Допаѓања:
  223
  Пријателка Ви е?Ако не ви е ништо не ми обрнувајте внимание,ке виде ке невиди со тек на времето ке се тргна:јас така мислам,можеби грешам.
   
 5. loly89

  loly89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  74
  Не е пријателка :(
   
 6. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.897
  Пол:
  Женски
  Извини вака, бараш помош а само нафрлаш информации...кажи нешто поконкретно...како се меша, што прави, зборува, трачари, шири дезинформации, му се удвара...што..има милион начини на мешање во врска... :!:

  Друго која е та личност...не е бивша, не е пријателка, па која е?...мајка, тетка, стрина, вујна... :?:

  Зборовите со клешти ли да ти ги извлечеме :^)
   
  На M.V131993, srcekrsacka и Offspring им се допаѓа ова.
 7. Gea

  Gea Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  1.056
  Допаѓања:
  11.600
  Пол:
  Женски
  Која и да е девојката што се меша, ако дечко ти е имун на нејзините провокации, тогаш нема место за паника.Едноставно не и свртувајте внимание и таа ќе се повлече.Најтешко човек се чувствува кога ќе го стават на игнор.
  Меѓутоа и ти недефинирано го поставуваш проблемот, многу малку кажуваш, за да било кој од нас ти даде мислење.
   
  На ivy531 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. loly89

  loly89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  74
  se pocna na fb, prvin pocna prijatelski da pisuva so decko mi, potoa pocna da se opusta vo pisuvanjeto kao da se vidime ce se slusnime tuka reagirashe decko mi i mi kaza se so se slucuva, potoa pocna da me add site nejzini drugarki , postojano mi dzvoni so prikrijan br. i posle slushnavme deka shiri glasini kao si pishuvala so decko mi i cekala moment koga toj ke ja pobaral :(
   
 9. glamour-lady

  glamour-lady Популарен член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2010
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  775
  мој совет избриши го и ти и дечкоти фејсбукот |(
   
 10. Butterfly-itgirl4s

  Butterfly-itgirl4s Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  414
  Допаѓања:
  285
  Е ај глупости писувала на фб па има опција да се избрисе таа пријателка или дечко ти несака па си ја чува,ке зборела,ма сто сака нека збори кој губи има право да јаде г*мна,такви мивки не ми се проблем.Проблем ке биде ако тој пристанува дава водички или несто друго а ти си ми усте почудна сто се нервирас а велис дечко ти ти казал за неа и дека несака да комуницира и се.Немозам да разберам кај е тука проблемот,извини ама не си ми јасна.Откачи таму не и обрнувај внимание и не показувај дека се нервирас или па преиспитај ја малку ситуацијава така без причини да навалува па и да збори незнам не го прасувај дечко ти неговото мислење веке го знаес,превземи си ја контролата и најди начин преиспитај сто толку си писуваат,јас да сум на твое место не би писувала тука на форумот туку ке најдам начин и ке ја разоткријам до детал кога веке си го сфатила тоа како проблем.гуд лак
   
 11. Pelikuna

  Pelikuna Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  1.961
  Допаѓања:
  2.022
  Овој проблем ме потсети на бившата девојка на дечкото на братучетка ми.Кога таа почна да им се меша братучетката буквално ја отера у три лепе...Девојко,објасни и на малата со убаво да не се меша кај што не и местот,ако продолжи така превземи мерки,зошто сепак мислам дека тоа не треба да се игнорира.Го зборувам од лично искуство.А се прашувам зошто дечко ти не ја избришал до сега :!: зар ја чува за резерва типот?Разговарај и пак со него на темава.Кажи му дека сметаш дека е претерано нејзиното однесување и дека мора да стави и тој крај на сите тие нејзини глупости.А и убаво некој ти даде идеја да го избришате и двајцата фејсбукот.

  Незнам што е со лугево денес.Уживаат да се мешат во туг живот,во туга врска.Изгледа имаат здодевен живот па ај решиле да замрсуваат туги сметки :^)
   
  На M.V131993 и loly89 им се допаѓа ова.
 12. Zoza

  Zoza Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  297
  прво нека ја избрише твојот дечко а второ кога ке ја сретнеш кажи и две три лепи речи да си дојде памет,ако не и дојде викај ме мене јас сум лек за таквите кога ке ја отворам устава ке заборави кој сте вие...од патики ме вадат такви кучки ...
   
  На M.V131993, srcekrsacka и Pelikuna им се допаѓа ова.
 13. something

  something Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2011
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  1.082
  Немора да си ги бришете профилите на фб-едноставно избришете ја и блокирајте ја и не се замарај веќе со неа ;)
  Незнам ни зошто и враќате на провокациите - игнорирајте ја :)
   
 14. calliope

  calliope Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  1.367
  Допаѓања:
  15.983
  Пол:
  Женски
  Колку ме нервира тој ФБ веќе! :swear:
  Среќа со мојов воопшто не му придаваме важност на тој мутав сајт па и двајцата едвај два пати месечно дали се уклучуваме, ама секоја, да не речам, трета врска што ја знам западнала во криза или се раскинала токму поради тоа глупо чудо до кое секоја психички лабилна и искомплексирана персона има пристап.
  Ти најубаво да ја отераш таа кај што и` е местото. Се` што ти лежи на срце, се` кажи си. Кога ке ти пушта сигнали, „изгори“ ја, одговори на повикот и ќути, нека и` оди сметката. :lol:
  И кога веќе тој ФБ ви игра некоја улога во врската, не ги прифаќај нејзините другарки, блокирајте ја и двајцата да не може да ви пишува, или темпорарно деактивирајте ги профилите.
  А богами и тој дечко ти треба да преземе нешто. Кога веќе нему му пишува, тој треба јасно да и даде до знаење дека не го интересира и не сака ништо со неа да има, ама нему очигледно му годи тоа, му го подига егото.
  Не знам, сериозен разговор со дечко ти, типката почасти ја патувење во еден правец до Пиринска со другарките, и тоа е тоа.
  Good luck! :)
   
  На M.V131993 и loly89 им се допаѓа ова.
 15. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.165
  Допаѓања:
  26.990
  Истепај ја :punch: Нема друго чаре :!: Отиди и и речи и: Шо е мури, шо сакаш ти од дечко ми? Сакаш ли да ти сменам личен опис? :devil: И потплукнувај додека го зборуваш тоа, за да знае дека си бесна :devil:
   
  На elenkata20, tessie, professoressa и 3 други им се допаѓа ова.
 16. aaaaa

  aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  1.188
  Пол:
  Женски
  Значи некои луѓе живеат за да прават интриги и сплетки.Нив најмногу ги мразам.Не се секирај и мене ми се случувало тоа.Па дури и ми се закануваа ќе видиш ти,вака така онака.И јас се нервирав.Ми вика братучед ми што бе ајде нека ти звонат(притоа повикот беше ако те видам сега ќе те убијам) ќе одиме ќе поминеме и ај ќе видам што ќе ти стори.ама нема да помисли уште еднаш да заѕвони оти нема да излези од болница.Ама јас престанав да обрнувам внимание,повеќе не кревав на повиците со скриен број и си престана(откако добро ги средив).Уствари не престана ПРЕСТАНАА.Беа повеќе.А знаете што беше најтрагично?На дечко ми не му ѕвонеа туку само мене ми се закануваа.Тераа и некое машко да ми се јавува после ѕвонеа тие па ми изведуваа на телефон нешто од типот ЛИЛААА КАКО СИ ЛИЛАААА ПОЗДРАВИ ГО ДЕЧКО ТИ ТОЈ ВЕЧЕР ЌЕ ИЗЛЕЗЕ СО МЕНЕ :fubar: :fubar: .Ама заборавија дека јас уствари знам кои се ама и јас сум паметна бе и еднаш се сретнав со една од тие како си срце што си правиш ми вели (коза-ми идеше да ја искубам ама се воздржав)па им реков некој ми звони им кажав за ситуацијава и им реков ќе ги пријавам па ќе се почастам еден одмор.Типкава ми прави фаца :o :o како може така.Сигурно е грешка.И да видиш како престанаа..Ако не ич да не ти е гајле.Пријави ја.Тужи ја за мобинг :lol: :lol: .Ќе ти излезе одморот. :*
   
  На M.V131993 и loly89 им се допаѓа ова.
 17. something

  something Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2011
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  1.082
  хахахахахаха :rofl: :rofl: :rofl:
   
 18. crnokosata

  crnokosata Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  251
  Допаѓања:
  123
  Пол:
  Женски
  Кажи му на дечко ти да и рече да се сретнат...ииии оди и ти.AMAAA не се покажувај таа да те види отпрвин(ако има кола дечко ти скриј се на задно седиште а ако не нека се сретнат на некое место кај што можеш да се скриеш а да не те види).Нека ја праша дечко ти што сака од него итн.....и ти после излези и поткачи ја :devil: да знае кај и е местото.
  п.с.Делува ова верувај ми ке пукне од страв и срам(од мое искуство ти го кажувам)
   
  На M.V131993 и loly89 им се допаѓа ова.
 19. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  5.291
  Допаѓања:
  169.253
  и јас ти го давам овој совет (само без потплукнувањето :lol: )
  Од таквите мивки -црвеносолки ми се гади.А и дечко ти потпраши го онака у стил кој ја е.. оваа,што се вртка околу тебе,има причина или не?
   
  На loly89 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. loly89

  loly89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  74
  xaxa добра финта, ова може да се испроба :)) tnx :*
   
  На crnokosata му/ѝ се допаѓа ова.