1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ми се меша во врската...

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од loly89, 11 јули 2011.

  1. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    А ако на дечко ти му смета зашто не ја избрише неа од пријатели? Постои и опција наречена блок па нема да може да го гледа воопшто.Прво јас мислам дека треба тоа да си расчистите вие двајца, ако на него му смета, чао пријатно - нека ја избрише.
    Така мислам дека воопшто нема да имаш ти потреба да се замараш, освен ако нема негов број, е тогаш веќе извини ама и он претерал, ако не сакал да се меша таа што барал број да и дава? Како и да е, ти можеш само да и пишеш инбокс или во живо да и кажеш, како сакаш, да престане да се меша кај што не и е местото, или најдобро е двајцата заедно тоа да го направите и ти и дечко ти и од тогаш да ја избрише од пријатели и тоа е тоа. Ако му врти на телефон нека не се јавува. Јас сепак мислам дека он е тој што може повеќе да влијае со тоа што одлучно ќе ја отфрла и ќе и каже да не се меша.
     
    На loly89 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. crnokosata

    crnokosata Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    251
    Допаѓања:
    124
    Пол:
    Женски
    Лоли шо направи бе со дечко ти до кај стигна работата??
     
  3. loly89

    loly89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2011
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    74
    Ами разговаравме пак на таа тема и јас и напишав еден реферат во порака на фб и таа почна да се брани демек не му пишувала ништо, на почетоко и бил симпатичен, но откако разбрала дека има женска се
    "" откачила"" бла бла... и на крајот ме праша дали сакам да го избриши од фб, но немаше потреба на крај и двајцата ја блокнавме.
    поздрав :*
     
    На ivy531 и crnokosata им се допаѓа ова.
  4. crnokosata

    crnokosata Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    251
    Допаѓања:
    124
    Пол:
    Женски
    Е бравос мило ми е за вас поздрав :*
     
    На loly89 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. LilMissBossy

    LilMissBossy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    203
    Ако се појави пак некој крлеж во иднина ( не дај Боже),гледам дека се нервираш поради фејсбук,и двајцата избришете ги профилите и уживајте. :)
     
  6. Tinushka

    Tinushka Популарен член

    Се зачлени на:
    23 мај 2010
    Пораки:
    1.280
    Допаѓања:
    4.895
    Пол:
    Женски
    Лол НЕ СЕ СОГЛАСУВАМ !! сори ама не ! :!: Што треба да се сељачи и спушта на нејзино ниво ? |(
     
    На loly89 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Beatriche19

    Beatriche19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2012
    Пораки:
    159
    Допаѓања:
    89
    Мајкаму се меѓа у врската а ние сме млади нит ќе се земеме нит ништо.
    Не делам со него телевизори,радијатори,шпорети ........па оф леле
    аман веќе таа жена не е нормална... ПОСЕСИВНА И ГО МАНИПУЛИРА КОПИЛЕТО ШТО ГО РОДИЛА А ОВОЈ И ЌУТИ
    ГАД
     
  8. Christina.A

    Christina.A Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2012
    Пораки:
    552
    Допаѓања:
    354
    Тоаш ништо не бидува од вас,таа сеа се меша не па во брак да сте,тешко вас има само караници да ви прави,лудача. Со таков немаш иднина,некој што на прво место му е МАМА. :D
     
    На Beatriche19 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Stylesh

    Stylesh Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2013
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    Јас на твое место би и ПЛЕСНАЛА се в лице. Која е таа да ти се меша во врската?
    Едноставно, небитна е... Но, можеби си размислила ли дека дечко ти и таа имаат... недовршено минато?... размисли за ова...:)
     
  10. Beatriche19

    Beatriche19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2012
    Пораки:
    159
    Допаѓања:
    89


    Баш така затоа и раскинавме....Готово вчера беше дефинитивно.. :)
     
  11. Christina.A

    Christina.A Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2012
    Пораки:
    552
    Допаѓања:
    354
    Сега можеш да си уживаш и да не се нервираш. ;)
     
    На Beatriche19 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. gerisha01

    gerisha01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 септември 2010
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    4
    Твоето е ептен лесно а што да кажам пак јас ...дечко ми има на другар сестра и му е "најверна другарка" по цел ден на фб вицови смешни слики се смејат си разменуват совети за врски блабла и сега пред 3 месеци си дојде она од Италија (дечко ми живее во Германија и он си е дојден) и по цел ден се заедно , заедно јадат се шетат итн итн...му имам кажено дека не верувам во женско и машко пријателство и дека сакам да имат по дистанциран однос и он секој пат ми вика да да ок ке биде ок ке се дистанцирам и ништо не бидува се е исто па е исто, кога и да ја спомнам неа он ке каже ок и после 2-3 сата ниии море да се скараме за нешто сосем глупост шо се вика и да сме наљуитени ...Кажејте јас со да напрам на секој можен начин се обидех да праме мабет и се е ок важи ќе биде ќе биде и ништо не бидува ....
     
  13. Leonida2

    Leonida2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2013
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    28
    имав ама ист проблем во врската многу ме нервираше женската тотално беше ,,лигава,, и као бате, бате а таја сакаше од бате во друго да ја смени ситуацијата и без страм пред мој нос му се пикаше, и дечкоми не бе она како сестричка мие, и така едно време си поќутив додека една вечер не се поднапив и таја беше со нас и му вика на дечкоми стани да играме валцер, и јас појке неможев и му викам на дечкоми ако станиш готово тука ке те остам хаха и не стана, и ја начекав неа во вц и само и реков ОСТАВИ НЕ БАРЕМ ОВАА ВЕЧЕР ДА УЖИВАМЕ САМИ. И мислам дека тогаш си сфати. Се одалечи од дечкоми и од сестрата на дечкоми и сега е ,,среќно,, мажена хихих :)))
    сакам да ти кажам не ти поможва тоа што му кажуваш на дечкоти затоа што мажите се слепи и не ги знат целите на жените, пробај некако од страна, ама не директно неа да и кажиш, дека е време малце да се повлечи.
     
  14. gerisha01

    gerisha01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 септември 2010
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    4
    Ајде ќе пробам некое време и така и ќе пишам шо како било... тенќу <3
     
  15. s.a.-95

    s.a.-95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2013
    Пораки:
    74
    Допаѓања:
    34
    Пол:
    Женски
    Една година сме во врска а ги имало повеќе такви неписмени кучки што не разбираат дека за врска се потребни само двајца а не дваесет и двајца. |( Он е многу комуникативен и друштвен тип и понекогаш и не сфаќа дека некоја му се набацува. Баш периодов имаше он една другарка си правеа муабет ама многу често почнаа да се караат, почна да му се јавува и веќе сфативме и двајцата што и е нејзе филмот само требаше време директно да се искаже тоа. Па и + кога дознав дека типката рекла дека јас не сум за него зашто сум била шмизла |( И пред некоја вечер он ми се јави и ми рече дека му се јавила пак ама овој пат и дал дознаење дека они двајца нема шанси да бидат заедно. Поштувам што он ми го кажа тоа искрено, и само чекам момент ако извади она некој муабет за него само да и се насмевнам, да и го покажам средниот прст да си го земам него под рака и да си одам.