1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Многу ме привлекува...

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Man.eater, 20 септември 2010.

 1. Man.eater

  Man.eater Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  9
  Здраво, се регистрирав на форумов за да ве прашам за мислење и ако не ве мрзи да ми одговорите. Одам со дечко ми 2 години и супер ни е и сексот и се. За него немам лош збор. Проблемот сум јас. Лани запознав едно дете кој работи во кафе барот каде што стално одиме. Се запознавме со него и станавме добри другари. Тој се знае и со дечко ми и стално кога и да одиме во кафичот онака на смеа на шала се гушкаме пред дечко ми ама како што реков само на шала. пред 3 месеци почна многу да ми се свиѓа. Цело лето го поминав во кафичот само за да го гледам. Забележив дека и тој не е рамнодушен ВООПШТО. Пред 3 дена ми пиша на фејсбук нешто од околу дали сум слободна итн. Му реков дека сум слободна после 3 часот навачер бидејки тогаш обично си одам дома. Без никакво размислување прифатив да се видеме. Се видовме се смувавме и јас не почувствував никаква вина или грижа на совест бидејки го варам дечко ми. Сега проблем е дека мнооооооооогу ме привлекува и сакам нешто повеке со него(секс). Знам дека и тој тоа го сака според неговото однесување кога беше со мене. Инаку јас имам 19 ипол години а тој 18. Свесна сум дека ке остане само на секс, и нема шанси да ја раскинам мојата врска заради него но што да правам кога ми стана опсесија и стално на него мислам и фантазирам?! Ве молам да ми помогнете ако можете со некој совет. :( А што е најсмешно ако се одлучам да му дадам нема каде да одиме за да се заврши работата :D
   
 2. Srculence--91

  Srculence--91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  51
  Хмм, па јас вака би ти кажала. Немам баш големо искуство, но ако со дечко ти ти оди добро и ако те сака и секако ако и ти го сакаш него, мислам дека не е во ред да го изгубиш поради секс со некој што ти се допаѓа. Чувај го тоа што го имаш, и немој да го повредуваш тој што те сака, стави се и ти во негова ситуација и види како би било тој тебе да ти го направи истото. Мислам навистина не е фер. Сватиго ова само како совет, другото сепак е твоја одлука. Позз
   
 3. Zamzara

  Zamzara Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  32
  Сум била во таква ситуација на твои години и верувај и ден денес можам да кажам дека кога ке се сетам на тој период си се смешкам онака слатко...Ама трагедијата да биде уште поголема исто како и ти не сакав да си го иѕгубам мојот долгогодишен дечко а не сакав ни ја да пропуштам шансата да смувам тип кој ме привлекува ужасно!! Од денешен аспект гледајќи јас мислам дека прерано се врзав во врска и не бев изживеана,или пак не го сакав доволно мојот тогашен дечко!! Сега верувам дека никогаш не би преварила затоа што тоа сто го имам покрај мене ме прави среќна во секој миг од мојот живот!!
  Меѓутоа да се докажам ѕа муабетот,јас бев ветрушка во тои години,некако многу многу не му се секирав па си седнав фино лепо и му реков на дечко ми дека мораме да поразговараме па макар и да биде крај на светот.. Му објаснив што точно се случуваше во моето главче и дека сум каша попара па будлаетинка си побарав тој да ми ја опраи работата :x Ќе бидам искрена до коска,ама девојки одеднаш кога направи нешто пакау јас незнаев каде се наоѓам!!!Дечко ми ми ја шлапна една така силна ми ја ѕвекна да ко прво не бев свесна сто се дешава,а ко второ си викав ај сонувам!!! Ама си заслужив! Но иронијата да биде поголема се потсмири и решително ме однесе кај дечково ме предаде во негови раце...Со тој дечко се маткав кратко време се мував додека се намерачив на него буквално така да се изрзѕам и после некое време почнав да си кукам за мојот !! Тој си беше добро душен па ми се смири. Но сето тоа кратко траеше и еве каде сме....Тој со друга јас со друг,но едно сакав да кажам неговите солзи и ден денес одат по мене...Се ми се врати како Бумеранг...Отом потом во некоја наредна прилика..
  Наравоучение: Вреди да се проба,но само ако таа проба не те кошта прескапо...Младост лудост
   
  На mirandakerr19 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Man.eater

  Man.eater Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  9
  Леле ЗамЗара, ако јас направам така со дечко ми, да му кажам дека друг ме привлекува мислам дека нема шанси да поминам само со еден шамар. :o Најверојатно ке ми се освети и ке направи многу да патам. Ама толко да не можам да се контролирам... :@ :@
   
 5. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  3.749
  Допаѓања:
  8.664
  Пол:
  Женски
  Чувај си го тоа што го имаш... никогаш не го оставај оној кој го сакаш поради некој што само ти се допаѓа ... едно е да сакаш друго е да посакуваш... во животот све ти се враќа па и како што кажа дечко ти и не е толку рамнодушен.. стави се и ти на негово место ... можеби подоцна ти ќе бараш да му се вратиш..бидејќи сфаќаме колку нешто вредело само од кога ќе го изгубиме.. ЗА ЖАЛ!
  позз се најубавоо :* !
   
  На SparkyAngel и Srculence--91 им се допаѓа ова.
 6. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.331
  Велиш - дете (помал од тебе)...Секс- ти знаеш што сакаш а тој може -разлика во сексот кога жената е постара, ваљда ке сватиш што сакам да кажам. Ке се апеш за газот кога тогаш, ама како сакаш тоа е твоја одлука
   
 7. AppoloN

  AppoloN Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 септември 2010
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  132
  Браво за тебе алал а ти е!
  И што совет сакаш да добиеш?
  Преку леб погача и на крај....ништо....
  И после ке пишиш тука друга тема дечко ми ми раскина вемолам помогнете...и ке кажеш дека ти е мн тешко и ке бараш совети како да го вратиш.....и ние будалите ке ти солиме памет а ти ке ни се смееш и ке викаш леле колку се глупи затоа што како што видов нешто со совеста скарана си и те има напуштено па нишо чудно интересно да си праиш.....
  Совет....твој е животот прави како што мислиш...ама никој не е должен да трпи будала да го праат ни дечко ти иначе жал ми е за детето, ни ние тука.
  Уживај и прави како што мислиш посекако нема да осеќаш грижа на совест......Пувв едноо е...ње чудо големо............
   
 8. Man.eater

  Man.eater Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  9
  И јас сеуште неможам да разберам зошто има такви како тебе на форумов? Барав СОВЕТ не СУДЕЊЕ, ти си никој и ништо битен фактор и ако мислиш дека си многу јак/а со овој коментар се лажеш. п.с. не мислиш дека сум имала некоја причина штом го варам? Крајот со него ми се ближи, тоа е повеке од јасно. Но, нема да плачам ниту да имам грижа на совеста затоа што очигледно љубов веке нема. АКО ТОЛКУ САКАШ ДА ПОМОГНЕШ КАЖИ МИ КАКО ДА МУ РАСКИНАМ ДА БИДЕ ПОБЕЗБОЛНО ЗА НЕГО!!!
   
 9. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.370
  не дека крајот се ближел така ти се тешиш ... за тоа што друг ти се свиѓа ... долга врска и раскинување се знае безболно не може да помине ... и јас мислам дека ќе се покаеш и ако стварно се ближел крајот ке кажеше во првиот пост а ти го испофали дечко ти и сексот и се ... и самата си крива и јас мислам дека ако го оставаш да му ја кажеш вистината зашто коа ке те види со детето помало од тебе ке биде многу поглупаво и за тебе и за него .... и не исчезнува љубовта туку така туку ти било криза па во друг си се залетала но од летање до љубов има многу разлика ....
   
 10. Man.eater

  Man.eater Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  9
  Никаде не споменав дека ке раскинам поради помалиот. А сега сум повеке од сигурна дека љубов веке нема поради вчерашната ситуација... ;)
   
 11. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.370

  ниту пак јас не реков дека ке раскинеш поради помалиот ... туку коа ке го оставиш овој ке бидеш со помалиот и тој ке ве види ... па фер е да му кажеш дека веќе имаш симпатии кон некој друг .... и што била вчерашната ситуација од која си сфатила дека нема љубов ??
   
 12. Man.eater

  Man.eater Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  9
  лажни профили на фејсбук, скајп па дури и hi5 ти се чини доволно голема причина за да му раскинам? Да оди на свадба и да ме лаже дека јас не сум била поканета за да не идам со него малку е? Величење на неговото а омаловажување на моето семејство малку е? кога и да искочме во град излегуваме во тројка И ДРУАР МУ! зошто јас не си ја земам другарка ми со мене? ми фали време насамо со него. доста ти е тедибер или треба уште нешто? :?:
   
 13. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.370
  не ми треба уште нешто ама се чудам само како баш сега кога друг ти се свиѓа ти сметаат овие раб и како наеднаш за ова си повредена ... твое си е јас не бев дрска најубаво ти кажав ... па извести не што ке се деси .
   
 14. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.370
  ах ај уше нешо ке ти кажам не можев да се воздржам ... тоа дека искачате у тројка можело да се реши .... да збориш ако ти сметало ... лажни профили не се причина за раскинување пошто имам и јас го проверував дали ке падне на флерет од др женски ... и имаш 19 год вакви глупости не треба да те засегаат ... тоа со семејствата не знам дали е озбилно ама и тоа можело да се реши ... и јас на шала сум се зезала дека моите се боље и он исто па сеедно ... а за свадбата незз што да ти кажам . ме мрзеше да редакт па пишав ново мислење . ајт позз :)
   
 15. Srculence--91

  Srculence--91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  51
  Еднаш збориш едно, па после збориш друго, еднаш го фалиш дечко ти а сега зборуваш дека ти се ближи крајот. Ај прво преиспитај се самата себе си па потоа барај совети, тука има луѓе со многу посериозни проблеми на кои што очајно им треба помош, а за вакви ситници те молам преиспитај се сама...Очигледно е дека од досада немаш што да правиш, па ај ке се зафркавам тука...Позз
   
 16. ViktorijaMari

  ViktorijaMari Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  463
  Допаѓања:
  159
  истата работа и мене ми се случува...несакам да прекинам со ниеден...овој па мувачот каков е...едноставно те правии зависниик, неможеш без него, ти треба како воздух...уф мајмун :devil: :D
   
 17. Scar.Tissue

  Scar.Tissue Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  1.044
  Деца.
  Кај емоционално, па и физичко неверство му правиш.
  Ма ајде.
  И што те привлекува толку кај него. К*рот?
  Извини, ама стварно се изреволтирав.
  Прво почна... Демек... Многу ми се допаѓа ова она, со помирно.
  А потоа, свесна дека си виновна, а несакајќи да признаеш(бидејќи форумџиките не те подржаа), почна да се браниш себеси и да се оправдуваш истакнувајќи ги неколкуте лоши работи кои се случиле со дечкото.
  За лажните профили на фб, не мислиш дека сама си дала причина?
  Па уште се лутиш. Кај виновна... :x
  "Ем шуто, ем боде"
  Исто така, контрадикторна си на самата себе.
  А по 3-4 други мислења, излегуваат еден куп проблеми од негова страна. Хмм... :?:
  Па уште дрска си со форумџика која ти дава најдобронамерен совет.
  Така нема далеку да стигнеш.
  Не, не... :shake:


  И после машките вакви онакви...
  Кај кучката не се вртат кучиња, ако не ја дигне опашката ;)
  Поздрав.
   
  На Gioia му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Ivah

  Ivah Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 мај 2011
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  198
  само едно ќе ти каЖам ако ти доволно си го сакала деЧкоти немаше да одиш друг да гушкаш :!: и тоа плус пред деЧкоти, зар се запраша како се Чуствува деЧкоти во целата ова ситуација, и плус, ако си знаела штом така зошто продолЖуваше да одиш во кафиЧот бре?? како и да е јас мислам дека деЧкоти ова не го заслуЖува Чукни си ја малку главата што правиш :fubar: не те осудувам ниту критикувам но едноставно мислам дека не ефер спрема деЧково ова што го правиш а штом велиш и ти самата дека немаш гриЖа на совест ни ништо онда продолЖи со ова што да ти каЖам, но бар биди фер спрема деЧкоти и каЖи му како стојат работите.
   
 19. Ivah

  Ivah Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 мај 2011
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  198
  штом си и самата свесна дека нема љубов и крајот се блиЖи и сакаш да му раскнеш ама незнаеш како мој совет ти е да седниш да поразговараш со деЧкоти и да му каЖеш дека тие Чуства што си ги имала спрема него веќе ги немаш и тоа објасни му го на убав наЧин без кавги, јас верувам дека ке свати. биди искрена спрема деЧкоти искреноста е најскапоцена работа, не одите од вЧера, мислам дека деЧково заслуЖува објаснување. ти посакувам мн среќа.
   
 20. a.c.k.a

  a.c.k.a Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  816
  Допаѓања:
  608
  абе дечки јас на ваши години незнаев што е дечко а вие и по 2-3ца вртите алал да ви е напредни генерации и после трудни па свадби па обврски и се ,дај размислете малку што правите позз до сите