1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Момче се однесува „топло-ладно“ кон мене

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од My.self, 10 декември 2010.

  1. My.self

    My.self Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2010
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    2
    Пред месец дена раскинав со ’ дечкото‘ ( кратка врска без ништо посебно ) и сега се чувствувам мн осамено...Не сум вљубена во никого, но има едно момче од училиште кое ми се допаѓаа, но чувствувам дека немам никакви шанси кај него и не сакам да се вљубам :(( Кога сме на училиште ретко да ми прозбори...скоро никогаш.. А надвор и во диско секогаш насмеан ме поздравува и правиме најнормален муабет... Незнам зошто е така... Можеби бидејки премногу ме озборуваат во училиште па не сака да го видат дека ми прави муабет или??
     
  2. cacka...love

    cacka...love Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    Што да правам?

    Види вака нема потреба да се плашиш дека ќе се заљубиш, тоа е убаво чуство. Мој совет е да играш тактички за да не бидеш повредена. Нема човек на којшто не му годи мала провокација, дознај нешто повеќе за него и почни да тактизираш и се повеќе да комуницираш со него. На тој начин и тој ќе дознае за тебе нешто повеќе и ти ќе видиш дали навистина ти се допаѓа. Немој да ме сватиш погрешно немој да го лажеш или да измислуваш некои работи, само тактизирај и најди начин да го заинтересираш. Ти посакувам многу среќа.
     
    На My.self му/ѝ се допаѓа ова.
  3. red

    red Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2010
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    130
    Пол:
    Женски
    Што да правам?

    немој да се оптеретваш со озборвањата, ако сака вервај дека ќе биди со тебе, без разлика што и кој зборва за тебе и + денес за кој не озборват? зад добриот коњ се крева прашина.
    и прво дознај неколку работи за него, па после размисли дали е тој во кој треба да се заљубиш, навистина на срцето не можиш да му наредваш, ама боље спречити, него лечити. позз
    п.с. пиши шо ќе напрајш и со среќа :*
     
    На My.self му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Zigy

    Zigy Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 декември 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Што да правам?

    Што да правам? Се гледам со едно дете на иста возраст како мене веќе година ипол, но не секој ден.Имаме исто друштво, некогаш заедно излегуваме, но никој освен моите другарки не знаеше дека ние се гледаме. Многу ми се допаѓа кога сум со него, но имам стекнато мислење дека ме бара само кога нема што да прави и неколку пати ми има кажано дека ако ме бара сигурно чуствувал нешто за мене ама не верувам во тоа. Од пред некој месец и му дадов(прв ми беше) ама ништо не се промени. Ме нервира помислата дека освен мене се гледа и со други. Не знам што да правам ми значи ама не сакам да бидам нападна и да му кажам се што мислам и да избега од мене. Помогнете... или ќе му кажам па нека одлучи или ќе се оддалечам од него и ќе му кажам да не ме бара повеќе. Поздрав
     
  5. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328
    Што да правам?

    Ете самата си даде одговор! Примени го тоа! Поздрав
     
    На zoki-poki му/ѝ се допаѓа ова.
  6. gami

    gami Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    628
    Допаѓања:
    126
    Разговарај со него и кажи му дека не ти се допаѓа што се гледате така. Дека сакаш да се гледате постојано, а не само кога ќе нема што да прави тој. Не си нападна, вие сте заедно година ипол. Ако не му се допаѓа така нему, најдобро оддалечи се и види како ќе се одвива ситуацијата, бидејќи со такво гледање не одите никаде :( . Ако и после разговорот продолжи така, најдобро да не те бара повеќе и да си најдеш некој друг со кој ќе можеш да бидеш постојано како што сакаш :)
     
  7. Zigy

    Zigy Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 декември 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Благодарам многу за советите...се надевам ќе најдам храброст некако да му го кажам ова:)