1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Момче се однесува „топло-ладно“ кон мене

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од My.self, 10 декември 2010.

 1. My.self

  My.self Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2010
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  2
  Пред месец дена раскинав со ’ дечкото‘ ( кратка врска без ништо посебно ) и сега се чувствувам мн осамено...Не сум вљубена во никого, но има едно момче од училиште кое ми се допаѓаа, но чувствувам дека немам никакви шанси кај него и не сакам да се вљубам :(( Кога сме на училиште ретко да ми прозбори...скоро никогаш.. А надвор и во диско секогаш насмеан ме поздравува и правиме најнормален муабет... Незнам зошто е така... Можеби бидејки премногу ме озборуваат во училиште па не сака да го видат дека ми прави муабет или??
   
 2. cacka...love

  cacka...love Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  Што да правам?

  Види вака нема потреба да се плашиш дека ќе се заљубиш, тоа е убаво чуство. Мој совет е да играш тактички за да не бидеш повредена. Нема човек на којшто не му годи мала провокација, дознај нешто повеќе за него и почни да тактизираш и се повеќе да комуницираш со него. На тој начин и тој ќе дознае за тебе нешто повеќе и ти ќе видиш дали навистина ти се допаѓа. Немој да ме сватиш погрешно немој да го лажеш или да измислуваш некои работи, само тактизирај и најди начин да го заинтересираш. Ти посакувам многу среќа.
   
  На My.self му/ѝ се допаѓа ова.
 3. red

  red Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2010
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  130
  Пол:
  Женски
  Што да правам?

  немој да се оптеретваш со озборвањата, ако сака вервај дека ќе биди со тебе, без разлика што и кој зборва за тебе и + денес за кој не озборват? зад добриот коњ се крева прашина.
  и прво дознај неколку работи за него, па после размисли дали е тој во кој треба да се заљубиш, навистина на срцето не можиш да му наредваш, ама боље спречити, него лечити. позз
  п.с. пиши шо ќе напрајш и со среќа :*
   
  На My.self му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Zigy

  Zigy Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 декември 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Што да правам?

  Што да правам? Се гледам со едно дете на иста возраст како мене веќе година ипол, но не секој ден.Имаме исто друштво, некогаш заедно излегуваме, но никој освен моите другарки не знаеше дека ние се гледаме. Многу ми се допаѓа кога сум со него, но имам стекнато мислење дека ме бара само кога нема што да прави и неколку пати ми има кажано дека ако ме бара сигурно чуствувал нешто за мене ама не верувам во тоа. Од пред некој месец и му дадов(прв ми беше) ама ништо не се промени. Ме нервира помислата дека освен мене се гледа и со други. Не знам што да правам ми значи ама не сакам да бидам нападна и да му кажам се што мислам и да избега од мене. Помогнете... или ќе му кажам па нека одлучи или ќе се оддалечам од него и ќе му кажам да не ме бара повеќе. Поздрав
   
 5. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  328
  Што да правам?

  Ете самата си даде одговор! Примени го тоа! Поздрав
   
  На zoki-poki му/ѝ се допаѓа ова.
 6. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  126
  Разговарај со него и кажи му дека не ти се допаѓа што се гледате така. Дека сакаш да се гледате постојано, а не само кога ќе нема што да прави тој. Не си нападна, вие сте заедно година ипол. Ако не му се допаѓа така нему, најдобро оддалечи се и види како ќе се одвива ситуацијата, бидејќи со такво гледање не одите никаде :( . Ако и после разговорот продолжи така, најдобро да не те бара повеќе и да си најдеш некој друг со кој ќе можеш да бидеш постојано како што сакаш :)
   
 7. Zigy

  Zigy Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 декември 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Благодарам многу за советите...се надевам ќе најдам храброст некако да му го кажам ова:)