1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Монотоност во врската..

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од diamonds.in.the.sky, 24 јануари 2013.

 1. diamonds.in.the.sky

  diamonds.in.the.sky Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2012
  Пораки:
  217
  Допаѓања:
  193
  Си се сакаме многу со оној мојот, ама некако во последно време како да ни снемува теми за разговор, ова-она, дали се сме изживеале, што ли е работат, незнам...
  Немаме некои големи проблеми, ама се осеќа некоја празнина, како да снемува комуникација...Во Врска сме безмалку година дена..
  Нормално ли е ова, или треба некое чаре да барам, девојки?
  Инаку, имаме по 18 години и двајцата.
   
 2. scrappycoco

  scrappycoco Активен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2013
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  15
  Istoto mi se slucuva i mene. postojano sme zaedno so deckoto i stanuva monotono, dosadno. duri i seksot ne e kako sto treba.... :worried: (zboruvam od moja strana), nekako gi snema strastite, i voopsto ne mislam na seks vo posledno vreme, a ne sum toj tip... a decko mi mi e mil i drag i go sakam premnogu ama fali sepak nekoja goooolema iskra. dali e period toa samo ili????
   
 3. diamonds.in.the.sky

  diamonds.in.the.sky Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2012
  Пораки:
  217
  Допаѓања:
  193
  се надевам дека е период..
   
 4. Zlatnata.Alis

  Zlatnata.Alis Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  76
  уффффффффффф не да упаднавме во монотонија, ако побрзо не превземеме нешто , тешко нас
   
 5. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  3.002
  Допаѓања:
  6.071
  Пол:
  Женски
  девојки,железото се кове додека е жешко :!: .не дозволувајте љубовта да олади,бидете инвентивни,направете нешто што досега не сте го правеле,макар да биде одење во зоолошка градина или одење на кино!обидете се да ја пренасочите врската кон подобро,никогаш не бидете молчаливи ,тивки...сменете ја фризурата,променете ја гардеробата,дајте си време за опуштање ,средете се прво самите за себе,и ќе видите вашите партнери нема да ви одолеат :D
   
  На Ketrin.Moon му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.589
  Допаѓања:
  8.492
  Кај сите доаѓа тој период кога се презаситувате. Се познавате добро и сте исцрпеле теми за разговор. Мене ми се случувало и после 2-3 излегувања со некои машки да ми биде монотоно и раскинувам веднаш. А со други, абе денот ми лета, саат како 5 минути. Со некој се досадуваш, со друг уживаш.
   
 7. karenin

  karenin Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  1.426
  Допаѓања:
  2.163
  Епа купете си плетена лулашка, поставени ја сред соба и лулајте се заедно. Правете некои акробации на неа.
  Купете си пиштолче на вода и прскајте се, аама и двајцата да сте облечени оскудно и со проѕирни маички, гакички.
  Купете си лак и стрела и центрирајте право во неговиот газ. Ќе водите каков ќе биде прероден, како млад мајмун пред парење.
  Направете пица, палачинки и јадете ги како свинчиња. Онака целите да се изшлапате и да се смеете како луди.
  Имајте секс на тераса накај 5 часот поручек кога врне дожд, ќе се запалите како луди, ама пазете се од туѓите погледи.
   
 8. Just.Passing.By

  Just.Passing.By Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  60
  се сложувам со мислењето на hermosa ... доволно е нејзиното кажано за една врска да се одржува на прав пат
   
 9. lana8

  lana8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  180
  Можам да кажам (со тешко срце) дека моментално се наоѓам(Е) во таа фаза.
  Мене ми е се монотоно и досадно, и увек успевам да најдам нешто да не мислам на тоа.
  Ништо што прави тој, не ме возбудува како порано, се ми е онака сеедно и очекувано.
  Сакам да зборувам со него, и пробувам ама.. не сака да ме сослуша, ја менува фацата се натажува. А најмалку од се не сакам да го гледам тажен.
  Можеби е период, можеби не. Не ни сакам да помислам на тоа дека треба да се разделиме.
  А најлошо или пак не, незнам како да кажам, е тоа што монотоноста ја чувствувам само јас.
   
 10. mila89

  mila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  905
  Допаѓања:
  868
  Пол:
  Женски
  Ја читам темава и нешто цело време се повторува и мене дури смешно ми паѓа кога читам.....цело време е тоа едно исто "одете во кино или зоолошка", "правете нешто што не сте правеле до сега, одете на место кај што не сте биле до сега" и т.н. а не знаете дека ова е Македонија, и дека во голем дел од градовите ( освен Скопје) немаат ниту зоолошка ниту кино, ни пак расторани со егзотична храна, додуша ретко кај има еден обичен парк да се прошеташ а не пак да си овозможиш некој настан, да поминеш интересен ден со дечко. Секако можеш да отидеш во друг град, да прошеташ на викенд ама реално пак колку често можиш да си дозволиш такви работи.....
  Не дека имам намера да кобам, или дека им контрирам на тие што им дале вакви одговори и да се карам, ама едноставно е така.
  Кога немаш можности за нешто повеќе и едно мало изненадување или знак на внимание можат да сменат многу. Едноставно не дозволувајте да се оддалечите еден од друг, кога сте заедно трудете се секогаш да сте позитивни и расположени и кога има љубов и со малку труд е забавно :D
   
  На lucia22 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. tamara8

  tamara8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  i jas sum vo taa vaza na monotonost,nie nemame tema za razgovor koga kje izlezeme kje zboruvame gluposti ili kje molcime i toa me nervira a znam deka ne vodi kon dobro a nesakam da raskinam.Neznam sto da napravam :/ za da dojdeme do nekakva tema za razgovor pa sakam milsenje od poiskusnite :) pozz
  [mod-kirilica:1bo28hsh][/mod-kirilica:1bo28hsh]
   
 12. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.966
  Допаѓања:
  5.486
  истиот проблем ..што ќе се прави незнам
   
 13. the-dark-angel

  the-dark-angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2012
  Пораки:
  227
  Допаѓања:
  37
  Абе добро, сите во врската имаме монотон период тоа се јавува или после голема караница или ако заседиме дома долго време..

  јас баш сум приметила после караница веднаш монотоно ми е..неам муабет..се нешто ми фали..мислам на раскинување..
  и зимово да не речам јануари ми беше монотон пошо се затворивме дома и си кажавме се што имавме и ќутевме и поминаа празниците и он сеа неможе да дојде до збор :D

  јас искрено не се плашам од таа монотоност во врска :)
   
 14. sunny1

  sunny1 Активен член

  Се зачлени на:
  7 август 2013
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  12
  јас имам 6 годишна врска,многу се сакаме и цело време сме заедно,само работата не дели.. ние лесно ги поминуваме тие периоди,така да јас ке ве посоветувам да разговарате со партнерот ние секогаш тоа го правиме,башка и што правиме разни глупости..како мали деца сме се бркале низ кука,со тоалетна сме се мавале,сме скокале на јаже,со перници сме се мавале,па излезете разговарајте,со разговор се може да се реши :) значи смислете нешто интересно за да ја утепате досадата :lol: нормално е во секоја подолга врска да има такви периоди само мора заедно да ги пребродите. :*
   
 15. supergirl333

  supergirl333 Активен член

  Се зачлени на:
  26 септември 2013
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Мене ми е многу монотоно во врската а не сме ни пола година заедно. :(
  Проблемот е што таква ни е врската да не си ги мешаме друштвата, и кога излегуваме заедно секогаш сме само ние, едноставно такво тип е дечко ми.
  Јас пред некој месец му кажав дека ми е многу досадно, му изнакажав некои работи за кои после се каев, и направив споредба со еден другар со кој бев излезена во која дечко ми звучеше лошо. :doh:
  Од тогаш ако до тогаш ми беше малце досадно сега ми е повеќе, и не знам зашто ама мислам дека не треба само јас да се трудам, па воопшто не се трудам повеќе , и дури и кога ќе ми каже нешто ново, кај бил, што правел или некој што му рекол, јас само ќе му речам -да? и ни од тоа веќе не правам муаб :| ет. |(
  Како да изгубив воља , а искрено трудејки се да не звучам заинтересирано, никогаш не сум го прашала ни за некои основни работи поврзани со неговото минато на пример. Сепак, бидејки имам многу комплициран вкус, ако гледам од страна би рекла дека ги имаме сите предиспозиции за врска каква што сакам, значи има и страст меѓу нас, и се е на место, само што не сме како пријатели , повеќе како љубовници да сме се осеќам. Неколку пати раскинав заради тоа, но потоа барав повод за да го видам :tmi: ( некои работи да ми врати) и ко и секој пат, не ми ги донесе зашто знае дека си ги чувам за повод коа раскинувам , и тогаш кога се смируваме ни се најдолгите муабети...
  Не можам да си замсилам врска со ваква комуникација и несватливо ми е како сме сеуште заедно, но иако се нервирам , не сакам да прекинам со него...
  Немам никаква идеја за да прекине ова, дури во последно време се однесувам како да не мислам многу на него, и на секој начин се трудам да прикријам дека ми значи, зашто не знам што тој мисли , а не сакам да влечам зборови...
  Не знам ни каков совет барам, само што помислувам на ситуацијава, ме облева и нервоза и смеа.
   
 16. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  677
  Допаѓања:
  869
  Баш си срцка :) незнам ни што совет барам..ама ете си кажав- полесно ми е :*

  Епа што да те советувам... ти си само жена :) Нормално е се нешто да ти фали - ова во позитивна насока сфати го ;) Такви сме бре ние жените. И кога се е супер-ке најдеме нешто што не ни е по кеф па што сака нека е :rofl:
  Ја сум во 6 годишна врска, и не да сме имале монотони периодииии...Ехеееее... :|
  Ако мислиш дека дечкото има потенцијал у себе :D ....-мој искрен совет ти е -потруди се околу него. Биди аниматор некој период,па што ако, дајте си шанса да се запознаете. Најлесно е сега да прекинете ама да не ти биде криво после ;)
  Правите нежто, идете негде, експериментирајте во кревет....смислите нешто :)
   
  На supergirl333 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. zaljubena18

  zaljubena18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2013
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  139
  Мислев дека само кај мене е вака. Јас имам скоро 2 годишна врска, а на моменти ми е многу монотоно.. :(
  Кога излегуваме заедно на кафе ваму таму секогаш сме сами. Се знаеме за нас и нема што да правиме муабет, секогаш зборуваме некои глупости. А не сакам да го изгубам, а ни тој мене . Ќе му речам некогаш да не ти се има здосадено од мене.. ии почнува само тоа ти се врти во глава, тебе да не ти се има здосадено, да не треба нешто да ми кажиш, и толку е муабетот.
  Незнам што треба да направам .. :| :(
   
 18. Nobadys.Perfect

  Nobadys.Perfect Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  526
  Пол:
  Женски
  Во секоја врска има монотоност на периоди јас мислам. Такви сме ние луѓето, всушност во се во животот има монотоност самиот живот сам по себе станува некогаш монотон. Не одете на кафе одете негде кај шо не сте биле, прајте нешто бидете деца на пати, бидете авантуристи. Веројатно ќе помини тој период на монотоност.
   
  На zaljubena18 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. zaljubena18

  zaljubena18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2013
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  139

  Секогаш кога е така мислам на раскинување, а во никој случај не сакам да го изгубам прееенајјјјмноооогуу гоо сакккаамм ! :(
   
  На Nobadys.Perfect му/ѝ се допаѓа ова.
 20. rak1

  rak1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2010
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  45
  Значи во твојов пост неверојатно многу се пронајдов. Се што имаш кажано за вас е исто и кај нас. Немам никаква идеа како да го сменам тоа.
   
  На zaljubena18 му/ѝ се допаѓа ова.