Мојот иден сопруг употребува марихуана

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од tocka, 24 јуни 2010.

  1. tocka

    tocka Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 март 2010
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    5
    Ве молам за совет!!!Со дечково идев 10 месеци ме побара за жена и прифатив инаку треба да се регистрираме во септември.Додека идев со него знаев дека кога бил тинејџер пушел многу марихуана инаку сега има 28г.Пред 4г.направил гадна сообраќајка и прекинал со пушењето ама не целосно,знаете 2 до 3 пати во месецот преку сила пушел по малку со другарите,а и јас бев присутна кога го правеше тоа.Ама за беља им кажав на моите,мене искрено не ми пречи тоа многу затоа што во денешно време има многу зависници.Дечково не е зависник,ама моите (поточно мајка ми) сега ми праваат тензии додека не биднала работава со документите да размислам што да правам.Јас го сакам него свесна сум за последиците и верувам дека може целосно да се откаже од пушењето.ПОМОГНЕТЕ МИ ВЕ МОЛАМ не сакам никој да биде повреден
     
  2. mila20

    mila20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    2
    Duso razmsli ubavo vremeto koe si go pominala e premnogu kratko za da bides sigurna deka toj samo pusi marihuana ... moj sovet e da ja odlozis registracijata i podobro da ja razgledas situacijata ... zosto tolku brzate za svadba ... pocekaj i dobro razmisli zatoa sto so nego ke bides cel zivot :*
     
  3. zvezdakoska

    zvezdakoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    60
    И јас мислам дека треба да размислиш што ќе правиш. Сепак бракот не е некоја шега, се земаш со некого за да останеш со него цел живот, а и дај боже да имаш деца со него. Е tocka размисли што ќе направиш, сигурно нема да ви цутат цвеќиња во бракот ако тој продолжи да ја употребува марихуаната. Ама сепак можеби и се сменил, сообраќајката можеби му ги отворила очите и се сменил, сепак ти си одела со него 10 месеци и ти треба да знаеш најдобро. Со среќа, се надевам дека правилно ќе решиш :inlove:
     
  4. Oluska

    Oluska Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2010
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    24
    Јас не би брзала толку со регистрацијата.Прво еден здрав разговор.Сепак бракот е сериозна работа :fubar: А и не ми е јасно како можело тоа да не ти смета :o Мислам дека знаеш какви здраствени последици може да се одразат врз децата кога еден од родителите консумира дрога.За другите последици и да не зборувам се надевам дека си свесна.И ако веќе можел да прекине како што викаш тогаш зошто не стави крај еднаш засекогаш.А што ако продолжи и понатаму!?Сепак добро размисли дали навистина сакаш да го поминеш животот покрај таква личност.Ова е само мое мислење.Позз
     
  5. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    498
    Уф... комплицирана ситуација. Десет месеци се многу краток период. Јас со дечко ми одам три ипол години, па сепак не го познавам најдобро сеуште и во секоја различна ситуација согледувам некоја негова карактерна особина. Бракот не е шега, со себе носи и основање на семејство во кое тој треба да биде столбот. Ако не е сериозен и одговорен, ако не може да се откаже од марихуаната, тогаш не би ти препорачала да брзаш. За брак има време, можеби најдобро би било да ја одложиш регистрацијата и убаво да размислиш, а да го замислиш и него дека поради дрогата може да те изгуби тебе. Само така ќе знаеш што е најдобро и дали те заслужува.
     
  6. girl12

    girl12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    43
    Размисли убаво ситуацијата не е баш едноставна. И плус бракот не е мала работа. Мислам дека треба да седнете и малку да поразговарате, затоа што ако не прекине да употребува марихуана и за време на бракот може да ви се уништи се само бракот туку и твојот и неговиот живот. Затоа убаво размисли што ке правиш. поздрав :*
     
  7. tocka

    tocka Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 март 2010
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    5
    Видете вака во тие 10 месеци јас скоро секој ден се гледав со него зашто сме од иста населба.Мислам дека до сега ме нема ништо излажано и уште во самиот старт кога тргнав со него ми ја кажа неговата ситуација затоа што и јас самата пристапив кон него отворено така почна и тој.До сега ми нема нешто преречено,не сме се карале или нешто слично,го почитува и го прави тоа што ќе го кажам.Сега не буквално се што ке му кажам тоа го прави не е толкав папучар,а и јас не сум некоја што наредува нешто да направи едноставно го почитува тоа што ќе го кажам.А 100% сум сигурна дека премногу ме сака
     
  8. pepapepita

    pepapepita Активен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2013
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    marihuana pusi sekoj vtor,se dodeka ne e nesto poseriozno ne si zemaj na srce..od iskustvo ti kazuvam toa ne e opasno znaci od iskustvo i ne se zamaraj a ako ispadne neso drugo onda razmisli si, se dodeka e samo travata uzivkaj si ;)
    [mod-kirilica:3jyzc1m6][/mod-kirilica:3jyzc1m6]