1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мување - од досада... со погрешна личност

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Lady-Sweet, 5 април 2010.

 1. Lady-Sweet

  Lady-Sweet Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2010
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  90
  ...долг период немав ниту дечко ниту мувач...
  имам неколку симпатии,ама со нив никако да ми тргне..
  и едноставно ми беше глупаво да бидам сама!
  имав додворувачи од секоја страна,ама несакав да се *глупирам* пред друштвото...
  од порано се знаев со еден тип,прилично добар,убав,спортски граден,висок,црн...со интересен карактер,
  иако по малце спротивно размислувавме - за муабетење секогаш ми беше интересно...
  Беше недела и мене сите другарки ми откажаа за дружење,умирав од досада и нешто од внатре ме тераше таа ноќ да не седам дома сама...
  се приклучив на чет,и тој прв ми пиша ХеЛлоо
  како и секогаш муабетот ни тргна..и кога ме праша каде вечер...јас се *пожалив* дека ме корпосаа драгите другарки..
  Тој ме викна на кафе...прво не прифатив((едноставно не ми се пиеше кафе :lol: ))
  па потоа му кажав дека ми е премногу досадно и тој ми даде предлог,да се најдиме (насамо) за да не ми биде демек мене досадно... и јас прифатив
  го знам човекот од порано,и верував дека нема да ми биде досадно... се спремав нај нормално и нај едноставно, и се најдовме на закажаното место...
  се замуабетивме и седнавме во еден парк на клупа...
  знаев дека ќе се смуваме,и очекував да биде тоа нешто Топ :lol: лапање мммм... :mrgreen:
  Но!
  :arrow: Верувајте --- бакнежот беше одвратен...

  сум немала многу мувачи и дечковци,ама ова беше нешто одвратно в крај :roll:
  воопшто не ми се допадна :worried:ilent: на крај памет не верував дека така ќе испадне... Мувачот беше катастрофа... беше невкусно сето тоа...и тие 2 часа го вртев со без врска муабети за побрзо да си заминам дома.. :D
  Дефинитивно тој беше погрешната личност таа ноќ - не ме интересира колку е убав,какво тело има.. Ништо...
  Тоа беше ужасна ноќ во мојот живот...Бљакк мене не ми се допадна,а тој сеуште чека да се повтори таа ноќ уште ми пишува пораки,ме прашува........ очекува нешто лелелел

  ***************морам да ве прашам девојки дали сте имале слично искуство како моево :roll: дајте коментар,ваше мислење...што и да е,само да помине сето ова уф уф уф :lol:
   
 2. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.382
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Се препознав во твојот пост, бидејќи и јас имав слично искуство. Долго време бев затрескана по еден дечко, многу убав и паметен.Секогаш имавме интересен муабет, и многу заеднички нешта. Кога дојде ред да бидеме заедно, јас се разочарав.Дечкото беше тапа за бакнување.Одвратно ми беше. Ни самата не знам да си објаснам зошто, но мувањето се повтори уште неколку пати, иако првиот пат не си поминав убаво. Не знам што ми се мотало низ главата во тие моменти.Може да било од досада, како ти што велиш... За среќа сега сме само другари :)
   
 3. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  581
  Мене со последниот дечко првиот бакнеж не ми се допаѓаше, но пошо сум акната од господа ја, следниот пат му кажав, еј жити се ај поубаво :lol: и после се беше тооооооооп
   
  На Aneto10, ane1989, sandramnmp и 3 други им се допаѓа ова.
 4. Pain

  Pain Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  45
  Истото и мене ми се случи, само шо после првиот пат не продолжив со мување и останавме другари... и подобро шо е така.
   
 5. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.924
  Во 8 одделение .. ааа кога ќе се сетам , си се смеам на сама себе .. ми се засвиѓа еден помал од мене година дена .. полудев демек , шо може тоа да е во основно .. И да се муваме едвај дочекав.. рани на устата ми напраи хахахах .. и си викам ај од прва може трема имало детето , вториот пат бетер од првиот .. неможев да се опоравам 2 недели .. од тогаш бегам од него , а демек е посакувано дете.. НОТ ! ХАХА .. памет за друг пат .. додуша кој немал таква ситуација нели .. :lol: :lol:
   
 6. Lady-Sweet

  Lady-Sweet Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2010
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  90
  :lol: :lol: јас со овај..никад више...
  не не не...нека се радува само здраво што ќе му правам ...сингл сто години ќе бидам после ова :D :mrgreen:
   
 7. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.911
  Допаѓања:
  32.514
  Пол:
  Женски
  Јас имав едно вакво искуство пред 4 години (тогаш бев 4 година средно). Со типот се запознав преку поранешен дечко на моја другарка. Се шетавме во парк (тогаш беше 2 мај) со типот, другарка ми и со нејзиниот поранешен дечко. Седевме на трева и типот цело време се доближуваше до мене. Другарка ми со поранешниот дечко седнаа на клупа, а нас не оставија сами. Типот ми покажуваше слики на апарат. Кога ги разгледав сликите се загледав настрана. Кога се свртев тој ме бакна. Бакнувањето беше катастрофа, а и типот не ми се допаѓаше. Да ме прашаше директно ќе го одбиев.
   
 8. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.790
  Допаѓања:
  65.498
  Пол:
  Женски
  Хммм па ова не е ништо трагично. Ќе го избегнуваш некое време и на крај ќе сфати дека не си заинтересирана.
  Ова ми се случило многу пати. ќе се смувам со некој што ми се свиѓал ептен, ама нели нема да испадне очекуваното 8) И ајде после оди објасни му зашто нејќеш да бидеш со него :lol:
   
  На sandramnmp му/ѝ се допаѓа ова.
 9. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  882
  :clap: bravos :clap: dobra taktika - ne e toa nesto sto ne se uci ili menuva. ako ti se dopaga deckoto, nemoj samo vrz osnova na eden baknez tolku da go stavas na NO MORE :) koj znae on kolku trema imal i kolku sakal da bide perfectno :lol:
   
 10. miamateva

  miamateva Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2010
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  22
  Мене воа никоаш не ми се случило ама тебе би ти препорачала да му дадеш повеќе шанси и така можеби он ќе научи убаво да се бакнува и...Ќе ви биде супер :up:
   
 11. LovelyGirl

  LovelyGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  1.551
  Допаѓања:
  291
  Пол:
  Женски
  pa poveke pati da se imas muvano so nego mozebi ke znaes dali se popravil ili pak kakov bil takov i ostanal. Mene mi se ima sluceno i toa vo skoro vreme so eden tip taka si se dopadnavme i aj kako sto velis ti da se najdeme ova ona i bidna ama ne mi se dopagase negovoto baknuvanje, nekoe vreme go odminuvav ama sledniot vikend povtorno se smuvavme :roll: i posle toa tolku nemase povtorno, samo iznaogase nekoj izgovori a na mene pak isto mi se fakase si velev uff dobro e duri ednas mi rece deka mu bilo glupavo da se muvame jas i toj bidejki jas sum bila simpaticna na negoviot drugar koj nikogas ne go kazal toa tuku deckoto samiot si zaklucil no jas ova go svativ kako eden obicen glup izgovor ali toa e sto e i sega prodolzuvame da se odbegnuvame ama nareden pat ako povtorno mi rece da iskoceme zaedno ednostavno samo ke mu kazam za ova za drugarmu neli mu e nezgodno :lol: i ke si zaminam dovolno e i zdravo ako mu kazam koga ke go sretnam 8)
   
 12. BlueEye

  BlueEye Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2010
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  29
  sum nemala nekoj vakvi slucaevi da neznae da se baknuva
  poarano pred 2-3 godini se zapisav so edeno dete a toj mu beshe drugar na mojata togasna simpatija a edna drugarka go bendisvase ovaj so si pisev i aj dogovori jas so drugarmu toj so drugarkami (a nego celta den denes nz so mu beshe) a ako ne ispadni kako so planirami jas i toj a jas nemozev da go smislam i aj izlegovme i nisto drugarmu me korposa a na ovaj ne mu se bendisa drugarka mi. i sea so ??? morav vetenoto da si go ispolna nego mu se blizese rodendeno a na toj den negovite zaminvaj na odmor. a jas nekev nikoj da znaj za to so treba da se sluci i aj kaj nego doma mi vika so dedo mi sum i aj odam jas i vari kafe muabeti ni zaletaja nenormalno 2 sati muabeti jas kefoj nema da se smuvam so nego i op me zalapa i aj se smuvav :/ i ke si begam i op simpatijata moj na zvonce mu zvoni za da izlezat ko go vide kosata mu se krena jas cela ???
  go molese da si zamini ovaj ne i ne kaj tebe ke pijam ekafe ovaj abe brat ova ona i jas sedam sama i se plasam ako vlezi od nekoja vrata od dr izlegvam i aj nekako go ubedi si zamina i so krienje popoleka izlegov od taa kuka :roll: :lol:
  i den denes ako me nosi patot natamu vrtam ko nezdrava nekam da se setam so se pominav za to muvanje ali spomeni se mora da bidat zacuvani :)
   
 13. strawberry555

  strawberry555 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  2
  :D :D и јас имам такво искуство... Првиот пат кога ме бакна мислев дека ке повратам :puke: не од лош здив ниту од нешто друго туку едноставно мом4ето се бакнуваше онака како што знаеше... Но по неколку пати тој почна да ме следи мене и верувајте бакнувањето му се подобри :) Дури и ден денес уште сме си заедно :*
   
 14. n.a.t.t.y

  n.a.t.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2011
  Пораки:
  603
  Допаѓања:
  763
  Мене ова ми се случи со мојот сегашен дечко! Леле толку ми се свиѓаше и си викам леее којзнае како се лапа, и кога бидна си останав :| Првиот пат кога се смувавме, беше само еднаш и толку. Уште неколку пати после тоа излеговме, ама само се бацувавме без јазици и почна да ми станува глупо, си викам чим и он ништо не прави значи и јас сум била за нигде. И покрај тоа се фативме, и после некој ден седејќи го фркна нешто во глава и ми се сипа како нездрав некој. Малку по малку се навикнав и сега не би го менувала со никој! :inlove: :inlove:
   
  На Lilla.98 и Name им се допаѓа ова.
 15. Desapointed

  Desapointed Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2010
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  6
  Хахахах... и мене ми се има случено истото, на првото мување беше ужасен, а јас си викам кој знае каков е добар вотоа бидејќи имаше долга врска пред тоа, но се разочарав ама се мувавме повеќе пати и се подобри. :rofl:
   
 16. Idealno.losha

  Idealno.losha Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2011
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  2
  Доколку не ви се свиѓа начинот на кој се бакнува, преземете ја акцијата вие. Мислам дека ќе знае како да ве следи... ;)
   
 17. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.299
  Ми се има случено еднаш, на помали години и ме изеде грижа на совест. Од тогаш викам, подобро сама отколку да правам глупости без врска. Не знам, јас не осудувам никој кој го прави тоа, но јас лично не се чувствувам пријатно.
  А и богами, веќе и годините не ми се тие хахаха :D
   
 18. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.894
  Абе вака сега... погрешна - не баш.
  Во тој случај и во тој момент, сигурно сме мислеле дека била права. Ако после се испостави дека можеби не требало да се случи, може да се воведе институтот каење, ама зашто после 1 јуни-нема каење, тогаш батали тоа, нека се затрупа во минатото.
   
 19. NelChe

  NelChe Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2010
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  277
  Не било од досада, ама и тоа како имало погрешни... два-тројца со сигурност тврдам... Можеби и повеќе ако размислам подлабоко, ама нали, размислувањето не секогаш вродува со позитивен плод, така да ќе си остане да си мислам дека биле два-тројца. Да ме убиете, не знам да ви кажам причина зошто сум го правела тоа, изгледа тоа се тие години кога истражував, што знам. Се сеќавам дека еден од "погрешните" личеше на Гној од Адамс фемили... Ако сте заборавиле кој е, приложувам слика подолу
  НАПОМЕНА: САМО ЗА +18 И НИКАКО ЗА ОНИЕ СО СЛАБО СРЦЕ!!!!
  П.С. Единствена разлика е што дотичниов мој имаше коса и беше средношколец!! Ама, нема каење никако!!! :headbang: :headbang: :headbang:
   

  Прикачени фајлови:

  • uncle-fester.jpg
   uncle-fester.jpg
   Големина на фајлот:
   17,9 KB
   Прегледи:
   248
 20. buterfly.fly.away

  buterfly.fly.away Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2012
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  20
  Како да му кажам дека не сакам да се мувам со него , другарки ми викаат шо ако те залапа ? он е онака луд по мене а ја го мрзам и сеа се договоривме да излеземе , се немам мувано , а не сакам првиот да ми биде погрешна личност :sweat: