1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мување - од досада... со погрешна личност

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Lady-Sweet, 5 април 2010.

  1. fatamorgana123

    fatamorgana123 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2013
    Пораки:
    1.273
    Допаѓања:
    1.530
    искрено знам како ти било :$ но доколку не си згрешила барем еднаш нема да знаеш на што да внимаваш друг пат :wasntme:
     
  2. xoxo..gossip-girl

    xoxo..gossip-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2013
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    642
    Мувач од досада никогаш не сум имала.
    Инаку ако излезе нешто како што не си очекувала само кажуваш Нејќам појќе , чао пријатно , мило ми беше. :D
     
  3. WildCherry

    WildCherry Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    1.193
    Допаѓања:
    1.172
    = Губење време напразно .
     
  4. Lilla.98

    Lilla.98 Активен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2012
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    3
    знам како се чувствуваш...и јас имав една таква ситуација слична на твојава...само што прекинав со еден се ми стана досадно бидејки врската со него беше онака забавна иако се немавме мувано којзнае колку.^_^ ама сепак..по раскинувањето се онака додека се приберам беше се океј...но еден период некако ми стана многу досадно...незнаеш колку ми беше досадно со другарки ве цело време за тоа зборевме ги направ а они си имаа по еден и они со нивните маки и јас со моите и така..имав доста шмекери ама никој не ми се бедниса онака..некако тапа ми беа сите...еее баш се сеќавам бев на гости кај еден роднина и таму бев со неговите другари...не напраив ништо :) него така седејки на фејзбук еден почна да ми пишува го почувтував дека сака да ми пише за мување и стварно..од досада прифатив..(иако другарите на братучет ми беа многу по згодни и како и да е беа по ``јаки``) па се договоривме и се смувавме...многу беше досадно така што и на двајцата ни беше..се смувавме уште неколку пати но сепак на крај решивме да се разделиме...сега сум повторно сингл ама воопшто не ми е досадно...и несакам да имам некој покрај себе..некако сингл врската ми е подобра..па и покрај понудите што ги добив...сите ги одбивав..а сепак пак сум во комуникација со нив...(со тие што ми понудиа) затоа не бери гајле..ќе дојде и на крај личноста со која ќе ти биде убаво и ќе ти биде се онака како што ти си замислувала...:)


    ако несакаш да се муваш со него поради тоа што досега се немаш мувано тогаш навистина грешиш...и јас првиот пат му викав не сега ова она постојано го одбегнував но дојде ден кога веќе му здосади и кога ме испраќаше ме смува..до тогаш се немав мувано па само го следев она што он го правеше и на крај излезе онака како да веќе се имам мувано пред него така да...

    е сега проблем е ако тебе не ти се допаѓа тогаш оди и кажи му дека несакаш и дека не ти се допаѓа дека едноставно не е твој тип но биди горда додека го кажуваш тоа затоа што можеби повторно ќе те праша. а вака кога ти ќе бидеш горда и цврста на она што го кажуваш ќе оди и ќе бара нова "жртва"...па оставам на тебе...размисли убаво пред што и да направиш....со среќа во секој случај :)
     
  5. lilybeth

    lilybeth Активен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2012
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    14
    ЛЕЛЕЛЕЛ хаха ме потсети на еден немил настан Ч) Да ми се случило , типот беше симпатичен,а не го биваше околу девојките , мислам паметен беше за дриги ствари , сме праеле муабет се гледаше дека не е нешто глуп , ама за пуштање не го биваше , ама ми се виде убав и си реков ако ништо друго еднаш да го смувам . А да биде бељата поголема он ептен сериозно си ја сфати работата , па ислегувавме така неколку пати само муабет ова она , а јас бев решена да бидне и го откачувам ... и да биде уште поголема невољата , човекот ме запозна и со мајка му , а уште ништо немавме направено , леле а не ме ни подготви ни ништо само кога тресна да те запознаам со мајка ми сакам и ја викна жената јас пропаѓам . И лелеле луѓе кога бидна абе полошо искуство не сум имала ,толку некој да не знае да се бакнува ауф , морници ме лазат кога ке ми текне ... а тој изгледа се беше затрескал ма може месец дена секој ден ме бараше на моб , на фб ... секаде и кога по некој месец си фатив дечко не се откажуваше , мислам не толку интензивно ама со некој коментар со некој муабет као ке ми спуштеше за некои раб . Мој совет директна биди ако нејкеш замарања од овој тип ЧД
     
  6. Valerin

    Valerin Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    5.271
    Ви се гади од лапање со погрешни луѓе?
    Побарајте го експертот, т.е. јас! :angel:

    На прашањето,
    Како би го опишале првиот бакнеж? Би дала краток и јасен одговор:
    Како машина за перење, стаена на max, и тоа од новите! :nod:

    Среќа уште само краток период одевме со дечково па немав прилика да ги вкусувам долго лигите од неговиот јазик до крајници стаен, како и одвратниот здив од полурасипаните заби. ;)

    Следното искуство беше од др. дечко кој ме замоли да пуштам повеќе јазик. :o
    Јас само се насмеав, продолжив и за инат не му го пуштив ниту еднаш, зошто едноставно не сакам. :puke:
    И то. :rofl:

    Останатите беа океј, сега за сега. Да чукнам во дрво.
     
  7. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Кога не знаете што да правите најдобро е да не правите ништо!
     
    На Barbie20 и omg92 им се допаѓа ова.
  8. omg92

    omg92 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 март 2014
    Пораки:
    325
    Допаѓања:
    582
    Пол:
    Машки
    Ова за потпис го земам
     
  9. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Јас па мислев кога ти е досадно слушаш музика, играш, читаш книга, гледаш филм, шеткаш....
    Ама мување од досада :^)

    Ако ти се допаѓа навистина и те привлекува, и гледаш некој потенцијал за врска, иначе не сум јас црвен крст овде! :D
     
    На Magnolija му/ѝ се допаѓа ова.