Му кажав дека сум бремена од друг и ми раскина

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Ivanna7, 9 март 2014.

 1. rak11

  rak11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2011
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  76
  a bre ivana te citam bre devojko zeno sto si neznam kako bre imas dete 6 god koga si pisala vo druga tema deka 2012 si porodena starsno po ovoj forum sto ne ima
   
 2. Bile15

  Bile15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2013
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  38
  Не дека ја бранам,немам таква намера,ама никаде не спомна дека детото и има 6 год.,туку две,а дека 6 год . била во врска.
   
 3. SV1911

  SV1911 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2013
  Пораки:
  1.739
  Допаѓања:
  48.693
  Сменете го насловот на темата, нема врска со проблемот на Ивана! Веднаш штом го читаш те асоцира на тоа дека девојкава го изневерувала дечкото и ајде, сите со камења мавајте по неа!!

  Да појаснам, да не се навраќате наназад, бидејќи очигледно не сте обратиле внимание (за тие кои што го редактираа насловот, бидејќи на почетокот насловот беше Помош или нешто во тој стил). Девојката има дете од предходната врска (не е битно детали), но се запознала со некој дечко и по две недели му кажала дека има дете, да не дознае од други. Дечково се исплашил и сега Ивана бара совет што да прави.

  А за коментаров на rak11 - девојко, пред да коментираш, прочитај убаво за да разбереш!
   
  На Daydream му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Lexus

  Lexus Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 април 2013
  Пораки:
  297
  Допаѓања:
  300
  Пол:
  Женски
  Колку се сеќавам насловот на темата беше сосем друг. Незнам кој и како го сменил , ама воопшто не е фер и коректно такво преименување на теми. Значи секој на секого може да му ја смени темата :fubar:
   
 5. ADOKI

  ADOKI Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2014
  Пораки:
  1.696
  Допаѓања:
  2.708
  Пол:
  Машки
  Стави се во негово место да он има остаено некоја трудна девојка а во исто време почнува врска со тебе и тоа ти го кажува по 2 недели како ќе реагираш што ќе сториш.
  :$