1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Му пречи што сум разведена

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од m-r, 7 јуни 2016.

  1. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    2.991
    Допаѓања:
    4.800
    Пол:
    Женски
    Леле што се нема да прочиташ и кога викам јас кај нас свеста е многу ниско, не било така., аха не е.
     
  2. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.557
    Anakonda a zosto drugar ti bil so nea, posto velis taa sfatila zosto e so nea?
     
    На eloves и mami blue им се допаѓа ова.
  3. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    2.991
    Допаѓања:
    4.800
    Пол:
    Женски
    За жал не се тинејџерски туку и мажите и жените, нарочито мачите се замишљаат кој знае кој се, а уствари никој и ништо и тоа најчесто го прават луѓе чиј сексуален живот е "bogat" со многу партнери.
    Што може да сфати, моја претпоставка е бил со неа зш била искусна во сексот, се секс е ОК ама дете да чува туѓо аууу бог да чува и да брани, ене сите деца на разведените се чувани од не знам кого, мизерија.
    И тука одма паѓа тешок муабет како имотите утре ден аааа хаххаха а бе, циркус без пари. Не викам дека нема жени од интерес да ја здржава едноставно ама тие мажи се свесни дека не може поинаку да ја задоволи па, плаќа или ја помага де, а оваа појава се почесто денес е обратна, маж издржаван. Каква љубов каков бутур тоа е луксуз бре, се нема време за тоа и можности. Ми се гади од ова или па, што остана за сама жена треба кој стаса тој да ја шета по светов. Ќе биде тоа аха, важи, се у име на сексуалното здравје. Еве една песничка да се расположите после малограѓанскиве муабети.
     
    На Dust му/ѝ се допаѓа ова.
  4. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.499
    Пол:
    Женски
    да се надоврзам за во врска со другар ми , разликата беше 8 години помегу нив ( она беше постара , мада годините не играат улога) , таа беше изграден човек со кариера со све , а тој беше и уште е во неговите 20 десети години , сеуште несериозен за нешто сериозно , додека таа си беше како што напишав изградена и сериозна личност ,а овој за ништо не му чуе , едноставно кејф си правеше ,не ги свакаше работите како што требит .И нормално таа си стави крај .
    Мене лично не ми смета тоа , кој што сака нека си прави , само се надоврзав на муабетот!
     
    На m-r му/ѝ се допаѓа ова.
  5. mizerija

    mizerija Активен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2016
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    67
    Пол:
    Женски
    Има и мажи и жени што се разведени,но тоа не би требало да биде пречка ако во случај тие запознаат некого.Сакам да кажам дека треба да се прифати нечие минато,ако некој не ме прифаќа со минатото, не ме сака вистински..
     
    На Леси Дома му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    2.991
    Допаѓања:
    4.800
    Пол:
    Женски
    Такво нешто не може секој, треба отворен ум за тоа, поубава душа длабоко внатре. А денес се имаат малку поинакви цели и предиспозиции.
     
    На Леси Дома и Dust им се допаѓа ова.
  7. mizerija

    mizerija Активен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2016
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    67
    Пол:
    Женски
    Какви цели?Ако му смета тоа што е разведена,тогаш зашто е со неа?
     
  8. Koko K

    Koko K Активен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2016
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    34
    Пол:
    Машки
    Aj i jas da kazam nesto na Obama tema, zosto preku glava mi e od malogragjanstinava nasa, site se praat demek moderni, svetski, a pogolemiot broj ne gledaat podaleku od svojot nos. Jas licno go imam iskustvoto da bidam so razvedena zena, so deca I koga ne sum bil zenet, sum bil i vo brak, so taa zena, a i sum bil so devojka posle brakot, koja nemala deca, a jas imam. Lugje edno nesto treba da se svati, minatoto e minato, ako sakas srekna idnina, zivotot pocnuva od toj moment koga ke ti zatreperi dusata za novata licnost, ako vleguvas vo edna vrska i kopas I prebaruvas po minatoto, ke naides samo na precki vo sreknata idnina, ke si ja kopas dupkata I dodeka da se osvestis si propadnal vo dupkata. Zborot mi e, lugje ne sudete, za da ne vi bide sudeno, koga sakate ne merete, ne kantarisuvajte, ne znaete utre, kogo kakva sudbina zivotot mu nosi. A ako sakas nekogo vistinski, ne mu go oteznuvas negoviot minat tovar, tuku go prifakas negovoto breme kako svoe, sakas kako posledno da ti e I gi otvaras siroko vratite na svojata sreka.
     
  9. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    2.991
    Допаѓања:
    4.800
    Пол:
    Женски
    За секс бе душо, и јас не го разбирав тоа, да го сака некоја, да изиграва некој и нешто, свесна си дека само ако ти значи нешто човек тогаш е тој за тебе некој и нешто. И во најлош случај и финансиски цели, или пак и издигање општествено. Горчливо ама реално.
    Што мислиш зошто оди на пр. со разведена и едно две и го лупа тоа в нос, и дете и маш и вака така, да ја толче и држи потчинета, па, ти види што профил на луѓе се тоа.
     
  10. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.499
    Пол:
    Женски
    А кој осуди? Јас не прочитав никаде некој да осудува , ја кажуваме реалноста . Јас не сум против , и не ме интересира за туги животи , кој што сака нека си прави , но реалноста е подруга овде во нашава држава ,а кој е крив за тоа ... ваљда заостанатиот менталитет .
     
    На Леси Дома му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    2.991
    Допаѓања:
    4.800
    Пол:
    Женски
    Така треба да биде како што пишуваш ама ако се сеќаваш на твоето последно искуство, така ли е ?
     
  12. Koko K

    Koko K Активен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2016
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    34
    Пол:
    Машки
    Ne e, ama ne od moja strana, zatoa velam, lugjeto ne znaat sto sakaat.
    P.s. inaku vaseto mislenje u mojot slucaj bese bezrezervo prifateno i primeneto
     
  13. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    2.991
    Допаѓања:
    4.800
    Пол:
    Женски
    Не требало можеби без резерва тоа треба да е твоја одлука, а ние овде само да ги дадеме опциите и видувањата за тоа. Знаат што сакаат луѓето, еден пријател викаше рибата секој ја сака ама за да чуваш риба и да ја имаш и водата требада ја сакаш и да ја одржуваш. А чисто само риба се добва со плати па, клати, без емоции и сите не сакани комплкации како деца и сл.
    Нашот балкански менталитет е тешка работа, посебно со ова фокусирање на материјалното страва е и за мажи и за жени.
     
  14. Koko K

    Koko K Активен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2016
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    34
    Пол:
    Машки
    Se e ok toa, ama mene dusa mi se sredi, nisto ne pogresivte
     
  15. Koko K

    Koko K Активен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2016
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    34
    Пол:
    Машки
    I jas go mislev toa, samo za Mir na dusata mi trebase neutralno mislenje
     
  16. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    2.991
    Допаѓања:
    4.800
    Пол:
    Женски
    Да не бегаме од темата овде, нека ти е уште подобро и тебе и на малата, не пуштај секого до детето ако не си сигурен во изборот барем во глобла, не е добро тоа за детето.
     
  17. m-r

    m-r Активен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2016
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    17
    Пол:
    Женски
    Iscitav eden kup komentari vi blagodaram no sto ako sum razvedena neznma poveke me osuduvaat ali sekoj razlicno gleda da na rabotive , no ovaa moja situacija se poveke se pletka visime na konec so vrskava toj ima nekoj pregolem problem vo nego ima domasni problemi i covekot pocna da me izbegava retko se gledame negovata majka koja 10 mes ne zborea nesto mn bolna za zal i sega majka mu se oglasuva so amanet ako ja zemas ona raspustenicava majka nemoze na raat da umri ljuge tolku grozno custvo vo sebe imam dva dena nemozam da spijam sinceto mo zamina na odmor so moive roditeli jas se mrdnav so sekakvi misli zosto be ljugeto se tolku pokvareni ? Ke se javi edns dva pati i kako izguben e bog da cuva do kaj dozvoliv da ide situacijava
     
  18. Koko K

    Koko K Активен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2016
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    34
    Пол:
    Машки
    Toj sto saka da bide so tebe, ako ima problem u lice ke ti kaze, a i nema da go tangira koj sto bara od nego, ako ti si svetlinata u negovite oci, ama sepak sekoj sam za sebe si znae I odlucuva, sekoj svoj gospodar...
     
    На m-r му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    2.991
    Допаѓања:
    4.800
    Пол:
    Женски
    Слушај, не е проблем мајката на тој типот твој, име ќе му дадев за малку ама и ти си за ќотек ... луѓето се покварени и тропаат глупости зш мора да се занимаваат со нешто, а тој не е дете и толку време сте заедно и уште си игра играчки со тебе зш ти се вртиш во круг околу него. Батали го жено, ќе ме гази некој црв, што не еме ни рани , ни сметки ми плаќа, ништо бре. која одлука си ја донела со него заедно ? Во што те поддржа ? дај освести се за твое добро ... јас знам како е да сакаш некого, волем тебе душо ама ако ме доведеш до точка, више волем себе од тебе, дел од тебе да е па, скини го. Иде ситуацијава зш ти не сечеш едно да ви се знае или џа или бу. Како ти се тера вака ни на земја ни на небо со твоја одлука не знам.
     
    На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
  20. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.075
    Допаѓања:
    3.070
    Пол:
    Женски
    Zenska ja pretera. Sho sakas praj. No koment. Otkaci se od nego i zivej si rajat. Sinceto na odmor so tvoite a ti so nego se zamaras???
     
    На anakonda88 му/ѝ се допаѓа ова.