1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Му пречи што сум разведена

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од m-r, 7 јуни 2016.

  1. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    2.991
    Допаѓања:
    4.800
    Пол:
    Женски
    А бе ќе си земам детето каде ум таму друм, ќе ме шиба некој мајмун како сака нон стоп ... дечко бил тој ааа да на 37 или 38год, да да за мама синчето секогаш е најубаво, нашите деца се најдобри и најубави на мама, тоа е факт.
     
    На Nausicaa и fallenangel им се допаѓа ова.
  2. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.080
    Допаѓања:
    3.070
    Пол:
    Женски
    Мижи асан да ти баам мајка му велела....тој да не ја слушаше мајка му досега женет ќе беше.
     
    На rose60 и anakonda88 им се допаѓа ова.
  3. fallenangel

    fallenangel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    16.150
    Срце не си ми јасна:fubar: овој кретен што те млати го трпиш а со маж ти дете си створила, сигурно повеќе си вложила со чувства, емоции, грижи околу семејство лесно ти го шутнала а на овој ко мумија му молчиш и уште си трпиш чекаш решение на нешто за кое му се знае крајот. :fubar:
    Ваква ко што е твојава ситуација ако ти било за кретен да трпиш покрај себе си го имаш бившиот маж или овој твојов дечко те изветреа на здрав ум додека да се разведеш те тапшал по рамо па сега пу пу не важи ништо од муабетот за иднина.
    Кога веќе имаш дете посвети му се нему, што не идеш и ти на одмор со детето да си уживаш ем нему ќе му биди поубаво, ќе заборавите на стресови трауми од разводи и слични глупости.

    Фимл и прави со ова празни изговори мајка можи на дете од 17 години да речи нешто после 18 никој ништо не вели.
    Сигурно тој си има друга или воопшто не планира семејство па само си го лади таму ваму кај ќе стигне ако веќе е на таа возраст.:fubar:
     
    На rose60, anakonda88 и Outlook им се допаѓа ова.
  4. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.467
    Допаѓања:
    39.688
    Пол:
    Женски
    Види, ако некој сака да биде со некого- ке биде. Остај тие муабети мајка му била проблемот. Изговор е тоа и ништо повеќе. Туку, не си го троши времето залудно со него.
     
    На H.VAGA и Outlook им се допаѓа ова.
  5. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    2.991
    Допаѓања:
    4.800
    Пол:
    Женски
    Не е проблемот до мајката, до него е ... со неа се пере само тоа е се. Има ситуации кога мајката прифаќа и ја сака жената со дете па, ништо не бива зш синот не размислува како што треба. Факт е дека стануваме позесивни ама детото треба својот живот да го живее по свои правила. Што ќе му стори ако рече јас неа ја сакам, со неа сакам да живеам ако не ви чини нема да ја гледате на тука и крај, а тој секогаш ќе им биде син.
     
    На H.VAGA му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Дугокоси Швалер

    Дугокоси Швалер Активен член

    Се зачлени на:
    2 август 2016
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    302
    Пол:
    Машки
    Bravooo :clap: Zatoa treba da se ima verba vo svaler :D
     
    На Biny и Леси Дома им се допаѓа ова.
  7. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.080
    Допаѓања:
    3.070
    Пол:
    Женски
    Pa do nekade si vo pravo hahaha barem znajs na sho si ako ti e svaler. Nemas nadez za serioznost. Na zalost moram da Se soglasam.
     
    На Леси Дома, rose60 и KarmaEKucka им се допаѓа ова.
  8. EminemsGirl

    EminemsGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2016
    Пораки:
    315
    Допаѓања:
    1.163
    Пол:
    Женски
    Значи и јас како разведена ја разбирам женава од постот , за вакво слично прашанје се зачленив на форумот и можам да кажам дека ако запознаам некој дечко или маж да кажам ама колку и да го сакам , ако тој се срами од мене и од тоа што сум разведена слободно нека си бара друга.
    И после 1 година што се заедно тој ја нема претставено пред неговите анејзините сите знаат...? Епа тоа е добар знак дека тој нејке да се замара...за во иднина...

    И би претставила друг маж пред моите а пред се пред керками после 2 - 3 годишна врска... или после неговото запросуванје...

    Јас не би дозволила некој така да си игра мајтап со мене и моите чуства се озгорев еднаш втор пат нема...