1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Насилник за љубовта...

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од DeadToTheWorld, 17 ноември 2012.

 1. DeadToTheWorld

  DeadToTheWorld Активен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Девојки нова сум на форумов,пред тоа само бев активен читател и морам да признаам топ сте :clap:
  Јас сум во врска од 4 месеци,имавме многу караници бидејки ме нервираше неговата ладнокрвност но по секоја караница се смирувавме и станавме многу блиски но вчерашната караница тој почна да зборува како и сите бивши му значеле и незнам навистина како но солзи за прв пат во нашата врска ми протекоа се почуствував како насилник и го присилувам на љубов некогаш тој и покажува љубов но и повеќе пати имам приметено дека се осеќа под притисок и вчера ми рече дека премногу сум барала да се докажи , дека премногу сум барала од него.Но навистина сакам да сум со него,сакам повеќе време да поминувам со него.Кога го прашав што ке биде со нас,тој ми рече дека се ке се поправи само треба да си попуштаме еден на друг,а денес на чет како едвај да пишуваше .Што да правам :( Со сила убавина не бидува,јас ли сум крива за сопствената болка? Несакам да останам без него,можам да кажам дека премногу ми значи.Стално разговараме и ништо. Ве молам за помош :| ;(
   
 2. Ani.cka

  Ani.cka Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2012
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  26
  Драга, ти си се заљубила премногу :) но и самата си кажуваш дека го напнуваш, а веке 4 месеци сте во врска, тоа е многу кратка врска за толку напнување, и толку караници. Замисли се ти да си на негово место некој така да ти врши притисок, како што се претставуваш ти. Променете нешто договорете се можеби да не се гледате секој ден во неделата, дајте си два дена за себе си...
   
 3. cvetce93

  cvetce93 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  1.434
  Допаѓања:
  572
  Олабави малце, нормално секој човек кога некој го напнува станува нервозен и сака малце дистанца. Па 4 месеци се во прашање, премногу краток период за да ти очекуваш нешто незнам што. Тоа е сеуште млада врска каде што тек се запознавате меѓусебно, а не треба да ја планирате иднината. Пробај малце да му дадеш простор и ќе видиш што ќе се случува :)
   
 4. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.202
  Допаѓања:
  7.918
  И 4 месеци да сте во врска,ако тој воопшто не покажува емоции,подобро раскини со таквата врска,каде што само ти ќе даваш,а не примаш ништо.
  Не би сакала да звучам хипотетички,али кога во една врска има само еднострани емоции,тоа за мене не е врска.Исто како да си во врска самата со себе. :!:
   
 5. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  681
  Ако не покажуваа емоци,мојот совет е да раскинете.Зошто?Затоа што ако продолжиш со врската само ти ќе бидеш повредена.Бидејќи ти се даваш од себе а тој ништо.А и очигледно е дека си многу заљубена во него.Со среќа :)