1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најдобри рецепти од феминките

Дискусија во 'Рецепти' започната од rici.aaaaa, 9 јуни 2012.

 1. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.403
  Оваква тема не видов- Најдобри рецепти
  Мислев дека е добра идеја да имаме катче каде ќе можеме да го наградиме најдобриот рецепт ако ви се допаѓа во ред ако не оди во канта.
  Воедно сакам да упатам поздрав на сите феминки-кои почесто ѓи споделуваат својте рецепти со сите нас и дека некои рецепти ми се супер и ѓи имам приготвено
   
  На kikav му/ѝ се допаѓа ова.
 2. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.370
  Честитки за Најдобрите Рецепти

  Ако добро те разбрав темава е за рецепти од феминки.

  Од се до сега што сум пробала од форумов, нешто што најубаво ми излегло се кифличките на Annath. :)
   
  На Espadrila, ilipili, ludoto19 и 3 други им се допаѓа ова.
 3. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.403
  Честитки за најдобрите рецепти

  Sovrsenstvo-Лазањи
  MishelaЛазања со шампињони
  lolita77Лазања со кисели краставички
  SerafinaСмеса за декорирање Fonndant
  Slavica999Палента рецепт со проја
  DOMINAЌофте со палента
  AnnathМафини со палента
  AnnathВасина торта
  Bozica1980Мусака со тиквици
  TrendafilkaСалата Кус кус-Табуле
  MRS.BASБулгур Пилав со зеленчук

  Феминки сега вие сте на ред

  Затоа и ја поставив темава најдобриот рецепт :^: :~: :d: :up: значи со најмногу гласа заслужува во ова катче да го вметнеме поздрав teddybear ;)
   
  На Mishela, lolyta777, Serafima и 3 други им се допаѓа ова.
 4. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.403
  Најдобри рецепти

  ја создавов оваа тема за сите феминки кои заслужиле да бидат напишани нивните рецепти со најдобри рецепти меѓутоа навистина жалам што нема интерес,мислев дека секој добар рецепт што запишала феминка а нам ни се допадне заслужува да награден со честиткта.ПОЗДРАВ
   
 5. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.894
  Најдобри рецепти

  Cелско месо-Annath
  Mесен леб-Annath
  Пилешко со грашок-Mаја8
  Cолен Kуглов-Штрумфета93
  Mелено месо со боранија-Лолита777
  Ѓувеч со месо-Annath

  И сите рецетпи ми се погодиле од прва,фала девојки што ги споделивте :) :wasntme:
   
  На lolyta777, maja8, rici.aaaaa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.403
  Најдобри рецепти

  wolf4e ти благодарам што ја сфати поентата на темева навистина заслужуваат честитки. имај убав ден поздрав
   
  На wolf4e му/ѝ се допаѓа ова.
 7. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.158
  Ова ми е рецепт на годината :)

  Доритос сос - ludoto 19
  http://forum.femina.mk/recepti/doritos-sauce-t10584/
   
  На ludoto19 и rici.aaaaa им се допаѓа ова.
 8. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  23.160
  Допаѓања:
  199.879
  Пол:
  Женски
  Иманеколку рецепти што ги пробав, претежно за слатки работи, но има и соленко :)
  Тука би ги издвоила:
  Сан снова тортата на Геа
  Топло ладно на Slatkichka
  Кроасан тортата на Happygirl
  Пилешката тава на Eli25 (во петокот ја правев, ептен супер ми излезе)
  Пилешкото во кари сос на Trendafilka
  Лазањата на stetoskop.

  Ете, толку сум направила од овие рецепти што биле тука постирани, сигурно сум пропуштила некој, ама ако се сетам, ќе дополнам :)
   
  На eli25 и rici.aaaaa им се допаѓа ова.
 9. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.228
  Допаѓања:
  41.466
  Mногу ми е мило што те заразив со сосов, многу вкусно оди и со пржен компир/доритос чипс

  Jа барав темава,зашто сакав да отворам слична,ама ете имало.. Jас лично и персонално, не сум знаела да готвам скоро ништо,ама благодарение на фемина, научив навистина да готвам последниве 6-7 месеци, и 90% да излага доста вкусно :) Mорам јас да ги ставам највкусните рецепти на феминките што сум ги пробала :)

  Gеа и нејзината торта Cан снова- recepti/torti-sto-ne-se-pecat-t3033/50.html

  Лакримоса и овие два нејзини рецепти, не знам како се викаа recepti/tikvici-t8796/80.html и recepti/tikvici-t8796/70.html

  Анат и нејзините превкусни кифлички ,кој ги нема одма нека ги прави,на прва страна се на темата за кифлички, абе мерак се, мерак :D

  Лолитка и нејзината проја,прсти да изедеш recepti/tikvici-t8796/60.html

  На Ејми колачињата бомбици ми се последно зготвени, сигурно има и други јадења, ама во моментов не ми текнува, абе што ќе се прави без Фемина јас не знам :lol:
   
  На lolyta777, maja8 и Annath им се допаѓа ова.
 10. Sweetheart87

  Sweetheart87 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2012
  Пораки:
  619
  Допаѓања:
  706


  Леле сосот е превкусен.... вчера го пробав и омилен ми стана :D


  И ај биди на диета, да те видам :D