1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Неверна сопруга

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Romanticen24, 22 мај 2015.

 1. Romanticen24

  Romanticen24 Нов член

  Се зачлени на:
  22 мај 2015
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Мојата сопруга ме изневерува.првпат дознав пред 10 год и тогаш и простив поради децата.
  Инаку мојата сопруга по професија е мед сестра и е вработена во еден од мед.центри во македонија.
  Пред неколку дена еден пациент ја затекнал во недолична ситуација со еден од дежурните лекари и пријавил на началникот кој ме повика на разговор бидејќи ми е добар пријател и ова ми го соопшти и ме праша дали сакам да ја пријави на директорот за што би следувале санкции а срамот би бил многу голем
  или сакам сето ова да се заташка.Јас за малку ќе се онесвестев и незнаев што да кажам.Уште полошо е сто лекарот е од друга националност.Од тогаш паднав во голема депресија шеќерот ми се качи на 15 почнав да пијам таблет за смирување а што е уште полошо мојата сопруга уопште не се покајува и вели дека е сето тоа лага и дека ја наместиле.
  Јас не и верувам бидејќи и првиот пат пред 10 год. се фати со дежурниот лекар кој сега е во пензија а овој е друг.
  Инаку ја сум способен за секс но секогаш кога ќе и пријдев велеше дека не и до тоа ,дека е во менопауза и измислуваше др.причини.Ако водевме љубов едвај еднаш месечно
   
 2. Gea

  Gea Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  1.056
  Допаѓања:
  11.602
  Пол:
  Женски
  Можеш ли да простиш со самиот факт уште дека не и е првпат? Ако можеш, секоја чест, не знам што да кажам. А ако твојата жена е склона кон изневерување, тогаш и помеѓу првиот и вториот пат имало уште којзнае колку пати. Инаку, за вакви проблеми има тема „Брачни неверства“ во категоријата Брак.
   
 3. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.331
  Јас незнам што правиш ти во последните 10 год.?!?! Се залажуваш сам себе или што ?!?! И воопшто не е битен фактот дека жена ти е медицинска сестра ко да сите мед. сестри изневеруваат.
   
  На crazylady, crimson, joy1 и 2 други им се допаѓа ова.
 4. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.319
  Допаѓања:
  17.313
  Пол:
  Женски
  А ти цело време откако дозна дека те изневерува и беше верен? :^)
   
  На Lana del Rey, Oscar Lady, crazylady и 8 други им се допаѓа ова.
 5. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.354
  Допаѓања:
  5.297
  Edno moe licno mislenje e deka mazite znaat poveke da prostat neverztvo od zenata, a zenite znaat da bidat golemi manipulatori. Dali poradi faktot sto ke pravat sami so decata dali se pkmalku nesigurni neznam no kako dete sum go iskusila ova a i vo mojata okolina poznavam mnogu slicni slucaevi kade mazot prostuva a zenata pak izneveruva. Sovet do gospodinot e da si se razvede da sobere sila i mok i da si gi izgleda decata kakobprav tatko nikoj netreba da e na takov nacin povreden
   
  На deskarada му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Valentina.Vaki

  Valentina.Vaki Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2013
  Пораки:
  351
  Допаѓања:
  578
  Пол:
  Женски

  мене ме интересира кој е началникот у болница хаха и уопште дали постои началник у болница..абе ајде
   
  На Abeja и veren им се допаѓа ова.
 7. Daleron

  Daleron Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  16.410
  Пол:
  Женски
  Ти глуп си или така те викаат!
  Таа се е*е на мртво, а ти си со неа. Што си мислеше на дежурства, дежураат?
  Се е*ат како штуки. Чувај си ја поради децата, а ти д*кај го или е*нувај нешто на страна.
  Разведи се, ај да не те наречам со погрден збор ееееееееееееееееееееј 10 години нцнцнцнцнцнцнцн.
  Просто не ми се верува. Познавам таков случај, ти да не си?
   
  На Maceto123 и <3 pleza4e <3 им се допаѓа ова.
 8. <3 pleza4e <3

  <3 pleza4e <3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2015
  Пораки:
  770
  Допаѓања:
  3.442
  Пол:
  Женски
  Кој еднаш изневерил, тоа нема да му биде последен пат.
  Децата ќе пораснат, ќе се разотидат, ама ти ке треба да останеш да го поминеш остатокот од животот со таа жена, твој е изборот дали сакаш тој период да го поминеш во мир и спокојство или нешто спротивно.
  Не живејте за децата, децата ке бидат посреќни со среќно разведени родители каде секој си продолжил по својот пат отколку во растурено семејство со секојдневни расправии
   
  На referentka, Jordanovska-K, Daleron и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  17.255
  Допаѓања:
  94.294
  Пол:
  Женски
  Нормално дека постои началник во болница, ако не знаеш не дигај одма рогови, човеков очигледно е возрасен и си има мака.
  Ја мислам да си седнеш и да си провагаш што имаш а што немаш со сопругата, ако не оди, не оди, ама да и дозволуваш да си игра мајтап со тебе немој. Верувам си во години кога не ти треба лоша репутација во градот, затоа размисли убаво. Јас те советувам да бидеш малце построг и малце поостар.
   
  На Maceto123, galapce, Luna91 и 3 други им се допаѓа ова.
 10. Elissa

  Elissa Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  3.277
  Допаѓања:
  22.551
  Пол:
  Женски
  Сепак мислам оти фино лепо човекот си го произнесе случајот. Не е ни чудно ниту нешто невидено и нечуено до сега. Зошто одма го осудувате, вака така ова она. Кога напнавте леле...
  Според мене жената е неверна, нели пред 10 години ја фатил сигурно и во наредните 10 го правела истото. Тој сигурно ја сака и не сака да го растури бракот па се убедува и бара утеха оти се сменило нешто. Сепак мислам оти треба да се раздели од неа, и ако не е лошо да каже ваму таму зошто се разделиле, нека и се смеат сите. Да не се прави таа многу паметна, оти ние секогаш мажите ги осудуваме е па има и такви што патат од жените.
   
  На Hipica, Maceto123, deskarada и 3 други им се допаѓа ова.
 11. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.949
  Пол:
  Женски
  Toj sto ednas izneveril ke go napravi toa i vtor i tret pat itn....
  Taja neka se pika po kancelari neka se d**i so doktorite ti pijaj doma lekarstva i prostuvaj...
  Ti maz si ili sto si?treba da se soocis so situacijata i da mu gi manis klocite sto mislis deka taja vo tie 10 godini ne te ima iznevereno ova deka mu e 2pat?psss da sigurno,mozis samo da se lazis samiot sebe,a decata nikogas nema da mozis da gi skries od vistinata ili da gi izrastis parvilno vo brak kade sto ima neverstva i nema nikakva doverba,zatoa ne baraj izgovor tuku kako maz pristapi kon problemot,ako treba tuka nekoj da se strami togas toa e taja...
   
 12. Daleron

  Daleron Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  16.410
  Пол:
  Женски
  Ај да не кажуваме гачки. Жената си е по спортот, тој знае и си молчи, а таа си го живее живитот.
  Мореееееееееееееееее рогови неа нека и никнат, а не дда набива некому, а тој нека си купи поголема ортома.
  Брак поради деца жими мајка, којзнае во што е неговиот проблем, може не го бива.
   
  Последна измена: 22 мај 2015
  На malegender26, JustFun и joy1 им се допаѓа ова.
 13. veren

  veren Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  548
  Допаѓања:
  1.271
  Ти маж си или не ?
   
 14. Youknow

  Youknow Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  1.523
  Допаѓања:
  2.948
  Пол:
  Женски
  Znaci kako da znaev deka poveketo od tuka ke histeriziraat demek trol ili slicno...zatoa ne mi se ni otvara tema tuka.
  P.s Pokani nekoja koleska nejzina na kafe pa ke vidis kolku samo "nema" da i e gajle... ;)
   
 15. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  19.270
  Допаѓања:
  315.645
  Пол:
  Женски
  Постои началник на секое одделение ;)
   
  На Hipica, Maceto123, okcenzi и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. ocicka2014

  ocicka2014 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  4.068
  Допаѓања:
  13.141
  Пол:
  Женски
  А имате ли деца, дека нигде не спомна?
   
  На veren му/ѝ се допаѓа ова.
 17. ccca

  ccca Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2013
  Пораки:
  682
  Допаѓања:
  1.205
  @Romanticen24 ako seto toa e vistina
  ima dobri shansi zenati da ima nekoe psiholoshko zaboluvanje kako borderline ili histrionic personality disorder
  ili toa ili totalno ne te pocituva, se zemala so tebe samo zaradi nekoja bezbednost(te gleda kako provajder) i sega koga i e udobno bara avanturi so dr mazi

  mozes da odis na psihijatar i da zboris so nego taka ke e najdobro
  pretpostavuvam deka nema potpisano predbracen dogovor taka da moze ako se razvedete moze da gi zeme decata i pola imot


  [​IMG]
   
  На Daleron му/ѝ се допаѓа ова.
 18. okcenzi

  okcenzi Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  9.557
  Пишува во првата реченица од неговиот пост.
   
 19. deskarada

  deskarada Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 декември 2011
  Пораки:
  1.916
  Допаѓања:
  31.186
  Одма го нападнавте човекот, за туѓи проблеми одма може да се суди и критикува. Си имал причини човекот шо продолжил понатаму, заради децата и можеби и заради други причини.
  Најдобро ќе биде да се разведете и сигурно и децата не се многу мали па да не разберат, во почетокот ќе биде тешко нормално, но со текот на времето ќе помини, барем ќе имате вие мир и спокојство, нема да мислите шо прави кога оди на дежурства, да се нервирате и да си го загрозувате здравјето, а и децата да трпат кавги.
   
  На BestFriends.99 и Youknow им се допаѓа ова.
 20. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.450
  Допаѓања:
  154.932
  Пол:
  Женски
  Еднаш си ѝ простил, имате деца и најверојатно пред десет години биле мали и тоа е сосем нормално, да ѝ простиш ради децата верувајќи дека било само тогаш, ама ако таа е фатен пак, прашање е само дали ова е навистина втор пат? Ова е втор пат како е затекната да прави нешто недолично ама дали е навистина второ изневерување? Мислам дека сега децата ви се потпораснати, после десет години и мислам дека сериозно треба да почниш да размислуваш. Дали ти сакаш некоја која не ти е верна? Дали сакаш некоја за која во иднина ќе покажат кон твоите деца и ќе речат нешто?
  Не ти сугерирам да побараш развод, туку да размислиш убаво и темелно, а не да подлегнуваш на тоа „ме местат“ и „тоа беше само тогаш еднаш“, реално на ни едно изневерување не се простува ама првиот пат зошто си простил за децата е крајно разбирливо. Изневерувањето исто така ти го повредува егото и самодовербата, сепак и ти имаш живот и таа нема право вака да ти го зацрнува. Размисли добро. Со среќа.