1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Неверна сопруга

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Romanticen24, 22 мај 2015.

  1. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    15.989
    Допаѓања:
    279.148
    Затекната од пациент инкогнито, прекажана на началник, редовни односи за време на смена (кога претпоставувам не се сами во болница или одделение)...
    Абе ај, меѓу тебе и фемина е се.
     
    На crimson му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.858
    Допаѓања:
    133.182
    Пол:
    Женски
    Е де де ... штом толку се се дознава ке се дознае и кој бил крив за разводот, како дошло до тоа итн. Ке нема потреба ти да се селиш, туку таа, ако толку ја погодува мислењето на околината.
     
    На EminemsGirl, joy1 и Saricko им се допаѓа ова.
  3. one_girl

    one_girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2015
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    161
    Пол:
    Женски
    Дефинитивно треба да се разведеш од твојата сопруга. Неверството значи непочитување кон партнерот, а тоа е најцврста причина за да се растури бракот. Разбирам дека е тешко да го направиш тоа заради децата, но еден ден тие ќе сфатат и сигурна сум дека во никој случај не би те обвиниле за тоа. Собери храброст и побарај и развод на твојата сопруга. А потоа однесувај се ладно кон неа, живеј го животот како ништо лошо да не ти се случило, а таа, кога ќе ја види твојата среќа, ќе зажали за се што сторила :)
     
    На EminemsGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  4. veliche.sk

    veliche.sk Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2013
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    3
    Посакувам да имаше повеќе мажи како тебе низ овие краишта. :*
     
    На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. ccca

    ccca Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2013
    Пораки:
    682
    Допаѓања:
    1.205
    manipulacija
    got to know it when you see one:rofl:
     
  6. Pepelaska25

    Pepelaska25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2013
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    553
    Пол:
    Женски
    Ниту една жена не би изневерува ако го добива во бракот сето она што и е потребно. Љубов, внимание, почит. Бракот не е само качи и се најадо се, и почни да крчиш на кревет туку тоа е еден процес во кој треба постојано докажување на љубовта кон неа, секојдневно отстапување на време кое ќе биде наменето само за неа и тебе исполнето со многу мазње опуштен разговор, да ја прашаш има ли нешто што погрешно правиш, има ли нешто што таа го сака а ти не го правиш.... И уште милион други работи.
     
  7. ccca

    ccca Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2013
    Пораки:
    682
    Допаѓања:
    1.205
    ne e problemot samo vo dobivanjeto "ljubov, vnimanie i pocit"

    tuku i vo davanjeto, a mn zeni ne go vozvrakaat toa

    i ocigledno znacitelno golem broj na mazi go ostavaat toa da pomine nekazneto (nekazneto u odnos povlekuvanje na vnimanieto od nejze procentualno od 20% do 100% zavisno on nivoto na nepocit)
     
  8. JustFun

    JustFun Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2014
    Пораки:
    1.027
    Допаѓања:
    2.774
    Децата во бракот се само изговор луѓе. Изговорите "Не се разведувам заради децата затоа што ќе страдат .." се тотална измислица.
    Чекајте бе, а на ваков начин нема да страдат ако се запознаени со тоа што прави нивната мајка? Сигурна сум дека ќе им биде подобро доколку се разведат. Јас не знам овој тип до кога ќе трпи да има рогови, ама жена му си го прави своето што намислила.
    Кога би била дете на некој од родители кои би изневерил дефинитивно сум за развод.
    Од причина што јас не сакам да растам во такво семејство кај што се заедно "поради мене".
    Кај што се заедно и глумат пред сите среќни а кога ќе се спуштат завесите маските паѓаат.
    И која е поентата на овој брак? Или типот се плаши да не остане сам или е нешто друго во прашање, а знам дека има уште нешто кој @Romanticen24 ни го нема кажано.

    @Romanticen24 каков совет би дал ти на свое дете или близок пријател/ роднина ако му се случи тоа? Ќе му велиш да продолжи со својата жена/ маж и да заборави на сето она што се случило?
    Не е решението секогаш молчењето.
    Старите рекле : Трајан му е мајката, трпение спасение и што уште не ама баш од тие поговорки во некои случаеви се покажале како залудни.
    Господинот си трае Госпожата си го тера ќеифот. И така до којзнае кога.
     
  9. Pepelaska25

    Pepelaska25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2013
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    553
    Пол:
    Женски
    Не казнето? Зарем треба и да г ѓи камшикуваат. Неможе нњкој да не ти возврати ако ти доволно се трудиш, само проблемот кај вас мажите е тоа што мислите дека е доволно вие да свршите и да кажете дека сексот бил супер и дека немате проблеми во бракот. Незнам од каде толкава омраза кај тебе насочена кон жените.

    Мој совет ти е наместо да имаш толкава омраза кон жените вината побарај ја во себе.
     
    На Daleron му/ѝ се допаѓа ова.
  10. ccca

    ccca Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2013
    Пораки:
    682
    Допаѓања:
    1.205
    vikas deka jas imam omraza
    a vidi sho imash napishano lol :rofl: