1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Неверство или не? Што понатаму?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од manija, 23 декември 2011.

  1. Wolf.girl95

    Wolf.girl95 Активен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2012
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    9
    Cleonika, дај му до знаење дека немаш повеќе намера да ги трпиш таквите негови испади, и дека (ако веќе планираш да му простиш уште еднаш) ако го повтори тоа, ќе те изгуби засекогаш. Кажи му дека едноставно нема објаснување за тоа што го правел, зошто како што велиш, имаш цврсти докази за тоа. Не дозволувај да те убеди со било што, не паѓај повторно на неговите зборови, овој пат постави се цврсто, докажи му дека не си му играчка и дека ако му значиш, повеќе никогаш нема да те изневери. Најважно е со сигурност да му докажеш дека простување уште еднаш НЕМА и тоа е тоа. ;) Доволна (дури и премногу) ти била една таква врска, уште една сама знаеш дека не ти треба. Не се сопнувај на истиот камен два пати. Собери сила, кажи му се, постави се цврсто, па ќе видиме што ќе излезе... Ако не се опамети - не те ни заслужува, и покрај неговото беспрекорно однесување, како што кажа.
    П.С. Ние на форумов можеме да „дробиме“, што се вика, колку сакаме, твоја е одлуката бидејќи само ти си знаеш каква ти е точно ситуацијата. Ова е мое мислење.. Се надевам ти помогнав. ;)
     
    На Cleonika му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Butterfly15

    Butterfly15 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2010
    Пораки:
    1.145
    Допаѓања:
    2.620
    Ако имаш цврсти докази за тоа што го зборуваш, дејствувај, но ако тоа е само од твојата глава немој да осудуваш без врска. Доколку тоа е вистина што го зборуваш, дека имал пак некоја, земи седни го и зборувај му се што ти лежи на срце. Отвори се толку многу што ќе му кажеш се, како што ни кажа овде на нас. Немој тоа да биде преку телефон, кажи му во очи се што мислиш и не дозволувај да те прекине. :!: Кога ќе завршиш прашај го дали има тој нешто да каже, не верувам дека ќе има зборови со кои ќе може да се оправда после се што ќе му кажеш.. Кажи му колку си била повредена од претходанта врска, кажи му дека конечно најде човек каков што одсекогаш си посакувала, и замоли го да биде искрен со тебе. Ако на крајот на разговорот пак излезе дека ти си крива, крени раце. Остави така како што е, можеби тој ќе размисли за твоите зборови и ќе свати каде и што згрешил. :)
     
    На CharlizeTheron и Cleonika им се допаѓа ова.
  3. Cleonika

    Cleonika Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    416
    Допаѓања:
    464
    Ви благодарам многу и на двете! еве сега пробувам да ги составам во едно советите од двете, и да не заборавам точно што сакам да му кажам.. инаку, сеуште не разговаравме.
    Се надевам тоа ќе биде барем утре најрано, зошто навистина сакам да сум на чисто, и се трудам да се одржам себеси цврста како што сум сега тука додека пишувам, и додека сум сама, да останам така и кога ќе застанам пред него, за како што рековте, соберам сила и му го кажам се ова така убаво, што се надевам ќе го допре..

    Фала ви уште еднаш, па ќе кажам што се случило :*
     
    На Wolf.girl95 и Butterfly15 им се допаѓа ова.
  4. sanjickar

    sanjickar Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    39
    уфф соред ова што си го напишал овде....дека ти вика ќе абортирам ама после некое време да одиме пак,да се земеме и да имаме дете ахх јас мислам дека работата отишла далеку.... :?: остај ја нека абортира зашто штом толку настојува очигледно има голема причина...а и добро од неа што сака да абортира да е некоја злобница би ти го шутнала детето под рака па ќе се мислиш после шо те снашло,јас ви посакувам среќа и нека ви се решат сите проблеми
     
  5. Fleur-De-Lis

    Fleur-De-Lis Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    627
    Допаѓања:
    1.648
    Клеоника, го прочитав твојот пост, и ако испадне дека е вистина, тоа значи дечко ти 2 пати те изневерил! Уште колку пати треба тоа да се случи додека се свестиш! Немој да бидиш наивна, да ја бараш вината во себе, да орпостуваш, да се газиш самата себе си! Болно е кога некој те изневерува, физички и чувствено, но тоа нема оправдување! Зошто жената секогаш мора да разбере, да биде тука за него, да му опрости, да го тинтри и 100 глупости, за некој да се изживува на нејзините чувства и чест? Знам дека не е лесно да се продолжи напред, ама помисли на тоа дека ти треба да си среќна, ти си на прво место, ако некој тоа го гази, избриши го од животот! Подобро сама него со лоши луѓе!.....Сега мислиш дека тој е единствениот....ама грешка си, има таму некаде подобри....Мој совет не гази си си го своето јас! И пиши ни за твојата ситуација! Поззз и среќно
     
    На Cleonika и CharlizeTheron им се допаѓа ова.
  6. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.491
    Допаѓања:
    8.292
    Пол:
    Женски
    Cleonika,биди храбра!На никој не му е лесно,посебно не со толку добро срце како твоето.Никој не изневерува за да се кае,немој на такви ефтини трикови да паѓаш,која ситуација пред друга девојка те избламирал ,значи имал секс со неа,а ти си глупачката во неговите очи,па уште и ќе го трпиш :tmi: .
    Машките се живи демони,тоа го запамети,не дозволувај да те гази и е*е во здрав мозок еден мочко.
    Некаде спомна дека тој бил добар,разбран човек :x не ми се верува еј,од каде го стекна тој впечаток за таков идиот?
    Имаш две опции ,остани со него нека те прави будала,ожени се со него ако сакаш ,страдај цел живот,изигрувај негов роб доживотно
    или тресни му корпа пред тој тебе да те уништи целосно!
    И јас сум била во твоја ситуација,за малку ќе се омажев,не се работеше за неверство,но далеку полоши работи и за тоа ти викам не ти треба таков ,мислиш машко би се погазило за тебе да ти е добро ,или да те сака?
    Шпанските серии завршија,добредојде во суровиот 21 век :hai:
     
    На macole, Cleonika и CharlizeTheron им се допаѓа ова.
  7. CharlizeTheron

    CharlizeTheron Активен член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2012
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    11
    Cleonka нема да зборувам многу ете види кои мислења според мене се во ред.Јас не би простила неверство ни еднаш,а не пак двапати.Тоа што ќе се случи еднаш не значи дека ќе се случи двапати ама тоа што ке се случи двапати дефинитивно ќе се случи трет пат.Немој по втор пат да простуваш,сама себе се повредуваш.И ИМА машки што не изневеруваат,само треба да го најдеш.позз
     
    На Cleonika му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Cleonika

    Cleonika Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    416
    Допаѓања:
    464
    Здраво девојки, и на сите фала ви многу за предобрите совети, и извинете што малце доцнев со одговоров, но сега конечно да ви опишам што се случи...
    Јас таа вечер се соочив со него, му ги кажав сите овие работи,и плус сите др што ми беа на памет...
    Го замолив да слуша внимателно, и тоа и го направи... но на крај, наместо моите очекувања, дека можеби после длабокиот муабет, тој конечно ќе го скокне своето огроооомно его и гордост, и ќе признае и ќе се потруди, тој, момелтално после тоа, ги изнесе сите свои гледишта во врска со се што му кажав.... се изреволтира,ми кажа како тој имал полно др обврски,дека е повозрасен од мене и плус машко и додека јас сум имала само факултет и љубов за да се секирам,тој се секирал за мн др работи,а јас сум му замерала за ништо,за работи кои што биле без причина, и на крајот уште, си рече, ти самата си ги праиш своите нервози,самата во свопјата глава си измислуваш нервози што не постојат,девојки со кои што немам ништо,и работи кои ни на крај памет не ми паднале мене,а ти ми ги носиш мислите таму.... јас сум сигурен во себеси,дека имам чиста совест,зошто јас не сум крив за твојата нервоза што сама си ја праиш..
    Еве, ова го добив од него..на што одма се разочарав, и искрено, во мисливе си реков, ништо од овој.. :puke: па после нејадовме некој заеднички јазик, па се смиривме.. но си реков себеси, да се смирам, за да сменам тактика и однесување... и така и напраив...
    еве до сеа, сум мн поинаква кон него, глеам дека тоа одма го забележува, и се труди повеќе за се што јас се лутам... ама... не знам мислам дека нема да издржи да се смени...можеби нема ни јас да издржам вака ;(
     
  9. Fleur-De-Lis

    Fleur-De-Lis Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    627
    Допаѓања:
    1.648

    Чисто клише!
    Несомнено морам да признаам дека Тхе меил конфешнс се толку многу слични... Овие реченици ги имам слушано од устите на моите бивши, од бившите на моите пријателки, од моменталните ........да не набројувам! Едноставно кога пак ги слушам ми се :puke: :puke: :puke:
    Јас те советувам да делуваш и да се однесуваш онака како тебе најмногу ти одговара, цени се себеси, зошто др никој нема да те цени колку што ти самата ќе си се цениш!...
     
    На Cleonika му/ѝ се допаѓа ова.
  10. sestra2

    sestra2 Активен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2012
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    1
    Навистина ми е тешко во моментов и немам со кого да разговарам. Ми треба совет од вас, ке бидам кратка еднаш бев повредена на многу лош начин па не сакам пак, мислам дека дечкото ме изневерува. Одам со него месец и нешто и одпрвин и на 2 ни беше за мајтап па после некако стана посериозно иако не знам дали го сакам нејќам да ме изневерува. Еден негов брачед кој мене ме бендисва ми рече дека тој им се пушта и на други а тој вели дека не направил такво нешто дури и се колни во сестра дека ме нема изневерено. Ми даде лозинка од на фб влегов, гледам пораки нема ништо интересно па ми текна архива кога што да видам тој на др чупиња им пишел срце, кукленце, сакам да те бацам и тоа во текот на овој месец а вели дека нема врска ако и пиши на некоја срце не значи дека има нешто, дека ако ни било за мајтап не би ме барал секој ден да се видиме, да се слушаме секој саат, дека не би одел со мене месец и нешто ако беше за мајтап. Навистина не знам што да правам помогнете ми некој совет нешто како да дознам дали ме изневерува???? Иначе ко му реков шо е ова на фб шо си пишел си ја смена лозинката... Што да правам???? Ве молам помогнете ми, не би сакала да го изгубам...
     
  11. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    Што повеќе да дознаваш, малку ли е тоа што си пишувал така со толку девојки, а се прави невин и не сака ништо да признае?
    И така сте кратко време заедно, расчисти на време. Ако види дека поминеш преку ова туку-така никогаш нема да престане.
     
  12. KristinaAna

    KristinaAna Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    0
    Ne ja biva rabotava nekako decko . Povremeni sredbi, brz , povremen seksualen zivot . Uste sega ne ja biva , i do sega ne ve vrzuvalo nesto pa kamoli vo idnina . Zalno e za deteto sto treba da se abortira ama ste sebicni i dvajcata i ti i taa. Do sega samo na sebe i na licnoto zadovolstvo ste mislele sega .....ajde da ve vidam podelete ja idninata. Ne moze zatoa sto i do sega ste naucile samo na sebe da mislite