1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Невозвратена љубов

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од oooo, 28 март 2011.

  1. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    си била со него
    значи ти самата си знаеш дали ти биле возвратени чуствата и љубовта од него кај тебе проблемот е друг но све или ќе си дојди на свое место или те чека нова љубов 3то нема ;)
     
  2. Kristinna92

    Kristinna92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    168
    Незнаев уште каде да го постирам ова, ајде и овде .. ]:) Ми се свиѓаше еден дечко, многу. И тој беше заинтересиран за мене, ми даваше знаци, но наеднаш се олади, а и почна да се крева многу, а потоа беше во врска со друга. Сега тие се скараја, па сакам да напраам тој да ме засака(ако е можно) :^) .. Предлози?? :?:
     
  3. oooo

    oooo Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2011
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    3
    Колку испаднав глупава само цели 2 недели е мисе јави и вчера кога мисе јави сам без да му звонам јас ми рече дасе видиме и јас одма отидов мислејки дека сака нешто да се смени ама не испадна така разговаравме и ме праша зошто во очи несум му кажала што имам зошто сум му пишала порака и ми вика дека он уште на почетокот бил многу искре спрема мене и дека неме лажел дека несакал врска со мене и бил заљубен во некоја женска што она него забележувала и си имала дечко ама о несе откажувал од неа вечнно кеја сакал неа. И ми вика чим сакаш врска си одиме и да несе гледаме повеке така ми вика и мене ми стана многу тешко и почнав да плачам пред него и он вика ако продолжиш да плашеш си одиме мисе развика. Ама после беше подобар со мене и ме тешеше поќна да ме бакнува и јас бев нерасположена и пак имавме секс анален ама со кондом и се скина кондом и свршил внатре можно лие да капне нешто накај вагината сега се плашам и од тоа . И пак немав срце да ставам крај а ми реќе дека може некогаш да излеземе заедно по кафици дека тоа нему пречело ама како пријатели. И сега се каам што дозволив да свати колку го сакам испаднав многу будала.
     
  4. maca-23

    maca-23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    238
    Допаѓања:
    179
    може да капне ама треба длабоко да отиде не се секирај нема шанси да си бремена а инаку зошто си со тој дечко ем ти кажал дека не те сака дека сака друга не си го уништувај животот биди храбра издржи за да не бидеш долго време несреќна ќе најдеш дечко со кој ќе можеш да прошеташ за рака а не да те крие ако те крие не сака ништо сериозно со тебе не сака никој да знае за вас, размисли дали си среќна така ? Подобро биди некое време несреќна додека да го заборавиш отколку долго време несреќна една ден секако ќе мораш да поминеш околу тоа тој секако ќе си замине подобро ти замини отколку да чекаш тој да те остави
     
  5. blackdeath

    blackdeath Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2011
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    45
    ако е ти е бил прв незначи дека треба да ти е и последен.да ти кажам дека кругот се врти.заврти му грб ке видиш после он ке трчи по тебе.најди си некој др.може ке го копка дури тогаш нешто.али мислам дека наредниот и да го најдеш он ке те сака повеќе а ти ке се ладиш со него бидејќи нема да можеш од претходниот.тоа е од мене.поз.
     
  6. Butterfly77

    Butterfly77 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2011
    Пораки:
    150
    Допаѓања:
    77
    Zdravo,kje ve zamolam za sovet,eden decko svigjam podolgo vreme,neznam shto da pravam dali da mu kazham?Vo shkolo kje mu go fatam pogledot,kje mi se nasmee,kje dojde,kje se smeeme,a posle toa kje odi i kje i se pushta na druga,neznam shto da mislam povekje...smacheno mi e,ovie 4 godini taka gji pominav,nikogo ne poglednav...edna drugarka se rasprashala,i toj i rekol demek me svigja,pa posle i rekol ne me svigja,sekoj den go gledam i neznam shto da pravam..ne se osmeluvam da mu kazham,se mislam deka kje me posramoti i deka kje kazhe deka ne me svigja..a i e glaven vo drushtvoto da recham,mnogu devojchinja mu se pushtaat,so moja najverna drugarka se skarav poradi nego...kazhete mi shto da napravam ?!
     
  7. oooo

    oooo Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2011
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    3
    Јас со него продолжив дасе гледам на мување ама сепак сакав да пробам дасе фатам со некој дечко за да го заборавам него. Пред 1 недела се запознав со 1 дете преку 1 моја другарка он е од друг град блиску до мојот така ама детево ми изгледаше симпатичен и беше многу фин со мене ама е исти години колку мене и ми изгледаше како мал за мене ама он многу сум мусе допаднала и денес дојде во мојот град и сакаше да излеземе јас и он сами и откако излеговме си правевме разговор он ме бакна мене а бакнежот неми се многу допагаше бидејки имаше некој непријатен здив и некако како да ми беше досадно со него не бев возбудена ги немав оние потребни чуства а он сега мисли дека јас и он сме во врска и ми призна дека несакал мување и сакаше дасе држиме за рака по чаршија ама јас прифатив а бев исплашена дека ке ме види тој што се мувам 3 години со него иако знам дека неме сака ама ете неможам даго заборавам и незнам дали вреди дасе обидам со ова дете за во врска да бидам бидејки него сакам незнам што да правам ве молам за совет
     
  8. angel92

    angel92 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    3.269
    Стварно имаш 22 години ? - Пошто "проблемов" ми е некако детинест(секој би знаел што да прави во ситуацијава,затоа што е очигледно ;) ) + згора на се некако ми звучиш не-едуцирана... Ако семенот ти ја допрел вагината,не си трудна! Треба внатре да влези семенот.


    1.Нема везе која возраст си, те советувам од цело срце, да се вратиш назад во школо и да научиш да пишуваш затоа што едвај ги прочитав постовите.
    2.Искрено,што совет сакаш да ти дадеме ние тука? И самата знаеш дека не иде со тој што се муваш, па зашто и самата си се измачуваш? Тој очигледно те врти на малото прсте, а ти му дозволуваш. Ето тогаш кога те викнал,место да прекиниш ти уште си му дала ... Џабе е и да ти кажиме совет кога ти не би ни го послушала. Ама пошто сакаш совет....
    3.МАФНИ ГО тој МОЧКО надвор од животот твој, таков не ти треба. Очигледно си игра со тебе,а ти го пушташ. Па и уште три години се гледаш... Не приметуваш дека не иде, дека нема да биде ништо од тоа гледање? Најди си друг, кој што ќе те цени. Ќе ти најде другарка ти,што се секираш ;)
     
  9. lovelost

    lovelost Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    162
    Допаѓања:
    15
    Добро е тоа што си пробала со нов, но немој да одиш против себе. Доколку мислиш дека неможеш да го заборавиш остави си малку време за себе. Биди некое време сама, расчисти си ги мислите и не брзај. Ова ти го кажувам од лично искуство. Јас еднаш така се избразав си фатив еден дечко кој не го сакав и кога се врати стариов одмааа кај него повторно и повторно згрешив се разбира.... Значи НЕ ПРАВИ ГИ ИСТИТЕ ГРЕШКИ ПОВТОРНО :)
     
  10. sleepingbeauty

    sleepingbeauty Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    304
    Допаѓања:
    615
    Пол:
    Женски
    Не знаев каде да го поставам прашањево, па извинете ако згрешив :lol: вака, има едно дете со кое учев порано и со кое се свиѓавме, ама ништо не се деси, зш мене ми беше глупо зш заедно нели учевме. и добро... дојде средно и сеа гледам на фб мн убави девојчиња му оставаат срциња, си флертува со нив. Се чувствувам безвредно, зш не знам.... сакам да верувам дека сум подобра од нив ( мада и сум, и воспитана и одлична и не сум грда-мада не сум ни некојаси голема лепотица) :$ сакам он да знае дека 10000пати повеке JAS би го сакала и би го чувала. не дека сакам нешто со него, туку.. не знам ни јас што сакам :worried: можда него го сакам, ама они се пи*ки а јас... девојчето кое му досаѓаше на тестови и кое он го глеаше како се лигави за оценки и кое се срамеше да го погледне во очи... :fubar: совет плисс ;(

    Извинете, јас сама си се редактирам ама под итно ми треба да го слушнам вашето мислење феминки :(
     
  11. oooo

    oooo Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2011
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    3
    си била со него
    значи ти самата си знаеш дали ти биле возвратени чуствата и љубовта од него кај тебе проблемот е друг но све или ќе си дојди на свое место или те чека нова љубов 3то нема

    Јас прекинав дасе гледам со него цели 2 месеци иако ми беше на моменти многу тешко што него гледам он за тие 2 месеца мисе јави само 3 пати дасе видиме и јас сему викав дека неможам и не му кажував причина ама јас бев сигурна дека ја знае причината бидејки многу пати сме разговарале на таа тема и после го немаше 1 извесен период дасе јави и во петокот ми се јави јас му кажав дека неможам и се понашаше многу добро спрема мене како никогаш досега ми рецќе дека сакал да ме види и јас му реков дека неможам. Утредента се надевав дека кеме моли кеме бара повторно ама немисе јави и после на фб си пишаб со 1 машко што мие другар а и многу време мисе иа удварано а он му е колега од работа на тој што се мував со него и ме праша дали се имам слуснато со него и јас му викам од кај знае за тоа а он во тој момент кога мисе јавил бил заедно со него и му рекол дека кемисе јави зада ми реце дасе видиме за во петокот и да не дојде он на тоа место туку даго прати неговиот колега наместо него а он да не дојде и јас кога тоа миго пиша збеснав и му звонев и еми крена на телефон му пишав порака како можел тоа даго направи и неми врати кеве молам за совет ке полудам од нервоза
     
  12. ViktorijaMari

    ViktorijaMari Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    463
    Допаѓања:
    159
    ау ау совет?? одма прекини секаков контакт со него ОДМА :@
     
  13. oooo

    oooo Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2011
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    3
    Јас секако дека немам веке контакт со него само се нервирам како можел да прака негов колега дасе гледа со мене и плус и да му бара пари на тој негов колега зада направел да ме фател тој мене за женска само многу сум изнервирана
     
  14. oooo

    oooo Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2011
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    3
    денеска мусе јавив и ми рече како сум можела да верувам во тоа што миго кажал колегата негов и дека поради тоа несакал повеке да ме види и да немусе јавувам повеке
     
  15. Sarasweet

    Sarasweet Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    321
    Допаѓања:
    150
    Oooo прекини секаков контакт со тој дечко и тие негови колеги, другари. Продолжи да си го живееш животот ќе го преболиш.
    Искрено си згрешила што си му се предала на некој кој не покажувал чувства кон тебе и се гледа дека се прави најдобар и те бара само за секс.

    Моја другарка му ја даде невиноста на еден тип со кој се муваше неколку пати а го познаваше една година. Можам да кажам дека е во истава ситуација како тебе.
    Типот ја бара само за секс, кога ќе му се присака а во меѓувреме ниту и се јавува ниту и пишува ни како си, а она се треска од земја го сакала.
    Епа кога сама си го бара нека се треска, совети не слуша си живее во некоја нејзина бајка дека и тој ја сака ама е зафатен па не ја бара.
    Кхм да,да сигурно, само кога ќе му дојде до секс тогаш му текнува на неа.
    Си прави филм дури и дека ќе си се омажи со него, дека тој нема да најде никоја како него, додека тој си шета со која стигне и секако златната резерва за онаа работа секогаш е тука и никогаш не го одбива.
    Си може дечкото де, кога она не е свесна ( но ете љубовта заслепува)

    Затоа и ти не го прави истово и бегај со време од типот и другпат внимавај со какви личности се плеткаш. Позз
     
  16. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.301
    Пол:
    Женски
    Оооо,девојко мора да ти признаам една работа :наивна си!И тоа многу.Какви се тие денешни мувања,летате како муви по машките,одма секс ова она.Каде ти е гордоста,самопочитта?Кај што си била слепа цели две години па уште и си продолжила да се гледаш со него и тоа за секс :@ .Жими се,ептен се изнервирав.Ги прочитав сите постови и заклучив дека твојот ,,мувач,,го испратил својот колега и тој да си игра мајтап со тебе за да те користи за секс.Ај што твојот не сакал врска а ти си му играла тој како ќе ти свири |( .Машките сакаат недостижни девојки,да се помачат малце,во такви се заљубуваат ,но се надевам дека нешто си сфатила од искуство,и во иднина ќе бидеш мнооогу повнимателна.Не мора веднаш да се фаќаш со првиот што ќе наиде,дај си време,опушти се ,млада си ,и доволно возрасна за да не дозволиш некој мајмун да те вози како сака!
    Да сум на твое место,со овој сегашниов душата ќе му ја вадам ехехее и тоа како ,ќе се шетам како горд паун пред него,но очито ти не сфаќаш некои работи .Со среќа и мувачот потхитно го отфрли и тоа на најдрзок можен начин оти машките не знаат да жалат ,може да те уништат ако им изиграваш играчка :fubar:
     
    На tina-63 и danichap им се допаѓа ова.
  17. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    Не се поврзуам со тоа што го коментирате за девојчето, сакам да дадам мислење.
    Го имам доживеано ова, да не се мисли дека со моите 15 години сум некомпентентна да коментирам на оваа тема. Сега така е, и на 9 години го имаш доживеано ова. Така дошло. Да се вратам на темава, знам девојки колку е болно и глупаво ова чувство. Знам дека самата оваа помисла ве крши вас и вашето срце на милиони делчиња. Знам дека ви се насолзуваат очите кога ќе помислите на ова, кога ќе видите колку не го чувствува истото како и вие. Знам дека неможете да живеете без него, дека он ви е се, дека неможете да бидете веќе пријателка со него, но сепак ..
    [​IMG]
    Знам на се какви работи помислувате кога љубовта не ви е возвратена. Некогаш помислувате дека нема да најдете некој што ќе го сакате како него, дека никој нема да ве сака онака како што го сакате него. Дека вашата љубов пропаѓа со него, но сепак не е само еден. Милиони се.
    Не вреди да се трошите и да помислувате одвратни работи за една будала, која не гледа колку прекрасна личност сте.Немојте да се нервирате, таква е ерата сега. Те сакам - не ме сакаш. Но, ќе дојде и вашето време. Ќе дојде време кога, тој ќе сфати дека згрешил.
    [​IMG]
    Уф, мислев дека никогаш нема да го кажам ова. Но сепак го кажав. Сега ми е полесно. :lol:
     
    На sweet-star му/ѝ се допаѓа ова.
  18. oooo

    oooo Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2011
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    3
    Денес беше најлошиот ден во мојот живот дознав дека се свршил вечерва со некоја девојка а мене ме лажеше дека нема женска а он се сврши вечерва се чуствувам претешко ама сепак знам дека мора дасе помирам со реалноста
     
  19. WildCherry

    WildCherry Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    1.193
    Допаѓања:
    1.172
    Аман чоек до коа ке се замараш за некој кој 2 години те убедува и ти кажува дека нејќе ништо со тебе. Дај аман ...
    Глеј си твој живот, па не е единствен да му ебам чудо ај сеааа плачи по него , наместо да го оставиш и да си бркаш други !
     
  20. Janina

    Janina Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2015
    Пораки:
    260
    Допаѓања:
    408
    Пол:
    Женски
    Би сакала да споделат оние кои сакаат личности а не им е возвратена нивната љубов,и да кажете како сте постапиле кога ви дошло до знаење дека нема шанси да бидете со таа личност,а сепак ја сакате безусловно.

    Позз!