1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Неговиот "другар"

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Anebelle1310, 30 јануари 2017.

  1. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.088
    Допаѓања:
    163.456
    Пол:
    Женски
    Скала за dirty mind – од 1 до тоа секогаш кога ќе излезе насловот на темава на почетна, да те асоцира на машки полов орган. :bandit:
    Продолжете си сега... :wasntme: :D
     
    На PogbaPol, EvAngelos, ванилала и 19 други им се допаѓа ова.
  2. Bender Rodriguez

    Bender Rodriguez The lovable rascal

    Се зачлени на:
    27 јуни 2015
    Пораки:
    2.623
    Допаѓања:
    32.778
    Пол:
    Машки
    Исто, само кога отворив и видов дека се работи за actual другари, скроз изгубив желба да коментирам. :D

    Што ти прават едни (погрешно ставени) наводници... :devil:
     
    На ванилала, sj *O*, Ingvild и 9 други им се допаѓа ова.
  3. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.387
    Допаѓања:
    5.846
    Поради таков другар ми пропадна врска од 7 години. Другарот пична да му ја полни глаата. Подобро на време тргајте се. Акп тие не се тргаат. Прелрасна врска ми пропадна зш тој другарот остана сам почна глупости да збори. И му најде и една му ја местеше братучеди да биле. Е сега сите аме сами хахахаха
     
  4. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.481
    Пол:
    Женски
    Исто...среќа што ова беше прво мислење на странава за да видам за каков другар се работи , иначе ке почнав да објаснувам нашироко и на долго за "другарот" на мојот. Ке ме пукавте сеир после

    Онтопик... Другари како другари, секогаш ке има и такви и такви. Најдобро е што подалеку да се држите од неговото друштво во почетокот на врската. Знам дека е интересно тоа излегување во заедничко друштво, но разберете дека тие негови другари вас на почетокот воопшто не ве сфаќаат сериозно. Дури кога ке го врзете лавот за вратот тогаш може да се шетате со него по џунглата.
     
    На Fallen.Angel, TheGirl23 и Dream-Girl им се допаѓа ова.
  5. TheGirl23

    TheGirl23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 септември 2017
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    2.904
    Пол:
    Женски
    Уште на почетокот ќе приметите за какви другари станува збор.
    Обично оние што немаат девојки ќе задеваат од чиста љубомора.
    Досаѓање на телефон кога сте заедно, желба да го отргнат од вас, некои ќе ве обвинат дури и дека сте им го земале најдобриот другар.
    Но само смирено и немојте да паднете на нивно ниво.
    Наместо тоа посветете се на дечкото и покажете му колку вредите.
    Тој ако е паметен ќе знае како треба да постапи.
     
    На sj *O* и Fallen.Angel им се допаѓа ова.
  6. IvanaJenner

    IvanaJenner Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2017
    Пораки:
    442
    Допаѓања:
    555
    Пол:
    Женски
    Знам дека не е лесно да раскинеш со некој, со кого си имала и убави спомени.. Но види сепак, доколку не оди, раскинете. Кога не е свесен дека за еден ''другар'' губи девојка, не ја ни заслужува таа девојка..(n) Известувај не што ќе решиш.. Позз:)
     
    На sj *O* му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872

    Другарите на дечко ми се такви. Постојано го бараат и ако каже дека е со мене го зафркаваат му викаат оженет маж.
    Прв пат кога пиевме кафе му се јави еден од другарите и го праша каде е и овој му кажа кој кафич и замислете другарму дојде до вратата на кафичот со колата, вклучи долги светла,разгледа и си замина.

    Еднаш бевме заедно со дечко ми и кога му се јави другарму го излажа дека е сам дома и дека спие и овој другарот се смее како луд и го прашува: ее озбилно а кај е жената?

    Искрено ме нервираат сите негови другари.
    Бев со дечко ми и сите нив на кафе и во лице ми кажуваа секакви глупости од типот: сум го стегала дечкото, не сум го пуштала со нив да шета... И јас им одговарав остро и кажував дека ако е така еве дечко ми тука седи нека потврди и одма почнаа да се бранат едниот ми вика не се нервирај нова си не те знаеме ама ќе те испитаме.
     
  8. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.557
    Допаѓања:
    171.454
    Пол:
    Женски
    А дечко ти што презема во врска со ова?
     
    На WildMk, cresa-jagoda и Fallen.Angel им се допаѓа ова.
  9. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Ништо.. Се мурти , се нервираше и станавме ги оставивме другарите негови сами да си пијат кафенце.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.557
    Допаѓања:
    171.454
    Пол:
    Женски
    Типично незрели мажи.
    Твојот треба да покаже малку заби
     
    На sj *O*, Fallen.Angel, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.534
    Допаѓања:
    155.427
    Пол:
    Женски
    Мислам дека е доста важно да ти се допаднат другарите на партнерот, зошто ако не ти се допаѓаат веројатно има нешто и за партнерот што нема да ти се допадни, сепак се дружат и има причина зошто се дружат. Дали се исти во тоа што не ти се допаѓа, дали партнерот ќе поддржува глупост која те нервира или едноставно ќе е пасивен набљудувач - тебе тоа не ти се допаѓа. Ако не ви се допаѓаат другари на партнер, внимателно набљудувајте го партнерот да не има некоја нивна особина ама зошто сте во период на заљубеност не можите да ја забележите.



    @Fallen.Angel која е возраста на дечко ти и неговите другари? Ако се мурти и лути има големи шанси само да се контраат баш зошто се лути. Исто така има шанси да се љубоморни зошто во моментот немаат тие активна и стабилна врска. Или едноставно не се гледаат како премногу сериозни, па поради тоа што ги плаши сериозна ситуација (врска) пробваат да го "омаловажат" дечко ти, да се осеќа виновен кога е со тебе, да го викаат "женет", "зафатен", "кај ти е жената" со шо тој од вина би излегувал само и почесто со нив, а воедно и ја омаловажува сериозната ситуација, давајќи ѝ помалку на сериозност. Во секој случај ако ти смета нешто разговарај со дечко ти. Пробајте со ред, прво нека ги игнорира и двата пробајте да се смеете на нивните глупави забелешки. Има големи шанси дека ако нема негативна реакција од ваша страна да прекинат зошто нема да им е интересно. Ако не, нека покажи дечкото малку заби, нека намали излегувања стрикно велејќи "со жена ми ќе бидам, џабе не ме женивте".
     
    На Golden, sj *O*, honey.11 и 3 други им се допаѓа ова.
  12. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Дечко ми има 21 година а меѓу неговите другари има 19,22, и најдосадните двајца имаат 22 и 25 години.
    Вчера седевме јас дечкото и тој другарот од 22 год. Другарму се зафркаваше и ми го гледаше инстаграмот па ми коментираше срциња на една слика... И дечко ми само остро го погледна..

    А тоа што викаш како да се однесуваме јас и дечко ми. И јас би сакала така ама не можам да го правам тоа бидејќи тој е таков тип, не трпи притисоци, а плус и јас имам другарки и јас некогаш ќе сакам да одам со нив.. Ќе делувам себично
     
  13. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.534
    Допаѓања:
    155.427
    Пол:
    Женски
    Воопштно нема да делуваш себично. Јас не ти велам да не се дружи со нив, туку кога не можи да излегува да им нагласува дека сака со тебе повеќе. Да ги привоцира на ист начин како тие него. Ама сепак мислам дека се работи за мајтап каде кога некој се лути е многу поинтересно да му тераш мајтап, особено на таа возраст.
    Еве вчера дригар доби казна за возењето, тој се нервираше вчера, а нас сите ни беше смешно дур не се помири и не почна да не игнорира. Од игнорирањето стана досадно и престанаа мајтапите. Исто и ова.
     
    На sj *O*, cresa-jagoda и Fallen.Angel им се допаѓа ова.
  14. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Те сфатив . Еднаш се има случено да сме заедно па тој да трча со нив, ме праша културно дали ќе се налутам ако оди кај некој другар да седат да пијат, јас нормално кажав дека не се лутам нека оди . Он ми вика не му се одело ама ќе јаделе гомна.

    Подобро нека оди со нив нека не јадат гомна отколку јас да бидам таму тема на муабет.
     
    На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.557
    Допаѓања:
    171.454
    Пол:
    Женски
    Тие што сакаат да јадат банани, секако ќе јадат
     
    На cresa-jagoda, sj *O*, theowndemon и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Да јасно ми е тоа. Но дечко ми се си става на душа таков е и не сакам заради мене да се чувствува така.. Го исмеваат максимално и ми пречи, но најпаметно е да си стојам на страна.
     
  17. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски
    Млади сте уште и нормално е такво детско однесување, ќе помине и тоа, само насмевка и убаво расположение...ќе дојде еден ден кога ти ќе го "бркаш" од дома за да излезе и да се види со другарите...верувај ми!:hug:
     
    На Fallen.Angel му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Се надевам така ќе биде
     
    На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
  19. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.864
    Допаѓања:
    217.870
    Пол:
    Женски
    Ќе ти дадам јас еден совет.
    Игнорирај што ти зборуваат "другарите" едноставно не одвраќај. Оти на нив им е интересно да се малку заебаваат и смеат типично за 20 годишњаци а ти со објаснувањето им даваш повод за продолжеток на глупостите нивни.
    Ако дечко ти е со тебе и не се мн замара кој што ќе му рече онда остави, батали ги и не се нервирај.

    Ајде ајде млади сте тек ќе созревате :)

    Тоа се тие години

    Јас и ден денес сретнувам вакви женети мажи од по 30 и кусур како се заебаваат со одредени пријатели на сметка на некого, папуча ова она, поентата е дека не е папуча туку е човек со оформен карактер али кој колку му сече работава.
     
    На Martka, Fallen.Angel, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    па сите негови другари живеат од денес за утре и не се трудат за ништо во животот ниту пак работат...веројатно вишокот слободно време им дава секакви идеи
     
    На cresa-jagoda, vitamina и sj *O* им се допаѓа ова.