1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Неговите родители не ме сакаат!

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од I.R.E.N.A, 25 октомври 2010.

 1. I.R.E.N.A

  I.R.E.N.A Нов член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2010
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  7
  Значи вака! Одам со дечко ми веќе 3години но се на скришно бидејки неговите родители не ме сакат пошто јас сум сиромашна а тие едни од најбогатите во Струмица (од Стр сме и двајцата). Постојно се мешат едноставно не не остават на мира вршат притисок врз него а тој има 23години. Еднаш не можевме да издржиме и побегнавме и двајцата во Битола (има стан таму), бевме таму скоро 2 Недели но тие дојдоа и не избркаа! Значи пак се најдовме во тесно. Постојно му велат дека јас сум го користела на него сум му ги јадела парите но тоа нема врска едноставно јас се залубив во него а и тој ме сака и ми има докажено повеке пати. Пред 2 год бевме на одмор во Турција значи тој плати се пошто јас неможам бевме таму 1 Недела и незнам од која причина пристигнаа и тие таму. Значи повторно расипаа се! Оваа година отидовме во Грција и фала Богу не дојдоа и таму :) Дечко ми ме има носено кај него само кога тие не се дома,еднаш му прекисна се и ме закара и пред мене им кажа дека не планира да се откаже од мене па макар и да гладувал. Едноставноо не можам повеќе вака. Многу е тешко и за мене и за него. Па девојки ве молам за совет!
   
  На violett му/ѝ се допаѓа ова.
 2. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.131
  Допаѓања:
  88.380
  Пол:
  Женски
  Неговите родители не ме сакат!

  Нема потреба од тема, постави го проблемот во слични.
   
 3. UbavkaBube

  UbavkaBube Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  297
  Допаѓања:
  95
  Неговите родители не ме сакат!

  Ако тој те сака, а викаш дека те сака што ти е гајле за неговите? Ти колкава си? Учиш, работиш? Тој студира или работи..?
   
 4. I.R.E.N.A

  I.R.E.N.A Нов член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2010
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  7
  Неговите родители не ме сакат!

  и двајцата на факултет значи зависеме од родителите
   
 5. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  Неговите родители не ме сакат!

  до некаде сме во слична ситуација! споредбено јас и тој, за жал одскокнува многу повеќе скалила од мојот џеб...не викам не, ми помага многу, што од една страна глупаво ми е, но од друга страна знам дека утре ќе бидам со него, и кога навистина има одвишок, и пред се сака да ми овозможи некои работи што сум ги немала,тогаш тогаш некако преминувам преку ова.... но, за разлика од твојот случај, неговите родители се сосема обратно! и далеку од тоа дека јас одам со него поради материјалното, не викам не, мене ми е многу убаво а сигурна сум дека и на секоја девојка би и било убаво, кога дечкото би ти обрнувал внимание со некои поклони итн... значи јас правам муабет за некој здраво финансиски човек, а не некој што навистина нема! тогаш, никогаш не би си дозволила да прифатам нешто, ако знам дека тие му биле последните пари! но, далеку дека заради тоа сум со него! јас самата знам дека го сакам, и дека утре и да нема пари, јас пак би била со него, зашто некои работи се многу многу поважни од материјалното! ништо не е повредно од тоа да си ја најдеш сродната душа :inlove:
  да не бидам офф многу, мораш да си го решиш проблемот со неговите, навистина е срамота од нивнастрана, на кое ниво паднале ова да ти го прават! на некои луѓе џабе им се парите, кога немаат основни познавања од кулутрата, а тоа книжената направа не може да го купи! и во никој случај немој заради ова да планираш раскинување или итн! тоа ќе ти биде најголемата грешка!
   
 6. I.R.E.N.A

  I.R.E.N.A Нов член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2010
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  7
  Неговите родители не ме сакат!

  Мојот дечко ми помага во се, има кола и доага ме закарува и одиме на факултет но се е залудно заради неговите. Никако не можеме да им докажеме дека вистински се сакаме. Еден период и картичките му ги откажаа па останаа без пари но тоа мене не ми пречеше пошто знам како е кога немаш.Не можам да го поднесам ова
   
 7. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.924
  Неговите родители не ме сакат!

  Ти не одиш со неговите родители него со дечкото . Родителите на дечкото не ни може да те сакаат , може само да те почитуваат . Не смееш ама ич да се замараш со тоа дали некој те сака а особено не родителите на партнерот . Ако тој те сака ќе си среди со неговите . Како и да е , подалеку од нив .
   
  На violett му/ѝ се допаѓа ова.
 8. I.R.E.N.A

  I.R.E.N.A Нов член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2010
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  7
  Неговите родители не ме сакат!

  Ама како? Кога ке не видат заедно збеснуваат еднаш мајка му ми има речено дека не сака очите да ми ги види немате претстава како боли кога некој така ке ти рече. Дечко ми еднаш и ке се осудеше да ја удри мајка му бидејки таа ми рече дека ако не е тој ке сум умрела за леб. Тој не е во добро односи со нив само заради мене понекогаш и се чуствувам виновна заради тоа што се немат
   
 9. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  Неговите родители не ме сакат!

  :devil: :envy: :swear: ништо, ќе трпите, што ќе правите.... чекај нека заврши факултет, нека се осамостои со своја работа и пари, и тогаш ќе се спастриш од џеврие :puke: !!! не можам да сватам 3 години сте заедно, нели гледаат дека се сакате чим толку време сте заедно!?! не можам да ги сватам јас луѓево, ајде да се некои адолесценти и така и така, ама вознарсни особи, во години?! и вакви простачки однесувања да имаат? :devil: е не сваќам!
   
  На SpoiledBaby му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.924
  Неговите родители не ме сакат!

  Па добро , тие не се твои родители . Ај сеа ако го сакаш остаи го зошто така се караат . Ако треба некој да раскине некогаш ради тие нивни односи тогаш ќе го направи тоа тој ако го сака . Тоа треба тој да си го среди а не ти . А ако таква е груба како тебе тогаш не и ќути . И не викај дека не можеш да ги избегаваш . Се се може ако се сака , плус не си сама . Дечко ти за што е ?
   
 11. GeorGinnA

  GeorGinnA Популарен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2010
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  2.007
  Неговите родители не ме сакат!

  ...Ирена морам на почетокот критиката да ја упатам на твоето момче.Ако навистина те сака и е сигурен дека ТИ СИ ТАА, зошто не застане малку пред неговите и да направи муабет со нив како возрасен маж,цврсто и одлучно да покаже малку заби,да им објасни дека ти си таа што ја сака и сака да биде со неа,дека треба да ти дадат шанса да те запознаат пред да те осудуваат.Финансиката подршка во животот е многу битна да бидеме реални и да не глумиме лажна скромност сигурно нема цел живот да живееш од љубов и воздух,ама едноставно ја немаат сите таа срека да имаат луксузен живот што не значи дека се полоши личности од сите други кои биле задоволени со се.
  Сигурно и тебе ти е преку глава од тоа да бидеш понижувана од нивна страна и затоа редно е малку конците да ги земеш во свои раце и сериозно да поразговараш и со твоето момче.Сепак мора и тој да застане на твоја страна,па замисли што ке се случи ако би стапиле во брак?Тој цел живот ке кути пред нив,а ти цел живот ке живееш во нервози и солзи?...Затоа само храбро и одлучно:)
   
 12. I.R.E.N.A

  I.R.E.N.A Нов член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2010
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  7
  Неговите родители не ме сакат!

  Проблемот е во тоа што јас сум била сиромашна за него! :devil: :devil: :devil: :devil: не сваќат ништо :worried:
  А дечко ми има правено повеќе пати со нив муабет ни тие само знаат да кажат НЕ ЈА САКАМЕ!
   
 13. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  Неговите родители не ме сакат!

  овие премногу розалинда и есмералда имаат гледано!!! па бог да чува, не е важно твоите колку имаат, важно е ти што ќе стекнеш во животот!можеби утре милионерка ќе бидеш, ништо не се знае! и не се замарај, избегавај контакт со нив и готово, не им оди бре, кога ќее бидат дома, гледајте се со дечко ти на друго место!ако се налетате некогаш, едно здраво и готово!! не им се замарај! а дечкото има брат/сестра и доколку има тој/таа како ја прифаќа вашата врска?
   
 14. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.924
  Неговите родители не ме сакат!

  За парите убаво ти рече лудото . Пари денес они имаат ти немаш ама утре обратно ќе е . Тркалото се врти , денес си во гомната , утре во медот ама задутре може пак во гомната . Иначе ти реков ич не се замарај , тоа ств не е твој проблем тоа што тие се забегани . Имаат пари и летаат со паметот , ќе се спуштат на земја само ако синот ги спушти .
   
 15. GeorGinnA

  GeorGinnA Популарен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2010
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  2.007
  Неговите родители не ме сакат!

  Ако и после неговите разговори со него уште стојат на својот став тогаш единствена опција што преостанува е кога ке се осамостоите,ќе најдете работа и застанете на свои нозе да се оделите и почнете свој живот.Ако вистински се сакате верувам дека ке го поминете овој период и се надевам дека ќе попуштат на крај.Сепак се работи за среќата на нивното дете,а ако си ти таа што го прави среќен и ако не се откажувате од вашата љубов мислам дека еден ден сакаат нејќат ќе омекнат:)

  Со среќа!

  п.с. Навистина е жално што некои луѓе единствено гледаат само преку призмата на парите:(
   
 16. I.R.E.N.A

  I.R.E.N.A Нов член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2010
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  7
  Неговите родители не ме сакат!

  Имаа сестра но таа е мажена и на почетокот и таа не ја прифакеше врската пошто така и имаа кажено но повеќе не е така со неа. Баш добро се согласуваме со неа излегуваме некогаш на кафе и сето тоа. Таа им има кажено да не прават вака но не разбират...аууу страшно ме нервират :devil: :devil:
   
 17. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.029
  Допаѓања:
  25.020
  Неговите родители не ме сакат!

  повикајте го неговиот татко на разговор

  само ти дечко ти и неговиот татко

  поразговарајте за твоите намери и љубовта која ја имате двајцата (дека не си со него само поради пари)

  никако во разговор да биде присутна неговата мајка


  пробај го ова те молам и онака немаш што да загубиш
  мислам и се надевам ке ти помогне
   
 18. I.R.E.N.A

  I.R.E.N.A Нов член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2010
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  7
  Неговите родители не ме сакат!

  Епа тоа е и проблемот неговата мајка! Врши притисок врз сите нив! А ке му речам за оваа со татко му да зборуваме ама сепак тешко ке е
   
 19. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.029
  Допаѓања:
  25.020
  Неговите родители не ме сакат!

  знам ке ти пишам и зашто ама откако ке ми успее советот

  пиши ми што ке се деси :)

  навивам за тебе :D
   
 20. I.R.E.N.A

  I.R.E.N.A Нов член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2010
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  7
  Неговите родители не ме сакат!

  уште утре ке му кажам да правиме муабет и ке ви пишам :D