1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Недоверба, чудно однесување, кавги....

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Alisa2387$#, 22 јули 2017.

 1. Alisa2387$#

  Alisa2387$# Активен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2017
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Значи вака до дечко ми сум во врска веќе 8 месеци, врската почна нормално како и секоја е сега имаше некои работи од моето минато кои недакав да ги прифатам а тој бараше од мене да му ја кажам вистината јад излажав и мислев дека така ке е полесно бегав од тие работи дега конечно ја признав вистината но попусто тој не ми верува му праќам слики кога дум излезена дека сум со кој сум ако не вратам 2 минути одма де караме во текот на денот телефонот ми е ној стоп во раце и мора да сум тука кога ке ме побара. Во септември и октомври имав семејни проблеми и примав терапија од психијатар па дејството на апчињата беше успивачко и повеќе пати се успав а тој не ми веруваше дека сум се успала еднаш додека беше на работа го прашав каде е од чиста кучтура да не искрснало нешто а тој почна да ме навредува и ми раскина мислејки дека не знам дека е на работа и не се замарам со него ми има речено кучка глупача ретардирана итн. Еве денес се скаравме затоа што тој ми рече дека лажам а јас повредена и изнервирана од фактот дека декој пат го слушам тоа од него продолжив да му објаснувам и да се правдам затоа пто бев во право тој ми рече кој кур продолжувам да зборам и да го нервирам кога тој сакал ке сим зборувала а кога тој сакал ке сум ќутела а јас воопшто немав лоша намера само се замарав за тоа што ке мисли и сакав да ми поверува и затоа зборував упорно а тој се напна. Еднаш ми рече да му ѕвонам во 5 савајле јас затоа што бев уморна се успав и му ѕвонев во 5 и 30 и тој ме откара у пучку матер и ми рече да се ебам со кој сакам и ми рече дека сега сваќал зошто луѓето не ме сакале. Јас имам извршено обид засамоубиство а тој ми рече зошто тогаш не сум умрела да се спаселе сите исто ми рече дека сум била болна. Ми треба мислење!
   
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.250
  Допаѓања:
  77.103
  Пол:
  Женски
  Тој освен што навредува, пцуе, понижува и се расправа, што прави друго за тебе?
   
  На SexiLy, fallenangel, Be-yO-nCe и 19 други им се допаѓа ова.
 3. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.211
  Допаѓања:
  56.925
  Мислење: остави го.
  Ни а - ни б, не ти треба, нема да се смени. Со тек на време полош ќе станува.
  Па и слики му праќаш со кого излегуваш. А тој тебе ти праќа или ти се дере дека си му се јавила во погрешен момент?
  Не го ни дочитав воведниот пост, ми се згади и не можев.
  ОДМА остави го, психопат.
   
  На Victorian, CameliaMiller, Nausicaa и 9 други им се допаѓа ова.
 4. VictoriaSan

  VictoriaSan Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2014
  Пораки:
  296
  Допаѓања:
  943
  Пол:
  Женски
  Зошто сеуште си во врска со човек кој нема разбирање?? Требало уште првиот пат кога сте раскинале да немаш веќе контакт со него.
  И не потпаѓај веќе под негово влијание. Не гледаш ли дека само манипулира со тебе.
  И што е тоа бе обид за самоубиство?? Мислам извини , не знам што ти се случува во животот. Ама тоа НЕ е решение на проблемите. Главата исправена и ќе им докажеш на сите која си и дека не зависиш од никој.
  И не ти требаат вакви луѓе во животот. Што побрзо го оттргнеш од тебе тоа подобро!!!
   
  На Victorian, cresa-jagoda и Anacid им се допаѓа ова.
 5. Alisa2387$#

  Alisa2387$# Активен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2017
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Тој е од друг град и секој месец довага троше пари за пат за мене на -20 зимото доваѓаше за мене кога е тука е друго ама врска на далечина е плус се расправаме за работи од минатото бара се да му кажам со кој што имам направено дека имам направено плус во детали допири движења се вика дека тоа му било гаранција за тоа дека ако сум спремна да бидам искрена за моето минато ке бидам и искрена за во иднина вика дека планира иднина со мене и дека сака после средно да се земеме затоа што врска на далечина е тешко и дека сака нон стоп кога пише и кога се јаве да сум тука
   
 6. simonka93

  simonka93 Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 март 2012
  Пораки:
  3.245
  Допаѓања:
  72.661
  А тој ти кажал сѐ за него, со која што правел?!
  Колку помалку знае за минатото, толку подобро, верувај...Секогаш ќе ти пререкува и вреѓа и за тоа...Остави го, ќе ти треба време ама ќе преболиш
   
  На Victorian и CameliaMiller им се допаѓа ова.
 7. Yowannty

  Yowannty Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 ноември 2012
  Пораки:
  10.000
  Допаѓања:
  166.784
  Пол:
  Женски
  Ти треба мислење? :|
  Па ти што мислиш иначе? :fubar:
   
  На Victorian, CameliaMiller, mimiiiii и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Alisa2387$#

  Alisa2387$# Активен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2017
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Се осеќам чудно, прв ми е и неверува дека ми е прв немаше крв и јас бев целата збунета а тој ме обвини дека имам изглумено невиност незнам што да правам тешко ми е
   
 9. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.211
  Допаѓања:
  56.925
  Епа да имал некогаш со друга ќе знае дека ти е прв.
  Или остави го или ќе страдаш цел живот - тој нема да се смени.
   
  На Victorian, CameliaMiller, simonna.a и 4 други им се допаѓа ова.
 10. VictoriaSan

  VictoriaSan Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2014
  Пораки:
  296
  Допаѓања:
  943
  Пол:
  Женски
  Се согласувам.

  Изгледа и 2цата сте средношколци како што разбрав. Значи девојче , лето е уживај сиии. Што се замараш со токсични врски кои само ти наштетуваат. Остави го што сака нека прави. Иднина ќе градел тој. Каква иднина жити се. Како може така секој чекор да ти го следи, слики му пракаш. Во ред е да известиш каде ќе одиш со кого. Ама мене некој да ме вознемирува и на секои 2 мин да ми досаѓа е тоа е претеризам. Извини вака ама и кога одиш во вц му праќаш слики?? Збеснува кога ќе се задржиш повеќе од 5мин??
   
  На Victorian, CameliaMiller, Momichka и 3 други им се допаѓа ова.
 11. Alisa2387$#

  Alisa2387$# Активен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2017
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Да кога ме нема 5 мин се лути исто така кога одам во веце телефонот е со мене а ако го заборавам кога ке му кажам дека сум била во веце ми праќа само вакво смајли = ;) и се караме, кога сум излезена повеќе сум на телефон
   
 12. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.948
  Допаѓања:
  51.309
  Пол:
  Женски
  Ти имаш ли самопочит девојче? Барем трошка самопочит да имаше, ќе побегнеше од овој.

  Не ти треба мислење тебе, тебе ти треба некој да те тресе за раменици додека не се освестиш дека дечко ти те малтретира.
   
  На Victorian, CameliaMiller, Nausicaa и 12 други им се допаѓа ова.
 13. VictoriaSan

  VictoriaSan Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2014
  Пораки:
  296
  Допаѓања:
  943
  Пол:
  Женски

  Да ти кажам искрено јас се изморив само од читање, значи како можеш да издржуваш вакво однесување.
  Каква е таа врска кога нема доверба и меѓусебна почит. Зошто си со него??
   
  На CameliaMiller, theowndemon, Tan4ence и 4 други им се допаѓа ова.
 14. boo3

  boo3 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јули 2015
  Пораки:
  1.321
  Допаѓања:
  4.539
  Пол:
  Женски
  Нешто што најмногу ти треба во моментот е самопочит и љубов кон самата себе. Научи која ти е вредноста и сфати што заслужуваш.
  Она што најмалку ти треба e тој.

  Која е суштината на една врска?
  Почит, разбирање, љубов и доверба. Секој заслужува да биде со човек кој ќе прави да се чувствува другиот подобро и сакано. Зошто сметаш дека ти тоа не го заслужуваш?
   
  На CameliaMiller, simonna.a, theowndemon и 4 други им се допаѓа ова.
 15. Lianna Anna

  Lianna Anna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2017
  Пораки:
  2.464
  Допаѓања:
  19.581
  Пол:
  Женски
  Остави го. Итно. Тој што те сака никогаш нема да ти го направи тоа што овој дечко ти го прави.

  Ако сепак не си сигурна, прочитај си го првиот пост што си го напишала. И 100 пати ако треба, и најди една реченица каде што има барем еден показател дека човеков те цени, сака и почитува. Вториот збор во насловот на темава, се ти кажува.
   
  На Victorian, CameliaMiller, Nausicaa и 7 други им се допаѓа ова.
 16. Yowannty

  Yowannty Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 ноември 2012
  Пораки:
  10.000
  Допаѓања:
  166.784
  Пол:
  Женски
  Дечкото е крајно безобразен, нема основна култура и почит. А ти исто треба да се почитуваш себе си повеќе, за да истата од другите ја добиеш.
  Ако сега е таков, можам да замислам понатака.. Па и немој немој ќе те женел после средно. (facepalm) И фино ќе се зацрните двајцата.

  Деца земете книгите во раце место да докажувате кој дали е невин или не. Ќе ви дојде и тоа време не се секирајте.

  Остаи го со време. А ти поработи на себе и на твоите приоритети во животот.
   
  На Victorian, glosipgirl, CameliaMiller и 10 други им се допаѓа ова.
 17. sj *O*

  sj *O* Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2016
  Пораки:
  1.117
  Допаѓања:
  2.923
  Пол:
  Женски
  Честитки, си била жртва на манипулатор. Ако имаш самопочит веднаш остави го, блокни го од сегде дури и неговиот број, избриши го од сегде. Почни да работиш на твојата самопочит. Ако почни да ти се заканува можиш со докази да го пријавиш или да го кажиш на твоите дома. И не си допуштај следен пат вака!
   
  На Victorian, simonna.a, crazylady и 3 други им се допаѓа ова.
 18. Someday

  Someday Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2017
  Пораки:
  538
  Допаѓања:
  1.773
  Пол:
  Женски
  Како ве троши пари за тебе го разбираш како да си му должна што доаѓа?
  Па он доаѓа оти он сака а не ти оти сакаш. Типов навистина да те почитува и сака, нема вака да се однесува. Ова е многу неубаво однесување без разлика колку години и да има.
  Твоето јас каде е во случајов? Нема други машки? Само тој е? Или сакаш сама себе да се повредуваш па што и понатаму го трпиш ова?
  Дете, дете, машки во животот на секој чекор ќе најдеш. Почитта кон себе треба да ти биде на прво место. Тргни од тоа дали ти одговара ваква врска? Ако не ти одговара тогаш не гледам причина зошто би продолжувала со него. Плус секако очекувај дека за некој период сигурно ќе се разделите. Ќе дојде некој друг. Тогаш зошто да си кинеш живци сега не потребно и да се нервираш. Будалче
   
  На CameliaMiller, cresa-jagoda и VictoriaSan им се допаѓа ова.
 19. Alisa2387$#

  Alisa2387$# Активен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2017
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Ме има запознаено со мајка му и со татко му и ми вика дека не го ценам тоа дека сум неблагодарна и нон стоп ми вика дека му правам филмови а не го лажам жими мајка веќе не го лажам и вика дека неговото понашање е предизвикано од моја страна
   
 20. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.948
  Допаѓања:
  51.309
  Пол:
  Женски
  Леле каква чест, со мајка му те запознал.
  Те манипулира, не знам зошто упорно го трпиш тоа.
   
  На Victorian, CameliaMiller, Nausicaa и 3 други им се допаѓа ова.