1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Недоверба, чудно однесување, кавги....

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Alisa2387$#, 22 јули 2017.

  1. Црна Ружа

    Црна Ружа Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2017
    Пораки:
    1.000
    Допаѓања:
    3.684
    Пол:
    Машки
    Ако е на пост пејд, скришно, коа не гледа, повикај рандом број во Монголија на роаминг. Може и Пакистан или Уругвај. Кога ќе стигне сметката соопшти му дека ти си направила така и ќе ти раскине веднаш.
     
    На MamacitaBuena, Purelove92, CameliaMiller и 3 други им се допаѓа ова.
  2. Alisa2387$#

    Alisa2387$# Активен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2017
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Ти благодарам за подршката ❤
     
    На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
  3. orevka

    orevka Популарен член

    Се зачлени на:
    17 август 2016
    Пораки:
    1.332
    Допаѓања:
    5.405
    Пол:
    Женски
    Незнам зашто чекаш немаш што да бараш со ваков човек со болен ум,тој е психички пореметен на што личи неговото понашање катастрофа.
    Тргни се од него и живеј го животот што ти е даден искачај си со другарки смеј се пеј уживај.
    Па и те навредува тој не е маж мила тој е едно суштество без почит и самодоверба таквите не заслужуват нит љубов ни да им објаснуваш.
    Млада си сигурно животот е пред тебе цел живот машките ке доагат и ке си одат .
    Имав и јас дечко пореметен пред мене се правеше бог еднаш проба да ме удри али јас слепа убаво викат љубовта е слепа затоа и те разбирам зашто уште си со него.
    Мене типот ми го скрати животот за 10 години го доживеав нешто најболно за една жена нешто што мислев дека само на филмови има.Талкав како жив мртовец ми идеше и да се самоубијам али си реков за кого кога покрај себе има толку луге кои ме сакат.По некое време го запознав сегашниот дечко 2 години љубов,почитување,заеднички размислувања,заедничка иднина,денови поминати со смеа и љубов,се појави кога најмалку очекував,не ни верував веќе во љубов али он ми покажа што е љубов.
    Затоа не се грижи дали ќе имаш дечко прво совземи се,одмори па кога најмалку очекуваш ќе се појави тој што ќе ти даде љубов и нега.
    А на овој можеш да му кажеш збогум.Ваков човек како него не те заслужува.
    Ти посакувам среќа и биди силна
     
    На carangigia му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Jana_Jana

    Jana_Jana Нов член

    Се зачлени на:
    24 јули 2017
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Здраво феминки,
    со дечко сме заедно 17 месеци. На почетокот почнавме да се гледаме онака, без да дефинираме однос, но се беше супер, излегувавме, се дружевме итн... После неколку месеци јас сакав да знам на што сме, но тој ми рече дека имам преголеми очекувања од нашиот однос, дека тој не е тип за сериозни врски и сл и дека сака да прекинеме. Океј, прекинавме. Ми беше тешко, но не го барав. После скоро два месеци, се смиривме и беше многу поубаво од претходно. Но, дознав дека ме изневерил. На крај, после се, после сите негирања, ми призна бидејќи виде дека знам. Рече демек тоа се случило само тогаш и дека нема да се повтори и бла бла... ете не` уште сме заедно, но јас воопшто не му верувам, ни малку.
    Со мене се однесува прекрасно. Навистина не можам да му замерам ништо во однесувањето со мене. Но постојано ми вели дека тој сака да е со мене и убаво му е, но не е тип што сака сериозни врски и сл и доколку некогаш сакам да прекинеме тој ќе ме разбере или доколку најдам друг со кој сакам да сум тој нема да ме спречи бидејќи заслужувам да имам многу повеќе од ова.
    Инаку не знам што подразбира под сериозна врска, бидејќи и неговите ме знаат, моите го знаат, одиме на одмор, на прослави, излегуваме и се.. Но кога ќе му спомнам нешто сл ми вика, правен ни е овој муабет, во ред е да имаш очекувања за нас, ама јас во моментов не можам да ти овозможам тоа што сакам. А кога ќе се налутам, постојано ме бара и вика демек се е во ред, се ќе биде...бла бла... Освен се ова, многу внимава на телефонот.
    Не сакам да прекинам со него, ама се мачам вака...
    Фала ви! :hug:
     
  5. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Си го губиш времето, ама ако ти е добар во постела, гледај се.
    Ако не, едноставно крај.
     
    На ELIDavor му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    30.974
    Пол:
    Женски
    Подразбира врска во која треба да ти биде верен и искрен кон тебе. А сака да си шара на сите страни па затоа не сака таква врска.
    Нема тука ништо нејасно, мислам дека и самиот ти разјаснил кои му се желбите. Ако ти е убаво онака со него и е добар како што велиш тогаш терајте си слободна и лабава врска само научи да не се притресуваш многу ако го видиш некаде за рака со некоја друга.
     
    На Momichka му/ѝ се допаѓа ова.
  7. lunchy

    lunchy Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2016
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    311
    Пол:
    Женски
    Кaкo дa гo читaм мoјoт случaј.И јaс тaкa пoчнaв дa се гледaм сo еден штo не е oд мoј грaд и бaш вaкa се oднесувaше. Јaс нa пример зaспивaм сo мoбилен вo рaкa си седaм нa нет и зaспивaм.И будaлaтa штoм не му врaтaм нa фб oдмa ми врти знaчи вo 3, 4 нaвечер и викa aмa ти си искoчилa сo друг ...Или ти штo викaш немa дa кренaм нa мoбилен нели секoј некoгaш имa некoи oбврски и не мoже дa се јaви и тoј oдмa кaј си сo кoј си. Амa дa не дoлжaм сo мoите прoблеми.
    Еве вaкa јaс се дистaнцирaв oд негo ми беше мнoгу тешкo зoштo ептен се привржувaм зa луѓе aмa мoрaв.Истo тaкa ништo и не ми верувaше кaкo oвoј твoјoт. Дo ден денес ме зaмaрa декa сaкa врскa сo мене aмa јa му кaжaв декa сo негo не сaкaм ништo ниту другaрствo ниту билo штo. Бидејќи прoдoлжи дa ми врши притисoк мoрaв дa гo блoкирaм нa фб ,a нa инстa гo oстaвив aмa гo oдследив. Не е ни вaжнo тoa aмa некaкo ме гушеше сo секaкви глупoсти и тoa нa сaмиoт пoчетoк, a зaмисли штo би билo дa сме вo пoдoлгa врскa.Бaтaли гo знaм ке ти биде тешкo aмa тoј не те зaслужувa.Зoштo тoј не ти рaскaже зa негoвo минaтo,зoштo тoј не сликa штo прaви сo кoј е и ете ти еднaш кoгa си гo прaшaлa дaли е нa рaбoтa oн те нaрекoл курвa. Зaрем тaквa личнoст те зaслушувa , личнoст кoјa те oмaлoвaжу и кoјa сaмo сaкa дa те кoнтрoлирa и дa ти нaредувa. Имa милиoн др. мaшки кoи ќе знaaт дa те ценaт и дa те мoтивирaaт дa нaпредувaш вo живoтoт без oглед нa твoетo минaтo. И викaш декa гo сaкaш aмa нели би билo убaвo дa си сo некoј ви врскa штo ќе те сaкa нa ист нaчин кaкo ти штo гo сaкaш.Тaкa дa не губи време у нерви нa oвoј прекини сo негo се. Стo пoстo ќе гледa дa те рaзубеди декa немa дa се oднесувa тaкa aмс не му верувaј ќе гледa дa те измaнипулирa и пoтoa пaк ќе прoдoлжи пo стaрo. И гoлемa рaбoтa aкo ти е прв немoј рaди тoa дa гo трпиш и дa се oсеќaш искoристенo или кaкo oн штo те викa курвa. Прекини нa време сo негo и гледaј дa пoрaбoтиш нa твoјoт живoт , a сo негo сaмo вo прoпaст oдиш.
     
  8. Purelove92

    Purelove92 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2015
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    2.872
    Пол:
    Женски
    А како те изневери штом не сте во врска?
    Барем ти разјаснил да не очекуваш ништо, а ти сигурно си заљубена и се надеваш дека некако ќе се промени...Добро е што си ги кажала твоите желби - неможе. Ќе може друг. Дистанцирај се пред да се разочараш.
     
    На Momichka му/ѝ се допаѓа ова.
  9. ELIDavor

    ELIDavor Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2017
    Пораки:
    560
    Допаѓања:
    1.788
    Пол:
    Машки
    Хахахаха бубаче добар во постела па тоа добар треба да се тестира во зима дали ко ке се открие дали ке се разбуди и ке ја покрие
     
    На Bitter-Sweet и sj *O* им се допаѓа ова.
  10. lilo

    lilo Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2010
    Пораки:
    743
    Допаѓања:
    1.291
    Пол:
    Женски
    Како да си го пишувала ова за мене. Освен изневерувањето.
    Ми раскина исто како и тебе и не сакаше сериозна врска бидејќи почнал да чувствува нешто кон мене а тоа не идело во предвид. Сакал да си продолжи со шетање и големи друштва од другарки( а со многу од нив и имаше нешто претходно, а и многу други го посакуваа). Јас му реков во ред те сакам и сакам да се гледам со тебе,немора сериозна врска и само едно го замолив- ако фати друга да ми каже и не сакам да не држи двете до тој момент барем да сме заедно, но сепак ја почитував неговата одлука да биде слободен. Пред заминување му реков ако не те земам тебе нема да земам друг од љубов. Но се случи чудо.Еден ден се врати и ми рече „„НЕМОЖАМ БЕЗ ТЕБЕ ТИ НЕШТО МИ НАПРАВИ БИДИ МИ ДЕВОЈКА“
    Со тек на време тој не само што се затреска во мене, тој е сега и мое утро, мод ден, моја добра вечер, мој сон, мој живот, мој сопруг :l: МОЕ СЕ.
    Девојче не носи брзи одлуки времето ќе си покаже
     
    Последна измена: 25 јули 2017
    На carangigia, Jana_Jana и sj *O* им се допаѓа ова.
  11. Jana_Jana

    Jana_Jana Нов член

    Се зачлени на:
    24 јули 2017
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Леле колку ми е мило! Баш се израдував за ова што го прочитав! Некако ми дава надеж!
    Само што во нашиот случај тој не сака да зборува за чувства. Истото му го имам кажано дека ако сака да оди со некоја друга да ми каже јас самата ќе се повлечам, вика добро демек...ама ич не му верувам.
    Фала би многу!
     
  12. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    30.974
    Пол:
    Женски
    Да речеме читаш проблем на форумов од некоја девојка која објаснува дека дечкото ја нарекува кучка, глупача, ретардирана, дека ја тера у пм. по тел., дека и пишува пораки како е пролазна и небитна како и сите останати, дека ја негира нејзината невиност, дека и вели оти треба да умре и да се спасат сите и патем и приредува уште куп други лудачки испади ти што совет би и дала?
    Не знам до кога мислиш да ја тераш врскава, можеби до денот кога ќе му се спојат жичките па ќе те искрши од ќотек оти не си му се јавила? Оти искрено после ваквиот негов однос јас тоа би го очекувала.
    Имаш куп мислење кои се сведуваат на заклучокот дека под итно треба да расчистиш со будалава а ти цело време се обидуваш да најдеш и најмала ситна постапка со која го оправдуваш идиотското однесување а ја бараш вината и во себе. Начекал манипулаторов помладо девојче без искуство па му пере мозок. Затоа опамети се и послушај ги советиве.
     
    На H.VAGA, theowndemon и Glasna им се допаѓа ова.
  13. HoneyBun

    HoneyBun Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    503
    Допаѓања:
    973
    Пол:
    Женски
    Според мене ти уживаш во оваа врска, сакаш да бидеш жртвата и мислиш дека не заслужуваш ништо подобро. Мислам дека си мазохист и сакаш луѓето да те сожалуваат, затоа и пишуваш овде наместо да го оставиш тоа ѓубре од дечко. Побарај помош од психолог и остави го твојот 'дечко'.
     
    На Momichka, Gosh, Purelove92 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. La.loca

    La.loca Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2015
    Пораки:
    1.146
    Допаѓања:
    7.811
    Пол:
    Женски
    Девојки кажете СТОП на врските што ги држите затоа што не сакате да сте сама, или знаете подсвесно дека не го сакате,а одите со него колку да ви поминува времето. Подобро да сте сама, отколку жртва на некој тип. Бидете свои, почитувајте се себеси. Додека некој моли за вашето внимание, вие им го посветувате на некои небитни фаци.
    * Кажувам од искуство. Бидејќи знам како е.
    Не дека не можеш без него, можеш само навика ти станал, ништо друго.
     
    На Momichka, lunchy, honey.11 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. Purelove92

    Purelove92 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2015
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    2.872
    Пол:
    Женски
    Истото и јас го помислив мазохист кога прочитав се затоа и не сакав да коментирам. Некои девојки уживаат да бидат нечија сопственост, се палат на тоа кучка, глупача демек он е моќен аууу животно мое. Инаку не гледам друга причина да слика се окулу себе само затоа што он ''наредил'' .

    @La.loca кажа дека не е сама има пријатели/ки.
     
    На blond.bunny и La.loca им се допаѓа ова.