1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Незаинтересираност

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од bubica13, 30 јуни 2011.

 1. bubica13

  bubica13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  17
  Со дечкото сме во врска речиси три години , и знам дека е добар дечко и има добра душа....Меѓутоа ми се чини дека некогаш за се има време освен за мене...Ми се случи мала незгода на работа си ја го повредив стапалото и сум на боледување еве неколку дена ..Кога се повреедив имав јаки болки и оток и многу ми беше тешко да ги извршувам основните потреби секојдневни...Како за беља и моите не беа дома, беа во странство, сосема сама бев на лекар и се вратив....ми беше тешко....Тој си беше дома вршејќи си ги работите по дома....Не дојде да ме види , ни тој ден ни следниот , ни тој по него....Ниту пак спомнува да дојде , си имал обавези де по дома , на работа , на факултеот.. и се така......Ја сум многу емпатична личност и си велам дали ја така ќе постапев да беше обратна ситацијата ....дали јас немаше да одам и да го видам...Мене ми изгледа како тотална незаинтересираност од негова страна...Пукнав и му кажав што мислам ми рече дека сум без осет....Јас не знам кој е без осет тука.....Што мислите вие , кој е тука без осет и како би изреагирале вие.. Го чекам вашето мислење.... :worried:
   
 2. Chocoholic

  Chocoholic Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2011
  Пораки:
  747
  Допаѓања:
  987
  Јас мислам дека си во право. За мене е неприфатива таква незаинтересираност од негова страна, посебно во период кога тебе навистина ти е потребна неговата помош, грижа и поддршка. А тоа дека бил зафатен со работа,факултет итн. не е добро оправдување. Кога се сака се се може, посебно ако се работи за личност која ти значи. Сигурно може да издвои барем час, два за тебе, не мора секој ден, но барем секој втор или трет.
  Очигледно нешто не штима во вашиот однос, а тоа најдобро се решава со разговор. Прашај го мирно, без караници што се сменило меѓу вас, зошто веќе не ти посветува толку време, дали нешто му пречи... Кажи му се што те мачи и заедно побарајте решение. Со среќа ;)
   
  На NEA, Chocoholic.girl и bubica13 им се допаѓа ова.
 3. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.120
  Допаѓања:
  482
  Во право си и треба да се лутиш...Напрај си муабет со него.
  А изговоров му е врв жими се,имал обврски по дома бла бла :fubar:
   
 4. Pelikuna

  Pelikuna Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  1.961
  Допаѓања:
  2.022
  Maшките во последно време се да врескаш.Еднаш прочитав некаде:Гледајки ги машките се повеке ги свакам лезбејките(без навреда кон машкиот пол)но со вакво однесување кое го имаат се некогаш премногу одбивни па на крај се чудаат зошто девојките се прашуваат што е проблемот па се лутат.
  Во право си бубица.Имаш право да се лутиш,разговарај со него,кажи му дека те повредило тоа што не те посетил барем еднаш,па колку толку ке најде време во тие 24 часа од текот на денот.Ама без грди зборови,без напагања,зошто со кавга само ке ги влошиш работите.
   
 5. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.898
  Пол:
  Женски
  Тој е без осет дефинитивно...толку не нашол ни половина час да помине... :!:
  Е ова не го сфаќам, три години во врска, девојката е сама, повредена, а тој не ни доаѓа.

  Во право си што се лутиш...јас како што ме дал Господ за вакви работи цела куќа у ваздух има да ја кренам, за секунда има да се нацрта пред мене. :lol:
  На тој што му значиш треба и да се грижи за тебе. Ако не дојде тогаш кога немам никој друг освен него, тогаш што би било кога има и други личности што се во опција за помош :?:

  Мислам дека треба да си поразговарате и да му кажеш отворено се` што ти смета кај него, да си знае дека се потпираш на него.

  Кога си го исеков прстот, после една 2-3 дена требаше да одам на преврска... може малку себично изреагирав ама на мм му реков дека тој ден треба да си се ослободи неколку часа од работа за да ме носи на клиника, дека немам намера да се шуткам и буткам по автобуси со една рака преврзана, па да не можам да се придржам и да паднам да се утепам (таква сум јас цели филмчиња правам :lol: ).
  Како и да е, јасно му кажав да си знае дека ми е потребен и дека сакам да биде со мене.
  Искреност и отвореност пред се`.
   
  На Chocoholic.girl и bubica13 им се допаѓа ова.
 6. MalataNena

  MalataNena Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2011
  Пораки:
  219
  Допаѓања:
  181
  Море треба сеа ПЛАНИНА да помести за да му простиш...не работа,треба да ЛЕТА...за да види како си....попрајте муабет и тоа убав дали иде или не.Не е ова зафрканција...си се повредила...или мама ќе го кара ако дојде кај тебе -.-
   
  На bubica13 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  225
  Ти си во право секако, и најмала да е повреда е, нема светот да се сруши да одвои 2-3 саата да те види, да биде со тебе...а и без оглед на повредата треба да дојде да те види!
   
  На MarchelineAmaru и bubica13 им се допаѓа ова.
 8. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Toj ти бил навистина потребен, а не стасал ни пет минути да ја види својата тригодишна парнерка? Мајко му, овој ладен фрижидер, искрено, џабе ние овде ќе ја тупиме, ти си во право, ама размисли со кој си.
  Ова не е незаинтересираност, нечовечност побргу би го нарекла :tmi:
   
  На slobodka, lolyta777 и RainBow им се допаѓа ова.
 9. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  Ти си во право секако, можел да најде време да дојде и да те види. Баш во тие моменти кога ти е најпотребен, кога ти е потребно неговото присуство и поддршка, тој си измислува некакви обврски. :x
  Немам коментар. Попрво би кажала дека тој е без осет.
  Сериозно разговарајте на оваа тема и видете што понатаму. Воопшто не го оправдувам неговото однесување. :|
   
 10. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  И јас мислам дека си во право ама ете тој не мисли , нели ? Се сложувам во потполност со Кате и другите . Сама дома си била , сама си отишла на лекар . Ни да те однесе/донесе , да биде со тебе , да доаѓа да те гледа да не ти треба нешто , како си .. Што се вика дали си жива. Можеби дека 3 години сте заедно и те земал као со неа сум , не морам веќе да се трудам ..Разговор би требало да го реши ова .
   
  На bubica13 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Look

  Look Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  1.034
  Допаѓања:
  884
  Не го оправдувам! :shake:
  Да беше врзан во ланци ќе најдеше начин да дојде.
  Тој е без осет Колку и да има работа нека ја остави,работата не е поважна од тебе особено во ваков период кога ти е најпотребна помош.


  Јас многу би му се налутила.
   
 12. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  5.708
  Пол:
  Женски

  Леле бубице, извини ама да сум на твое место ова не би го толерирала воопшто. Како може така да не дојде да те види барем ако не да ти помогне. ц ц ц Мислам дека најдобро ке биде да зборуваш со него сериозно на ова тема бидејки ептен е незаинтерисиран според твојот пост. :(
   
 13. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.343
  Да се плукнам јас на осетот негов!
  Срам и грев да му е за тоа што (не) го сторил, а не пак тебе да те прави безосетна.
  Зарем има нешто поважно од здравјето и среќата?
  И да не дојди со тебе, да не дојди ни да те види?
  Од камен е бре тој неандерталецот твој (сори) или од крв и месо?
  Ма како знае и умее да ти се искупи за тоа!
   
 14. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.472
  Допаѓања:
  870
  едноставно некои луѓе се родени без осет или го изгубиле ........мое мислење е дека тој баш и нема добра душа :tmi:
   
 15. MoreNa-22

  MoreNa-22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  386
  Допаѓања:
  76
  е да бе имал обврски по дома можи готви пере па да не најде 1 сат да дојде да те види.Па уште и ти си била таа која нема осет
   
 16. Gioia

  Gioia Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  598
  Дефинитивно си во право! Па макар и да си настината само или да ти е нешто лошо човек треба да покаже внимание и заинтересираност..јас да сум така ке трчам да помогнам за се што треба! зависи сигурно имас приметено дали генерално е таков незаинтересиран или баш сега прв пат со тебе? во секој случај би требало да си направите еден отворен разговор за тоа колку си значите еден на друг,односно колку ти му значиш на него! ;)
   
 17. cvetce93

  cvetce93 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  1.434
  Допаѓања:
  575
  Не го оправдувам воопшто! Не викам дека треба да ти се јавува на секои 5 минути и да те прашува како си, или да дреме по цели денови кај тебе, ама човеку да не дојде да те види воопшто и УШТЕ да те обвинува дека си ти без осет?! Абе ајде.. кажи му дека кај не дошол да те види, барем 10-15 минути да одвои од неговото скапоцено време, нема право да те обвунува тебе и да ја префрла вината, ама дааа така е најлесно! Кажи му да си размисли малку за своето однесување..

  Јас така не би му правела муабет се додека не сфати што правел и да си расчисти дали сум му битна во животот или не.
   
 18. Zoza

  Zoza Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  297
  во право си ОН Е БЕС ОСЕТ...ја би дигла се диво во вис бе да не дојде? Абре година дена да сум со него ако му значам ке дојде а камо ли 3 год? Што толку обврски деца чувал? Ручек правел ма дај....кај виновен па и силен бре бре...
   
 19. baby19

  baby19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2011
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  0
  дечки ве молам за совет, незз што да правам.па вака со дечко ми сме заедно околу 2 недели но пред тоа се мотавме 2 месеци,додека се мотавме беше супер но откако сме во врска тој е инаков има повеке време за другарите отколку за мене и преку ден ако не пишам прва на фб или му звонам него ретко му текнува кога и да му го кажам тоа секогаш вика дека јас не сум му обрнувала внимание на него па затоа и тој така прави а нема врска му обрнувам повеке отколку мене тој, или пак одма гледа да а смене темата.дали е незаентересиран или едноставно не сака да биде со мене.плссс некој советт незнам сто да мислам повеке.
   
 20. XMaN

  XMaN Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  2.370
  Има многу кои имаат врска колку да не бидат сами и да имаат некого за излегување а си бараат подобра прилика. Само и да е така нема да ти каже, ќе треба од понашање да познаеш.

  Тешко нешто да измениш освен да не се припотресуваш многу и по ниедна цена предвреме да не се заљубиш а ако ти скисне можеш и ти да му раскинеш.

  И не прај никакви големи планови за ако утре он ти раскине да не плачеш следните 2 месеца :).
   
  На baby19 му/ѝ се допаѓа ова.