1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Незаинтересиран за сексуални односи...

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од bubicko, 1 февруари 2011.

 1. bubicko

  bubicko Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2011
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  10
  Повеќе од една година сум во врска,го сакам дечко ми но мислам дека имаме проблем некако е незаинтерсиран за сексуални односи,го правиме тоа ретко но и тогаш се само во негова корист,мислам дека ме разбирате што сакам да Ви кажам...се обидувам да разговарам со него на таа тема,го прашав дали има некоја друга девојка или пак може не му е убаво со мене,ми се колнеше дека нема друга девојка и дека не е до мене но таков му бил ставот во врска со сексот (мисли дека во една врска нема потреба од редовен секс). Несакам да го изгубам незнам дали за ова што ми се случува треба да го наречам проблем...сакам да имам нормална врска, јас а и многу други ме сметаат за згодна и привлечна девојка а мојот дечко како да не го глед тоа.Ве молам за совет, несакам да го изневерувам дечко ми но несакам и работите да бидат како што се, дали треба да го оставам и покрај тоа што со него планирав се најубаво?
   
  На Cleonika му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Theodora

  Theodora Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  5.575
  збунета

  Не мора веднаш да размислуваш да го оставиш,незаинтересираноста често е резултат и на стресови и проблеми,неповрзани со вашата врска(пр.дома му,на работа).Разговарај дали има некој сериозен проблем.
  А ова твоево е проблем.Ако видиш дека не си одговарате сексуално,дури и ако не ви е иста зелбата тоа ќе и штети на врската,па кога-тогаш ќе се прекине.
  Или пробај да воведеш некои новости во сексот(пр.нови пози,изведи му стриптиз,итн.)па види како ќе реагира,мозе му треба само рифреш на сексот,зошто да не си ти таа што ќе го иницираш ;) ?!
   
  На bubicko му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Marge

  Marge Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  739
  Допаѓања:
  2.746
  Па ти си една од среќните,дечкоти не е опседнат со секс 24/7,кој благослов :)
  Сериозно,мислам дека треба да разговараш со него,дека без разлика што тој не сака редовен секс во врската,дека во таа врска не постои само он,туку постоиш и ти-а ти сакаш редовен секс и тој мора да ги задоволи твоите потреби и + колку почесто имаме сексуални односи,толку поеке се зголемува желбата за секс,кажи му го и тоа...70% од врската(барем за мене лично) припагаат на сексот,така да,ако тој не те разбере кога ке разговараш со него и ако тера по старо,јас би ти препорачала да раскинеш и да побараш некој што вистински ке те посакува и ке посакува да биде со тебе...позз
   
  На Beautiful_girl.. и bubicko им се допаѓа ова.
 4. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.949
  Пол:
  Женски
  мојот дечко е сексуален мањак :D срце
  но да одиме на твојот проблем
  јас мислам дека треба на таа тема да разговараш поотворено со твојот дечко и да му кажеш дека имаш потреба од почести односи нема ништо страмно тоа е нормално во една врска да си отворен и искрен
  сега незнам твојот дечко дали има и или дали ти има кажано некаков проблем во врска со тоа постојат секакви случаеви и самата знаеш го разбирам твојот страв да не го изгубиш затоа ќе мора најотворено да разговараш на оваа тема со него позз :*
   
  На bubicko му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Mistery

  Mistery Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2010
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  1.626
  една причина зошто машко не би сакало секс, е страв од помислата дека неможе да те задоволи :?:
  прашај го, објасни му, ок ќе е ;)
   
  На bubicko му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Anesa26

  Anesa26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  4
  Види го ти него...една врска немала потреба од редовен секс? А го знае тој твојот став, а и фактот дека дури и кога ќе се впушти во сексуален однос те остава тебе незадоволена? По ова што го кажа за овој дечко, овој или не е свесен за тоа дека сексот треба да биде уживање за двајцата а не само тој да си се олесни, или пак е свесен ама така му чини. Обрати внимание на следново, дали овој гледа порнографија и си се олеснува себеси па затоа ретко му текнува на реален секс со жена? Многу млади мажи навлезени во тоа порно филмовите фантазираат за тие силиконските пластични оросп**** па кога ќе бидат во ситуација да имаат однос со реална жена, не им е толку возбудливо, зашто ние реалните жени немаме силиконски цицкишта, руси коси и стегнати пластични тела, па ете на некого може реална жена не му е толку возбудлива колку некоја силиконска барбика од поро филм, па порадо ќе зјапа во филмови наместо да има однос со жена (не се чудете, знам еден ваков :puke: )

  Ако мислиш дека нема да му се повреди машкото его |( , кажи му дека имаш потреба од почести односи, и дека ти треба повеќе време и труд од негова страна за и ти да доживееш задоволство...Ама биди внимателна, зашто некои мажи се толку осетливи на оваа тема, и не е секој спремен да му се каже вистината во очи.

  Пробај со некоја женска тактика, купи некој секси долен веш, внеси некоја нова поза, провоцирај го...ако не реагира, мислам дека му фали нешто. Дали психички или физички. Позз :)
   
 7. beticka

  beticka Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2010
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  22
  бубичко па самата пишуваш дека има таков став,ама секој нормален и здрав млад маж би се сексал почесто ,е ако и не пробува да те задоволи вие т.е. ти имаш проблем и тоа голем ,разговарај или едноставно напагај па ке видиш како ке реагира.со срека
   
 8. k.i.t.t.y

  k.i.t.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2011
  Пораки:
  200
  Допаѓања:
  74
  Кога почнав да го читам твојот пост помислив дека дечко ти можеби поминува низ некој тежок период па не му е до секс, меѓутоа малце е чудно што му е таков ставот, сите мажи се расположени за секс 24/7... Како и да е зборувај пак со него отворено, кажи му како се чувствуваш ти па може ке биде порасположен за секс во иднина.. гуд лак
   
 9. buona

  buona Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  jas mislam ne e dovolno samo razgovorot kaj mene pomogna za eden period ma ne go resi problemot,bidejki po raganjeto na nasata kerka imame ednas vo 2 meseci,i jas mozam da se smetam vo kategorija za odlicno privlecna devojka i ako sum zena.vo vrska bevme 7 god.mislev sekoj den ke go promeni imame maximalen respekt i pocituvanje 3god.sme vo brak seto drugo odlicno funkcionira ma toa seuste e misterija za mene.ma koga go godime e odlicno ne deka e problem samo sto e okolu 10pati godisno ne poveke.zal mi e
   
 10. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  637
  Не сакам да звучам како да ги преувеличувам работите, но... вашиот проблем во моите очи е навистина голем! :x Како бе секс 10 пати во една година?!?! И тоа на млади години, кога страста и љубовта би требало да се на завидно ниво?!? :worried:
  Затоа сметам дека и во долга врска, и во брак работите не треба да се остават сами по себе да се случуваат! Мене умот ете како ми мисли, во таква ситуација, кога страста се губи потребно е време кое ќе си го посветите еден на друг! Нова долна облека (црвено, црно, тигресто, зебресто, чипкано, свилено), свеќи, топла бања со многу пена, вечера за вас двајцата, еротична музика, неколку чаши алкохол, другарче од секси шопот, викенд некаде за вас двајцата (сами), секс на возбудливо место, твоја иницијатива за водење љубов, секс наутро кога најмалку очекува дека ќе посакаш... Преземи било што, бидејќи секс 10 пати годишно е навистина загрижувачки малку! Не е за потценување вашиот проблем, затоа потруди се ја разгориш страста која се надевам не е изгубена!
   
  На Cleonika му/ѝ се допаѓа ова.
 11. mysterious

  mysterious Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  1.491
  Допаѓања:
  2.661
  Ох,убавата...Таа не знаела дали да го нарече проблем. Наречи го,затоа што ова е проблем!

  Но,како што е веќе познато,ние жените имаме решение за се! :)

  Можеш да седнеш и фино,лепо,да си направиш за се муабет.

  Ако си навистина толку згодна и убава,како што велиш,и како што мислиш,искористи го тоа. Можеш да експериментираш во кревет,како што веќе те советуваа девојките,да го зачиниш сексот,ти прва да го иницираш сексот... Да бидеш права тигрица! 8)

  Јас можеби би играла на карта доза малкуцка љубомора. Да му покажеш дека таму надвор има мажи кои би си го пресекле за да те имаат. ;)

  Тој,ако е паметен и знае да чита меѓу редови,мислам дека ми го заинтригирала да биде многу позаинтересиран во врската.

  Сепак,не е само во тоа да имате секс само тогаш кога на него му се сака. А што правиме со тебе..? Зарем ти не се прашуваш..?

  ;)
   
  На mime87 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. buona

  buona Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  ej mina znam dobro se.ne ideka nema vo mojata fioka dobra ili agresivna dolna obleka pa i gorna, ma koga e problem e problem.samo sto pred da se rodi kerka mi jas go stimulirav banja , topla voda ova ona....... ma sega sum totalno izmorena so nemam volja ni od tie mizerni nekolku pati koga toj saka jas da prifatam.seto drugo odlicno funkcionira da ne zaboravime ne ni pomisluvam ???????? MA E PROBLEM
   
 13. buona

  buona Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  ne rekov deka ne e problem
  da bidam prava tigrica-glumica izmorena sum veke da go karam toa na takov nacin

  toj e pameten tolku mnogu sto znae deka jas sum originalna na realnosta

  tocno se prasuvam i jas kolku e tenka granicata na dobar i glupav?posto za da bidam idealna vo se mama,zena ,domakinka,rabotnicka i.t.n.na kraj sum glupava
  [mod-kirilica:1vwxy6t3][/mod-kirilica:1vwxy6t3]
   
  На eleni23 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Butterfly-itgirl4s

  Butterfly-itgirl4s Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  414
  Допаѓања:
  285
  dobro be devojki a zarem mazite ne treba da se zaprasaat vo vrska so toa koja e logikata sekogas devojkata da se trudi i veruvam deka site do sega dale se od sebe da go impresioniraat sakaniot,zosto na primer tie ne se potrudat da ne zadrzat i zadovoluvaat vo seksot..spored mene dobro bi bilo nekogas barem periodicno da mu dades na znaenje deka si prekrasna seksi i samouverena i deka ima mnooogu sto bi sakale da se na negovo mesto ne zboram za neverstvo cisto taka preku muabet demek denes dobiv kompilmenti ili koleskata mi go kopira stilot mi velat deka sum interesna licnost itn znaci samo malku da se osvesti deka lugeto te zabelezuvaat.jas imav 5 godisna vrska i balansot go odrzav do kraj i duri uste ne moze da me preboli sekoja vecer ni bese povozbudliva od prethodnata sekogas kako prv pat da ni e, se razdelivme od drugi pricini no toa e druga prikazna.znaci devojki daj malku posamouvereno!
   
 15. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.949
  Пол:
  Женски
  се согласувам потполно и јас мислам дека на девојките потребна ни е поголема самодоверба
  кај мене на пример смешно е кога сакам да испровоцирам некој друг тип да не е дечкоми ми иде супер :D
  одма правам некој потег да му одвлечам внимание а кога е во прашање дечкоми се пазам во смисла чекај сега ова е озбилен муабет чекај сега вака да не се понашам не го бидва ете тука си во право девојко гледам да сум стаклена кукла безгрешна за него да не го изгубам да не го навредам иако некогаш ми пука филмот и права кучка сум но со тебе потполно се согласувам
   
 16. kalinka89

  kalinka89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2011
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  8
  Зависи тебе колку ти е битен сексот во врската? Задоволна си и без Секс? Срекна си ? јас лично не би можела да се замислам со дечко кој не сака секс, сега не е добро и да си си некој кој мисли само на секс но и ова не е добра ситуација.. дај разговарај со него отворено и нека ти ги кажи причините зошто не сака редовен секс.но сепак врска без секс ..... не би функционирало да долг период а можеби и дечкото има некој сериозен проблем и .... најдобро разговарај и добро размисли сепак сексот е вазен дел од успешна врска
   
  На sikica7 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Astrid

  Astrid Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  23
  Која сексуално активна личност би можела да замисли врска без секс? :fubar:
  Бубичко, ти немаш проблем во врската, ти имаш голем, огромен проблем. Разговарај со него, покажи му дека тоа не ти се допаѓа и објасни му дека вашата врска не може да функционира без секс. И дај му време да видиш дали ќе промени нешто. Искрено, на почетокот сигурно не ти сметало многу, сега ти смета доволно за да го напишеш на форум и да побараш помош, верувај после некое време ќе ти смета толку многу, дури и за да ја прекинеш врската! :!: Сексот е многу многу важен дел од секоја врска! Ако не те задоволува само прашање на време е кога ќе му раскинеш... Ако сакаш да си ја спасиш врската, разговарај! И дај му на знаење дека може да те изгуби! А потоа ти сама ќе видиш колку му значиш. :!:
   
 18. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.691
  Не го прашувај за друга дали го привлекува,оти ова многу ги нервира машките,верувај ако те сака-таквото прашање го смета за понижување....едноставно се случува и тие имаат периоди како и ние.
  Еве и јас вчера ,дојдовме од работа се истуширавме,се галевме малку ,и тој -опс стана му текна дека заборавил на работа да пушти некому мејл и јас не да се изнервирав абе на големо ја направивме... :doh: при рака ми дојде еден парфем па во нервоза кога го акнав како шо седеше-првпат ми се дешава и сега се нервирам,-може ќе ви биде смешно,и тој станна почна да се дере мислев и тој ќе ме удри :doh: стварно ме извади од такт...ама ајде де,мора да сфатиш,може има проблем напнат од работа,испаднав и јас себична оти кога дојдам изнервирана и јас не сакам секс,а тој ме трпи,е сега кога ми се случи мене јас испаднав себична и сега се нервирам и морам да му се извинам :(
  Инаку ептен се налути кога му реков-ау сигурно више не те привлекувам си нашол некоја друга, :devil: е тогаш се изнервира и рече-ти за таков ли ме сметаш,фала ти многу,кога гледаш дека се правам за нас :doh: Така да почекај некој период ,а не како мене веднаш избувнав :|
   
 19. QueenB

  QueenB Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2011
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  49
  Морам да признам дека и јас многу сум понекогаш избувлива и после од кога ќе помини целата работа или ми е жал или се каам, некогаш ние жените знаеме да сме себични во тој поглед, ама се разбира дека се има некоја граница и дека понекогаш прво и приоритетно ни е она што нас ние потребно.Затоа женски работите треба да ги гледаме од повеќе старни ;)
   
 20. lintesa

  lintesa Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Pa dobro koga ja procitav ovaa tema,malku mi olesni,ne sum bila samo jas :)sto imam slicen problem.I jas imam decko povejke od ena godina i nekako mojot seksualen zivot da zatajuva...Toj raboti i nekogas go sfajkam deka e stvarno umoren no nekogas si mislam deka ne go privlekuvam dovolno...Se obidov da razgovaram no toj me sfati poinaku,sega si misli deka ne moze da me zadovoli i slicno.Ve molam malku sovet vo vrska so ova...