1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Нестабилна врска

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Zhane, 7 јуни 2011.

 1. Zhane

  Zhane Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Vaka bev vo vrska so momche 1 mesec no gledanjata ne ni bea chesti. Se skaravme odkako se skaravme se muvavme nekolku pati i potoa pak se smirivme, no vrskata ni traeshe kratko. Toj e nenormalno svrzan so drugarite. No saka da imame sex. znam deka nema nikoja druga i i ima 22god. a nemal ni mnogu iskustva so devojchinja. Dosega mi nema priznaeno deka me saka samo ednas na pijanstvo i toa. Da dodadam posledniot pat koga se skaravme beshe prijatelski nachin. Posle nekoe vreme jas go pobarav pak , ne me odbi. Potoa go pobarav ushte ednas i pak ne me odbi no toj nikako da me pobara. Sovet kje mozhe ? :o :?: :doh:
  [mod-kirilica:1f7scs6n][/mod-kirilica:1f7scs6n]
   
 2. EleMental

  EleMental Популарен член

  Се зачлени на:
  16 мај 2011
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  4.243
  Ne znam shto da pravam.POMOSH !

  Си тера со другарите, нестабилна врска, сака секс и баш и не се труди да те побара...Ти треба совет? Ситуацијата е јасна како ден.

  p.s. ама и пишувањето ти е хистерија. "Досега ми нема признаено дека ме сака, само еднаш...Последниот пат кога се скаравме беше пријателски начин...wtf?"
   
 3. Zhane

  Zhane Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Ne znam shto da pravam.POMOSH !

  vo pravo si....
   
 4. lloovvee

  lloovvee Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2011
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  27
  Ne znam shto da pravam.POMOSH !

  ова го разбирам потполно знам како се осекаш и јас бев до пред некое време во слична да некажам иста ситуација т.е. се мував со него 2 години има 21 сега прекинавме со гледање откога се фатив со сегашниот дечко (идеме 7 месеци) и бев мнооогу затрескана искрено и уште го сакам ама со тек на време го заборавам сепак имам дечко а да варам е нешто што најмногу мразам а ми се пружила прилика повеке пати како и да е да се вратиме на темава
  :o јас не успеав да бидам во врска со него ама секое искачање бев кај него дома (зборувам само за мување без да помислите нешто др. :!: ) и супер ни помминуваше времето мноогу го засакав, али муабетот ми е што знам дека и он ме засака ама никако неможеше да ми признае патем он мн ретко скоро и никогаш не ме бараше секогаш чекаше јас да бидам првата што ке пише или ке се јави освен на почетокот кога ме сметаше за глупа и му бев само од корист кога ке му биде досадно. а и он сакаше секс ама послем една ипол год откако се мувавме ама само ми спомнуваше не беше онака упорен или слично секако знаеше дека сум невина и уште така знае :?: . јас дојов до знаење дека ме сака и мене не ми рекол те сакам на трезно, ама секогаш кога беше пијан кога се гледавме беше многу поопуштен повеке се издаваше и само еднаш и на мене ми рече те сакам а послем го сврте цел муабет за 360 степени откако се отрезни дека не мислел така незнам ова незнам она глупости типично за машките со гордост. реално неможев да сватам кој му е филмот а и ние секогаш се разделувавме пријателски од моја страна значи јас играв игра со него за да ме засака за да му значам нешто прво се смувавме мислеше ке биде толку и готово се заинатив и сакав поише и по моја иницијатива стигнавме да се муваме 2 год и на крај јас да бидам таа што ке каже крај. и он е многу поврзан со другарите но некогаш знаеше и да се види со другарите и да ги откачи за да се видиме кога ке му речев никогаш не ме одбиваше буквално никогаш барем 5 мин ке одвоеше за мене. мене ми стана глупаво зошто така само јас да го барам му спомнав еднаш ама пак се извади му оди тоа да се вади знае да ме збуни скрозз али нема везе муабетот ми е цело време се гледавме и кога очекуваше да го побарам мене ме немаше(направив да се приврзе со мене и на крај да ме снема) и го сврте муабетот пак јас крива како демек јас сум бегала од него, зошто сум го избегнувала и јас му реков ако толку ти фалев барем да ми се јавеше јас тебе те барав ти секогаш наогаше време за мене па решив да не замарам толку да не ти сметам случчајно да не ти е глупаво да ме одбиеш и слично такво уште нешто му реков, па тогаш свати дека му фалам и од тогаш он ме бараше (во мисли му бев еј чекај она не ме бара па ај јас ке ја побарам станува навика) и се смени нагло ама не сакаше да има девојка ја бара вистинската :?: најверојатно до сега имал само една врска и ништо поише. МОЈ СОВЕТ - сега барај го повеке пати направи да бидат посебни да те почуствува како блиска нешто посебно ајде сите девојки знаеме како треба за да бидеме запамтени само гледај да не му го дадеш тоа што го сака зошто тој на тоа и ке се надева и се надева веке по тоа што си го напишала и уште ако му се дадеш тој веке знае дека ке те има кога ке посака а за друга ти нема никогаш да дознаеш ако тој така сака а ти тоа што те посакува искористи го, за да се приврзе за тебе па можеш и да се смириш со него ако сакаш ти само треба да бидеш играч позздрав4е! ;)
   
  На Zhane му/ѝ се допаѓа ова.
 5. lloovvee

  lloovvee Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2011
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  27
  и искрено ако сакаш да го задржиш за да ти успе врската треба мн трпение мојата другарка трпесе 6 месеци зошто дечко и правеше како дечко ти ама сега се заедно веке 2 ипол години и не се замара он со другари побитна му е другарка ми размисли ако можеш да трпиш тогаш тоа ти е спасот!
   
 6. Zhane

  Zhane Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Јас би го барала и го барам колку што можам но имам некој комплекс да не му досадувам или као нешо слично и од тоа не можам многу начесто да го барам. од др страна навистина браос као размислуваш ми се допадна. и ти благодарама премногу //
   
 7. lloovvee

  lloovvee Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2011
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  27

  проверено најдобро ;) знаеш веројатно според твојата ситуација незнам каков тип е за да ти кажам што точно мислам да направиш доколку сакаш да ме послушаш али како и да е темпирај го моментот кога ке му треба некој покрај него за утеха нешто што не го имал со друга или пак со тебе за да осети нешто сосема поразлично и ке се секава долго реме на тоа верувај :lol: знам со искуство заинтересирај се повеке за него што прави како прави секогаш поддржувај го ама не нападно како да му го лижеш гзот :wasntme: велам во одредени прилики преку други пријатели пуштај муабети све најдобро за него и гледај и он да слуша све ајдобро за тебе верувај ако на пијанство се издал тгаш ова ти е совршена тактика и никогаш не му попуштај стој си гордо а ако веке се смирите првитее неколку месеци покутувај си додека да не те засака повеке и повеке тогаш ти настапуваш како што правам и јас моментално позз4е ;)
   
  На Zhane му/ѝ се допаѓа ова.
 8. lloovvee

  lloovvee Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2011
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  27
  иначе јас го навикнав секој викенд да ме очекува бидејки само тогаш ии искачав така да можеш и ти да одредиш викенд на приммер за да се гледате ке потрае тоа зближување ма ако си сигурна дека тоа го сакаш верувај има доста работа киссче :* ;)
   
  На Zhane му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  225
  Искрено, не гледам причина зошто она да го чека, губи време, да се нервира, да губи живци.

  Тој не сака некоја врска поозбилна како што можам да приметам, затоа јас мислам дека е најдобро да си најдеш некој друг на кој ќе му бидеш на прво место.
   
 10. Primavera

  Primavera Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2011
  Пораки:
  405
  Допаѓања:
  1.517
  Ти споменаа и погоре, а и врската е од 1 месец не е до толку вреден за да го чекаш.
  Да го сакаш,верувај не го сакаш.Тоа е сигурно симпатизирање и некоја преголема доза на хемија,ништо повеќе верувај ми.
  Каква е таа врска без да одвоите време за заедно.Уште од самиот почеток покажува незаинтересираност.

  Гледа дека си го побарала и дека го симпатизираш па сака едноставно да си ја испроба среќата,ако му дадеш ќе му дадеш, ако не ќе си бара нова жртва

  Чекај девојче како може да те сака од само 1 месец заедно,не ми е јасно тоа. Мора да сме искрени.
  Мој совет е да не си го губиш времето залудно ,има и други риби во морето :)
   
  На Diamond и Anely им се допаѓа ова.
 11. Astrid

  Astrid Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  23
  Се согласувам! Ако не е заинтересиран за тебе, ако не те бара, ако преферира да биде со другарите - не ти треба. Тој ако те сакаше тебе, ти немаше овде ова да го пишуваш ни пак да си ги поставуваш прашањата сега што си ги поставуваш :!: А и ајде да кажеме да трчаш по него, да му звониш и да кажеме, еден ден ти успее и вие сте заедно... што мислиш каква врска ќе биде тоа? Со ваков почеток, јас би те советувала подобро да не ни почне.. Немој да се замараш со некој што не се замара со тебе. ;)
   
  На Anely му/ѝ се допаѓа ова.
 12. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.393
  Допаѓања:
  5.340
  јас да сум на твое место би му направила делите од мојот живот. Тоа е особа која не те сака, не те почитува, нема потреба да биде со некоја, само сака провод и празнење на машките луди хормони. Не дека врскава е нестабилна, туку јас би релка ова не е ни врска. Фино лепо тргни си се от типот и недозволувај да бидеш ничива марионета и да изгледаш како напатена душичка. Кулирај во животот и фрлисе на барање на нова ,,жртва,, од овој зетко не бидува :lol: :lol:
   
 13. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  Мислам дека е јасно како ден дека тој не сака сериозна врска. Остави, не го барај, едноставно побарај некој друг за кого нема да бидеш само игра. Во секој случај не се оптоварувај со него, едноставно не вреди. :)
   
 14. Gunshine

  Gunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  666
  Ајде, без лупање од земја.
  Факт е дека кога му значиш на мажјакот, покажува интерес и не се откажува така лесно.
   
 15. ambasadorka

  ambasadorka Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2011
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  5
  Не вереди да се замараш за таква особа откачи го не ти е потребен, има мажи еден куп не е еден и еднинствен, ќе си најдеш милион пати подобар што тој ќе звони по тебе а не ти по него и нема да биде од корист со тебе ;)
   
 16. Zhane

  Zhane Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Вака ние се знаевме неколку месеци пред да стапиме во врска..тој беше упорен неколку месеци а јас не сакав ни да чијам за него. Потоа ете се случи , но сепак ќе си ја пробам среќата и ќе употребам некои од вашите совети.ми дадовте добри идеи и многу ви сум благодарна на сите!
   
 17. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  225
  Sorry вака ама очигледно бил упорен додека не те добил на некој начин...и потоа се одалечил.
   
  На Diamond му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.057
  Пол:
  Женски
  Ако сакаш врска без обврска, имај си секс со момчето, ако не заборави го. Трече нема :)
   
 19. Diamond

  Diamond Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2010
  Пораки:
  162
  Допаѓања:
  181
  За такви типови на машки, шо додека не те добијат трчаат по тебе како црнци по патека од 400m :D а после достигнувањето на целта си се префрлаат на друга "патека", не вреди да се чека ни една минута.!
  Девојко, ова само можам да го кажам-Значи нема шанси за 1 месец да се заљубиш (ве молам немојте со тие љубови на прв поглед бла бла). Да засакаш некој не треба 1 месец да помине, треба повеќе време за да се првиврзеш за него, за неговиот карактер (шо он во случајов го нема), за се што е негово, вклучувајќи ги и негативните особини, не само позитивните..
  Ова ти е еден од "оние" периоди, кога за кус период ќе се затрескаш во некој и мислиш дека е вистинскиот, за после најсила месец-два да ти иде да си ја лупнеш главата од ѕид. :headbang:
  Сеуште има време, има машки ќе најдеш и подобар и поубав и попаметен! Мислам никогаш не е доцна нели? :) ;) :*
   
  На Zhane и Anely им се допаѓа ова.
 20. lloovvee

  lloovvee Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2011
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  27
  срцки се сложувам и јас со сите вас ама нејзината дилема беше како да го придобие тој да ја бара а не да го остави и ако не и било стало до него немало да го пишува проблемот што ја мачи.

  а можно е и да го сака бидејки штом го избегнувала а потоа потклекнала т.е. како и секогаш кругот се врти значи таа го засакала не се заљубила во него за заљубување треба многу но сепак сакањето е нешто надминливо се кладам дека ако се фати со др дечко и да не го сака ке го засака ама она го сака него само несака да испадне глупава и сака да си ја исполни желбата да го придобие неговото внимание бидејки и е потребно според мене моето гледање мислам дека така сака.... сепак како и да е јас си го кажав моето ги почитувам и др. мислења бидејки секако сите различно размислуваме ве позздравувам сите ;)
   
  На Diamond му/ѝ се допаѓа ова.