1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Нестабилна врска

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Zhane, 7 јуни 2011.

  1. Diamond

    Diamond Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2010
    Пораки:
    162
    Допаѓања:
    181
    ^^ lloovee душо- во ред, таа сака да го придобие неговото внимание..но да бидеме искрени, според понашањето негово и неговата незаинтересираност...чисто сумљам.. Единствен начин е ич ама ич воопшто да не го бара, да се прави дека не го познава да си пули ќејфот.... Е, Ако тогаш ја сврти главата по неа, значи имало нешто... А ако не се замара и тогаш, значи се било waste of time. Нека си проба девојчето, но ова е мој совет и мое лично мислење ;)
     
    На Zhane му/ѝ се допаѓа ова.
  2. lloovvee

    lloovvee Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2011
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    27
    срце и тоа си е во ред и јас до некаде го мислам истото жане сакаше совет како да го придобие и јас и пишав како јас го придобив вниманието на бившиот муватор така што мислам дека она си знае најубаво што сака да направи и мислам дека не би било лошо да се обиде, :?: така барем ке знае дека се обидела па макар и да не успее се потрудила може да изгуби само на време но сепак ке изгуби на нешто што и дава надеж и за нешто што ја исполнува јас немам ништо против тоа да се откаже тоа би било најубаво но исто така мислам дека нема да може така лесно да помине без да се потруди сепак и да се откаже ке треба да се мачи за да го заборави и кога ке ја побара ке мора да го одбие зошто?, од едноставна причина што ке сака да го заборави а вака барем ке се надева на нешто и ке пофторам :/ и да не успее на крај ке се помири со фактот дека не успеала и ке продолжи со животот сепак не е само еден позз4е :)
     
    На Diamond и Zhane им се допаѓа ова.
  3. Diamond

    Diamond Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2010
    Пораки:
    162
    Допаѓања:
    181

    Е да...ние битно совет да дадеме :D па и нека оди до крај, нека се обиде..што биде биде.. :)
    Јас обично сум премногу упорна, и дури ми се дешавало и да го молам дечко ми понекогаш, бидејќи не мислам дека е некое правило машките само да молат, и не се срамам од тоа...
    Ние те советувавме, па пиши ни шо ќе направиш :*
     
  4. lloovvee

    lloovvee Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2011
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    27
    :lol: :lol: многу нормално е дека и ние треба мелце да молиме и јас сум иста како тебе што сакам го добивам по секоја цена па макар што знам дека послем нема да ми биде интересно тоа што ке го добиам (зависи :P ) како и да е жане мило и јас чекам да пишеш што ке направиш и во секој случај ја имаш целата подршка од мене и ти посакувам многу срека а и да згрешиш во нешто немој многу да се оптоваруваш секогаш има друга жртва знам со искуство ;)
     
    На Diamond му/ѝ се допаѓа ова.