1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Нечесност

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од lylaby, 9 септември 2010.

 1. lylaby

  lylaby Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  631
  Допаѓања:
  333
  Пол:
  Женски
  Сите сме од крв месо знаеме да згрешиме,сигурно многу од вас го направиле тоа што никогаш не мислеле дека би го направиле го изневериле својот партнер!Дали ви се случило, зошто се случило,кои биле последиците,и дали со мирно срце и душа седевте покрај дечкото знаејќи дека мин ноќ сте ја поминале со друг??Ме интересира психата по тој чин дали ве јадеше грижа на совест дали се превртувавте среде ноќ......Па ајде девојки мора да има неколку кои го искусиле ова!?поздрав
   
 2. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Изневерување со секс не!
  Имам изневерено еден бивш, се мував со друг и тоа сосема смирено и испланирано се затоа што сам си го побара. Чувствував како некое време ме лаже, оди некаде а ме лаже дека дома ќе седи и слични такви ситници... Го прашав, ти се оди со мене или не? Ако не ти се оди слободен си, несакам да обврзувам некој со сила да е со мене. Молчеше едно половина час и станавме да си одиме. На испраќање ме гушна силно, најверојатно сакаше да направи да не се сомневам повеќе. Но нели, секое чудо 3 дена трае. Убаво му реков, дека нема да го обврзам да биде со мене а пак си ја тераше истата песна.
  Ок, чим така сакаше си го доби, во меѓувреме дознав дека на братучедка ми другар му се допаѓам. Договорив средба и се измував со него. Убаво ми беше на душичкава, затоа што или сум победник или сме 1:1. Тој никогаш не дозна, а јас никогаш не се покајав за стореното. А сепак, убаво се чувствував. Потоа врската продолжи и траеше една година За сето тое време никогаш не почувствував грижа на совеста. Се случија и многу убави работи потоа, една од најубавите кога му се предаваш целосно за прв пат.
  Заврши затоа што и двајцата така сакавме. Се сакавме, убаво беше додека траеше.
  Во секој случај, ако некој си го заслужи како што беше случајот нема да се грижам воопшто. А сега пример да се случи да го изневерам дечко ми, ќе се отепам од плачење и самата ќе му раскинам затоа што несакам за него некоја што му прави лошо.
  Се зависи од ситуацијата.
   
 3. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.298
  Пол:
  Женски
  Не сум изневерила никогаш... колку и да не ми е стало до дечкото нема да го изневерам. Е сега ако под нечесност спаѓа и флерт, играње со други машки во дискотека, краток разговор со бившиот со кој кога сум со дечко ми се правиме дека не се познаваме :lol: , тогаш сум имала нечесни моменти. ]:)
  Додека е свежо може ќе ме загризе совеста, ама тогаш си го спомнувам фактот дека и тој сигурно не одолева на такви работи, па затоа сме квит.
  Затоа кога излегувам сама не пропуштам прилика за флерт. Па може да падне и запознавање, ама ништо повеќе од тоа. :angel:
   
 4. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  Сум изневерила еднаш, или два пати, но вака некако беше: одев со еден тип кој не го сакав, но тој мене многу ме сакаше и ми одеше по ќеф! Но јас бев така силно затрескана во еден друг што живот давав за него! И со дечкото со кој што одев се скаравме и решивме да правиме пауза и тогаш јас појдов со другиот и се мувавме... Потоа се смирив со дечко ми, па одевме уште некој месец и раскинавме! Сеуште се слушавме, но јас се мував со овој другиот...
  А со овој што сум сега, се смувавме првиот пат и тој с замина и после само по пораки онака си пишувавме, ништо посебно, ни љубов, ни те мислам ни ништо...
  и одеднаш го снема, не пишуваше, не титкаше,... ништо! и тогаш јас си се фатив со друг! И кога гледам порака од сегашниот мој дечко “ааа си одиш со друг, а? Како можеше ова да ми го направиш??“ :fubar: :fubar: :fubar: тогаш му текна на мене! Ама пошто јас го сакав се смиривме... И јас испаднав виновна што него 1 месец го немаше, никаде, ни да каже на што сме, ни ништо!
  Сега мозе некој флерт ваму таму, сигурна сум дека и тој го прави тоа, па затоа не ме гризе совест!
   
 5. srculka

  srculka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2010
  Пораки:
  582
  Допаѓања:
  170
  Јас во текот на овие мој луди 18 години никогаш не сум изневерила.
  Сум имала дечковци кои не сум ги сакала но никогаш не сум сакала да изневерам некого.
  Со тоа само би го повредила.Не сакам да го правам тоа што во никој случај и не сакам мене да ми го направат.Зошто само да ми се брои еден фазла?? Со сила будала ќе се правам.. :?:

  Затоа немој да го оставаш тој што го сакаш за тој што ти се допаѓа,оти тој што ти се допаѓа ќе те остави за таа што ја сака. :)
   
  На anabela90 му/ѝ се допаѓа ова.