1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Не знам дали да му верувам?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Aleksija, 5 февруари 2012.

  1. Aleksija

    Aleksija Активен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Значи вака .. пред некоја ден јас и моето момче бевме заедно кај него дома и му викам дај да си ставиш и ти слика на фб и он ми вика ајде ја напишува лозинката и се уклучи .И така јас му го зедов маусот и му одам во пораки , а тој ништо не ми рече ни не отварај ниту пак ми го зеде маусот. И тој седи до мене и му одам во пораки се понадолу и понадолу и гледам една девојка и му го отварам и гледам пишувал баш тогаш кога бил на одмор .. и тој ми вели читај го и ми рече дека тоа го пишувал неговиот братучед кој е оженет и бидејки не сакал жена му да го открие пишувал од неговиот фб. Сега стварно нз дали да му верувам . Некој совет ?
     
  2. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.475
    Допаѓања:
    8.166
    Пол:
    Женски
    Не знам дали да му верувам ?

    Хмм,па лесно.Чие име се споменува во муабетот со девојката и каков муабет имат правено?Матна ми стои работава,мислам дека си го фатила на дело,па тој те излажал :^) .
    И земи име и презиме од дотичната,додај си ја на твој профил распитај ја малце разбираш сама ќе се открие ;)
     
  3. WildCherry

    WildCherry Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    1.193
    Допаѓања:
    1.172
    Не знам дали да му верувам ?

    ја напротив би да те искритикувам зашто тоа е чепкање у нечија приватност, па макар да станува збор и за сопруг.
    Чим ти немаш доверба во дечко ти , чим туку така безобразно му отвараш у пораки тоа е знак на непочитување , ондАК зашо идеш со него ?

    Си бараш рачка само....
    не се играј...

    Али ај да не бидам до толку критички рапсоложена би ти рекла да пробаш да го анализираш дечко ти и вашата врска , ако видиш нешто чудно истражи што е од кај доаѓа и реагирај.

    И не се понижувај ниту пак таа да ја додаваш и распрашуваш, ниту пак др пат да му чепаш у проватнсота.

    Чим у тие пораки не си видела некаков договарање и слични работи нема што више да бараш . И потруди се или да стекнеш доверба у дечкото или остај го на раат и не му прави вака.
     
  4. fotografija20

    fotografija20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2011
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    10
    Не знам дали да му верувам ?

    можеби стварно пишувал неговиот братучед, а и по муабетот можеш да познаеш дали пишувал тој :) прочитај го и сама ке си одговориш на прашањето дали да му веруваш ;) како и да е јас мислам дека би изреагирал по бурно кога си отворила во пораки ако пишувал со друга во никој случај не би бил смирен.Секако ако ова се случува прв пат, а ако веќе му се има случено да го фатиш како лаже тогаш нема место за доверба ;)
     
  5. anneyy

    anneyy Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2010
    Пораки:
    1.280
    Допаѓања:
    1.421
    Не знам дали да му верувам ?

    Јас и верувам, и не верувам дека братучед му пишел од кај него. Бидејќи ако пишел дечко ти, веднаш би изреагирал уште кога си отворила во пораките.
    Но, од друга страна можеби тој касно се свестил дека и пишел на друга девојка и кога си ја видела пораката му светнало, па морал да те излаже.
    А тој братучед му ако толку се пазел од жена му можел да си пише од неговиот ФБ па после да ги избрише пораките.
    И јас не знам дали да му веруваш.
    Добро ти кажа hermosa. Истражувај ја девојката.
     
  6. Aleksija

    Aleksija Активен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Не знам дали да му верувам ?

    Не ви реков дека таа на секоја песна лајк става . Го прашав имаш ли нешто со неа ? Се колнеше дури во сее дека немал . Инаку од друга страна пак се супер ни е во врската јас на него можам да се потпрам во било кое време . Само што сум многу повредена од тоа и нон стоп ме мачи .
     
  7. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.475
    Допаѓања:
    8.166
    Пол:
    Женски
    Не знам дали да му верувам ?

    Девојче,ако очекуваш некој магичен одговор,откажи се.Преземи ги работите во свои раце,испитувај ја дотичната,веќе ти реков.Само името на братучед му ти треба,претстави и се ,почни муабет и таа сама ќе се фати во замка и некако ќе реагира.Можеш и дечко ти да го набљудуваш повеќе,ако дотолку се сомневаш :geek:
     
  8. anneyy

    anneyy Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2010
    Пораки:
    1.280
    Допаѓања:
    1.421
    Не знам дали да му верувам ?

    Сакаш да добиеш мислења од типот дека не е тој... дека друг пишел...дека нема за што да се грижиш... дека дечкото никогаш не би го направил тоа... дека треба да му веруваш...
    Така можеби ке се чувствуваш подобро, но тоа нема да ја разоткрие, ниту да ја реши целата ситуација.
     
  9. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Не знам дали да му верувам ?

    Врска без доверба не успева, јас мислам дека ти пред се си направила грешка заради тоа што си чепкала во неговата приватност. Но тоа е веќе направено, а искрено мислам дека треба да му веруваш. Да имало нешто, тој сигурно бурно ќе изреагирал затоа што ти си прочитала.
    Ако до толку не му веруваш и се сомневаш, некое време следи го неговото однесување, дали има нешто друго чудно итн.
     
  10. Tamy.kitty

    Tamy.kitty Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2011
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    Не знам дали да му верувам ?

    Па вака...На почетокот сите ми велеа дека тој е голем женкар..Но јас мислам дека не е ..само што стапивме во врска тој мене не ми изгледа како таков..Но има еден проблем тој ми вели да не кажувам не некоја негова другарка дека сме во врска јас мислам дека можеби он сака друга но не сум ни сигурна бидејќи кога бефме иѕлезжзени ми го даде телефонот и во него само мои пораки и повици и сегогаш прв ми писува и на крајот стои ,, Шо е да пишеш прва ич не мислиш на мене,, Не знам дали да му верувам дека ме сака :(
    Ве молам совет :)
    Благодарам Однапред :*
    [mod-tekst:35go194r][/mod-tekst:35go194r]
     
    На AlanisM му/ѝ се допаѓа ова.
  11. AlanisM

    AlanisM Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2012
    Пораки:
    453
    Допаѓања:
    590
    Не знам дали да му верувам ?

    Мислам дека доколку многу те сака , нема да бара од тебе да ја криеш врската..
     
  12. WomanInRed

    WomanInRed Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    1.606
    Не знам дали да му верувам ?

    Некој што те сака дури ке сака цел свет да дознае за вас.. така да типов крие нешто, без разлика дали ке му го проверуваш телефонот и дали ке гледаш со кого зборел, можеш само да се правиш будала на сила..