1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Не знам дали се уште го сакам бившиот...

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од ljubovvv, 11 септември 2011.

  1. Summerbeauty

    Summerbeauty Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 мај 2016
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    84
    Пол:
    Женски
    A da go ostavis nekoe vreme da razmisli sto saka, vaka samo ke se macis. Inaku dali go sakas noviot decko?
     
  2. Littlesnowflake

    Littlesnowflake Нов член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2018
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Mnogu vremee eve pomina i pak e skoro se isto samo sto sega gi svati rabotite i mu e krivo za nas dvajcata barem taka kazuva...Planirav i mu kazav da se vidime drugata nedela i da porazgovaram so nego sto da mu recam tocno neznam vejkem...zatoa sto se imam zboreno i pak sme na istoto jas i toj a od druga strana mi pisi so mene do 3-4h saat ostanuva na vecer pisi a devojkamu ja isprajka da spija :( mnogu mi e bezveza

    Noviot decko e predobar ii toj znae za nego koga pocnav da pisam so nego na pocetok znaese se za bivsiot i preku se pomina bukvalno mi bese kako drugar site moi custva kako mi e i syo mi e toj gi znaese samo sto ne bevme vo vrska togas toj sakase jas nejkev i na kraj mu razkazav se posle toa izgubivme kontakt i eve pak pred 2meseci zapocnavme samo sega jas i toj sme zaedno i tii muabeti gi nema normalno se resiv da trgnam crta na bivsiot i ete go se pojavuva togas koga najmalku treba...Ii mi gi priznava mnogu raboti deka zgresil prema mene :/
     
    Последна измена од модератор: 19 јануари 2018
  3. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Ај ти остај го најарно дечко ти, не е фер некого да го влечеш за нос и да му ветуваш чувства кои ги нема.
    Некој кога сакаш, го сакаш, нема незнам и нема ама, или е џа или е бу. Го сакаш или не го сакаш, нема го сакам ама малку или незнам дали го сакам.
    Тоа има друго име, тебе сегашниот дечко ти е драг, ама во другарска смисла, не си ти заљубена во него да го сакаш како маж, како човек, го сакаш како другар оти ти прави да се чувствуваш убаво. Џабе ти ќе ставаш црта на бившиот и ќе ги потиснуваш чувствата кои кога тогаш ќе испливаат на површина. Можеш ако сакаш и 10 црти да ставиш, длабоко во твоето срце ќе те мачи и навечер кога ќе си легнеш ќе си размислуваш. Мене еден во соновите ме прогонуваше, исто така го потиснував и изигравав мада фака. Ама се што потиснуваш преку денот, навечер испливува на површина.
    Така што седни си и разграничи си сама со себе, а посебно со дечко ти, немој да го влечеш за нос и да му ветуваш чувства кои ги немаш.
     
    На Mizi123, JustFun и Summerbeauty им се допаѓа ова.
  4. Mizi123

    Mizi123 Активен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2017
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    14
    Пол:
    Женски
    Da ne se kajs koga ke e kasno... Bivsiot si e bivs i kraj na prikaznata.. So ako toj te izigra kako ke ti bidi tebe? Isto kako so mu pravis na decko ti...
     
    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
  5. en5

    en5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2022
    Пораки:
    776
    Допаѓања:
    2.727
    Пол:
    Женски
    Богами го сакам. Додека не го преболам целосно никако не почнувам друга врска...