1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Не знам како да постапам со него

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од angelka8, 9 јануари 2011.

 1. angelka8

  angelka8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  0
  е па вака ми се бендисува едно машко и тој ми пишува на фб ама работата е што мојата најдобра другарка го бендисува и се ок јас му казав дека таа го бендисува а не јас и тој ми рече дека таа не е негов тип. Но иако таа го бендисува таа ми рече дека нема шанси да се шеми со него но ми рече дека не сака јас да имам ништо со него сега не знам што да правам ве молам помогнете ми затоа што таа нејки да има ништо со него ХЕЛЛЛЛЛЛЛЛПППП
   
 2. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  што да правам?

  Што ти е поважно девојче?
  Аман!
   
 3. nedzma

  nedzma Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  688
  Допаѓања:
  192
  Пол:
  Женски
  што да правам?

  Убаво ти кажала другарка ти!!!
   
 4. strelecF

  strelecF Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  14
  Најпрво мислам дека треба сериозно да си збориш со другарка ти.Ако нејзе и се свига а не сака да има таа ништо со него тогаш не знам што е поентата. Ако се работи за твоја најдобра другарка тогаш мислам дека треба да се повлечеш на страна.
  Меѓутоа јас да сум на твое место и ако детето толку многу ми се свиѓа тогаш би направила нешто со него, зошто сигурна сум истот да и го речеш на другарка ти , таа да е на твое место, нема да те послуша!
  денес вистинско другарство нема. самото тоа што ти паднало на памет да побараш помош тука од нас, веке од старт ја изневеруваш другарка ти.
  поздрав
   
 5. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  125
  Мислам дека на твои 15години не вреди да изгубиш пријателство за дечко. Бидејќи колку може да биде сериозно и да трае врската???? На крај ќе останеш и без дечко и без другарка. Ај чувај си го другарството.
   
 6. angelka8

  angelka8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  0
  работата е што не сакам да ми биди дечко сакам само да се смувам со него и толку иначе тој ме праша дали сакам да се смувам со него јас му реков да размислам и ке ти се јавам па незнам што да му кажам ве молам за совет
   
 7. mar17

  mar17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2010
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  107
  смувај се де ! :x
   
 8. maja.kostovska

  maja.kostovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2011
  Пораки:
  288
  Допаѓања:
  192
  Доколку само ти се допаѓа машкото невреди да си го упропастеш пријателството со твојата другарка, сепак имај на ум дека таа секогаш ќе биде покрај тебе, а тоа машко може дамо да те смува и за 1 ден да го видеш со некоја сосем трета девојка. :)
   
 9. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.752
  ангелка8, да ти кажам дека од мое досегашно искуство сватив дека другарството е нешто НЕЗАМЕНЛИВО а момчињата се денес еден, утре друг, задутре трет-МИНЛИВА ФАЗА

  затоа ти препорачувам да размислиш што ке направиш, и немој да избрзуваш со одлуката
   
 10. angelka8

  angelka8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  0
  стварно не знам што да правам се ми е измешано оваа недела не знам што им е на машките тројца ми понудија шема и не знам со кој да се шемам и не можам вејке да размислувам ве молам кажете ми како да се ослободам малце од овие лјубовни проблеми плс помош :(
   
 11. Betty.n

  Betty.n Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Ако веќе твојата најдобра другарка го сака него,ти тука нема потреба да се мешаш и да губиш другарство со неа за некое момче. Кога тогаш со него ке прекинеш,и што потоа?! Како ке ја гледаш твојата најдобра другарка со помислата дека си била со некој кој она го сакала.. Иако тој несака со неа,тоа не треба да го земеш како да мораш да ја искористиш шансата.. Биди по разумна,поради тоа што во ваквите години се прават многу големи грешки за кои ке се каеш понатаму. Јас мислам да збориш со другарка ти,да и кажеш се,но и покрај се да не направиш со него ништо. Он е еден,вие сте две.. Не вреди поради него да го загубите она што сте го граделе до сега. Тоа е мое мислење.. Среќно. :)
   
 12. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  125
  Ангелка, ај уште на 15години не се замарај толку со кој да се шемаш :D . Уживај си со другарки.

  И нема потреба да се муваш со симпатијата на другарка ти. За машко другарките не се оставаат на 15години!
   
 13. angelka8

  angelka8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  0
  фала на помошта мислам дека ми олесни малце :)