1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Не знам како треба да постапам

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Vaga07, 26 мај 2011.

 1. Vaga07

  Vaga07 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Значи девојки нов сум на форумот сега ми е најпотребен совет од вас па вака : Со децкото сме 3 и месец во врска знаци лани бевме скарани скоро две недели но сепак се слушавме на телефон јас излегов со другарка и се смував со едно дете кои е поголем од мене со 6 год но апсолуто не направив ништо посебно не сепак мислев дека нема никогаш да му се вратам на дечкото пошто мн ме има и вреѓано мн работи се случија несакани помеѓу нас мн работи ми забранваше.Му признав се како што беше јас ме молеше да се смириме ми плачеше како мало дете се смирив пошто мн го сакам знам дека и јас згрешив но тоа беше страна на слабост.Но и тој да ми има вратено за тоа но остај сега готово се си беше ОК заборајвме и двата си простивме.Пред извесно време ме изнервира за една работа и се навративме кон минатото ти вака ти така што имаме правено двата и ми кажува дека за од тогаш се смениле мн работи ми имал вратено можи со дестина ;( дека не ме сака како што ме сакал и други работи.Секоја стотинка се слушаме сегде кај што ке одиме си кажваме и како можи.Знам беше мн изнервиран а и јас си заминав дома ми вели ке те однесам застанавме на едно повисочко место и ми вели : Само да знајш дека нема никогаш да направам будала од тебе то што ти го кажав не е така само да видам како ке изреагираш те подземав во некој работи:Пак е исто сега се е Ок но незнам повејќе што да мислам се ми е измешано.Навистина сакам да ми помогнете :( мн го сакам
   
 2. claudi00

  claudi00 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2011
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  137
  Пол:
  Женски


  искрено нз што да кажам на ова мозеби вистина само така ти кажувал за да види како ќе реагираш но сепак ако те сака искрено не мора толку многу да ти задава болка на било кој начин... ако се сакате се можи да пребродите заедно.. види продолжи види како ќе се понаша со тебе и дали ке ти докажи дека вистина те сака.. времето се ке покажи но не дозволувај да ти задава болка.. тоа што било во минатото завршило стремисе кон целта т.е кон иднината биди храбра и покажи му колку ти значи али и он нека се потруди тоа да ти го докажи поззз
   
 3. ynafets

  ynafets Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  17
  самата си кажа дека го сакаш многу.. нека не те спречува минатото за да бидеш со него.. заборави на се и почни од почеток!!!
   
 4. Karol.Ina

  Karol.Ina Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  263
  Допаѓања:
  73
  уживај, само така ти има кажано. и јас кога ке ја ф’тнам некогаш работата вака ми праи за да видам дека сум згрешила и да почуствувам дека боли тоа што сум направила.
   
 5. sonce7

  sonce7 Активен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2011
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  1
  Минатото не треба да те мачи , значи заборави тотално на се , врти нов лист, а според тоа што кажуваш јас верувам дека те сака ....така да уживај и заборави на се , почни од почеток :)
   
 6. Witchy-style

  Witchy-style Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2012
  Пораки:
  687
  Допаѓања:
  3.789
  Пол:
  Женски
  Девојки ова е моето прашање
  Значи многу машки ме сакаат и многу ми понудиле врска и ја на пример прашам ги зошто ме сакаат и они велат поради убавината...Ја на тој одговор секогаш се растажувам пошто ниедно машко не ме загледало по карактерот..И сега еден мн убав, згоден ми вели сакаш да се муваме, и ја велам имам симпатија и цело време него го игнорирам..И после некој ден требаше да одиме да роденден на другар му и он ми вели која е таа со тебе мн е убава, ке ми ја местиш ли? Ама ја мислам дека тоа го напраи да види што ке речам јас..И јас ја прашав другарка ми но таа рече јас си имам еден, не ми треба друг..И ја му пишам на овој и он само ОК вели...И после вели (името на другарка ми) ја поканиле ли на роденден? И јас велам ДА..И он ОК....и сега нез што да правам,,Дали тоа го прави само од љубомора или навистина му се свиѓа другарка ми?
  А инаку не го сакам, само така малку симпатичен ми е ;)
   
 7. Witchy-style

  Witchy-style Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2012
  Пораки:
  687
  Допаѓања:
  3.789
  Пол:
  Женски
  Ајде ве молам одговорете ми на прашањето погоре...:D
   
 8. Witchy-style

  Witchy-style Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2012
  Пораки:
  687
  Допаѓања:
  3.789
  Пол:
  Женски
  Ааа да, ќе заборавев..ТОј згодниот секогаш кога сум вклучена на фејсбук пробува да ми го дознае симпатијата, вели ќе ми го местел, незнам што..И еднаш ми побара телефонски број. но јас не му го дадов..:D
   
 9. mili4ka123

  mili4ka123 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2012
  Пораки:
  1.101
  Допаѓања:
  2.333
  Пол:
  Женски
  Значи најчесто љубовта прво почнува со мување ова она, барем најчесто е така, ќе излезете неколку пати ќе се смувате и се по ред ќе си се случува.. Незнам стварно зашто си толку нетрпелива и веднаш сакаш некој да се заљуби во тебе. Полека само, смирено, ако ти се свиѓа тој, смувај се со него, види како ќе се одвиваат работите понатаму, можеби кога навистина ќе дознае каква се, ќе те цени тогаш по карактерот повеќе :) ајде со среќа :*
   
 10. kathy-style

  kathy-style Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2012
  Пораки:
  301
  Допаѓања:
  191
  Девојки не знам како да постапам... па ве молам за помош.Оној што го сакав(мојата прва љубов, а можеби и уште го сакам не знам :angel: ) уште на почетокот знаеше дека ми се допаѓа и добив слика од него( тој ми ја даде) и се занесуваше и се правеше важен кога поминуваше покрај мене мислејќи дека јас засекогаш ќе трчам по него, едноставно ја креваше главата многу високо. И сега тој си има девојка и јас си имам дечко, ама ништо посебно :D во врска сум ама тоа не се баш вика врска преку нет пошто со дечкото не сме од исти град....Последните 2 месеци тој што го сакав многу чудно се однесува спрема мене. Цело време ме гледа, ми се насмевнува, седнува до мене, оди по мене,некогаш ми прозборува и се крие од девојка му. Едноставно како да трчи по мене и да сака нешто од мене. Што да правам?
   
 11. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  3.542
  Допаѓања:
  8.652
  Пол:
  Женски
  Тој изгледа сака да биде со тебе,но што точно сака-сама треба да дознаеш.
  Значи вака ,според мене треба да се однесуваш ладнокрвно со него,демек ти е сеедно за него,ако ти прозбори прозбори му и ти и остави на времето,сам тој ќе си каже што сака.
  Екстра совет ако сакаш да постигнеш нешто повеќе,прави го љубоморен со дечко ти,мал женски трик ,сфаќаш ;) .Ти посакувам се најубаво
   
  На tessie и kathy-style им се допаѓа ова.
 12. kathy-style

  kathy-style Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2012
  Пораки:
  301
  Допаѓања:
  191
  Ти благодарам од се срце за ова :* ќе те послушам за советот а за ладнокрвна така и се однесувам иако не ми е се исто :rofl:
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 13. mili4ka123

  mili4ka123 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2012
  Пораки:
  1.101
  Допаѓања:
  2.333
  Пол:
  Женски
  Немој само ПРЕМНОГУ ладнокрвно, да не помисли дека несакаш ништо со него, и да се откаже. Се во свои граници :D Инаку јас да сум на твое место, ако сакаш нешто посериозно со него, јас не би дозволила да му бидам 2ра и да биде со мене само тој кога ќе посака, но тоа ти си знаеш што точно сакаш со него, дали само мување, дали врска .. :) И имај си свој став секогаш, пример за понатаму ако почнете со повеќе муабети, немој одма да му попушташ за било што :) ајде со среќа понатаму :*
   
  На kathy-style му/ѝ се допаѓа ова.
 14. MorgaNa

  MorgaNa Активен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2012
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  11
  а..
  Имаше еден другар брат ми се дружеа пред 3 години, се зближив со него покрај брат ми..и се приметуваше некоја хемија меѓу нас...Го засакав иако имаше женска..Ми немаше кажано ама знаев и осеќав дека постојат страсти меѓу нас, не ми кажа никогаш дека ме свиѓа..
  Помина доста време ...пак почнавме да правиме муабет...
  Тој веќе извесен период воопшто не се дружи со брат ми..се зближивме..пред 2 дена раскина со женска му што идеа скоро година дена...
  Во меѓувреме постојано се жалев дека нема да фатам дечко и дека немам среќа во љубовта..
  Налетав на еден што еве како да идеме, нонстоп сме заедно веќе 2 недели...
  Но од него не добивам некаков почит..другарите му се на прво место , казиното , искачањето ..
  Навика ми бидна више...и по телефони висење и се тоа.
  Со типот кој го сакав највеќе од се иако не бевме заедно, ми предложи да излеземе , збориме на телефон(на брат ми другарот) но..
  Од една страна не сакам да прекинам со овој, зошто и ми е убаво и не, ми влезе под кожа некако , но сепак другарите му се најбитни..
  А овој пак што толку го саакав, кога дојде ред и можност да можам да бидам со него , не сакам да го пропуштам..
  Сега на 28 ке идеме у Охрид со другарките мои , а и овој што моментално "идеме" ке биде таму..
  а овој другиот у Будва ке иде..
  незнам што да правам, инсистира да се видиме
  значи ситуацијава е ем ми се иска ем ми се стиска..знам дека на 2 столици неможам да седам..
  Што ме советувате вие..???
   
 15. sparkle.q

  sparkle.q Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 септември 2011
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  15
  Вака значии.. моево прашање е очајно што да праваам??
  значи имам 16 годинии и се гледам со машко 24 има. значи детево е срцка сее баш се прекрасен е и знај да се однесува денеска ми рече и да официализираме како она демек да се фатиме и се.. незнам како да постапам.. да продолжам или не?! другаркиве ми вика да не ме спречува годините оти машково е стварно супер.. ама незнам :worried:
   
 16. Sartela

  Sartela Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2012
  Пораки:
  124
  Допаѓања:
  24

  фати се ако се однесува супер со тебе, сама ќе видиш како ќе ти биди , каков е тој, а остај ги другарките шо ти кажуват нема врска годините, само да знајш тој ако е 24 години ќе си има свои потреби како секс а за тоа да не се лажиш да се изгореш да легнеш со него, бидејќи можно е да сака само да те искористи, но сепак пробај но држи ги очите отворени позз :)
   
 17. MorgaNa

  MorgaNa Активен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2012
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  11
  Здраво...ве молам за совет..
  Во врска сум 2-3 недели, а се осеќам како пола година да идам..
  Нонстоп се глеаме, муабети по телефон, значи секоја минута скоро, се навикнав на него, а и одморот уште поиште не зближи...бевме у Охрид, јас со мои другарки ,он со негови другари а таму цело време бевме заедно..
  Меѓу нас нешто повеќе од петинг не постои, но типот постојано ме напиња за секс да имаме...од една страна за него е нормално зашто има 22 години, јас имам 17 и пол.....ама не е тоа тоа...
  Значи смешно е ако кажам дека идам 2-3 недели.. ама јас ептен се приврзав за него...неразделни сме...и само тоа како да чека...да дојде моментот за секс..јас му имав кажано дека не сум скината...но денес ме исчуди со истото прашање..кога ке му кажам дека не сакам сега да имам секс..одма го мења расположението...
  Се гледа дека му значам...не му е и него сеедно..
  Но незнам што да правам..Знам дека на секој од вас од страна вака ке му звучи безврска и секој ке ми каже да го откачам што побрзо..но ептен ми влезе под кожа..незнам , се изгубив, што ми советувате вие ? :(
   
 18. KimKey

  KimKey Активен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2012
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  2
  девојки ве молам некоја нека ми пише во инбокс сакам совет
   
 19. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.695
  Допаѓања:
  80.846
  Пол:
  Женски

  Моргана, нормално е дечкото да настојува да имате односи - постар е од тебе, а сигурно и поискусен.
  Ти очигледно не се чувствуваш спремна за тој чекор, па немој да се избрзуваш.
  Штом не му е сеедно и се грижи за тебе, ќе му објасниш убаво дека потребно ти е време и ако навистина му значиш како што тврдиш, би требало да те сфати и да не настојува да те тера да правиш нешто што не сакаш.
  Во спротивно истиот не те заслужува, затоа што ако навистина си му важна би ја почитувал таа твоја одлука и во краен случај најдобро би било да се оттргнеш од него.
   
 20. Simi.5

  Simi.5 Активен член

  Се зачлени на:
  12 август 2012
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Zdravo jas sum Simona ako mozete da mi kazete kako da postapam posto stvarno kako vaka : Pred 7 meseci imav decko i bevme zaedno 3 meseci ama mene mi bea kako vecnost, site velat krugot se vrti pa kaj mene i taka bide. Toa vreme dodeka izlavavme jas voopsto ne bev zaljubena kon nego, se toj mi zvonese , se toj mi piseuvase da izlezeme a jas voopsto ne se zamarav, mi bese seedno. No togas mnogu se karavme mn. jas za sekoja sitnica naogase mana nisto ne mu popushtase ne mu velev deka go sakam i se razdelivme :worried: Od togas mojot zivot stana pekol i se se promeni. Toj prodolzi da me saka a jas imav izlezeno so 2 maski no ne gi sakav cisto od dosada xD I sekogas istata prikazna izlezime ednas se skarame mn vreme ne sme vo kontakt potoa pak istata pesna. No pred mesec vreme koga stapivme vo kontakt se bese dobro dodeka toj ne mi kaza deka se zdruzil so eden klosar sto porano mi se butase -.- Jas go mnogu zasakav znaci se bi storila za nego i toj mi go veli istoto no i dvajcata znaeme deka ne e toa sto bese. Se beme dogovorile da ne gi slusame drustvata za nasite problemi i jas mu go obekav toa no ovaj pat toj go prekrsi zborot. Dozvoli na eden drugar da me navredi od negovio facebook i sega veke nedela vreme ne sme vo konkat. N eznam sto da pravam Mnogu so sakam i neznam dali treba pak da se potrudam dali vredi Znam deka e predolgo no ne bivase na drug nacin da raskazam .. :sweat: :sweat: :sweat: :sweat: