1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Не знам како треба да постапам

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Vaga07, 26 мај 2011.

  1. Lisandra

    Lisandra Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2015
    Пораки:
    1.145
    Допаѓања:
    1.787
    Пол:
    Женски
    Кога ти спомнува брак и деца мислам дека е сериозен, прашањето е шо сакаш ти од него.
     
    На Blackkqueen му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Blackkqueen

    Blackkqueen Активен член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2022
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    Фамилија
     
    На Lisandra му/ѝ се допаѓа ова.
  3. It_is_Klara

    It_is_Klara Активен член

    Се зачлени на:
    20 август 2022
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Девојки ми треба итно помош..

    Се знаеме неколку месеци со дечково со кој излегувам.

    Он работи у полиција а воедно се занимава и со продажба на автомобили у Скопје и е презафатен..почнавме да се гледаме неколку пати и можам да кажам дека има хемија и сето тоа..се гледа дека го интересирам и така натаму.

    Имаме заеднички пријатели, бевме заедно за нова година, но бидејќи сме брзо заедно одлучивме да не им кажуваме сеуште да не биде шок па да не озборуваат секундарно до непријатност.

    Океј тоа..супер сме поминале за новата..

    Но женски замислете после тоа он како да ме игнорира цело време. Во ред, знам дека е исто така и настинат од вирус и зафатен со се но сепак бе нели има време за мене барем да праша како сум?

    Не можам да се изначудам колку ми е чуден типов. Воедно он не е тип што сака на телефон да збори или да пишува, и од презафатеност нема време ни на заедничкиов другар да му се јави да се видат (па камоли мене у случајов) ама ајде.. сепак ете сме заедно нели треба да ми пише како сум барем..што правам .. а он на 6 саати па на 12 саати ми враќа.. и јас на стенд бај му сум..се чувствувам многу запоставено, бидејќи сме на почеток на врска и сеа е најбитно ние да сме заедно, да сме у контакт да се запознаеме и подобро но не бе..изгледа јас сум се затрескала повеќе отколу што треба..

    И одма сеа дома со проблеми, ете мајка ми "Ти само у погрешни се заљубуваш, годините летнаа..ти уште не си мажена (имам 29) .. што ќе правиш вака така.. уште толку притисок од сите страни а јас не можам повеќе да издржам..секоја вечер само пијам алкохол сама само за да не посегнам по хелексот..

    А единствено целта ми беше да се заљубам кадешто љубовта ќе биде обострана..ништо повеќе не сакав..и сега што ми се случи? Он ме игнорира, ми пишува на кратко на неколку часови враќа, се вади со изговори..а најчудно е што во живо е сосема океј тип заинтересиран нормален, не може раце од мене да тргне и да ме остави...

    Што мислите вие? Дали да разговарам веднаш со него откако ќе рече да излеземе, или да почекувам уште малку да набљудувам како ќе се однесува? Бидејќи веќе не можам да издржам..
     
    На Kat2023 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Blackkqueen

    Blackkqueen Активен член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2022
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    Мое мислење зборувај не губи време, само тој може да ти каже што му се случува
     
    На It_is_Klara му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Amellie13

    Amellie13 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 јануари 2017
    Пораки:
    3.646
    Допаѓања:
    52.630
    Пол:
    Женски
    На потешкиот начин научив дека вистински заинтересирано машко нема да остави да не те контактира толку долго време. Ние често знаеме изговори да си наоѓаме и да се тешиме, кога всушност тие се многу едноставни. Ако се заинтересирани лесно покажуваат, ако не се ќе бидат дистанцирани.
    Не пишувај прва и не го викај за средба, ако те викни ете разговарај на темава очи в очи. Мада во оваа ситуација јас не би се надевала дека ќе биде нешто.
     
    На Guns N` Roses, KittyAgnes, molikaMk и 2 други им се допаѓа ова.
  6. It_is_Klara

    It_is_Klara Активен член

    Се зачлени на:
    20 август 2022
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски


    Се согласувам, но доколку не иницира средба и продолжи со ваква незаинтересираност јас нема да издржам и ќе му напишам неколку збора дека не сум за забава само он ко ќе сака..макар и моите чувствува да му ги признаам па да го откачам ..може да каже слобпдно ако не сака не сака а не вака да постапува..катастрофа.
     
    На UnPapillon, Amellie13 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  7. Amellie13

    Amellie13 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 јануари 2017
    Пораки:
    3.646
    Допаѓања:
    52.630
    Пол:
    Женски
    Верувај сосема те разбирам, поминувам низ нешто слично, само се работи за некој што ми беше долгогодишен пријател.
    Особено за болдов, за жал нема луѓето секогаш да кажат кога не сакаат нешто со нас, не можиме од секого искреност да очекуваме...
    Ако мислиш дека ќе ти олесни ако пишиш порака (доколку не те викни) пиши.. мене не ми направи голема разлика.
     
    На It_is_Klara му/ѝ се допаѓа ова.
  8. It_is_Klara

    It_is_Klara Активен член

    Се зачлени на:
    20 август 2022
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Апдејт~ Сепак не издржав и денес му напишав една порака каде му реков дека не се однесува исто со мене како после новата година, дека како да ме избегава, и барав да ми објасни што е тоа сакам да знам на што сум, слободно да ми се искажи ако има некој проблем..

    Луѓе на тоа добив еден одговор реферат полн со изговори и оправдувања..многу бил болен едвај дишел распоредот преполн и на работа одел и слично...во превод работава иди дека нема време и сили за мене..

    Не можам да се изначудам зошто е тоа така кога човекот не можеше да се оддели од мене, имаме хемија и сето тоа..едноставно се чувствува..дури ми рече ќе се видиме вака така се договараваме..и коа настина вака цела недела за жив го нема..само службено.

    Само му реков жал ми е со помин да е, терај со плановите како што ти налагаат..и тоа е тоа...се рушив во плачење, вечерта ми е уништена и срцето скршено и пак и пак..
     
  9. Ani45

    Ani45 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2022
    Пораки:
    482
    Допаѓања:
    983
    Пол:
    Женски
    Немој да плачеш, на некој што му значиш колку и да е зафатен може да одвои неколку минути да ти го чуе гласот и да те праша како си, не си ја троши енергијата на некој таков, враќај му и ти на 6 саати, оснесувај се ладно, ќе му помине и вирусот и обврските па тогаш ќе видиш дали стварно бил "зафатен"
     
    На UnPapillon, Amellie13, Цунами и 2 други им се допаѓа ова.
  10. Wh@tev3r

    Wh@tev3r Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2020
    Пораки:
    387
    Допаѓања:
    1.448
    Пол:
    Машки
    Еден лик пред неколку години раскина врска со една девојка. Велеше дека некој ѓавол влегол во него и не се чувствувал убаво итн. И еден другар вели ќе го видиме ѓаволот за некоја недела и така испадна, друга девојка била ѓаволот. Се си мислам дека и ти ќе го видиш вирусот. Исплачи се, нека ти олесни и повеќе среќа следниот пат.
     
    На Izaabella, buba4e89, Ani45 и 3 други им се допаѓа ова.
  11. Amellie13

    Amellie13 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 јануари 2017
    Пораки:
    3.646
    Допаѓања:
    52.630
    Пол:
    Женски
    Колку и да е зафатен секој може барем неколку минути дневно да одвои да те праша како си. Си видела навреме каков е навистина, со таква личност само поголеми нервози би имала во иднина. Правилна одлука донесе.
    Нормално е да боли, исплачи се, земи си колку време и да ти треба. На крај ќе биде во ред, ќе сфатиш дека за твое добро е. :hug:
     
    На Ani45 и It_is_Klara им се допаѓа ова.
  12. UnPapillon

    UnPapillon Активен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2022
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    194
    Пол:
    Женски
    Искрено се изнасмеав на ова. Колку е само точно... За жал се пронајдов. Во мојата ситуација не беше ни "ѓавол", ни "вирус" туку "телефон паднат во вода додека миел садови".
     
    На bicycle, Izaabella, buba4e89 и 2 други им се допаѓа ова.
  13. Panicarka21

    Panicarka21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2022
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    112
    Пол:
    Женски
    Ме интересира мислење. Што правите ако дечкото е културен, фин, се понаша како прав џентлмен на прв дејт и ви остава супер впечаток. АМА како што искачате се повеќе тие карактеристики се губат и ве вика дома на следниот дејт? Мене кога ќе ме викне некој дома одма ми се вртат мисли само на едно нешто особено ако се знам со типот само неколку дена...
     
    На Inče12 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.312
    Пол:
    Женски
    Во предвид има секс а ти симнува звезди месечина ,се ти е јасно .Иако може да го тестираш седете со друштво кај него дома или предложи му па да видиш реакција .Секако ако веднаш се откаже од тебе ,било само за секс.Ако не ,дај му време на времето да се запознаете поубаво подобро па ќе заклучиш.
     
    На Panicarka21 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Panicarka21

    Panicarka21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2022
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    112
    Пол:
    Женски
    Иначе имаме искочено повеќе пати од тогаш (значи не се откажа после тоа не) ама последниот му отидов дома баш како што кажа за тест и проба што проба али не му дадов.. Проблемот е што како да не можам да го проценам какви му се намерите и пак ние си збориме и сме океј, он е фин али се некако ми се сведува на тоа дека само сака да ме легне. Ко се нема ни заинтересирано ништо за мојот љубовен живот и некои подлабоки теми, не викам дека треба али ако веќе сакаш нешто со мене...
     
    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Izaabella

    Izaabella Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    1.303
    Допаѓања:
    7.301
    Пол:
    Женски
    Слушај си ја интуицијата.

    Ако чувствуваш дека само сака да имате секс и тојето, а ти сакаш нешто посериозно, тогаш големи се шансите да имаш право.

    Не дека треба да се разврзуваат којзнае какви муабети пред самиов чин, ама секој од нас си осеќа степен на заинтересираност од другата страна. И пред тој физички контакт,
    блискоста се ствара преку муабет, и искрениот разговор помеѓу двајца е интимен момент според мене.
     
    На Lemon и Panicarka21 им се допаѓа ова.
  17. Panicarka21

    Panicarka21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2022
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    112
    Пол:
    Женски
    Точно, нема ништо поубаво од еден искрен муабет и зближување на таков начин, само за жал типов изгледа си има друга дефиниција за интимен момент, па и повеќето мажи ухх
     
  18. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.312
    Пол:
    Женски
    Тогаш сведи го контактот на минимум и пробај да го заборавиш .Држи го како пријател тој ќе примети ако му е стало ќе проба да те задржи ако не ,било само за да спие со тебе и ништо друго.Момчиња има милион ,една риба не го формира морето . Среќата ќе се најде како за сите,така и за тебе.
     
    На Panicarka21 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Alexandraaa21

    Alexandraaa21 Активен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2023
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    29
    Пол:
    Женски
    Zdr, sto bi napravile koga so nekoj ste od ist grad, a sekogas nesto naogja izgovori, ili pak ne vi pisuva da ispadnete, odnosno koga ke mu tekne ke pise a koga vie kje, sakate on togas ne saka da se vidi...Mi se smaci veke da go cekam, mi ide da mu pisam ama dzabe e , se e zaludno so nego, kolku i sansi da mu dadam, tipot si e ist bukvalno...Me bara za odnosii, ne veruvam deka i bi sakal vrska, no opsednata sum so nego, nejkam da go nema od mojot zivot ne znam sto da pravaam vekje, sakam da se oslobodam, od koga imavme odnosi, mi stana mil bukvalno
     
    На Еlinas23 и BrainDamage им се допаѓа ова.
  20. nice-girl

    nice-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2010
    Пораки:
    430
    Допаѓања:
    111
    извини што можеби ќе бидам груба со одговорот која и сама си го знаеш но мислам дека на дечкото воопшто не си му приоритет, знае дека си му достапна во секој момент.Почни да се цениш самата себе ,не го барај ,биди му недостапна и ти.
     
    На bicycle и Alexandraaa21 им се допаѓа ова.