1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Не знам како треба да постапам

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Vaga07, 26 мај 2011.

  1. Алек***

    Алек*** Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2020
    Пораки:
    968
    Допаѓања:
    2.045
    Пол:
    Женски
    Обиди се да му бидеш недостапна ти. Инаку вака знае дека кога и да те побара ти си му на располагање 24/7. Очигледно е, во јавност не сака да те покажува, но за односи се јавува. Да, имал сериозни намери и те како ќе те бара.
     
  2. Limpan

    Limpan Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2020
    Пораки:
    1.136
    Допаѓања:
    3.598
    Пол:
    Женски
    Може некој лп да ми пиши ми треба совет
     
  3. motoristika_

    motoristika_ Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2020
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Zdravo, pocnav se dopisyvam so edno momce so premnogu mi se svigjase pisuvavme 2 nedeli. Poradi toa sto ucam vo drug grad a, toj e od mojot grad, tie 2 nedeli se dopisuvavme nonstop i mi vrakjase korekno i ubavoo detalno na sekoja poraka, mi dade predlog prv pat za da se vidime poradi toa sto bese na rabota ne mozese porano se vidovme vo 12 polnokj sedevme vo kola i pravevme moabet posle nekoe vreme mi se pusti nekolku pati i jas go odbiv. od drugata den se ponasase ladno nezainteresireno ii mi vrakjase na poraki posle 15 sati i taka na den samo edna do 2 poraki i tolku :/ . ne znam dali sum zgresila so toa sto ne sum mu dozvolila da me bace ama pak go vidov prv pat i ne sakav da imam nisto osven da vidam kakov karakter e. a mnogu mi se svigja ne znam kako da mu vratam nadez iii da goo osvojam povtorno
     
    На ИнаКа му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Akapulka

    Akapulka Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2022
    Пораки:
    275
    Допаѓања:
    805
    Не си згрешила си постапила како што си се осеќала и си мислела. Убаво си пиша си сакала само да го запознаеш, а тој сакал од одма нешто друго.
    Мислам дека различно гледате на ова што ви се случувало и дека сте имале различни очекувања еден од друг.
     
    На buba4e89, IRBBB и sj *O* им се допаѓа ова.
  5. Ani45

    Ani45 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2022
    Пораки:
    482
    Допаѓања:
    983
    Пол:
    Женски
    Абре какво освојување повторно, некој што сака да е со тебе и што те почитува, нема така да реагира после тоа што си го одбила. Според мене не е сериозен дечково и најдобро е веќе да не му пишуваш и да не си ја трошиш енергијата на вакви.
     
    На sj *O* му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Aenarion

    Aenarion Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2022
    Пораки:
    196
    Допаѓања:
    211
    Пол:
    Машки
    Ти се пуштил, си го одбила и тоа е тоа, повеќе среќа во иднина.
     
    На sj *O* му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Adidas888

    Adidas888 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2022
    Пораки:
    2.763
    Допаѓања:
    10.582
    Пол:
    Женски
    Не е твоја грешка, немој така да размислуваш, ама ајде уште си млада ќе научиш. Иначе арно не си дозволила да те бакне, тој само сакал да те искористи.
     
  8. motoristika_

    motoristika_ Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2020
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    ne razmisluvav nisto za prv pat se odnesuvav mnogu cudno moze bi mu ostaviv negativen vpecatok :/
    ne razmisliv nikako na toa sto ako mi se pusti, se odnesuvav cudno za prv pat ne bev toa jas izgleda mu ostaviv negativen vpecatok
     
  9. Akapulka

    Akapulka Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2022
    Пораки:
    275
    Допаѓања:
    805
    Не е до тебе, ти пишаа и погоре тој не е сериозен дечко, а јас ти пишав очекувал нешто друго и само тоа ми се чини му била целта.
    Убаво си постапила, не му се замарај и не си троши време и енергија на него и како било и каков впечаток си му оставила.
    Да бил сериозно заинтересиран за тебе ќе сте си продолжеле со нормална комуникација, ама вака се е јасно.
     
  10. Alexandraaa21

    Alexandraaa21 Активен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2023
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    29
    Пол:
    Женски
    Nekoj da mii pishee dokolku sakaa:))
     
    На light <3 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. motoristika_

    motoristika_ Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2020
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    daa :(, barem da dozvoliv me bace sigurno posle 2ro viduvanje ke si ja kazel celta ke znaev na sto sum nemalo da mi bide maka ;(
     
  12. Akapulka

    Akapulka Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2022
    Пораки:
    275
    Допаѓања:
    805
    За што да ти биде мака, поточно за кого?

    Престани да се обвинуваш себеси.
    Овој дечко не е сериозен, поточно не се однесува кон тебе со почит, затоа не вреди да ти биде мака воопшто за него или било што со него.
     
  13. Dimiz

    Dimiz Нов член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2023
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Машки
    ти дете имаш 12 години
     
    На Just.do.it му/ѝ се допаѓа ова.
  14. motoristika_

    motoristika_ Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2020
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    24ri
     
  15. light <3

    light <3 Активен член

    Се зачлени на:
    21 мај 2023
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    66
    Пол:
    Машки
    Сакам да чујам мислење , запознавам девојка случајно само што ни се сретнува поглед се допаѓаме почнуваме лабав муабет ,муабетот стигнува до сите нејзини проблеми цела животна приказна нејзина со солзи пренесена на мене.Ја зимам цела тежина што ја носи на грб толку ми се приближува до срце што ја мислам и осеќам возбуда кога помислувам на неа.По некое време дружење дознавам дека е практично верена со дечко во Белгија.
     
  16. Malesia

    Malesia Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2020
    Пораки:
    1.117
    Допаѓања:
    2.119
    Пол:
    Женски
    Абе како на 24ри не ти е јасно после 12 зашо те бара... А таков да ти се свиѓа не, не треба. Размисли си поубаво
     
  17. Selena01

    Selena01 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2020
    Пораки:
    1.377
    Допаѓања:
    5.033
    Пол:
    Женски
    Свашта има по светов, нема спомнато ништо за вереник? Можеби барала пријател за да си ја каже маката, можеби не те гледала како потенцијален партнер.
     
    На Angie1432 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. light <3

    light <3 Активен член

    Се зачлени на:
    21 мај 2023
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    66
    Пол:
    Машки
    Ако неможе да му се исплаче на тој што сака да му биде жена и 100 свадби да направи џабе е.Не што нема спомнато веќе стартавме ние тоа ми е мн чудно.Но добро е што колку што брзо се загревам исто толку брзо се ладам.Не ни треба да ме гледа никако зашто е верена тоа е проблемот.
     
  19. Selena01

    Selena01 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2020
    Пораки:
    1.377
    Допаѓања:
    5.033
    Пол:
    Женски
    Види понекогаш ние правиме проекција на нашите чувства. Можеби и требало да збори со некого и кликнале муабетот со тебе. Ако не сте биле нит на дејт, нит заедно, нит каква интимност, ниту пак имало каков било план со тебе, не го изневерила вереникот. Можеби и вереникот знае дури уште повеќе информации, постојат луѓе кои се отворени и си кажуваат слободно што им лежи на душа
     
    На sj *O* му/ѝ се допаѓа ова.
  20. light <3

    light <3 Активен член

    Се зачлени на:
    21 мај 2023
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    66
    Пол:
    Машки
    Имаше интима тоа е лошо , како што за нејзе така и за мене , а изневерување е самиот старт самото давање пролаз , но тоа е крајот е ставен.