Не знам како треба да постапам

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Vaga07, 26 мај 2011.

  1. Alizée10

    Alizée10 Активен член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2024
    Пораки:
    181
    Допаѓања:
    217
    Пол:
    Женски
    Не можам јас да си ја акам главата од земја како што напиша лавицаукафез. Сега да се заљубувам???????? На овие години??????? Тоа не доаѓа во предвид.

    Инаку како што напишав и веќе реков другарка ми е многу мирна и секаде ја водев со мене. Заедно си излегувавме. Многу си живеевме. Иако многу момчиња ја облетуваа дури и ако така изгледа таа не е таква да иди со нив.

    Во некои психолошки работилници се вели дека еве да не се дружам со некоја другарка па, каква била таа другарка која ќе тргне со некој што и се додворува а, го сакам јас. Веднаш ќе престанам да се дружам со неа бидејќи не е тоа другарство. Но, ние не престанавме да се дружиме од таа причина. Си живеевме многу години ми беше најверна другарка. Има една пословица вели:"не грижи се ако сите и се додворуваат на твојата другарка...биди сигурна дека ќе има има некој што втор пат нема да се заврти по неа"...по мене никој не се заврте втор пат...во сите тие десеттина години време кога живеевме...таков човек-нема.

    Нека си се сакаат како што веќе напоменав. Некои многу убаво си го поминуваат животот...

    Ништо не е како што изгледа...јас си мислев сите се е и дечковци таа само со своето момче си одела. Не е ништо како што јас ја замислував. Таквите женски како неа ги нарекуваат на прекар "Химен" во училиштето додека учат. Не се од тој вид да одат по продавниците и да гледаат дедомразовци за Нова година и зајчиња за Велигден. Такви женски машките нејќат. Сакаат некои помистериозни што не можат лесно да ја фатат и да ја придобијат. Не сакаат лесен плен. Или сакаат ама само за една вечер. За нешто посериозно сакаат некоја посериозна помистична...не како мене...валјда...така ќе му дојде некако...
    А, лавицаукафез тој дечко што го имаш сигурно многу те сака...барем таков впечаток ми остави на мене...и било кој дечко што си го имала- сигурно многу те сакал...дали ми е само филм не знам...може сум у право...
    Мене поточно ми треба темата "не знам како понатаму"...но, мило ќе ми биде ако помогнав да се разработи темата...
     
  2. Alizée10

    Alizée10 Активен член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2024
    Пораки:
    181
    Допаѓања:
    217
    Пол:
    Женски
    Лавицаукафез со среќа нека е што ќе се земате...нека биде онака како што треба да биде како што сакал Господ...:) јас очекувам само добри вести и се надевам на убави информации наскоро па и едно детенце...:) и јас треба да размислувам за мажење бидејќи тие работи треба да се средат до триесеттите години оти тие што не се не се зборува убаво за нив.
     
    На Broken heart му/ѝ се допаѓа ова.
  3. lale@12

    lale@12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2021
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Здраво, имам една дилема. Мојот дечко секојдневно, секој ден пие алкохол. Кога му кажав дека тој е зависен од алкохол ми се налути, но тој неможе ако не пие алкохол. Секое одење на кафе го претвора во пиење алкохол, а алкохолот нема добро дејство врз него го прави нервозен и агресивен. Што мислите вие за ова дали треба да продолжам да молчам ...
     
  4. Amore123

    Amore123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2023
    Пораки:
    507
    Допаѓања:
    716
    Пол:
    Женски
    Не треба да молчиш, а можеби не треба и да си со него, алкохолот е лош, особено ако се претерува, ќе имаш проблеми цел живот со пијаница, размисли пред да си го уништуваш животот
     
    На Broken heart му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Alizée10

    Alizée10 Активен член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2024
    Пораки:
    181
    Допаѓања:
    217
    Пол:
    Женски
    Од алкохолот тешко се одвикнува. Тоа е еден од пороците на денешницата. Консумацијата на алкохол може влева надеж дека ќе се решат проблемите но, најчесто доведува до зависност. Некој порано созрева за да го увиди тоа а, некој си останува зелен и незрели. Што побргу се откачиш толку подобро за тебе ќе биде. Поздрав.
     
  6. Broken heart

    Broken heart Активен член

    Се зачлени на:
    16 март 2024
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    189
    Пол:
    Женски
    Да поразговараш и да му поставиш услов да не го консумира тоа зло. ако несака раскинувај по брза постапка искрено ќе си го уништиш животот понатаму како ќе старее и полош ќе биде ќе те тепа и парите по алкохол ќе ги дава ако тој неќе еден алкохол да остави зошто ти да бидеш жртвата?? Љубовта е слепа знаеме сите ама колку побрзо се освестиш подобро за тебе не ти треба таков нит сопруг нит татко на твоите деца.разбирливо е да пивнеш пример еднаш неделно за викенд ама секој ден па уште агресии покажува бегај.како ти пишав уште еднаш пробај цврсто ако неќе заврши со него.
     
  7. Alizée10

    Alizée10 Активен член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2024
    Пораки:
    181
    Допаѓања:
    217
    Пол:
    Женски
    Мене кога би ме прашала за мислење јас би ти кажала овие нема далеку да ја тераат работата...но, тоа не е секогаш така ништо не мора да значи...затоа што ништо не е како што изгледа. Ве замислувам како убав пар! Секој би посакал да има таква врска со такви некои ситни, секси и мали проблемчиња. Но, на секоја врска треба да се работи, нели? Сигурно не сакаш врската да пропадне ако се трудиш само ти а, тоа не е точно. Велиш нон-стоп те прашува каде си, со кого си, од кога сте во врска поретко излегува...мислам доволен доказ е за неговата љубов кон тебе а, момчињата сакаат и да им веруваме на тоа што ќе ни го кажат. Верувам и мислам дека и тој се труди повеќе од доволно со тебе и гледа да изгради цврста иднина помеѓу главните актери во приказната. Се гледа себеси само со тебе во иднина, верувај. И машките се живи битија. И тие имаат чувства.
     
  8. Devil's Mistress

    Devil's Mistress Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2015
    Пораки:
    208
    Допаѓања:
    171
    Пол:
    Женски
    Ти благодарам на мислењето, но он се што прави по ставањето крај на нашето што не беше ни врска е спротивно на она што кажуваше и тврдеше дека се промени и тргна од својот живот. На старото друштво кое постојано му забива нож во грб, го озборува и му се потсмева. Жал ми е за тоа ама од друга страна голем е он треба да процени кој вреди кој не. Очигледно не знае и се било муабет, зборови така кажани за да ме придобие и ништо друго.
    Он одбива да ги тргне тие што му го упропастуваат животот и го влечат надоле, и го изневеруваат на секој начин и употно им се враќа.
    А можеше да има нешто што ќе биде преубаво и да има до него некој (јас) што сум секогаш искрена, тука за се, ако сум со некој, тој е единствен за мене и никогаш ама никогаш не би ми паднало на памет да изневерам или предадам некој во било која смисла.
    Ни од кога ќе завршиме не сум таа што озборува или воопшто и спомнува.
    Штета што не знае да го процени и цени тоа и седи на маса со сите тие што му мислат најлошо.
     
    На Alizée10 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Notsureaboutit

    Notsureaboutit Нов член

    Се зачлени на:
    8 мај 2024
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Здраво на сите, се надевам добри сте :))
    можеби ќе звучам клише или како било не ми е гајле, ќе полудам веќе...
    бевме заедно 2 години се разделивме пред една година и јас толку сум расеана, разочарана, во некоја си заблуда, мислам дека полудев. не можам да се откажам или да го отсакам и заборавам. јас го оставив бидејќи во мојата глупава глава јас му се налутив бидејчи направив ручек и он ми пиша еј нема да дојдам и се налутив многу и го оставив, будалче сум знам... и два пати после тоа му пишав рече дека веќе се случило(разделувањето) и нема назад и ме блокирање на сите социјални мрежи.
     
  10. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.604
    Допаѓања:
    8.851
    Пол:
    Женски
    Види не е добро што така сте раскинале,но барем типот е озбилен штом не игра игри или е со тебе или не е и јас така би реагирала , сепак ти не си крива тој требал да дојде ама не си требала да му раскинеш поготово ако си мислела да останете заедно . Продолжи понатаму,не го притискај ќе изгледаш очајно .Научи ја таа лекција и друг пат постави се како што треба,ќе го преболиш него има други прилики во животот.
     
    На Mumoftwo30 и Alizée10 им се допаѓа ова.
  11. Alizée10

    Alizée10 Активен член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2024
    Пораки:
    181
    Допаѓања:
    217
    Пол:
    Женски
    Па, тој така се однесува со друштвото бидејќи сака да биде со тебе. Но, ти поттикнувај го неговото дружење со другарите. Треба да има и социјален живот.
    Што ќе биде ако се скарале за еден ручек и да се разделите? Ако живеете заедно треба да биде секој ден вака. Можеби и ќе се помирите, дај Боже. :) Со среќа...
     
  12. Grey rock

    Grey rock Активен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2024
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Машки
    Баш незнам како да постапам....Во врска сум подолго време ама тешко оди многу сме различни.Јас сум авантурист се сакам да пробам имам потреба од нешност секс и се што една врска ја одржува а на неа за тоа да не и кажеш.Сега кај најде сега треба да одам ваму таму...сега глава ме боли несум расположена....груб си ...жими се пукнав.Од фрустрации колку пати глава ме боли .Кога би нашол некоја права да се сложуваме да се спасам:nod:
     
  13. FreeToGo

    FreeToGo Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2014
    Пораки:
    1.046
    Допаѓања:
    1.414
    Пол:
    Машки
    Па седнете разговарајте.
     
  14. Grey rock

    Grey rock Активен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2024
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Машки
    Не вреди брате сме разговарале....и пак истото си го тера табиет не се менува:nod:
     
  15. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.814
    Допаѓања:
    39.401
    Па спаси се и пред да најдеш права..
    Или не ти се седи сам, па дај шта даш?
     
    На theowndemon, Gosh, KateKane и 4 други им се допаѓа ова.
  16. Grey rock

    Grey rock Активен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2024
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Машки
    Па веќе барам спас :^) а дај шта даш не задоволува секако
     
  17. Stark

    Stark Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    5.332
    Допаѓања:
    17.528
    Пол:
    Машки
    Ако сте различни не се мачи..Некогаш очекувањата и сликите што ги имаме за некоја личност во реалноста се поинакви... и носат разочарувања или изненадувања.
     
    На Amore123, Mumoftwo30 и FreeToGo им се допаѓа ова.
  18. AAKG

    AAKG Популарен член

    Се зачлени на:
    5 август 2019
    Пораки:
    1.137
    Допаѓања:
    1.345
    Најдиси друга и не се замарај.
     
    На Grey rock и Mumoftwo30 им се допаѓа ова.
  19. Just.do.it

    Just.do.it Популарен член

    Се зачлени на:
    22 мај 2019
    Пораки:
    2.438
    Допаѓања:
    7.732
    Пол:
    Женски
    Зошто и го губиш времето на девојчето ако мислиш да најдеш друга?
    Многу идиотски од твоја страна. Подобро раскини, па најди друга.
     
    На theowndemon, KateKane, Purpleheart и 7 други им се допаѓа ова.
  20. Grey rock

    Grey rock Активен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2024
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Машки
    Ало што зборуваш се читаш....јас нема број колку шанси сум и дал .Кој на кого му губи време??И сменисиго речникот за твое добро ќе биде !