1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Не знам како треба да постапам

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Vaga07, 26 мај 2011.

  1. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Потполно е во право, едно големо БРАВО.
     
  2. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.193
    Допаѓања:
    123.821
    Далеронке, што се нервираш :) Младиве имаат секс на 14, на 17 спијат по туѓи куќи и проблем е оти ги разбудиле.
    Мојата мајка на клоци ке ме кренела на тие години ако вака сум направела. Сега е ин, кул, топ4е да спиеш кај дечко ти, а мајка му има да кути оти цела нок си прдела у нејзина куќа. Мислам, ало, на ручек ги викнала. Се загрижила дали се во ред, син е 19 години она 18. За неа се деца тоа.
    Пак ке речам, можеби е нормално денеска да се има секс и да се преспива кај дечкото до пладне. Пред 10 години, ако ова се случеше, цел град ке разбереше колку котек изела младата дама од мајка и и татко и.
     
    На samovila.red., crazylady, Hipica и 3 други им се допаѓа ова.
  3. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    Мислам текстот многу ироничен и беше, во очи највише ми падна она "што има толку да го бара она". Од кога зборот ОНА е превод за мајката на дечкото?

    Какво понашање човече.
     
    На samovila.red., crazylady, Hipica и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. vesnamwa

    vesnamwa Активен член

    Се зачлени на:
    25 јули 2014
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    11
    Вака да ви кажам ова е друго време и се случуваат други покатастрофални работи а мојава приказна е друга не е како сто викате пошто не ни знаете ништо ни за врскава моја нити за ништо апсолутно ,можете само да зборите на памет ..единствено ловелу 93 кажа нешто паметно ....Можете да зборите за некои курвички што спијат насекаде и незнаат со кого каде,каде се разбудувааат ,се дрогираат,пијат,не знааат што прават ,со кого се дупат а повеќето се такви на денешно време девојчињава .А јас не сум во таа приказна ,и пошто не знаете ништо немора да коментирате безврска туку да кажеете нешто паметно
     
  5. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    Абе колку ги сакам ваквите како тебе, паметните. Еј значи ти сакаш да ти кажеме, еј браво имаш право што има да го бара мајка му, што има со мене кога е да го бара?
    Е ќе го бара за твој инат. Поен за мајката, дефинитивно од мене.
    А иначе првин научи го зборчето курва па употреби го. Ти дадоа совет членките. Што сакаш повеќе, нели ти си паметна?
     
    На samovila.red. и tessie им се допаѓа ова.
  6. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.298
    Допаѓања:
    83.257
    Пол:
    Женски
    ^
    Еве јас ќе ти кажам личен пример за мене.Дечко ми живее во друг град сам далеку од неговите родители а има денови и кога одиме на гости кај неговите.Ниту еднаш не ми се случило да станам покасно од 9 саат.Значи едноставно неможам да си дозволам жената да спрема доручек, ручек а јас да спијам и да чекам да ме викне од собата.
    Нон стоп му се јавува,верувај го буди за на работа понекогаш кога сум и јас кај него и нема потреба од нејзините јавувања но ете ,мајка. И зборот ми беше дека ниту еднаш не ми се случило да кажам : што и е зошто те бара или па да се навредам кога ќе се јави и ќе праша кога ќе се симнеме на ручек или доручек а сме на 2 чекора од неа.
    Можеби ти си била напната па така лошо си го сватила тоа.
     
    На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.193
    Допаѓања:
    123.821
    Еве, јас направив нешто паметно. Ти го средив постот, оти не се разбира од толку грешки.

    А сега ќе кажам нешто паметно - срам да и е на таа пувлата смрдена, она ќе се јавува на син и... Море за коси таа вештерка! Има да имаш секс кај сакаш и со кој сакаш, а она го родила син и и од денес, ти го ебеш и ке прави како ти ке кажеш! Она нема што да кажува кога да се разбуди, кога да стане, кога да јаде! Тој е возрасен маж, и иако го храни мајка му и живее у нејзина куќа, МАЖ ли е што ли е! Има да удри на маса и да рече, од сега, кога ебам, ебам! Нема ѕрц мрц по телефон! Остај да доебам, па ако сакаш ручек да ми дадеш, пред врата!
     
    На samovila.red., crazylady, Marossa и 3 други им се допаѓа ова.
  8. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Те разбирам, имав вакви примери и јас во средно. Негрижа има често за жал, родителите не сакаат да се замараат и нивниот живот им е најважен, па ги запоставуваат децата и така тие си добиваат целосна слобода. Таквите не знам зашто и прават деца воопшто. Нејсе, сакав да кажам дека родител што свесно би му наштетил на сопственото дете мислам дека ретко има, ретко кој со свои раце би го пуштил да оди кај што не треба. Е сега, и таа негрижата може да се земе под свесно, но за жал во моментот баш кога треба родителите и не се баш свесни за последиците. А за после тоа јас мислам дека откако ќе се обидат се и џабе, мислам дека веќе дигаат раце... сум видела и такви примери за жал. Но што да правиш, џабе е твое дете, ако кога треба не обрнеш внимание и го ставиш во ред, после тоа нема да можеш да го препознаеш а не пак да го смениш. Пак ќе кажам, за жал...
     
    На crazylady и buba4e89 им се допаѓа ова.
  9. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Еј речникот ти е многу интелектуален, блазе си им на твоите родители што имааат ќерка која што не е курва и не се дупи.
     
    На samovila.red., Hipica, Nausicaa и 2 други им се допаѓа ова.
  10. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    Абе чекај не знаеме дали стварно се е*е или само спие? Не го знаеме тоа, нели рече не знаеме ништо за нејзината врска. Мислам доволно е да пишеш една реченица више и јасно е.
     
    На samovila.red., Hipica и tessie им се допаѓа ова.
  11. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    И ова си ти
    И ај престани да влегуваш во поголеми г*мна
     
    На samovila.red. и buba4e89 им се допаѓа ова.
  12. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    А ова? Незнам како те трпи дечко ти, стварно. Мислам се и е убаво, ама таа си игра по нејзини правила. Не е дечкото крив, мислам до девојкава е.
     
    На samovila.red. и tessie им се допаѓа ова.
  13. sajonaramucaca

    sajonaramucaca Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2012
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    461
    Е ова е Фемина. Вакви теми и вакви членови поттикнуваат дискусија.
     
    На samovila.red., Hipica, tessie и 2 други им се допаѓа ова.
  14. katalina

    katalina Популарен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    768
    Пол:
    Женски
    Eeee e kako da ne se iznervira Vesneto,koga tri pati duri! Ja prekinale u sred rabota.Tuuu oset da se nemalo :puke: :tmi:
     
  15. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.020
    Весна, воопшто не си во право и немаш причина да се лутиш!

    Прво- јас ни дома не спијам до 13 часот а не па по гости. Без разлика што дечко ти сакал да спие до покасно, ти си требала да се свестиш дека не си дома туку си во туѓа куќа и си требала да станеш многу, многу порано.
    Второ - различно семејство, различна динамика! Ако твоите не ти се јавуваат, не значи дека дека оние родители кои се јавуваат се опсесивни и некултурни.
    Трето - жената била ептен културна со тоа што ѕвонела на телефон да ве буди, друга некоја ќе ви тропаше на врата или ќе ви упаднеше во соба со викање.
    Четврто- мисли малку и на другите, не само на себе и сопственото уживање!!!
     
    На samovila.red., crazylady, buba4e89 и 5 други им се допаѓа ова.
  16. cinderella93

    cinderella93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2012
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    49
    ajde zenski eden sovet....pred mesec dena me addna i odma pocnavme da se dopisuvavme na fb i se pocna onaka so bosh muabet i ajde posle zamenivme borevi pocnavme da se slusame od koi toj pocna pocesto da me bara, na fb non-stop i celo vreme onaka opusteno i muabet praevme, i dojde do momentot da se vidime. izlegovme i sve bese okej muabeti prvo i potoa se smuvavme i bash bese sve opusteno i imase nekoja hemija i strast, (znaci nemavme sex, samo se izmuvavme) i kako edvaj cekavme da se vidime sleden pat, i naredniot pat bese duri postrasno i poubavo, poprijatno, i ko stignavme doma odma so poraki kao lele prekrasna vecer ova ona ... i on so poraki celo vreme i ke me bara, pa ke mi kaze so pravi , kaj e duri i bez da go prasam, slika neso ke mi prati i sve i naednas kako da go snema... poslabo me barase, ne mi pisuvase na fb i vikam aj sea da ne se napnuvame ke ostavam da vidam sho e...eve skoro dva dena go nema da me pobara,,, sea ne sme ni u vrska,samo onaka se gledavme i toa dva pati ama so bidna naednas da me ignorira....da go napnuvav toa definitivno-ne, se prasuvam dan napraviv greska nekoja ili pak deckoto e neso u nekoj si negov fazon? A mi se svigja, i epten se zblizivme a seto ova toj go pocna i sea nekako mi e epten bez veza :/ mu pisav preeska poraka i uste mi nema vrateno :@ a i da bese izlezen odma ke mi pise ej so drugaite sum ili odma ke me pobara, a sega nigde go nema! Ne sakam da misli deka trcam po nego, ama pak ne sakam nekako da go ispustam od raka....ne znam sto moze da bide i kako da postapam vo situacijava? A i dvajcata ne sme bash vo onie tinejgjerski godini, on 24 ima, jas 23 pa mislam bi mozele svesno da napraeme muabet...iskreno nz kako da izreagiram vo situacijava :/
    Vo molam za sovetce!
     
  17. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    Вториот пат имавте секс?
     
  18. Isabel

    Isabel Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    1.490
    Допаѓања:
    2.079
    Мислам дека нема што да правиш освен да почекаш да ти врати на пораката, можеби подобро ќе било да си му се јавела за да разбериш веднаш, вака со порака треба да чекаш да ти врати.
     
  19. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    Пошто не ми одговори членката погоре: Ако сте имале секс вториот пат голема е веројатноста да глумел да те легне, очигледно е уште фраерче без оглед колку години има, оно на 28, 30 се неиживеани а не пак на 24 години.
    Ако не сте имале секс јас ќе те советувам да не го бараш, да го оставиш и да се правиш ладна, игнорирај го малце, тој увидел дека си загреана за него и кога и да те побара ќе одиш со него, вака олади малце и ќе видиш како ќе те бара.
     
  20. cinderella93

    cinderella93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2012
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    49
    не, ни вториот пат немавме секс, ама све беше со поголем интезитет за секс само ништо не се случи, и сеа еве го онлајн е секаде а уште ми нема вратено на пораката!! не знам пак дали да му пишам или пак да чекам...хмм...