1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Не можам да го сфатам...

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од normalnaa, 5 јануари 2011.

  1. Mistery

    Mistery Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2010
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    1.626
    До одреден степен се согласувам со претходните постови, но како и да е, зависи која е била причината за раскинувањето на врската....појди од тоа, па одлучи дали сакаш да си пак со него и да пробате пак или не......ако е било изневерување, размисли повеќе пати, не двапати....ако е било нешто друго пак размисли....како што кажав, причината поради која што сте раскинале игра важна улога
     
  2. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    Хммм види вака причина игра голема улога но докулку е банална и проста, но неверувам дека една врска со личност која ти значи би се завршила за таква причина. За да заврши една врска на повозрасни особи потребно е двострана волја за такво нешто.Меѓутоа не сме мали деца денес те сакам, ај дај ми раче...а утре не не не неможам веќе со тебе...Иако и такви случаи постојат меѓутоа периодот во кој личностите биле разделени може да има мноогу големо влијание на развојот на врската во иднина.
     
  3. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Немој да толкуваш знаци шо си ти Ванѓа, ако сака да се смирите нека дојде и нека ти каже у фаца или ти кажи му, зависи кој е причината за раскинот.
    Тоа ми е клише дека продолжувањето на старата врска завршува со истиот крај! Немора да значи, може да биде и многу подобро од претходниот пржат, ехее колку примери знам, баш дури дека после прекинот врската станала уште подобра, еве на пример јас :)
    Како ќе си направиш така ќе ти биде, ако сакаш да си со него кажи му го тоа, можеби и тој сака но се плаши да не го одбиеш, кажи му некако од околу,, ништо не губиш ;)