1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Не можам да поднесам - на друга и се остварија моите желби

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Karma, 21 јануари 2010.

  1. Karma

    Karma Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2009
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    12
    Se zapocna vaka... Iskacav so eden decko bukvalno sekoj vikend, kako nekoja slobodna vrska. Premnogu go sakav a i uste go sakam i sakav taa vrska da stane seriozna a i se nadevav na toa, se dodeka ne me izlaza deka nemozel da iskoci i iznenadno go najdov so druga... Mi bese mnogu tesko, a mozebi uste mi e, ne samo sto izgubiv nekogo sto go sakam tuku najtesko mi paga sto toj sega ide so taa devojka, bas toa sto celo vreme go posakuvav i se sluci na taa drugata a jas ostanav vo solzi... Projde mnogu vreme od togas i za Bozik si fativ eden decko so kogo se muvav 5 meseci, i mislev deka ke mi bide ubavo so nego, deka ke go zasakam i ke imam ubava vrska, no za stara nova godina i nego go nacekav kako me vara i toa so drugarka na devojkata na mojot bivsi... I se skaravme i sega toj prodolzi so nejze... Samo ne sfakam zosto nekoi luge na mojata bolka si ja gradat srekata?? Mnogu sum besna, i mnogu sum tazna.. Ve molam kazete mi sto da pravam zosto premnogu mi e tesko :(
     
  2. capricorn93

    capricorn93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    2
    Da bides povnimatelna ponataka...a srekata sama ke si dojde nemoj da se razocaruvas ,toj vistinskiot ke dojde togas koga najmalce se nadevas ne sozdavaj odma mislenje i nadezi za nesto sto ne e sigurno
     
  3. disturbia

    disturbia Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2010
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    4
    се се врајќа и се се плаќа
     
  4. mila24

    mila24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    12
    Obidi se da zaboravis na se i da prodolzis ponataka i nemoj premnogu da veruvas na nekogo zasto deneska sekoj gleda da te iskoristi.A ti prodolzi ponatamu zasto posle dozdot doaga sonce,i veruvaj TOA STO E TVOE SAMO KE SI DOJDE.I ke svatis deka tie sto sega mislis deka te povredile ne vredele za tvoite solzi...Pozz
     
  5. forever

    forever Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    0
    i mene mi se sluci istoto.zapocnv vrska so eden decko idevme i mnogu mi bese ubavo se do eden den koga mi se javi i mi vika me sum spremen za vrska,daj mi vreme da razmislam.mu vikam dobro.koga posle eden den gledam na fb sliki komentari.krivo mi e toa sto seto ona sto go sakav jas taa go ima.
     
  6. VesnaBl

    VesnaBl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    10
    Karma, zaprasaj se za promena kade gresis ti i kako do sega samo "se muvas" so deckovcite a ne sozdavas vrska vo koja ke uzivas...i ceni se sebe si malku povekje, 5 meseci muvanje e glupost, ne moze 5 meseci da se muvas so nekoj, mozes 5 saata da se muvas, a ako sakas vrska, zastani stabilno pred maskite, ne da se postavuvas kako muvachica ili da prifakjas muvanje, moze imam malku zastareni sfakjanja, ama znam deka ni edno masko na balkanov ne gi cenat zenskite sto se "muvaat" .... zatoa gi nacekuvas so drugi zenski so koi zapocnuvaat vrska...za zal. Ajde, glavata gore i za sleden pat malce poinaku postavi se, ko ke se smenis ti, ke se smeni i odnosot na deckovcite kon tebe. pozdrav i se najubavo
     
    На Li0ness му/ѝ се допаѓа ова.
  7. strumicanka21

    strumicanka21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    3
    Цени се самата себеси. Не дозволувај такви да те повредат или разочарат. Пробај без тоа "мување" да создадеш врска во која ќе си среќна и задоволна. Немој никогаш да плачеш за некој што не ја заслужува твојтата љубов. Ти си највредна на целиот свет... не се потценувај себе си.
     
  8. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Сосема се согласувам!
    Сметам дека самата си виновна.Така си се поставила што почнале да те сфаќаат несериозно,површно и само за забава,а така врска не се гради.Заземи став,постави цел и оствари.Разговарај за она што ти сакас и што очекуваш од дечковците,а не оставај стихијно да се случуваат нештата и да се прилагодуваш според условите и нивните желби.Што е со твоите желби,се слушаш некогаш себе и тоа што го сакаш?!
    Нареден пат,мување првиот пат,а штом забележиш дека постои потенцијал за многу повеќе направи разговор и постави се како девојка со желби,критериуми,девојка која знае што сака.Забава е забава,но ако сакаш нешто повеќе мора да дадеш и доза на сериозност,не е поентата само да бидеш интересна.
     
  9. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    se soglasuvam vo celost!!! nikogas ama bas nikogas ne se soglasuvaj na muvanje (so siklucoci se razbira :) ) no kako i da e srekata ne se bara, taa sama doaga! i sto e tvoe ke si dojde. bidi silna i veruvaj vo sebe, ne se potcenuvaj...tpa e najvazno vo zivotot
     
  10. myself

    myself Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    На друга и се остварија моите желби...? Јас би рекла вака,се сто сакав јас го има некој друг,а зошто неможе да ми се случи и мене истото. Имам 26 год. и две неуспешни долго годишни врски(се мисли на 2год.)последната врска од која теско излегов поминаа скоро две години,од тогаш наваму сум сретнала уште неколку интересни момчиња од кои последното што го запознав беше помало од мене пет години ми остави многу убав впечаток и помислив дека стварно има добри машки и дека не се сите исти,меѓутоа разликата во годините ме натера да ставам крај на таа врска во која после толку време сакав и бев сакана! Од тогаш наваки т.е. последните 6/7 месеци несакам никој несакам да погледнам друг и ништо не ме привлекува кај машките.Незнам сто ми се случува! А во меѓувреме на некои блиски личности околу мене им се случија убави работи во љубовниот живот за кои копнеам цел живот..а зошто мене не ми случуваат!Нели е веќе време... :?: :? ?
     
  11. strumicanka21

    strumicanka21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    3
    Се си има свој период... вистинскиот за тебе го има (постои на овој свет) само прашање е кога ќе бидете заедно. Немој да разочаруваш и да мислиш дека ако имаш 26 години и немаш некој до себе дека нема никогаш да бидеш среќна и да го запознаеш вистинскиот. Тој кога најмалку ке очекуваш ке затропа на вратата од твојот живот и се ќе се смени. Биди стрплива... некои луѓе и на 30 годишна восраст ја сретнале љубовта на својот живот и се пресреќни. Нема ограничен временски период кога тоа ќе се случи ( некои се сретнуваат на 17,18 годишна возраст... некои на 25 а некои дури на 30 годишна возраст) тоа што сега гледаш среќни љубовни приказни тоа ќе се случи и со тебе.. сега или подоцна (не е ни битно) Затоа не разочарувај можеби баш денес или утре ќе го сретнеш вистинскиот, сосема случајно.. надежта се губи последна ;)
     
    На sonce777 и srcekrsacka им се допаѓа ова.
  12. Amore

    Amore Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    71
    И мене стално тоа ми се случува. Или ќе ме изневери или пак ќе ме остави без збор. Незнам зошто така. Како љубовта да не е за мене. А уште потешко ми е тоа што се врзувам премногу со личноста што ја сакам, и кога ќе ме остави како цел свет да ми се урнал над глава. ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;(
     
  13. kankus

    kankus Популарен член

    Се зачлени на:
    31 декември 2010
    Пораки:
    1.472
    Допаѓања:
    870
    абе ајде па девојки не се едни и единствени .......главите горе тие гуват а не вие ;) ;) ;)
     
  14. brunete

    brunete Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2011
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    39
    Најважно е да не ги покажуваш чуствата! Да бе дојде до знаење дека ти него го сакаш и ќе направиш се за него! Со следниот дечко поладноо :)
     
  15. Gea

    Gea Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    1.056
    Допаѓања:
    11.602
    Пол:
    Женски
    Времето не е пресудно за да изградиш здрава, цврста и стабилна врска.Едноставно работите не секогаш се случуваат онака како што сме ги замислиле. Сите сме различни, имаме различни погледи на животот,различни ставови, различно ја доживуваме љубовта, различни работи не восхитуваат.
    Прво мора да научиш да се сакаш доволно себе си, да воспоставиш хармонична врска со самата себе и да излезеш надвор од границите на шаблонот што си го создала во својата глава,дека идеална врска или она по кое ти копнееш изгледа така како што си го замислила, а го има некој друг.
    Да го има,но тоа е затоа што ти ги гледаш работите површно и се однесуваш како ловец на таленти, ако некој во старт те импресионира, тогаш се спремаш за лов, а на некој друг воопшто не му пружаш шанса,а можеби баш тој ќе ја комплетира твојата слика за идеалното!
    Само запомни: никој досега го нема допрено совршенството и помалку боли кога ќе направиш некои работи за кои после ќе се каеш,отколку да се каеш за работите кои не си ги направила.
     
    На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
  16. MoreNa-22

    MoreNa-22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    386
    Допаѓања:
    76
    кога тогаш ке наидеш на дечко кој ќе знае да те сака и цени онака како што заслужуваш како што кажаа девојките погоре никогаш не е доцна за вистинска љубов.
     
  17. MalaSlatkica

    MalaSlatkica Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Ако го сакаш бившиот, бори се за него! Не дозволувај да продолжи со другата! Тој е твој! Го заслужуваш! Направи се за да го добиеш! Не ја повторувај мојата грешка! Бори се за тој што го сакаш! ЌЕ УСПЕЕШ!
     
  18. Estranged

    Estranged Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    1.737
    Допаѓања:
    24.503
    Некои работи едноставно не ни се судени... а знаете ли зошто? Затоа што Бог ни наменил нешто подобро... Како велат: Кога една врата се затвора, многу други се отвараат.... само некои луѓе предолго плашат пред затворената врата и од солзите не можат да ги видат илјадниците други врати отворени само за нив. Ако нешто сакаш пушти го да си оди, ако се врати-твое е, ако не се врати- никогаш и не било твое. Нема што да се тагува за нешто што не било судено.... Среќата кога-тогаш ќе се насмевне секому, само треба да бидеме подготвени да и возвратиме на таа насмевка. Поздрав.
     
    На sonce777 и Hipica им се допаѓа ова.
  19. letozima

    letozima Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2011
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Со дечко ми раскинавме пред 3месеци,но по неколку дена требавме да се помириме..се беше супер додека тој не почна ладно да се однесува кон мене го прашав во што е проблем да не ми е лут за нешто и тој ми рече не,се си е Ок..утредента гледам дека си нашол друга и со неа е во врска..многу бев повредена и разочарана :( не ми се веруваше дека тоа мене ми се сличува и после тој ден ние ги изгубивме сите контакти и после толку време воопшто веќе не кумуницираме ;( ве молам за помош
     
  20. woow

    woow Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2011
    Пораки:
    187
    Допаѓања:
    88
    Ова лошо искуство остави го зад себе и продолжи напред. Не вреди за таков идиот да се замараш.
    Избриши го од својот живот, а тоа што сте ги изгубиле контактите нека ти е прв чекор. Ќе патиш еден период сега, но ќе го заборавиш. А кога ти целосно ќе оладиш од него, тој тогаш ќе пати кога ќе сфати што изгубил. Јас сум сигурна дека еден ден тој пак ќе ти се врати, секогаш е така. Но ти немој да дозволиш никогаш повеќе да те заведе и излаже. Ако еднаш го направил ова, пак ќе го направи.
    Храбро и забавувај се не дозволувај да те надвладее тагата, не е крај на светот. Биди оптимист и наскоро ќе си најдеш некој што те заслужува. Позз
     
    На letozima му/ѝ се допаѓа ова.