1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Не му се допаѓало како се шминкам

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од princessofthedark, 14 септември 2010.

  1. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    ме се деси една најбизарна работа на сите времиња. ми се свиѓаше типов и на него му се свиѓав се беше ок излеговме еднаш ништо не се деси (не се смувавме едноставно немаше прилика за тоа), и сеа чекав да ме викна пак да искочиме за на крај да дознаам од други дека не му се свиѓало како се шминкам!!! и заради тоа не сакал да излеземе пак :o
    и сеа што да правам стварно ми се свиќа типов а и пред тоа имав некои лоши искуства со машки
    ај ве молам за совет не сакам се да заврши вака.
    и sry со отварам нова тема само за ова, ама не знаев кај да го ставам ова
     
  2. TheCandy880

    TheCandy880 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    3.992
    Допаѓања:
    6.303
    Пол:
    Женски
    заради шминка !!!


    Заради шминка :o арен е тој или ....ццц...машки мозок не знаат веке што да измислат... :o
    Ако ти се навистина свиѓа типов па птобај да го придобиеш некако со муабет така може ке сфати дека не е битен надворешниот изглед...можеби ке се освести што пропушта :?:
     
  3. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    заради шминка !!!

    А како се шминкаш принцес? :wasntme:
     
  4. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.095
    заради шминка !!!

    Ноу хард филингс,ама ако си зацрнета во очите како панда,не дај боже па уште и устата...ако забегуваш со готик стил...е тоа е,премногу е за нечиј вкус.
     
  5. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    заради шминка !!!

    металка сум (значи мнооогу црн креон,црна сенка и.т.н.)
    може заради тоа...
    аиии уште неможам да се соземам, не ми се десило вакво нешто до сеа. Машки ме терале така да се шминкам ...
     
  6. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    заради шминка !!!

    ааууууу да....немој со такви шминки наредниот пат стави си нешто нежно....па кое машко ќе сака девојка со такви шминки јас што сум женско би избегала..не ме сваќај погрешно...сама поправи се во шминкањето,стави си нежна шминка и ќе бидеш по привлечна.....сигурно ќе запали...повеќето машки префериираат понежни шминки....позз и се најдобро....... :*
     
  7. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    следниот пат ако треба и без шминка ќе идам, ако има следен пат.
    И сеа женски што да правам да му пишам порака или што знам ?
     
  8. Miss-Independent

    Miss-Independent Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2010
    Пораки:
    2.292
    Допаѓања:
    5.649
    А можеш и целосно да ја избегнеш шминката најпаметно и да не се замараш дали си убаво нашминка или не си...Мислам сеа ептен за во град ќе се нашминкаш ама нема потреба од секојдневно 8) Најверојатно сака нежно девојче што ќе се осеќа заштитнички према него а со таквата шминка се одбегнува се што е женствено..без навреда ;)
     
  9. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Баш затоа те прашав и очекував таков одговор. И јас ти велам да ја смениш шминката, немора на розево да смениш, ама можеш само креонче слаба линија долу, маскара и некаков сјај.(прозирниот е добар) Можеби и темен кармин користиш, и да бидам искрена и мене не ми се допаѓа таа шминка. Пробај и ќе видиш веднаш ќе забележиш позитивни промени ;)
     
  10. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.095
    Јас рака на срце не ни ве разбирам...во ред,стил на музика и сето тоа...ама да се афектира врз начинот на облекување...кхм...што е многу,многу е.
    Познавам луѓе кои и на 30 години се со тој стил.Сфаќам период,па ајде...ама цел живот у период да си,не иде.
    Вие си знаете,ама во секој случај рамките на вкусот и нормалното треба да се почитуваат.
    Не му пишувај порака.Кога ќе се видите,нека ја забележи промената,па види како ќе реагира,сега што ќе му пишеш?Еј веќе не сум црна во очите?!
    Мој совет,искрен...изгледај нормално или биди металка со вкус.Не само за овој дечко,туку за се во животот ќе ти биде подобро така.
     
    На tessie, shushu, ditrih и 7 други им се допаѓа ова.
  11. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    стварно можеби е време да променам барем шминката иако ќе ми биде многу тешко...
     
  12. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    секое машко сака нежни девојки и тоа е нормално.не значи дека скроз треба да го смени стилот,остани си ти металка,ама можеш да си металка и со понежна шминка ;)
     
    На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
  13. violetblue

    violetblue Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2010
    Пораки:
    1.776
    Допаѓања:
    5.396
    Сега не му се свиѓа шминка, утре можеби боја на коса или стил на облекување и ти се ќе смениш? ако ти секогаш се шминкаш така и ти е убаво на тебе мислам дека не вреди никој тип да го менуваш тоа, а ако сакаш да смениш заради тебе тоа е веќе нешто друго.
     
    На mina му/ѝ се допаѓа ова.
  14. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    дефинитивно не сакам да се сменам, како може цел живот да правим едно и сеа наеднаш да се сменам...
    некако не ми иде. Ако треба ќе излезам неколку пати без шминка ( ако ме познае некој така :lol: ).
    па со биде нека биде
     
  15. Miss-Independent

    Miss-Independent Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2010
    Пораки:
    2.292
    Допаѓања:
    5.649
    Ја советот го дадов за воопшто не само за дечкото да се смени туку за себе :) Воопшто не ми женствен тој начин на шминкање ама сепак секој си знае за себе :)
     
  16. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.261
    Допаѓања:
    8.646
    Немој да користиш премногу јака шминка, од убаво лице го претвараш во сликарско платно. Шминката треба да биде дискретна и да ги истакне твоите специфични и убави црти. А, тоа тешко се постигнува со црнила. (црн креон,црна сенка)
     
  17. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Принцезо :) не те знам, не можам да замислам точно каква шминка ставаш, и не сакам да ме сфатиш погрешно, ама тој што те сака ќе те сака токму заради тоа дека си таква каква што си. Многу не сум за тоа да му се подлегнува премногу на дечкото - што тој сака па така ќе правиме. Некој погоре мислам спомна, денес ќе ја смениш шминката а утре што? И јас порано бев иста таква, оној ме сакал со фатена коса, па ајде јас си ја упропастив косата ради него носејќи ја во реп нооон стоп. После па тој после него па му се свиѓав со пуштена коса, па ајде ја пуштав, ја пустев со фризури итн итн....епа више си праам по свое. Битно е да сме чисти, средени, и да сме тие што сме, а секоја сме единствена на свој начин...ај чао сега ако му се прилагодуваме на секое машко према неговите желби :)
    Со други зборови, се разбира ако не ти е прееемногу екстравагантна и нападна шминката, остани си таа што си, ти можеш малце да одземеш сепак ако сакаш ама биди си своја, верувам таква дека си најубава ;)
     
    На Valerin, fifi16, tessie и 3 други им се допаѓа ова.
  18. la-chicka

    la-chicka Популарен член

    Се зачлени на:
    21 април 2010
    Пораки:
    1.336
    Допаѓања:
    1.571
    Пол:
    Женски
    оф.. може многу му дошло на типот некако црно..ако ставаш и црна сенка и креон и.. :|
    може е навикнат на природни девојчици без шминка
    .. Али види.. у никој случај не се мењај само ради него.. НИКАКО!! (гледам си пишала ,,ако треба ќе одам и без шминка :D )Тоа си е твој стил и крај.. гледај само да биде малку подискретно , да не биде многу црнила и немаш гајле.. :)
     
    На Marence.D му/ѝ се допаѓа ова.
  19. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    решив не се менувам за никого, ако му се свиќам ок ако не ни прв ни последен (иако многу ми се свиѓа)
     
  20. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.095
    Без да ми се лутите нешто да си кажам...луѓето кои најмногу се жалат од животот (љубов,работа,пријатели,семејство) е заради тоа што не сакаат промени.
    Не е работата да се прилагодувате на сечии желби и точно е тоа дека треба да ве сакаат онакви какви што се,НО ако гледате дека нешто не оди,факт е дека е до вас.Ако вие функционирате некако,не значи дека е најисправниот начин и дека некој по секоја цена треба да те прифати и да те сака таков.Некаде кажав,само мајчинската љубов е безусловна,а останатата треба да се заслужи.

    Не се однесува ова до пинцес,се однесува до оние клише изјави,зошто да се смениш заради некого.Се непотребни коментари кои тераат на непотребно високо его и често отсуствува критичност и објективност.

    Во секој случај,метал стилот и не е така лесен да се прифати...не го обвинувам дечкото,уште па ако не е металец...
     
    На confused, Miss.Selfridge, peperutkaa и 7 други им се допаѓа ова.