1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Не му се допаѓало како се шминкам

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од princessofthedark, 14 септември 2010.

  1. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.312
    Пол:
    Женски
    Mој совет принцес е да си одлучиш ти како сакаш,дали ќе смениш стил на шминкање и други ред работи но биди си своја и направи нешто само ако ти така сакаш,а типот веќе ти фрлил око,ако не му чини шминката утре ќе е фризурата има момчиња кои безвезе наоѓаат замерки колку да ја намалат самодовербата на девојката ,има секакви примери :!:
     
    На Male4kaE му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Male4kaE

    Male4kaE Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2013
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Женски
    Уф уф уф, поглупава причина не сум чула многууу одамна!!! Драга моја, мислиш ли дека вреди толку многу за да се менуваш заради него??? Можеби он треба да прифати дека си ти таква каква што си! И ако веќе се заљубува, нека се заљуби во тебе, а не во некоја „изглумена“! Немој да се менуваш заради никој, ако некој те цени и сака, нема да му биде битно како си нашминкана!
     
  3. fox.megan

    fox.megan Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2013
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    85
    Прашај го дали ќе му се допадне да го нашминкаш со една шлаканица ... :worried:
     
    На bojana.pec му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Philippa

    Philippa Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2013
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    68
    Пол:
    Женски
    Девојкава пред две години пишала за оваа ситуација, а феминките и ден денешен и даваат совети. Леле како ме интересира што испаднало и каков и е стилот сега на Принцезов? Може да бидеме удостоени со одговор :) ?

    edit три :)
     
    На ditrih му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Ми е гајле ако не му се допаѓа,па тоа е мој личен избор,дали тој ќе ме послуша ако му речам да избричи брада пример или да извади пирс НЕ.Е па девојки бидете си свои и не потпаѓајте под негово влијание колку и да го сакас некој,треба да си имаш личен став за одредени работи како психички така и физички
     
  6. Glumka

    Glumka Активен член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2013
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    2
    Јас сум рокер(ка) и даркер и се она ха :) и не се менувај.. Ти си тоа што си а типот ќе му се допаднеш само ако си своја.. јас имам таква црна шминка.. но можеш да пробаш варијанта со креон, доле црно, маскара.. можеби ќе му биде понормано.. но доколку си носиш и гардероба во тој стил не се менуј не се уништавај :)
     
  7. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
    Шо коментар.
     
  8. iveflower

    iveflower Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2013
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    12
    мое мислење е дека не вреди да го смениш твојот надворешен стил ако навистина досега си била таква, само заради него, он треба да те прифати пред се таква каква што си и каква што си била досега :)
     
  9. MorbGoth.666

    MorbGoth.666 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 септември 2013
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    148
    Не вреди да се менуваш заради некој сељак..Денес ќе биде шминката, утре ќе бидат алиштата, по 2 месеца карактерот, па уште нешто..И ти се тоа ќе го трпиш а за возврат ќе добиеш личност што нема да бидеш ти, односно некој замислен лик во кој што нема да бидеш своја и среќна.Имав јас одамна еден бивши со кој што едвај недела идевме ако може да се каже идење.На типов му сметаше како се облакам,стилот на косата, за шминка не викаше бидејќи многу ретко се шминкам, тоа е само моливче,или туш за очи и маскара, му сметаа металци,готик, односно тоа што бев и што сум јас..И нормално дека не се сменив,не вреди..Еве па на мм сега таква му се свиѓам,со црно,така и ме виде и му се засвиѓав каква што сум, иако вика дека и тоа не ми треба и не се шминкам пречесто..Затоа биди своја.
     
  10. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Глупава причина е некој да ти каже дека не сака само заради шминката, ама вака на прв поглед. Никого не можам да обвинам овде и да кажам кој е во право. Дечкото не е тип, едноставно не сака јака црна шминка. Тоа не е за чудење како може така да мисли. Ти си имаш изградено свој стил, може за мене грешиш, од проста прична што јас не го сфаќам тој свет, вероватно зошто ме потсеќаат црнилата на смрт. Но, ако ти решиш дека сакаш да си со него, нема потреба тооооолку многу да се менуваш, нашминкај се најобично маскара и креон или туш, нека биде и малце подебелко. Но, целокупно менување за некој, било кој, не вреди.
    Точно е дека треба да не сакаат онакви какви што сме си, но дали ние се сакаме такви??? За мене е поважно да се сакам себе си, а ако ми најде некоја примедба, ќе размислам, па и ќе променам нешто ама минимално.
     
  11. Glumka

    Glumka Активен член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2013
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    2
    Дали мене ми се чини или темава излезе од контрола? :^) Прво јас сум рокер, даркер, како сакате кажете и искрено навредуваат коментарите како се облекуваш како гробар? хаха што ви е? Како што некој слуша поп или рап.. јас слушам рок (се случува и метал, чат-пат панк)
    Принцес, не ја гледам логиката да ја смениш шминката за некој дечко кој утре може и да не е тука. Верувам дека кога веќе се шминкаш со црно изгледаш топ барем во очите. Така што отвори си врата и биди си своја :)
     
    На s.T.e.F.i му/ѝ се допаѓа ова.
  12. innamylove

    innamylove Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2011
    Пораки:
    379
    Допаѓања:
    226
    На мојов не му се допаѓа кога ке ставам црн креон, некогаш не му се бендисува бојата на лакот за нокти, несака црвена боја кармин.....ама секогаш ми дава комплименти и ми вели се на тебе стои преубаво :) :) :)
     
  13. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    Мене два пати ми има речено за црната сенка и креонот. Првиот пат премолчев и му објаснив дека е мој избор и дека не мислам дека лошо ми стои. Вториот пат кога ми рече, јас почнав да ставам и вештачки трепки и уште толку многу креон. Не кажа ништо, туку си ја сфати пораката. Јас никогаш не се мешам како и што носи и не сакам мене да ми се мешаат. Иако ретко се шминкам, сепак тогаш сакам да се нашминкам како мислам дека е најдобро.
     
    На eloves и mal.ecka им се допаѓа ова.
  14. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Извинете ама на мене целата оваа тема ми е смешна!
    Да почнам од себе. Кој воопшто и го прашува дечко ми дали нему му се допаѓа како се јас шминкам? (Ви зборувам за тој дечко што го немам.) Ако му се допаѓа добро, ако не па добро немора да му се допаѓа. А уствари ако денес му дозволам околу шминката да ми води ред и да ми кажува како нему му се допаѓа, утре ништо чудно да почне да ми води сметка и за тоа кои гаки да ги облечам. Со извинение ама така е. И на мене ногу работи не ми се допаѓат, па нишо.
     
    На Nausicaa и okcenzi им се допаѓа ова.
  15. DRIVER

    DRIVER Активен член

    Се зачлени на:
    10 септември 2014
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    7
    Ako nekoj te saka ke te saka kakva/kakov i da si zna4i vie koga ste se zapoznale ti si bila oble4ena i nasminkana itn... sto gledal togas? Zna4i vo red e da ze najde zabeleska ama ako preteruva nesto ne e vo red... smeni go ama vnimavaj ako sledniot ne zabelezuva deka si bila na frizer, deka imas novi nokti ili novo par4e obleka da ne po4ne toa da ti smeta ;)
     
  16. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.021
    Единствено нешто што можам да го `сварам` како примедба е да не му се допаѓаат сјаевите за уста (реално, ретко кое машко ги трпи) и некој кармини кои навистина тешко се бришат (сите по дома сме имале некој таков кармин кој ни сапун не го вади од уста), сите други замерки ми се неприфатливи- ако не може да прифати дека јас сакам да изгледам така како што изгледам, тогаш нема што повеќе муабет да правиме.

    Конкретно за случајот за кој напишала девојката која ја отворила темата, нема тука лутење и вреѓање, не му се допаднала како изгледа и тоа е тоа, сепак на почетокот пресуден е надворешниот изглед :)
     
    На Valerin, mims-89 и Daydream им се допаѓа ова.
  17. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    И да ми замери, баш ми е гајле јас си се допаѓам.
    Не се шминкам нападно баш онака дамски, ама шо па тој се разбира од шминка и ми се меша во штипки. Искрено се грозам од жени нападно нашминкани и често се прашувам, дали огледалото им е расипано.
     
  18. Valerin

    Valerin Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    5.271
    Штом ви дава замерки околу тоа како изгледате, очигледно е вљубен во вашето тело но не и во вашата душа! Бидејќи ако ја сака вашата душа ќе се труди да ја запознае сета нејзина егзотика, вклучително со интересите и амбициите кои ви служат како двигател во животот.
    Затоа јас велам дека изгледот не секогаш е пресуден, но за жал денес само на тоа се обрнува внимание а не на она внатрешно богатство со кое располага личноста, па подоцна токму како резултат на таа немарност проблемите испливуваат на површина.

    Конкретко за проблемов на девојкава, можам само да кажам дека ми е драго ако никогаш повеќе не се виделе со дечково, во надеж дека ја сфатила пораката уште првиот пат.
    Знам злобно, ама бар искрено од моја страна.
     
  19. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    3.949
    Допаѓања:
    30.790
    Пол:
    Женски
    Ако не ти се допаѓа како се шминкам, дојди ти нашминкај ме. Па потоа луѓето да се чудат дали сум испадната на прошетка, или треба да одам во циркус.