Не сме се вериле, а официјално живеам кај него

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од kapka, 5 декември 2010.

 1. kapka

  kapka Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  знаќи си имам проблем. требаше да правам веридба али се одложи заради некои причини нема врска ни со мене ни со него . И мајка му нормално зошто неофицијално живеам кај него зошто тој така сака почна да ми поставува прашања а мајка ти што ти вика ќерко што правиш таму , а мајка ми срцка се за мое добро знае како е работата и не ми ни прашува туку ако тебе ти е добро тогаш во ред е . инаку макјка ми треба малце да се среди мислам во финасиска ситуација зошто во последно време не е најдобро и јас на него тоа му го објаснив али мајка му ко да не сфаќа.Му реков кога ќе се среди мајка ми ке праваиме веридба он се согласи и ме сфати. Меѓуто мајка му ми поставува прашања пд типот а ти нели и фалиш на сестра ти и што сеа испадна вака нели веридба че правевте , мајка ти шти ти вика ќерко што правиш ти таму , јас и кажав на сестра ми фали меѓутоа и не зашто во иста соба сме и се караме како и сите :) , а за мајка ми и кажав дека како и секоја мајка ме прашала меѓутоа што може само на мене да ми е добро и вистина е така .
  ве молам за ваше мислење ако има прашања и ако не ви е јасно поставете и че одговарам поздрав до сите
   
 2. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  122
  не сте павеле веридба ати неофицијално живееш кај него

  јас мислам дека вие двајцата си одлучувате за тоа како ви е најубаво. Иако не сте правеле веридба, сепак ако сте одлучиле дека сакате да живеете заедно нема што да се двоумиш си остануваш кај него и тоа е тоа. Искрено незнам, не сакам да те разочарам, но малку ми наликува ко да не и се допаѓа на свекрва ти што живееш таму. :(
   
 3. kapka

  kapka Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  не сте павеле веридба ати неофицијално живееш кај него

  хаха ке се насмеам и јас мислам така иако он сака јас мн пати сум му рекла да не биде така зошто можеби на неговите не им одговара , а од др страна толку мн се грижи да не сум гладна , да не ми фали нешто , ми дава пари да си купам нешто мн е добра меѓутоа прашањава не е и се на место се цувствувам како да сум најдена на улица а они ме прибрале незнам шо да правам он се лути ако сакам подолго време да останам дома од др страна е мајка му , а веридбата ке биде ако не сеа за месец два иако и вака и така не планиравме свадба да правиме набрзо него летно време . Знаќи веќе незнам што сакам
   
 4. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  122
  не сте павеле веридба ати неофицијално живееш кај него

  Не се замарај, гледај да ти е погодено со дечко ти (сопругот :) ), ти не си се омажила за неговите туку за него. Јас мислам да си продолжиш да си живееш таму како што сте планирале вие двајца, и на ваквите прашања, одговарај си ко и до сега и тоа е :D
   
 5. PeachGirl

  PeachGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  805
  Допаѓања:
  2.031
  Пол:
  Женски
  Слично и кај мене, со таа разлика што мајка му не ме остава дома да си појдам :) Тоа тебе нека не те засега. Дечко ти нека и даде до знаење дека ВИЕ така сакате, а нејзе ако не и одговара,отворено нека кажи, па да знаете на што сте.За утре кога ќе падни болна, да ви бара чување и мазење.
  Со среќа ;)
   
 6. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.707
  Ако ви е убаво заедно, ако сте решиле да живеете заедно и ако се сакате, не обрнувај внимание на тоа што ти го зборува мајка му. Сепак вие сте заедно и заено решавате за вакви работи.
  Мајка му ако сака нека прашува, ти биди смирена, не избувнувај... Ќе и помине.
   
 7. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.460
  Паа...
  Може жената си е по тие традиции .
  Нели комшиките оваа снаата а кај вас ? ! А ја веривте и таа НЕ и тие аиии што чекате ... Значи немој веднаш да ја обвинуваш неа. Искрено можеби и мене би ми било малку глупаво да сум во нејзина ситуација . Како сакаш врти ја вие сеуште сте во врска . А ти не кажуваш ни одреден времеснки период кога би биднала веридбата.
  Не ме разбирај погрешно но и мене малку ми е премногу што цело време си кај него . Да не речам ама ќе речам на товар .
  Не е ни чудо што си се осетила ко гревче , врати си се дома бидете по цел ден заедно ама на крај во свој кревет да спиеш .
  Ти се чудам на упорноста и издржливот практично те брка .. |(
  .Стрпи се ќе го имаш цел живот до тебе ( Дај Боже ) :)
  Кога ќе одиш ќе влезеш како госпоѓа па тогаш нека ти наговара нека проба ;)
  Цени си го ова време . Вештерката ќе биде со тебе , мајка ти нема ...