Одбивен ми е, но морам да сум со него

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од mimeE, 27 јануари 2010.

 1. mimeE

  mimeE Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2010
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  2
 2. Lacrymosa

  Lacrymosa Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  119
  Допаѓања:
  85
  оф леле... ми отвори стари рани.. имав еден ненормален дечко... типот ми беше прв дечко и одевме месец и нешто и раскинавме и после типот почна да ме прогонува во целосна смисла на зборот... ми правеше триста проблеми и као ај ќе се смирам со него за да престане... бев мала и глупа и се смирив, но што дека коа ми беше одбивен... неможев да го гушнам, да го прегрнам, ми беше стварно грозно со него. не сакав да мешам никој од страна пош сметав дека тоа е мој проблем и постојано раскинувавме и постојано му се враќав баш поради тоа што ми правеше проблеми, секоја можна врска ми ја растури. на крај се вмеша и полиција и типот се откажа на некое времеи сега пак почна да ме дави, но овој пат ( со оглед дека врката ми е релативно сериозна ) не дозволив да ми ја уништи и никаква причина не вреди да останеш со некој што ти е одвратен
   
 3. Izzie.Stevens

  Izzie.Stevens Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  4
  Не знам што да ти кажам вака, кога не ги знам тие Х причини. Ако не е тајна, кажи ги, па ќе ти помогнеме! :)
   
 4. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  8.953
  Допаѓања:
  40.921
  Пол:
  Женски
  Не смее да има х-причини....Робовладетелското општество одамна не е у "мода", сепак си возрасна (како што гледам имаш 26) и самостална единка да одлучуваш за својот живот и никој неможе за ништо со сила да те натера. Поздрав и размисли си.
   
 5. UnA...-7

  UnA...-7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2010
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  15
  Без разлика што и да е причината не смееш да си дозволиш да ти помини животот со некој што не е за тебе.Незнам за сериозноста на проблемот но од искуство ти кажувам дека треба со време да се тргниш.Со бившиот мислев дека не треба да се разделам поради блискоста на семејствата,а пет месеци трпев секакви негови испади само да не си ја устрамам фамилијата.Но сепак дојде момент кога реков крај без разлика на мислењето.Ако е нешто како физичко и психичко малтретирање побарај помош од твоите пред да биди касно...Мое мислење е тоа па се надевам ќе ти поможи :)
   
 6. mimeE

  mimeE Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2010
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  2
  .. pa imav dolga vrska i bas koa mi bese najtesko se najde on demek ke mi pomozi za pobrzo da zaboravam da nemislam na nego i ja iskoristi mojata slabost se desi so se desi i mn se kaam za toa ali kasno e sea, vo pocetokot se bese ok pokraj toa i drugar mu e na bivsiot i najmnogu radi to koa se svestiv so praam pocnav da go odbivam, naogav racki klecki samo da ne sum so nego no toj non stop nastojuvase da se gledame, razbrav i deka i toj imal dolga vrska no ne go priznavese toa se do pred nekoj den i so to use poise go zamraziv ... se zakanva deka ke mi naprael nz kakvi problemi so samo toj ke mozi da me izvadi, od glupava do kucka i kurva me narece demek aren mi bil koa mi trebal a sega taka da go sutnam a on so nisto ne mi pomozi samo me iskoristi koa si imase potrebi .. stvarno nz so ima protiv mene so moze da go iskoristi da mi nasteti a nesakam da mesam nikogo od strana
   
 7. mimeE

  mimeE Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2010
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  2
  :? pa go odbivam kolku 6o mozam poveke .. lazam deka imam decko deka sum so nego da ne me bara da ne mi napraj problemi a on vika mozis da si odelis sat vreme vo tekot na denot da se vidis so mene. Dobro bi bilo da go imav stvarno toj decko ke mozev da smetam na nego ali nema sve je denes za korist ... kako i ti nesakam ni jas da mesam dr luge da sme povod na ozboruvanje od dr luge sepak ziveeme vo malo mesto nemozi nisto da se skrie ... Fizicki dosega ne me maltretiral osven eden saMAR ali nisto ne e to me primorva na sex i za toa gledam da se izvadam koga imam perio, koga demek infekcija pa nesmeam sex no pak mora oralno da go zadovolam i pokraj to sekad mi svrsuva vo usta a to ne go sakam mi se gadi na nikoj ne sum go dozvolila toa a toj ne me ni prasva :roll: .. fala mu na boga nedela dena go nema da se javi no znam deka srekata nema da mi trae mn kaj i da e ke me pobara :( :( :(
   
 8. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.785
  леле кога го прочитав ова стварно ми се.... :o Немам баш и некое искуство за да ти дадам решение за овој твој проблем, но сигурно е дека мораш да се откачиш од „фраеров„. Побарај помош од твоите, од некого, кого било. Вакво нешто мора да престане веднаш!!! Па незнам што ли не се замислуваат, какви ги има Господе!!!!!
  Искрено се надевам дека ситуацијава ќе ја решиш некако. :?
   
 9. UnA...-7

  UnA...-7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2010
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  15
  :worried: :worried: Можам да кажам дека проблемот ти е доста сериозен.Велиш еден шамар не е ништо -Во споредба со другите работи можи да се речи дека е ништо но е дел од физичко малтретирање.Те приморва на секс-сексуално малтретирање.Треба да пробаш да преминиш преку срамот и побарај помош од родител или близок пријател (така ти е посигурно дека нема да се расчуе).Можеби малку ќе имаш ``пеење`` од типот ``кај ти беше мозокот`` но блиски луге се сепак нешто друго од обичен познајник така да биди сигурна дека ќе ти поможат најповеќе поради љубовта кон тебе.И да се разбери-подобро осудувана 3 дена отколку малтретирана цел живот.Размисли па кажи ни како ќе излези работата ;) се најдобро :)
   
 10. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  9.397
  Допаѓања:
  121.717
  Практично и да те силувал...
  Нема ништо сериозно да ти направи,тоа му е начин затоа што почувствувал дека се плашиш.Се додека се плашиш ќе те малтретира вака,а кога ќе заземеш став и кога ти ќе бидеш таа која ќе му се заканиш и ќе речеш макар и да излажеш дека си кажала на татко ти,некој близок и дека имаш сериозни намери дури и да побараш забрана за приближување.Овој е манијак,се изживува на тебе,не е нормална личност,исто како и оној на една девојка од форумов кој ја уценувал со компримитирачки материјали.Ист ков се,расипана психа,не си ти виновна што не го гушкале доволно како мал.
  Ти го гледа стравот затоа ти прави така.
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 11. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.836
  Пол:
  Женски
  Ајде бреее....оди спротивстави му се,многу е силен за една жена :o !Жалам за тебе,ама стави крај веднаш,па нека си најде тој друга да ја малтретира.Ти сепак имаш фамилија,луѓе што те сакаат и се грижат за тебе,си спаднала на еден таков манијак и ти е страв!?!?
  Точно!Ај ти заканиму се,ама онака убаво,па ќе го видам тогаш!
  Ти посакувам се најубаво и побрзо да се решиш од тој...МАНИЈАК.
   
 12. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.531
  Допаѓања:
  4.040
  Пол:
  Женски
  омг баш ми е жал за ова што го прочитав :( не треба да дозволиш веќе да се иживува на тебе па и незнам што да знае некоја тајна и да открие и сите да знаат не вреди да го трпиш и да му ќутиш .........еден шамар досеа ама по некое време не дај боже ќе те испрати во болница од што може да те натепа.......мораш да го пријавиш за да се заштитиш себеси
   
 13. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  555
  Пол:
  Женски
  definitivno treba sto poskoro da mu se sprotistavis,dali sama dali pobaraj pomos od bliskite,roditeli,blizok bratuced itn,te razbiram deka ti e strav ama so tekot na vremeto rabotite samo ke se kompliciraat,sto poskoro rascistis toa podobro za tebe.nedela dena velis go nema,daj boze poveke ic da ne ti se javi i da ne te maltretira,ama ako prodolzi moras da mu se sprotistavis.ne daj boze kao sto ne te prasuva za nisto,utre mozi da mu tekne da svrsi vo tebe pa posle belja abortus nedaj boze..baraj care so vreme.na zalost postojat takvi manijaci sto se izzivuvaat vrz devojkite i sto so zaplasuvanje deka ke im go upropastat zivotot gi drzat pokraj sebe i tie im se zrtvi.se dodeka si zrtva toj moze da te zloupotrebuva so meseci i so godini.mora da mu se sprotistavis i da stavis kraj na toa,makar i po cena da bidat otkrieni nekoi raboti i da bides zasramena pred nekoi luge,lugeto sto te sakaat i svakaat pak ke se pokraj tebe,bidejki te poznavaat dovolno.nema nekoj manijak da im go promeni mislenjeto.bidi hrabra..
   
 14. mimeE

  mimeE Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2010
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  2
  pa stvarno strav mi e zs nz sto moze da napravi nz sto ima protiv mene mozi i da me snimal nekad duri sme bile zaedno zs ednas mi spomna deka ke se vidam na net :? denes trebase da se vidime no pak go odbiv demek "deckoto" koj navodno go imam razbra za nas a jas stvarno mu kazav na bivsiot za nas i sea polesno mi e zs podobro so razbra od mene nego od dr .. i pree koga mu go kazav seto ova na doti4nata osoba mi pisa poraka utre kako znam da mu se javam zs mn mi jadela lajna ustata pa nz so ke se desi jas ne go baram ke cekam na nego neka bide sto bide toj nz deka jas planiram nesto protiv nego zs sekad koa sum so nego sum nasmeana i srekna a u natre mi se umira ... poloso cuvstvo od toa nema ;( ;( ;(
   
 15. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.531
  Допаѓања:
  4.040
  Пол:
  Женски
  најсериозно мораш да го пријавиш или да превземеш нешто !!!!!не му се плаши толку он го гледа тоа и се повеќе се иживува на тебе!!!!!не го дозволувај веќе тоа ........па и да те има на нет има опција да пријавис нарушување на приватност и тоа ќе го избришат .........колку повеќе му дозволуваш толку полошо ти е на тебе!!!!
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 16. anastasija19

  anastasija19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  46
  ти мора тоа да го запреш мораш да си помогнеш самата дп кога тоа ке го трпиш па ти си човек од месо и крв тој навистина многу се занесува додека не му се спротиставиш нон стоп така ке ти прави гад еден ;( :worried:hock: :? :( :x
   
 17. mimeE

  mimeE Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2010
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  2
  pa eve pokazav malku zabi so se veli i eve go odgovorot od nego
  " ti mene mori kurvo edna mi se zakanvas mameto ke ti go ebam tvoe cel svet ke te znaj i glata ke ti ja iskrsam plemeto da ti go ebam ke ti kazam jas so ke ti napram svinjo edna se da ti ebam" .. posleden pat ke ti bidi ova zasekogas i poke naulica da ne te stretnam razbra ... morav da odam kaj nego i isto kako nisto da ne bese pred toa i zakani i sve zaboraj :roll: :roll:
   
 18. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.836
  Пол:
  Женски
  Девојко,веднаш да кажиш на некој твој близок и да го пријавиш во полиција.Штом кога си отишла кај него се заборавил,значи нема ништо против тебе,и затоа те плаши.А и да има подобро да истраеш со помошта на твоите отколку цел живот да се плашиш и да трпиш такви малтретирања.Веднаш да го пријавиш!Како и да е тој ќе одговара кривично!Ајде собери храброст и кажи ми дека е се во ред!!!Ти посакувам многу среќааааааа!
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 19. mimeE

  mimeE Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2010
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  2
  fala vi na site za podrskata .. se nadevam ke soberam hrabrost da prevzemam nesto protiv nego .. pozz za site ..
   
 20. Pipito

  Pipito Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  54
  ОО my god... Имав другарка со таков проблем.. Не знам што сторила затоа што веќе подолго време не сум со неа во контакт.. Таа дури ја остави и личноста која ја сакаше поради еден таков.. Но таа и да сакаше да се отргне од него нејзините родители и наредуваа да остане со неа ја малтретираа и физички и психички и милиони пати е била дојдена кај мене со модринки цела подуена и нервозна...


  Мој совет за тебе би било да сториш се за да се отргнеш од него.. затоа што ти не си ничиј роб за да правиш такви работи.. Не си ничија сопственост за да прави кој што сака со тебе..