1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Одбивен ми е, но морам да сум со него

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од mimeE, 27 јануари 2010.

  1. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.051
    Mimee aj da ne dolzam..site gore dole ti kazaa mislenje,sovet...Moras da si silna i da imas poddrska od bliskite i da go resis toj gad ednas zasekogas.Vaka ne ti teknalo li da go snimas skrisno koga ste vie dvajca sami,koga ti se zakanuva ili vregja ili sto se drugo ne ti pravi i posle ete ti dokaz za da moze da se pokrene postapka protiv nego.Devojko glavata gore i so sreka vo 'eliminiranjeto' na toj gad!
     
  2. Cristy

    Cristy Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2009
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Миме, иако се сложувам со сите оние кои се трудат да ти помогнат, само да ти кажам дека до некаде го имам поминато ова, освен она да ми се заканува за секс и такви работи...бев со него година ипол, скоро две, и кога решив да му раскинам зашто ми стана одвратен и одбивен, он почна да ми се заканува исто како тебе...до некаде беше истата ситуација, само имаше и многу други закани како он мене ќе ми наштетел, нема бел ден да видам и некои слични...ако имаш и чуваш пораки од него како ти се заканува тие можат да бидат некаков почеток за да го пријавиш во полиција. направи го тоа побрзо или во друг случај кажи на твоите дома.Јас за да не идам во полиција и кажав на мајка ми и една вечер кога он се појави пијан кај мене и ме удри мајка ми му кажа дека ја знае ситуацијата и дека ако уште еднаш ми се приближи ќе го пријави во полиција и ќе го каже на неговите без око да и трепне...од тогаш се се смени...без разлика колку години имаш, ако не го решиш ова што е можно побрзо, ќе имаш многу поголеми проблеми понатаму. и треба да бидеш силна, иначе ништо не правиш, верувај. До некаде си сама крива, исто како што бев и јас, ама такви закани и глупости не смееш да трпиш. поздрав па пиши да знаеме што си направила ;)
     
  3. mimeE

    mimeE Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2010
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    2
    pa mislam deka se resiv od nego ednas za sekogas .. se nadevam deka kraj e nema nikad veke da go vidam najdov coek so mi pomozi samo nz kako toj ke pomine sega :( ... bas denes se sluci se ... drugar moj koj navodno se pretstavi kako moj decko bese kaj negovata zenska posto se poznavat i mu vika demek priberi si go deckoti ova ona mi ja giba zenskata i ova valjda mu se ima javeno na doticniot se imat skarano valjda posto mi se javi toj mene i me napraj pufka pak mi se zakanvase demek na koj sum" jadela lajna " deka izlegvam so nego i mi vika se so imas od mene brisi i poraki i mobilni demek jas i ti ne se poznavame navodno kaj nego sum odela da se gledam so brat mu a ne so nego ... demek suratot pojke nesakam da ti go vidam i ako ne sum napraela kako so vika ke sum imala seriozni problemi .. valjda jako se ima skarano so zenskata posto bese premnogu iznerviran i kefoj sum so vaka se desi samo pametot mi e vo drugar mi da ne mu se desi nesto posto trebase da se najdi so nego sega pa da se razberat :? .... se nadevam srekata nema da mi trae kratko vreme i deka konecno se otkaciv od toj kreten :roll:
     
  4. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    MIME konecno edna dobra vest,eve gledas deka i za toj problem imalo resenie. Sega na pocetok koga ke izleguvas niz kafici gledaj da ne bides sama so drugarki,tuku neka ima i drugari okolu tebe zatoa so on nema da smee pred drugarite da dojde i da ti pravi problemi. Znam deka ti e mnogu tesko, tie so ne se imale takvo iskustvo ne mozat da te sfatat kolku si bila isplasena i deka seto toa si go trpela zatoa so ti bilo preterano mnogu strav od nego. Sega najiskreno se nadevam deka ke pomine se i deka nema nikogas poveke da imas kontakt so nego. I zapomni za vo idnina deka takvite maski se pravat silni samo pred devojka koja znaat deka se plasi od niv, a da zeme on da se stepa so drugo masko, nema da bide tolku silen kako pred tebe. Obidi se da zaboravis na seto loso so si go pominala i so vreme ke pomine se.
     
  5. MARIELA

    MARIELA Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    3
    Браво, само толку можам да ти кажам Мимее. Ако си јака личност да пишуваш по форуми, можеш да ги земеш проблемите во свои раце, а не да ги ставаш другарите во ова. Постојат родители и полиција кои најдобро ќе те заштитат,а ти се обрати на другар ти. Сигурно другар ти има силни чувства спрема тебе ако го знае сето ова и се нафатил да го реши проблемот. А ти- за тебе можам да кажам дека сигурно и си го симпатирала и си го сакала штом до сега си му ги дозволувала овие работи, а плус гледам и го оправдуваш дека шамар и не е така страшно..Девојче, ако имаш проблем и некој те тера со сила да го бакнеш или те допре само- а ти не го сакаш тоа, тоа е = ЕДНАКВО НА СИЛУВАЊЕ. Памет во глава и расчистиси еднаш и прво сама со себе, зашто после ова ти по се изгледа ќе го бараш прва
     
  6. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    mariela,deckoto ja siluval taka receno,i ti go velis toa,i velis deka sama si go barala toa,go simpatisela,i deka ona ke go bara pak? boze mili,nemozam da ti se nacudam na postov...kako mozes za devojka koja bila i psihicki i fizicki zlostavuvana da kazes deka go simpatisela,deka sama si go barala?se zgroziv od tvojot post..ako na nejze toa i odgovaralo ke si kutela i uzivala,a ne da bara sovet na forumov..se raboti za mlada osoba pred se,(nema 26 kao so pisala na profilot)koja bila zaplasuvana i ne znaela kako da reagira i da se odbrani zasto se plasela deka ke i nasteti deka ke i go unisti zivotot. da se rabotelo za povozrasna osoba ili pocvrsta posamouverena moze odma ke otisla u policija ili sl ama ne sme site luge isti ja nemame site istata hrabrost,na nekogo mu treba poveke vreme da se otvori,da se okurazi da pobara pomos..i poradi toa sto devojceto ne mozelo odma da sobere hrabrost i da prevzeme nesto,treba da go pravime nastrano deka sama si sakala ili barala takvo zlostavuvanje? nemozam da gi svatam takvite luge kako tebe mariela..od tvojov post kako da zbori nekoj maz sovinist (koj misli deka zenata sekogas si go bara) a ne zena....
     
  7. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Lele ne mi se veruva kakov e komentarot na Mariela nccc kako mozes da ja osuduvas devojkata i da vikas deka ona e kriva??? Ako ne znaes da i dades sovet, togas podobro nisto ne i ni pisuvaj, ovde sme za da si pomogneme a ne da se kritikuvame. Nema na nikoj da mu pomognes ako mu kazes " epa ti si kriv" .
     
  8. mimeE

    mimeE Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2010
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    2
    epa srcki gotovo e se ... zavrsi kosmarot so toj idiot, presrekna sum samo zalam so ne se desi porano so tolku vreme go trpev toj kreten i milo mi e so si ima sega problemi so zenskata oti zasluzva se najloso da mu se slucva ... fala vi na site 6o bevte so mene celo vreme srcki ste i 60 da recam dr pazete so koj izlegvate i ne dozvolvajte na nikoj da ve potcenva i da si poigruva so vas zosto vaka od str lesno e da se kazi ova ona ali koa ke go osetis na svoja koza e togas da vidite kolku e podrugo cuvstvoto .. pozz za vas se citkame sleden pat so pointeresna tema se nadevam lofff yaaaaaaaa :*
     
  9. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    mimee,milo mi e sto se rascistila situacijata i so ti olesnilo sega..i milo mi e ako uspeavme so nasite komentari barem malkucku da ti pomogneme..pozdravce i mnogu sreka ti posakuvam..
     
  10. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    ете гледаш дека кога се сак се се може.Мило ми е за тебе ,нека ти потрае доживотно таа среќа.Се најубаво :up:
     
  11. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    мимеЕ многу ми е мило што конечно заврши таа ужасотија и за друг пат биди повнимателна. ;)
     
  12. Bisera.Sk

    Bisera.Sk Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2010
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    12
    И мене ми е мило што е сега се добро,а друг пат ти и сите останати не правете нешто што не сакате да го правите.и мене ми се има случувано тоа многу често,на пример идев со еден и беше океј дечкото и ништо ништо лошо не правеше ама мене некоја надприродна сила во мене ме тераше да ми е одбивен.незнам зашто...секогаш кога ке ми го спомнеше некој превртував очи и се осеќав како да ми е смачено од се :@ идевме малце околу 1 месец и се гледавме на 2-3 дена(доволно) а мене ми беше измачување.неможев да опишам како се осеќав оти типот беше и добар кон мене и фин и имаше убавина и се најдобро и затоа кога му кажав дека сакам да раскинеме неможеше да ме сфати а и јас богами незнаев со кои зборови да му кажам :worried:hock: ама ај важно раскинавме хихих како камен од душа да ми падна :D
     
  13. AnjaF

    AnjaF Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2010
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    10
    :up:
    Одлично , што си успеала да го тргнеш од твојот живот
     
  14. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.051
    koga cuvstvuvate deka nekoj vi e odbiven,deka ne mozete da ja podnesete negovata blizina...ednostavno nikakvi simpatii nemate..itn. so vreme prekinuvajte takva vrska
     
    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    абе..незнам кој колку години има овде ама со тек на време ќе научам. Што се замарате со глупости, ми се заканува, ова напраи она напраи...ЕпА извинете ке кажам само едно, што се однесува и на мене. Самите сме дозволиле така да биде....да ми св..у уста....абе ајдееееееееее ке го акнам еднаш сите ѕвезди да гиизброи 5 пати. Да не ме праша дали сакам?? Кој го е.. бе. Нека е господ ако сака...Јас драги мои и до полиција стигнав...да не ме сватите погрешно но не сакаше да ме пушти да си одам од кај него, несакаш ок нема проблем јас сепак на некој начин ке си отидам али ке го изберам полошиот за тебе. И да видите како им прпа тогаш, па уште фин се праи ајт у пм се и мажи и се еден ли е па да се замарам со него?????
     
  16. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.094
    Допаѓања:
    6.832
    Пол:
    Женски
    Не знам кои се тие х причини али какви и да се биди сигурна дека не вреди!!! Робовладетелското општество не е во мода како што кажала една од форумџиките :) Раскини,а ако те прогонува после раскинувањето пријави и крај на програмата
     
    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.