1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Односи на вториот состанок

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од spanskaserija, 19 септември 2010.

 1. spanskaserija

  spanskaserija Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Imav odnosi na 2 sostanok, se sluci :worried: mozebi si misli deka sum lesna devojka
  Sto da napravam
  Odnapred blagodaram
   
 2. srculka

  srculka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2010
  Пораки:
  582
  Допаѓања:
  170
  Help

  Лесна си...
   
  На blady, Mala Hembra, Twinkles и 2 други им се допаѓа ова.
 3. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.295
  Пол:
  Женски
  Help

  Е небива сега пишман аџија...
  Се случило веќе, не можеш да го вратиш времето. Незнам каков совет очекуваш од нас.
  Јас би ти рекла да не се замараш. Ти било убаво, сте уживале и двајцата... па и не си мала. Само дај му до знаење ако сакаш нешто сериозно со него, немој да почне тој да доаѓа само кога ќе му биде до секс.
   
  На Nicki_N му/ѝ се допаѓа ова.
 4. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  Имавме односи на вториот состанок... сега?

  таа е :^) после е*е*е нема каење. така викаат :^)
   
  На Twinkles, stilas7 и Katiija им се допаѓа ова.
 5. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.057
  Пол:
  Женски
  Имавме односи на вториот состанок... сега?

  Ако тебе тоа не ти смета не се замарј кој што ќе рече и ќе мисли.
   
  На stilas7 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. happygirl

  happygirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  4.237
  Допаѓања:
  21.646
  Пол:
  Женски
  Имавме односи на вториот состанок... сега?

  И јас мислам така.Биднала работата,сега нема назад.Ако сакаш нешто сериозно со него(иако мислам дека тој не те гледа на тој начин после ова),потруди се да му дадеш до знаење дека тоа ти било грешка.Сепак се сомневам дека ќе излезе нешто добро од сево ова.Со среќа ;)
   
 7. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  637
  Имавме односи на вториот состанок... сега?

  Јас лично не оправдувам ваков страт на врска но не си давам за право и да го осудувам истиот! знам неколку врски кој токму на овој начин започнале (уште првата вечер) и ете ги уште траат!
  Дали си лесна или не ќе му докажеш само ако после тој секс продолжите да градите врска! Има машки кои се конзервативни и кои не сакаат лесно добиени битки, но има и такви кои ја имаат прифатено денешната слобода кај девојките и не им е проблем да започнат врска со девојка која сексот го третира како еден од главните начини за подобро запознавање со партнерот!! Се надевам твојот спаѓа во втората група!
   
  На Petar80, hihi, srculenceee и 2 други им се допаѓа ова.
 8. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.381
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Имавме односи на вториот состанок... сега?

  Што ќе правиш, биднала работата. Нервирање и каење нема да помогнат пошто времето назад не можеш да го вратиш. Така да, не се замарај што како било, ако сакаш врска, разговарај со него, кажи му дека многу ти е непријатно, дека ова прв пат ти се случува, и дека си загрижена за неговото мислење за тебе. Така можеби ќе го отргнеш од помислата дека си лесна девојка, затоа што не мора да значи дека си, секому може да му се случи! А во иднина биди попаметна!
  Поздрав и известувај не :)
   
 9. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Имавме односи на вториот состанок... сега?

  Е добро де, големата работа... Ти се сакало тебе, му се сакало и на него и двајцата среќни и задоволни. Не гледам ништо страшно.
   
  На Trxmx, eloves, Twinkles и 6 други им се допаѓа ова.
 10. girl12

  girl12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  43
  Имавме односи на вториот состанок... сега?

  Добро де што има тука толку старашно.. биднало .. колку и да се нервираш џабе ти е неможеш да го вратиш времето назад .. Разговарај со него и кажи му што мислиш во врска за тоа што ви се случило и ке свати дека не си лесна девојка. поздрав :)
   
 11. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Имавме односи на вториот состанок... сега?

  Да го вратиш времето не можеш . Ако ти било убаво не знам што лошо има . Што ти е гајле што мисли он , прави си го меракот ама да не се каеш после . Никој не те терал .
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Имавме односи на вториот состанок... сега?

  Кој е безгрешен прв нека го фрли каменот :)
   
  На Trxmx, eloves, LaraSolare и 6 други им се допаѓа ова.
 13. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  821
  Имавме односи на вториот состанок... сега?

  Мислам и јас како гирл 12. Разговарај со него.Ама смирено и без драми. Оти кога машко ќе види драми фаќа магла за секунда. Кажи му како се чувствуваш и не верувам дека нема да те сфати. А и ќе знаеш на шо си со него. Неговата реакција ќе ти каже дали тој воопшто сака нешто сериозно или не. И немој толку да си ставаш на срце, и јас не сум за секс веднаш, ама сега биднало ајде.Памет за друг пат :*
   
 14. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.590
  Имавме односи на вториот состанок... сега?

  Читам и не можам да се изначитам глупости.

  Дечкото многу лесно може да те батали и после секс на вториот состанок, исто како и после 25-от состанок.
  Плус, тоа тврдење дека машките мислат дека таквите девојки се лесни, е само обична лага.
  Да, мислат, кои?

  Тие неизживеаните сељачиња кои си бараат невина за брак, тој што е невин самиот или легнал со само 1 во животот.
  Кој нормален, воспитан, културен, изживеан дечко ќе се осуди да каже - девојката е топ, супер е , ми се свиѓа, ама ми даде на втората вечер - мора да е курва?!

  Абе ајде мавнете се од ваквите сфаќања , на прв состанок ништо, на втор може бакнеж, на трет може за половина, на четврт за гз....
  Ти било убаво, си сакала, сакал и тој, се случило. Не гледам нешто лошо, не си лесна, ако е паметен барем малку ќе гледа да те задржи, а не да му се правдаш на него. Па со самото правдање ти признаваш дека си згрешила.
  Од лично искуство и со милион разговори на оваа тема, тврдам и тоа аргументирано - дека машките немаат такво мислење какво што ние самите девојки сме си всадиле во глава. И толку, се изнервирав на темава, значи колку е глупава и како размислуваат некои девојки.... :@
   
  На Amelia, Lovy1, Trxmx и 25 други им се допаѓа ова.
 15. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  821
  Имавме односи на вториот состанок... сега?

  Никој не вели дека девојчето е лесна со тоа шо легнала на второто видување. Ама ако се осеќа лошо за тоа јас не гледам па зошто не би правила муабет со дечкото за тоа :?: Не да се извинува бог да чува, ама шо знам, јас барем секогаш кажувам ако нешто ми смета. Е сега секој е различен :*
   
 16. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.069
  Допаѓања:
  6.613
  Пол:
  Женски
  Имавме односи на вториот состанок... сега?

  И јас не можам да ги сфатам неиживеаните машки значи толку ... Сељачини тешки...

  Кај нас во градот не можиш да седниш на кафе и на раат да го испиеш,се коментира која со кој идела ова она правела.И што?Мора да е невина за брак? Мора ти да и бидиш прв? Само заради ова не ми се живее во Македонија,заради ваквите застарени сфаќања и безвезни работи.
  Сте го истерале меракот и двајцата и ај пријатно.Можеби па ќе прерасне во озбилна врска,од каде знаеш? :)
  Само пази,ако дечкото е тежок,неиживеан глупак може да пушти муабет,знаеш какви гнаси се мажите понекогаш ;)
   
  На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Имавме односи на вториот состанок... сега?

  Ако пушти муабет - ДЕМАНТИРАЈ ГО! Доказ нема, за што се секираш? ;)
   
  На Scarlet88 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  328

  Се согласувам со Оффспринг........мн добра тактика!
   
 19. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.331
  Абе тоа беше у комунизам - лесна девојка, сега нели отворено општество.
  Ако те сака нема да му смета
   
 20. red

  red Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2010
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  130
  Пол:
  Женски
  сексот се случува помеѓу 2-ца кои го посакуваат тоа, ако сакал само тој а ти не или обратно немало да се случи, зато мислам нема за шо да се каеш имало некоја хемија се случило, искуство повеќе позз