1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Односи на вториот состанок

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од spanskaserija, 19 септември 2010.

  1. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Заталкав на темава, прочитав, се изнервирав. Трендафилке, од душа ми прозборе.
    Абе, како може, се прашувам, во 21 век девојче да си мисли дека ако легне со дечкото на 2иот состанок ќе биде етикетирана како „лесна“. Прстиве не ми се доволни за крстење и чудење.

    Аман веќе, дајте бе девојки оперирајте се од тоа дека се треба во животот да се одвива по некое непишано правило, по некојси ред, кој ако го прекршите - ќе ви суди божем некој. Кој? Комшиите? Пријателите? Друштвото? Дечкото?? Кој?! Кога е љубов во прашање нема ред, а па за секс кога станува збор ич па. Не сме роботи - ајде програмирај кога што и како ќе се случи.
    Етикета „курва/лесна девојка“ се добива благодарение на други работи, а не со тоа дали на втор состанок ќе легнеш со дечкото или не.
    :?
     
    На crazyinlove19, mims-89, hihi и 3 други им се допаѓа ова.
  2. meruska

    meruska Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2010
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    103
    викаат брза куЧка слепи куЧинја рага ма не е нисто кази му си го направила тоа за подобро да се запознаете :D :D се салам па ако го мисли тоа нека го мисли има детето право на мисленје
     
  3. Ewii

    Ewii Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    1
    Partnerot treba poleka da te otkriva, i vrskata da se odviva vo eden normalen redosled na nastanite...no ete se slu4ilo nema potreba da se zamaras so toa, nikoj nema pravo da te osuduva, ako mislis deka ima negativno mislenje za tebe, kako od tipot deka si "lesna"devojka, razgovaraj so nego..moj sovet e da ne se zamaras, pa zarem samo tebe ti se slu4ilo takvo nesto, mene i moja drugarka da mi priznae deka go napravila istoto, vo nikoj slu4aj ne bi i ja stavila etiketata lesna, pa na kraj kraeva, zosto nikoj nema negativno mislenje za mazite koi legnale posle prv ili vtor sostanok, zosto i niv nekoj ne gi narekuva "lesni" :D
     
  4. GeorGinnA

    GeorGinnA Популарен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    2.007
    Цццццццццццццццц........Многу се наапав!!!!

    Како можеш да се замараш што ќе мисли он? Сте сакале и двајцата,убаво ви било и ?...Каде е тука гревот?
    Што сака нека мисли,ако е паметен сигурно нема да дозволи тоа да му биде мерило за да те оценува како личност.Е сеа ако е некој ропак што за најголемо достигнување го смета тоа да легне некоја, можно е да направи таква процена.Ама РОПАК си е РОПАК и крај.Па ваљда не сакаш да бидеш во врска со некој таков аман.
    Еееј чуден народ бре...
     
    На Inatulj му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Katiija

    Katiija Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    106
    Допаѓања:
    10
    и јас тоа би ти го рекла, но имав другарка која имаше односи со дечкото а уште не ни беа во врска, туку таа беше пијана и ја суреди работата...но ете ги сега се заедно 3 години.... и многу се сакаат...но на 2 состанок не се дава така лесно..но и таму не се суди :)
     
  6. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Ако не си со типот во врска, која е разликата да е и од прв пат и од стоти??? Кога не си во врска ти е исто.....Но, не те осудувам, и мене ми се има случено. Но, не е ова мислење зошто и мене ми се има случено, туку заради годините. И јас порано мислев дека ќе ме мисли за лесна, но како што веќе кажаа...они кои така мислат се неиживеани. Ако си сакала тоа да се деси, уживај. Но, треба да знаеш на што си за да ти биде тебе полесно.
    Еве ќе се отворам....ми тежи и мене на душава. Јас го знаев типот месец дена....1излагање кога се запознавме, 2 излеговме сами, 3 се мувавме, па 5 дена заедно работевме(сплет на околности) 4 секс..5 пат вечерче со винце па секс...И сакам пак и пак и пак и пак......... :D Затоа ти викам треба да бидеш сигурна во себе, и во она што го правиш. Ако се покаеш, тогаш е проблемот. А на крајот на краиштата па и ти си од крв и од месо а и сексот е потреба и на жените.
     
    На Unfaithful18 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. MIRNA23

    MIRNA23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    4

    Која си ти да судиш дека е лесна или нелесна??? Ако она била под импресии од него , и едноставно се десило така , не и судете луге , сакала и она не ја натерал никој... Прв или втор состанок што е битно кога се десило , ама ме занима и мене што па машките мислат на оваа тема?! Дали низ им е битно дали ке се дадат одма или ке почекаат? Ми се задеси и мене , на некој втор - трет состанок или кој и да беше , имавме секс , и све е ок од тогаш наваму , гледање често , поминување заедно , искачање кога сме во можност , ова ми трае веке 3 месеци , и како да се предолжи тука да се почне врска??? Како да му кажам дека сакам да сме во врска , а да не го исплашам од тоа што сакам да го врзам? Ах машки!!! Вечна неисцрпна тема за муабет!!!
     
  8. stilas7

    stilas7 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    1.050
    Допаѓања:
    694
    Пол:
    Женски
    поарно лесна него ли тешка :lol: ,не е ништо страшно има пострашни работи од тоа. Како ќе знае кој и одговара а кој не?
     
  9. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Подобро на втор состанок, додека ја има уште таа магија, онака, тазе, разумете. 8)
    Отколку на 20-ти, кога веќе сме опуштени и во муабет и во се, не е тоа тоа после.
    Така да, ја бирам на втор состанок, пуу кој секс би паднал, харткор. :rock:
     
    На eloves, RedWine, mims-89 и 4 други им се допаѓа ова.
  10. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Ој да си ми жива и здрава :* :* Ако не е на втор, кога ќе биде на 20ти ко што викаш, ќе дојде овде и ќе прашува како да легне со него и да го победи срамот :lol: Ајде, си завршиле работа и мерак 8)
     
    На blond му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Pavlin4e

    Pavlin4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 септември 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    9
    Јас мислам дека нема потреба да се нервираш, се случило и што и на двајцата ви било убаво и што сега, кој век сме, да те смета за лесна, едноставно може да поразговараш со него и тоа колку тебе да ти е полесно а не за нешто да му докажуваш.....и не се замарај и нервирај за тоа, според мене нема потреба од тоа.....живеј си како сакаш и гледај ти да си среќна, а некој што ќше мисле и не е толку битно.....јас сум за тоа секој да живее како што си сака.....а и крај краева, која сум јас или пак некој друг толку достојни да те осудуваме, затоа не се замарај...........
     
  12. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.594
    А што ако се чека до 20-тиот состанок и вам ви е убаво, погодено, типот е срце, нежен, романтичен, легнувате таму после 2-3 месеци (нели, само вАспитани деца се на форумов) и оп!!!

    Ве пречекува неискусен љубовник или некое корнишонче и мисли му ја ти.

    Поголем дел од девојките немаат храброст да му раскинат и да го остават
    - ама мене сексот не ми е најбитен
    - он е фин, ме почитува ме сака
    - нема да најдам друг, овој каков е - таков е, мој си е...

    итн, итн, и токму од овие причини остануваат во вакви сексуално неисполнети, нестимулирачки, монотони, нефункционални врски, од чекање и туфкање, ко си мислиш невина е, па чека момата |(

    Поголем простотилук од вакво мислење за мене НЕМА, и секоја една која размислува вака, НЕ, не ми е криво што сексот не и е погоден, и што се мислела 100 денови дали да легне со типот, а во меѓувреме се затрескала во неговата душа. Тогаш трпи си.

    Колата пред да се купи или изнајми, си бара тест-возење.

    Точка. За ова не менувам мислење додека сум жива. Па и откако ќе умрам.
     
    На eloves, UbavkaBube, zhap4e и 8 други им се допаѓа ова.
  13. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Абе ко ќе видиш, ни на маживе не можеш да им погодиш. Ако легниш на втор состанок, ќе рече лесна е. Ако легнеш на 10-ти, ќе ти мрчи цело време што чекаш, што не е во ред, касно било.... |(
    Абе ко ќе сакам јас, касно или рано за него, не сум баба Ванѓа да знам што мисли.
    И онака ќе падне секс, зошто да чекам? Абе грабнете се одма тука. :devil:
     
    На eloves, crazyinlove19, ana-banana и 3 други им се допаѓа ова.
  14. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Епа, тоа е. Као, како можеш со некој да легнеш не го знаеш(машките си мислат). Како бе ти легнуваш со некоја што не ја знаеш?? Од кај знаеш таа што све може да ти смисли.
    Ако чекаш ај бе зш чекаш и така не сум ти прв. И ко ке видиш никако не им одговара. Него моменатот е, ако некој стварно те привлекува напрај го тоа, а не колку ради реда, или па бев пијана ова она. Е добро сеа малце винце да те опушти у реду е(си се тешам јадна јас). Се шалам, за ништо на светов не се каам.
    Значи после е..ње нема каење, затоа, со памет у глава, ако мислиш дека ке те смета за лесна, или дека не си сигурна дали да го направиш, боље не прај ништо.
     
  15. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.594
    Епа токму од тие причини се бираат и партнери и дечковци и мажи.
    Ако е некој токмак и кретен необразуван и непрошетан, нормално дека ќе има такви сфаќања, ќе ја омаловажува жената и ќе збори секакви глупости . . .
    Така да изборот е на нас. ;)
     
  16. Pavlin4e

    Pavlin4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 септември 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    9
    Во секој збор се сложувам со Трендафилка.......
     
  17. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Сум за чекање и не давање на втор состанок.
    Ама тоа е кога сме тинејџери и со првиот партнер. На секоја девојка и значи многу првиот партнер верувам, не треба да се избрзнува во таа одлука, ама не и да се чека со години. Исто и со тинејџерки, оние кои даваат на втор состанок нормално ќе го носат епитетот лесна/курва ова она. На 15 години доволно е и поголемо лапање за втор состанок, а и тоа му е многу :rofl:

    Ама една девојка/созреана жена, ако некој и се свиѓа нека не му ја мисли. Ако му ја мисли, друга ќе дојде на нејзино место па ќе се кае. Мене не ми е јасно како девојки кои одат со прави мажи и двајцата чуствуваат сексуална желба и ја потиснува само за таа да чека 10ти состанок и рецки си пишува на ѕид дома кога искочиле и на 10ти да му даде.

    Еден несозреано момче може да издава по другари кога ве легнал, ама прав маж ќе ве сака за вас и нема да ги издава тие глупости пред другари. Па и да ги издаде и ве озборува очигледно не е за вас, несозреан е, ќе се најде друг...
     
    На ana-banana, girl1985, Lacrimosa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. Ruby

    Ruby Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2010
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    5
    Потполно го подржувам ова мислење, особено за повозрасните девојќи. Според мене смешно е двајца возрасни луѓе воопшто да чекаат за тоа, макар и на првиот состанок. Со тоа нема да испаднете лесни девојќи на некој кој што е доволно созреан. Дури може да излезе и многу добра врска па и брак. Ова го кажувам бидејќи знам вакви примери. :)
     
  19. asus

    asus Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Па што ако нема ништо лошо во тоа. :D
     
  20. aleksandra93d

    aleksandra93d Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2010
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    2
    Е значи стварно ми е и мене доста од ваквите мислења.. па што ако сте имале секс на втор состанок.. еве и мене само што ми се случи тоа. И воопшто не се каам или пак да мислам дали тој ќе ме мислел за „лесна“. Алоооо живееме во 21ви век.. Имам 17ипол и не се срамам да си кажам дека се исексав со дечкото на втор состанок. Па девојчиња од 15 се сексаат со кого ќе најдат.. Не му ја мисли. Кулирај. Ако тој е навистина паметен и културен и ЖИВЕЕ во 21виот век, нема да пушти ни муабети, ниту пак ќе те мисли за лесна.