1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Односи на вториот состанок

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од spanskaserija, 19 септември 2010.

  1. Anne15

    Anne15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2012
    Пораки:
    762
    Допаѓања:
    244
    Пол:
    Машки
    Што е важно дали е на втор,трет или не знам кој состанок.Искрено тоа не е толку битно,колку вашите чувства еден за друг.Не значи дека ако легнеш со него уште на прв состанок,дека ќе те смета за лесна и нема да сака врска со тебе.Тој и вака и така ќе те легне,а тоа гледа да го направи што побрзо.А што како демек на вас не ви се сака,не ви е убаво,што вие не чекате што побрзо да скокнете во кревет со него?
    Машките воопшто не ги интересира тоа,многу логично дека не сакаат некоја расипана девојка покрај себе,која го има пола град поминато,но сепак не гледаат многу многу дали вие ќе му дадете веднаш или после 10 состаноци.Инаку,колку побрзо легнете со него,поголема е веројатноста уште повеќе да се заљуби во вас,односно ќе станете поблиски еден со друг,многу логично.
    А тоа што велите дека машките денес не ги интересираат врски,туку само секс,не е ни најмалку точно.
    Прво запрашајте се вие како сте се поставиле,денес постојат многу девојки кои одат само од корист или се е*ат кај стигнат(извинете на изразот,но така е),па затоа и машкиот род се помалку не поштува,бидејки има такви кои го срамат женскиот род,не понижуваат,покажуваат нискост. :fubar:
    А дечкото и девојката уште на првиот состанок можат да проценат дали се еден за друг и што сакаат еден од друг. :?:
     
    На buba4e89, Lovely93 и Dinsyyy им се допаѓа ова.
  2. Consultant

    Consultant Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2014
    Пораки:
    124
    Допаѓања:
    101
    Абсолутно се согласувам со тебе, само треба да постои храбра женска особа која што ќе го направи тоа на првиот состанок :$
     
    На Valentina.Vaki му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Valentina.Vaki

    Valentina.Vaki Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2013
    Пораки:
    351
    Допаѓања:
    578
    Пол:
    Женски

    Слушај,некои од храброст некои ради пари ќе го напраат тоа,се си е индивидуално :D
     
  4. Consultant

    Consultant Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2014
    Пораки:
    124
    Допаѓања:
    101
    хахаха, е за пари незнам али ја сум запознал храбри ама многу се ретки :(
     
    На Valentina.Vaki му/ѝ се допаѓа ова.
  5. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.475
    Допаѓања:
    8.168
    Пол:
    Женски
    За се треба двајца и хемија,не заборавајте 8)
     
  6. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.442
    Пол:
    Женски
    И јас се согласувам ;) :)
     
    На Valentina.Vaki и Consultant им се допаѓа ова.
  7. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Баш истово и јас би го напишала, иако не се однесува на мене, јас чекав подолго, но се согласувам со секој дел од постот. :)
     
    На natemila и Anne15 им се допаѓа ова.
  8. Carevi

    Carevi Нов член

    Се зачлени на:
    28 мај 2014
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    4

    И,добар ли е во кревет барем?
     
    На ku4ence, Twinkles, kolovoz и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. makedonkamak

    makedonkamak Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    3.616
    Допаѓања:
    26.999
    Пол:
    Женски
    Милсам дека нема врска дали бил 2, 5, 10, 11111 состанок. Едноставно се случува и е согласна волја на двете лица. Лицата сами одлучуваат дали ке имаат или пак немаат односи. Никој не присилил никого на такво нешто. Зависно од меѓусебната хемија и привлекување може да се случи и на првиот состанок. Нема мерило, сакам да кажам. Може да одиш со некого и на 22 состаноци и пак да не почуствуваш ништо спрема него. И што треба да мислиш де, де поминаа 22 состаноци МОРАМ во кревет со неа-неа.... Нема логика. Бројка како бројка не треба да значи ништо. Секогаш треба да се водиме спрема емоциите кои ги имаме према некого, или одат или не одат нештата. Со сила убавина не бидува.
     
    На senza.parole, buba4e89 и kikiviki32 им се допаѓа ова.
  10. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Ако мене ми се сака и ако сакам да имам секс со него,без разлика кој состанок е ќе имам и јас ќе доминирам со цела ситуација не тој оти мене ми се сака бе :),овде нема никакво правило со бившиот дечко имав секс на првиот состанок претходно да се знаевме и премногу се привлеквавме јас едвај чекав да дојди тој официјален состанок така да воопшто не се замарав,потоа одевме 2 години...
     
    На 1209 и natemila им се допаѓа ова.
  11. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Ако му дадеш на први состанок - некој некаде ќе мисли дека си лесна к*рва
    Ако го откачиш - исто
    Ако му дадеш на 3ти сотанок - исто

    Што и да правиш некој некаде ќе мисли дека си к*рва и лесна девојка или било што

    Така да најдобар совет е кога се чуствуваш спремна , дали 1 или 100 не е важно и ич да не ти е гајле дали некој ќе мисли дека си лесна или не.
     
  12. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    И вака и така исто се фаќа, дали порано или подоцна.
    Абе сексот е нормална работа, ние сме заостанати 300 години наназад со ова, мада повеќе женските не се сносуваат со фактот дека имаат повеќе партнери. Ама тоа треба да се сфати како дел од животот. Затоа и се вика секс.
    Работата е што денешната генерација го доживува како трофеј и успех во нешто. Како старееш и созревуваш сфаќаш дека си грешел во врска со држењето на тој трофеј.
     
    На Consultant му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Minnie 1

    Minnie 1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 декември 2014
    Пораки:
    2.373
    Допаѓања:
    27.406
    Пол:
    Женски
    Me interesira masko mislenje na temava..Cisto da vidam dali ke go potvrdi ona sto jas sum go slusnala kako masko mislenje
     
  14. BoyL

    BoyL Популарен член

    Се зачлени на:
    1 март 2015
    Пораки:
    1.337
    Допаѓања:
    7.268
    Пол:
    Машки
    а што си има веза дали ќе има однос на првиот вториот осмиот стотиот состанок..или после 1 час од запознавање..секој си има свој начин на живеење и различен стил на размислување. Ако некој решил со некого да има однос после првиот вториот состанок, тогаш тоа не треба да се осудува. Мене повише ме нервираат девојки што се праваат светици, и демек не се даваат така лесно па треба време за разубедување, отколку оние поискрените и пореалните. Ако сакаш да имаш односи со некого направи го тоа..макар тоа било и после еден поглед у дискотека..живеј го животот..не оставај тој тебе да те живее..
     
    На Sesil му/ѝ се допаѓа ова.
  15. kmm

    kmm Нов член

    Се зачлени на:
    20 март 2015
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    27
    Пол:
    Женски
    I jas mu dadov uste na 2 den pa denes mi e maz toa nema vrska koj koga saka togas
     
    На Lile_05, referentka и BoyL им се допаѓа ова.
  16. jacqueline.s

    jacqueline.s Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    3.857
    Допаѓања:
    18.985
    Пол:
    Женски
    Кога ви се сака - тогаш! :)
     
    На buba4e89, Oscar Lady и BoyL им се допаѓа ова.
  17. peperutka87

    peperutka87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    764
    Допаѓања:
    535
    Пол:
    Женски
    Темава мие јако глупава,и смешна и затоа ја отворив да шкртнам нешто ,и каква врска на кој по ред состанок ке имате односи....:drunk:
     
  18. Annora

    Annora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.307
    Допаѓања:
    6.547
    Пол:
    Женски
    Јас не се сложувам со тоа дека нема врска на кој состанок ке му дадете. Не велам не, постојат исклучоци како што наведоа погоре дека иако имале секс уште одма, потоа стапиле во брак или имале долга врска, и секоја чест за нив. Но, и сами велите дека никое машко не сака да биде со девојка која ја има поминато цел град така? А каков впечаток остава таа што уште на прв состанок неможе да се воздржи? Нели тоа алудира дека можеби истото го правела со секој, со кој излегла на состанок?
    Затоа сметам дека оние девојки кои одат на состанок со дечко со кој се надеваат на нешто посериозно, поточно кои не излегуваат конкретно за секс, туку за да се запознаат , би било добро барем одредено време да се воздржат со цел, тој да не ги сфати погрешно.
    А оние, кои излегуваат само за секс, сосема оправдано, тоа и му била целта, да си поминат убаво и тоа е тоа, нема тука многу филозофии, погрешни сфаќања и сл....
     
    На natemila и Lela123 им се допаѓа ова.
  19. Читател

    Читател Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 март 2015
    Пораки:
    738
    Допаѓања:
    5.806
    Пол:
    Машки
    Според мене има 2 вида на секс:

    1. Секс за моментално задоволство и забава
    2. Секс произлезен од љубов и подлабоки искрени емоции.

    Кое и да го одбереш нема да згрешиш. Ако ме прашаш мене, рамнотежата не е за запоставување.
     
    На eloves, 1209, Lile_05 и 2 други им се допаѓа ова.
  20. NovusOrdoSeclorum

    NovusOrdoSeclorum Популарен член

    Се зачлени на:
    14 септември 2011
    Пораки:
    1.044
    Допаѓања:
    2.268
    Пол:
    Женски
    Да не ми дадеше дечко ми на вториот состанок, ќе го баталев и немаше сега да одиме 3 години. :)
    Него, исконско глупо женско напатено. Си знае дека само долната ѝ е начин за да задржи некого, па си калкулира кога да ја искористи. И пак ќе ја откачи, пошто е тапа и у мозок и у кревет.
     
    На BezglasnaBukva му/ѝ се допаѓа ова.