1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Односи на вториот состанок

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од spanskaserija, 19 септември 2010.

  1. irenadaniel

    irenadaniel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    887
    Допаѓања:
    1.329
    Пол:
    Женски
    Ako ne te boli glava da te zaboli e temata:)
     
    На zorica66 и deskarada им се допаѓа ова.
  2. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.561
    Пол:
    Женски
    Луѓе..
    Ако не сте премногу млади (под 18 )ич да не се замарате дали е на втор или 8ми состанок.
    Зарем тоа ќе броите? Треба да ве понесе моментот, да доживеете нешто, некои пеперутчиња, за да легнете со некого..инаку тоа би било чисто задоволување на нечиј сексуален нагон..
    Ако ве привлекува партнерот, уживајте во моментот.

    Ова на деца НЕ го препорачувам!!!
     
    На sino.o.oka, Belgin1, supertoasty и 8 други им се допаѓа ова.
  3. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски

    Жал ми е што не се согласувам со мислењето на тоа што тој ти го кажал. Така може детенце некое да размислува, т.е. дете да е во мозокот. Што треба по година или две да се чека ? Ај не ме зафркавај.
    Ќе мислел дека си лесна ако му дадеш после месец или после неколку недели ?
    Си има и жената потреби. Ако би те сметал за лесна и ти него ќе го сметаш за објект за секс, или тоа само на машки им е дозволено ?
     
    На Amelia, supertoasty, ♣ Alba Viduam ♣ и 2 други им се допаѓа ова.
  4. elenaeli22

    elenaeli22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2015
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    380
    НЕ можам да сфатам како бе на втор ?
    Треба да почуствуваш нешто, а не не ни го познаваш ајде одма.
    НЕ знам јас не можам да го сфатам тоа и кај машки и женски исто е, а и сега така дојде времето одма само на секс се мисли на ништо друго (facepalm)
     
    На Martichka21 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Не сум имала на втор, ама ете има женски што имале. Им се сакало и тоа е тоа. А што ти демек не мислиш на секс ? Не заебавај :D
     
    На Amelia, supertoasty и Dust им се допаѓа ова.
  6. elenaeli22

    elenaeli22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2015
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    380
    Да со тој шо го сакам, тоа е нормално, ама не со секој шо ќе го сретнам.
    Ете секој со различни мислења, јас сум против тоа, мене ми требаат чуства, а не одма ај сексуален нагон и оди со кој било :)
     
    На deskarada му/ѝ се допаѓа ова.
  7. BoyL

    BoyL Популарен член

    Се зачлени на:
    1 март 2015
    Пораки:
    1.340
    Допаѓања:
    7.275
    Пол:
    Машки
    Хаха..никој не кажа дека со секој што ќе го сретнеме да имаме секс..едноставно некогаш и на прво запознавање и видување настанува хемија која води кон секс...ипак тоа е обострано задоволство кое ги прави среќни и жените и мажите :)
     
    На Amelia, Dust и natemila им се допаѓа ова.
  8. Marijana93

    Marijana93 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2013
    Пораки:
    1.132
    Допаѓања:
    6.607
    Туу бре остај те ги луѓето да уживаат скокаат и у гради се маваат не е убаво така, а уствари они први би се сексале али океј нели нема везе они не се бројат у тие |( не озбилно што ви е со муабетов? Дај опуштете се и не зборете какви се другите. Им се сакало се сексале ту големата работа ко болка за умирање да е :smoke:
     
    На Momchilo, Amelia, Dust и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.442
    Пол:
    Женски
    Само дете може на денешно време да каже дека некоја е лесна ако легне од прва со некого. Да не се сватиме погрешно...не дека треба со кој ке стигне на прва да легнува...ама ако има хемија зашто да не. На двајцата убаво и крај. Многу врски почнале така.....а има и такви кој чекат со месеци и после првиот секс прекинува врската. Тука едноставно нема правила...
     
    На Amelia, kjukli, Dust и 2 други им се допаѓа ова.
  10. winter flower

    winter flower Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2016
    Пораки:
    512
    Допаѓања:
    12.212
    Пол:
    Женски
    Јас само споделив некое машко мислење бидејќи девојката бараше машки совет,дали вака размислува мнозинство,малцинство,недозреани или премногу искусни,не навлегувам во тоа! Мое мислење никаде не посочив :)
     
  11. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.561
    Пол:
    Женски
    Интересна ситуација..
    Девојка 26 години, оди на прв, втор, 10ти состанок, желба за секс преголема, арно ама за да не ја сметаат за лесна, си ќути.. и после 20тиот легнува со него. Тотално разочарување, не си одговараат во сексот, нема страст...
    Џабе утепала 2-3 месеци на состаноци..ниту сексуалната желба си ја задоволила, ниту ќе си ја задоволи со дотичниот :rofl:
     
    На Amelia, bertold, honey.11 и 8 други им се допаѓа ова.
  12. Martichka21

    Martichka21 Активен член

    Се зачлени на:
    12 август 2023
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    35
    Пол:
    Женски
    Sega od Tinder pravo na toa se odi ahahhaah. SHALA NA strana sekoj neka ai pravi so saka/ licno spored mene, i moeto iskustvo kolku tolku neli...Ako ne se pronaogjate i na 10 sostanok imajte, pak nema.da prodolzi vrskata...

    Mi se ima deseno slucka, na prv sostanok, iako ne mi.se.dopadna licnosta, toj mn se zatreska vo menee...Ne znam ete se e koj kako kje ve pocustvuva...(Hemija, energija)

    Samo vekje nikogas, ne bi vlegla u istite vodi, nekako ne mi e do toa, si davam vreme na sebesi, sega sum u faza kade bi steknuvala prijatelstva, so maski...Pa podocna ako vekje se dopadneme, i moze da se pretvori u vrska, bidejki vaka ajde so eden, kje ispadnes ima situacii, kade so kje te kazhe na drugaar, ej ovaa ovoa i pravev, onoa, i se taka u krug nekoj random lugje, i na kraj, za dzabe glasini edno drugoo...Sepak nejkam takva reputacija deka si devojka "koja dava od prv pat" mnogu retko nekoj da te smeta za vistinska mnoguuu..Toa e moe iskustvo pozz
     
    На Cvekarka и Pacifist им се допаѓа ова.
  13. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    198.996
    Пол:
    Женски
    Уште ли со тој менталитет и став дека девојката "дава"? А бе аман, млади сте, место напред да одите, како да назадувате. Обострано е "давањето" ;)

    Прво запрашај се какви тоа мажи бираш, штом зборат за тоа која ја легнале и што ѝ правеле (најчесто преувеличено или измислено). Вистински маж не разгласува наоколу ништо. Ако "кликнете" со некој на прв дејт, зошто да немате односи ако е обострана желба на двајцата?
    Никогаш не суди ги луѓето по тоа колку партнери имале или дали легнале со потенцијален партнер на прв, втор или десетти дејт. Искрено, мене ми се лицемерни тие што наводно се чуваат за до не знам кога. Демек тие чесни, морални, за секс не слушнале, на сите им солат памет како да си го живеат животот. А таквите се најлоши.
     
    На Avr96, Amelia, theowndemon и 8 други им се допаѓа ова.
  14. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.400
    Допаѓања:
    35.974
    Хаха, ние повозрасните испаѓаме либерте, младите конзерви конзервирани конзервативни.
    Ѓоамити:devil::angel:
    Чудесии, си мислам мк е иран понекогаш..
     
    На Dust, Bozica1980, Cvekarka и 2 други им се допаѓа ова.
  15. Martichka21

    Martichka21 Активен член

    Се зачлени на:
    12 август 2023
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    35
    Пол:
    Женски

    Jas ne gi sudam maskite gi sudat, mozat 100 dusi da se javat so isto mislenje kako tvoeto, jas so nekoj so legnav na prva nokj, se znae deka ne me smeta za ozbilna...

    Zboram za ozbilno, maskite sakaat da se trudat za nesto ne da dobijat na tacna
    A nekoja ako saka da ima odnosi, uste istiot den ako se zapoznae neka ima, nemam nisto so toa, ja veke ne bi imala so nikoj od prv den i toa e toa moj princip
     
  16. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.737
    Допаѓања:
    15.253
    Пол:
    Машки
    Ами со првиот пасус ти сама не се сметаш за озбилна па друг да те смета... Мое мислење ако кликнете уште од старт се би течело добро, премногу размислување тупење и то не го бидува.
     
    На sj *O* му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    198.996
    Пол:
    Женски
    Среќа што вистинските мажи ги ценат жените според она што се, карактерот, достигнувањата, а не според бројот на сексуални партнери и кога легнале со нив.
    Изгледа имаш работа со искомплексирани дечиња, нема друго.
    Самата себеси се омаловажуваш со тоа што велиш дека се подразбирало дека некој не те смета за озбилна ако легнеш со него на прв дејт, како очекуваш да те сфатат?
     
    На theowndemon, Dust, Bozica1980 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. Spicy Senorita

    Spicy Senorita Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2022
    Пораки:
    911
    Допаѓања:
    2.572
    Пол:
    Женски
    Ако добро читам меѓу редови, мислам дека имала лошо искуство, па затои и коментарот. Можеби некој глупо се испонашал, па сега размислува во друга крајност.
     
  19. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    198.996
    Пол:
    Женски
    Сите сме имале лоши искуства, ама тоа не значи дека треба да генерализираме.
    Секакви има, факт. Но тоа не значи дека сите се исти.
     
    На Spicy Senorita и Stark им се допаѓа ова.
  20. Darko90

    Darko90 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 мај 2013
    Пораки:
    169
    Допаѓања:
    3.015
    Пол:
    Машки
    Не знам, но мислам дека вие девојките премногу се оптеретувате со тие работи, не сите ама добар дел.Вие повеќе меѓусебно се осудувате за тоа која кога и после колку време имала прв секс со некое машко, него машките, бар оние нормални.Ниту еден нормален маж не оди наоколу и раскажува која, како и колку легнал.Ризик секогаш постои, има секакви, ама веројатно има и до вас, со какви се одлучувате да излегувате.Јас овде на сајтов, иако е женски, не наидов на тема а да не ви се машките криви за се, со чест на исклучоци некои,што размислуваат рационално.Има и мажи што имаат непријатни искуства со жени, колку што има зебагани од едниот толку има и од другиот пол.
     
    На Amelia и Cvekarka им се допаѓа ова.