1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Однос

Дискусија во 'Прашај гинеколог' започната од Vesna19, 1 мај 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Vesna19

    Vesna19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2012
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Здраво..
    Би сакала да ви поставам едно прашање што ми создава мака во последниве денови па се надевам дека ќе ми одговорите.
    Имав за прв пат однос со мојот дечко, но меѓутоа немаше крв ниту капка ниту трага ништо, дури ми беше чудно, си викав ајде можеби вториот или третиот пат ќе имам како и повеќето случаеви. Меѓутоа тоа не се случи. Последниот пат после однос осетив нешто како влажна течност, се избришав и бојата беше налик потрокалова таака, се разликуваше за нијанса од белата боја на марамицата.
    дали е ова нормална појава?
    благодаарам многу :)
     
  2. Angel-Heart

    Angel-Heart Активен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2012
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    9
    Нормално е... и мене ми се случи истото... Дури веќе третиот пат кога имав однос.. тогаш ми потече течност но не многу црвена... исто како тебе портокалова... :)
     
  3. MARIONKA93

    MARIONKA93 Активен член

    Се зачлени на:
    21 август 2012
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    SOSEMA E NORMALNO DA NEMA, KAJ MENE POSLE PRVIOT ODNOS NEMASE NISTO A POTOA UTREDENTA SAMO NEKOLKU KAPKI :))) BEZ GRIZI :)))))
     
  4. simpaticnaa

    simpaticnaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2012
    Пораки:
    1.012
    Допаѓања:
    684
    нормално е......на некој му тече крв а на некој не.....уживај ништо страшноо
     
  5. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.485
    Допаѓања:
    8.276
    Пол:
    Женски
    Секое тело е различно,некои веднаш им тече крв,некои наредниот ден,само спокојно.
     
  6. ilipili

    ilipili Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    1.310
    Допаѓања:
    4.991
    Постои химен кој што еластичен и по првиот однос не протекува крв. Се случува многу често дури и по 3-тиот или четвртиот пат да потечи крв,но некогаш и воопшто не ни протекува крв.Замо смирено и без паники,не е ништо страшно и се е во ред со тебе.Ако веќе си имала односи мој совет ти е правец гениколог,чисто онака ради преглед.Секоја сексуално активна жена мора да оди барем еднаш годишно. ;)
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.