Омилена боја на коса?

Дискусија во 'Канта' започната од blonde_supergirl, 18 август 2017.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. blonde_supergirl

  blonde_supergirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2016
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  2.114
  Пол:
  Женски
  Која ви е омилена боја? Вашата природна, кафеава, плава, црна, црвена? Имате ли боја на која нонстоп и се навраќате?
  За мене тоа е плавата. Ме мрзи да ја одржувам додуша и после нек. месеци ја прам кафена, но се затекнувам себеси како и се навраќам, врти сучи плаво де плаво :D
   
  На Βικτωρία му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Βικτωρία

  Βικτωρία Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2017
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  3.660
  Пол:
  Женски
  И мене ми е плава омилена ,ама не ми стои и да се офарбам така.Црна највеќе ми одговара па ќе терам така:sweat:
   
  На blonde_supergirl му/ѝ се допаѓа ова.
 3. blonde_supergirl

  blonde_supergirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2016
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  2.114
  Пол:
  Женски
  Ја носев можеби 7-8 години црна Викторија, дури да засакам плаво. Знаев на девојки да се восхитувам на некоја чисто црна коса, не модро црна туку онака црна како ноќ. Посебно ми одеше со бел тен.
  Сега се зацепав во плаво :D
   
  На Βικτωρία му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.193
  Допаѓања:
  74.710
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.