1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

ПАП Тест

Дискусија во 'Прашај гинеколог' започната од Aurora.1990, 9 јануари 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Aurora.1990

  Aurora.1990 Активен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2013
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Почитуван Д-р Игор Алулоски, би сакала да ми одговорите на едно прашање од Вашата област. Со последниот ПАП Тест кој го направив ми беше дијагностицирана Candida и Клеточни промени што асоцираат на вирусни инфекции. Би сакала да знам што значат тие Клеточни промени, и од што се појавуваат тие промени. Дадена ми е терапија со Вагитории-Betadine и Ginex Forte,дали таа терапија е соодветна за дијагнозата што ми е поставена.
  Ви Благодарам многу
   
 2. MoRena89

  MoRena89 Активен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2013
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  Zdravo na site :)
  Sakam da ve zamolam ako moze nekoj da mi pomogne vo vrska so pap testot, potocno pravev pap test pred okolu 1 mesec i za 2 nedeli se javiv da mi gi kazat rezultatite i sestrata mi kaza deka se vo red no da dojdam i doktorot da gi vidi. Vednas otidov i sestrata mi go pokaza testot a doktorot bil opravdano otsuten i mi zapisa vo kniskata edni brojcinja koi bea zaokruzeni na testot imase zaokruzeno nesto benigni promeni na kletki vo endometrijalna ili vo epitelna faza ne se sekavam bas najdobro testot go stavi vo kartonot bez da mi go pregleda doktorot rece deka toa ne e mn strasno pa ve molam ako ima nekoj doma test da mi gi napise koe e pod koe brojce e ili slika da mi prati za da mozam da gi vidam i drugite koi mi se bidejki ne bese samo toa a nemozam da se setam sto imase uste bidejki samo blic mi go pokaza a mn se isplasiv imase nesto zaokruzeno i herpes ama nemoze sega da mi tekne kako bese a mn se isplasiv.
   
  На Brunebrune му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.